Jump to content

Xiaomi Mi 4C


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα, συγγνώμη αν ρωτάω κάτι που έχει ήδη αναφερθεί-απαντηθεί, αλλά είμαι noobas με όλη την διαδικασία τον custom roms.

Λοιπόν, θέλω να κάνω update την τελευταία ελληνική dev και είναι το πρώτο update που κάνω. Ποια διαδικασία ακολουθώ; Την ίδια όπως

όταν flashαρα την πρώτη φορά (με recovery κτλπ.); Πρέπει πρώτα να διαγράψω κάποιο αρχείο μέσα απ' τη συσκευή με την παλιά rom;

Ευχαριστώ πολύ. Κάθε βοήθεια και συμβουλή εκτιμάται.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα, συγγνώμη αν ρωτάω κάτι που έχει ήδη αναφερθεί-απαντηθεί, αλλά είμαι noobas με όλη την διαδικασία τον custom roms.

Λοιπόν, θέλω να κάνω update την τελευταία ελληνική dev και είναι το πρώτο update που κάνω. Ποια διαδικασία ακολουθώ; Την ίδια όπως

όταν flashαρα την πρώτη φορά (με recovery κτλπ.); Πρέπει πρώτα να διαγράψω κάποιο αρχείο μέσα απ' τη συσκευή με την παλιά rom;

Ευχαριστώ πολύ. Κάθε βοήθεια και συμβουλή εκτιμάται.

 

Εφόσον εχεις ηδη φλασαρει μια Ελληνικη developer rom κατέβασε απο εδω την τελευταια developer rom και μετα ακολουθησε τις οδηγιες απο εδω :

 

https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/5609-%CE%9F%CE%B4%CE%B7%CE%B3%CF%8C%CF%82-%CE%91%CE%BD%CE%B1%CE%B2%CE%AC%CE%B8%CE%BC%CE%B9%CF%83%CE%B7%CF%82-%CE%A5%CE%BB%CE%B9%CE%BA%CE%BF%CE%BB%CE%BF%CE%B3%CE%B9%CF%83%CE%BC%CE%B9%CE%BA%CE%BF%CF%8D-MIUI-ROM-1%CE%BF%CF%82-%CE%A4%CF%81%CF%8C%CF%80%CE%BF%CF%82-%CE%BC%CE%AD%CF%83%CF%89-%CF%84%CE%B7%CF%82-ROM/

Edited by GeorgeKa
Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ρωτησω για ενα θεμα που εχω με τα sms?

Αν διαβάσω το sms απο τα notifications μετα δεν φεύγει η ειδοποίηση, ειναι δλδ σαν να μην το εχω διαβασει… λύνεται κάπως αυτο?

Link to comment
Share on other sites

Εχεις μηπως καποιο λινκ για hands free με fm radio... γιατι θελω να παρω και μονο bluetooth βρισκω..

ευχαριστω εκ των προτερων...

 

Θέλει ψαξιμο δεν βρήκα κάτι και εγω με bluetuth εχω

 

Για δες εδω μηπως...

http://www.bestprice.gr/cat/811/hands-free.html?q=radio

 

http://www.skroutz.gr/c/584/hands-free.html?keyphrase=handsfree&page=1

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Έχει μερικές μέρες τώρα μου παρουσιάζει πρόβλημα το touch. Ειδικά όταν με περνούν τηλέφωνο πάω να απαντήσω και δεν μπορώ σέρνω προς τα πάνω το εικονίδιο και δεν δουλεύει το touch με αποτέλεσμα να χάνω την κλήση. Μετά αν ανοίξω εγώ το τηλέφωνο ανοίγει κάποια στιγμή..... Σήμερα όμως μου το κανε και χωρίς να με πάρουν τηλεφωνο για αρκετή ώρα το touch δεν ανταποκρινοταν. Ώσπου έκανα επανεκκίνηση και όλα καλά.... Τι να φταίει? Έχω την GTV 5.11.12 την ελληνική.
Link to comment
Share on other sites

Σημαντικό για όσους εχουν πρόβλημα με Εφαρμογες που κλεινουν μονες τους! Και δεν παιρνουν τις ειδοποιησεις π.χ VIBER , SKYPE ΚΛΠ! ΛΥΣΗ.... :)

 

Θα πας στο "Κέντρο Ασφαλείας" -> "Δικαιώματα" -> "Αυτόματη Έναρξη" και εκεί πρέπει να έχεις στο ON όλες τις εφαρμογές στις οποίες θέλεις να σου έρχονται live ενημερώσεις (viber,whatsapp,fb messenger καθώς επίσης και τα δικά σου voip etc).

 

Επίσης δοκίμασε να κάνεις αυτό που σου είπα στην αρχή, δηλαδή:

Άνοιξε την εφαρμογή, πάτησε το home button, πάτησε το αριστερό κουμπί( που είναι δίπλα στο home button) και θα σου εμφανιστούν οι ανοιχτές εφαρμογές.

Τώρα βρες την εφαρμογή που λέμε (τα Csip και Voiper , VIBER , SKYPE ΚΛΠ) και αντί να τα σύρεις προς τα πάνω(για να κλείσουν), σύρε τα προς τα κάτω. Με αυτόν τον τρόπο αυτές οι εφαρμογές θα μείνουν ΣΙΓΟΥΡΑ ανοιχτές εαν γίνει κάποιος καθαρισμός της προσωρινής μνήμης. Θα το καταλάβεις οτι "κλείδωσαν" αφού θα εμφανιστεί το χαρακτηριστικό κλειδάκι στο εικονίδιο δεξια-πάνω.

 

Επίσης καλό θα ήταν να έχεις και ενεργοποιημένο το "Sync" απο τους διακόπτες στην μπάρα ειδοποιήσεων!

 

**ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΤΟΝ ΦΙΛΟ ΠΟΥ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕ ΚΑΙ ΤΟ ΕΚΑΝΑ COPY PASTE :)

https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/10800-%CE%A0%CF%81%CF%8C%CE%B2%CE%BB%CE%B7%CE%BC%CE%B1-%CE%BC%CE%B5-%CF%84%CE%BF-Mi-4c-%CE%BC%CE%B5-VOIP-app-Csip-Voiper/?ea3c0b1e#post75970

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

εκανα wipe και τωρα δεν μπορω να κανω τπτ στο κινητο. Ο νεος ιδιοκτήτης προσπάθησε να κανει εγκατασταση γλωσσα κτλ και κολλουσε στο mi account, γιατι δεν μπορουσε να δει τον κωδικο στο sms.. δεν ανοιγει τπτ αλλο περα απο το μενου εγκαταστασης. το ξαναπηρα εγω που εχω ηδη mi account και κολλαω στο Mi cloud. δεν μπορω να το παραλειψω-προσπερασω και αν πατήσω "συνέχεια" μου πετάει σφαλμα. τι κανω τωρα?
Link to comment
Share on other sites

εκανα wipe και τωρα δεν μπορω να κανω τπτ στο κινητο. Ο νεος ιδιοκτήτης προσπάθησε να κανει εγκατασταση γλωσσα κτλ και κολλουσε στο mi account, γιατι δεν μπορουσε να δει τον κωδικο στο sms.. δεν ανοιγει τπτ αλλο περα απο το μενου εγκαταστασης. το ξαναπηρα εγω που εχω ηδη mi account και κολλαω στο Mi cloud. δεν μπορω να το παραλειψω-προσπερασω και αν πατήσω "συνέχεια" μου πετάει σφαλμα. τι κανω τωρα?

 

Ειχα το ιδιο προβλημα και γω εχθες.

Αλλαξε την γλωσσα στην αρχη του set up στα Αγγλικα και προχωρα κανονικα. Για καποιο λογω το mi account με την Ελληνικη δεν προχωρουσε.

Αφου σεταρεις την συσκευη μπαινεις στις ρυθμισεις και την αλλαζεις παλι στα Ελληνικα.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Πρόβλημα με εξερχώμενες κλησεις...

 

​Το πρόβλημα λυθηκε ειχα κανει λαθος στα settings του VOIP app

Edited by Betadoros
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Κάτοχος κι εγώ επιτέλους από χθες της συσκευής και σήμερα το πρωί χτύπαγε το ξυπνητήρι και δε μου έβγαζε κουμπί για να το κλείσω ούτε φαινόταν κάτι στην οθόνη απλά χτύπαγε. Το χει πάθει κανείς άλλος;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Κάτοχος κι εγώ επιτέλους από χθες της συσκευής και σήμερα το πρωί χτύπαγε το ξυπνητήρι και δε μου έβγαζε κουμπί για να το κλείσω ούτε φαινόταν κάτι στην οθόνη απλά χτύπαγε. Το χει πάθει κανείς άλλος;

 

Καλησπέρα φίλε,

 

Το πρόβλημα αυτό με το ξυπνητήρι υπήρχε δυο εβδομάδες πριν στην Developer Rom, και μάλιστα στην Rom που παρουσιάστηκε μετά από λίγες ώρες έβγαλαν νέα ROM με Fix για το ξυπνητήρι, στις δύο τελευταίες ROM δεν υπάρχει το πρόβλημα με το ξυπνητήρι .

Xiaomi Mi9T Pro
Link to comment
Share on other sites

Εχω την ελληνικη ρομ την 7.0.15 ειναι η τελευταία stable

 

Δυστυχώς φίλε μου δεν γνωρίζω στην Stable τι ακριβώς συμβαίνει, αυτά που σου ανέφερα είναι για τις Developer Rom

Xiaomi Mi9T Pro
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα! Έχω το κινητό από την Παρασκευή. Όμορφο,γρήγορο, και μαζεμένο! Πολύ ευχαριστημένος με την αγορά μου.

 

Ερώτηση: Greenify χρησιμοποιεί κανείς;

:D
Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση. οι κλησεις πως πραγματοποιουντε?ποσες φορες πατας το dial για να παρεις μια επαφη?στο huawei που εχω θελει 3 φορες.
Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση. οι κλησεις πως πραγματοποιουντε?ποσες φορες πατας το dial για να παρεις μια επαφη?στο huawei που εχω θελει 3 φορες.

 

ορίστε? :confused::blink:

όχι καμία σχέση, μία φορά πατάς το κουμπί και μιλάς (αν το σηκώσουν) :lol:

Link to comment
Share on other sites

:oops:εννοω,οταν εχεις το τηλ ανοιχτο και πας να παρεις μια κληση κανεις τα εξης βηματα.

1.πατας το dialer για τις κλησεις ,και σε βγαζει στις επαφες η στις εξερχ.-εισερχ. κλησεις

2.πατας πανω στην επαφη για να την επιλεξεις

3.διαλεγεις απο ποια γραμμη θελεις να κανεις κληση(επειδη ειναι δικαρτο)παρολο που εχω πει απο ποια γραμμη να κανω κληση.

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα σήμερα με παραγγελία στις 20 Νοέμβρη από Vickmall! Ωραίο κινητό, θα το τσιμπούσα άνετα αν δεν είχα το G2! Αυτό προορίζεται για την κοπέλα μου! Έβαλα και την ελληνική developer rom και όλα καλά! Μετά από το iPhone 4s που έχει τώρα θα της φανεί άπιαστο σε ταχύτητα!
Link to comment
Share on other sites

:oops:εννοω,οταν εχεις το τηλ ανοιχτο και πας να παρεις μια κληση κανεις τα εξης βηματα.

1.πατας το dialer για τις κλησεις ,και σε βγαζει στις επαφες η στις εξερχ.-εισερχ. κλησεις

2.πατας πανω στην επαφη για να την επιλεξεις

3.διαλεγεις απο ποια γραμμη θελεις να κανεις κληση(επειδη ειναι δικαρτο)παρολο που εχω πει απο ποια γραμμη να κανω κληση.

 

ok τώρα κατάλαβα τι εννοείς..(βέβαια εγώ το λειτουργώ με 1 sim)

1)πατάς να ανοίξει η εφαρμογή dialer

2α)με Τ9 (αν σε βολεύει) βρίσκεις την επαφή

2β)πατάς εκεί που λέει contacts και βρίσκεις την εποφή

2γ)επιλέγεις αμέσως την επιλογή από τα recents

3)με το που επιλέξεις την επαφή καλεί....

 

προφανώς στο βήμα 2 είναι είτε 2α είτε 2β είτε 2γ....;)

( δεν επιλέγω sim γιατί το δουλεύω με 1, στην περίπτωση των 2 sim δεν γνωρίζω αν έχει παραπάνω βήματα )

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει και η λύση να βαλετε σε widget τις επαφές που θελετε ως εικονίδιο στην επιφάνεια και να περνει αμέσως μόλις πατας πανω στο εικονίδιο....Επίσης υπαρχει η λύση των ταχείων κλήσεων εως 9 ομως....Εγω εχω κανει το πρώτο για τις πολύ συχνές επαφές που χρησιμοποιώ....
Link to comment
Share on other sites

.Επίσης υπαρχει η λύση των ταχείων κλήσεων εως 9 ομως....

 

αυτό πως γίνεται?γιατί είχα την εντύπωση ότι δεν το υποστηρίζει ??

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σήμερα παρέλαβα και εγώ 3-32 πολύ ωραίο το κινητό φοράει την 5.1.1LMY47V και όλα δουλεύουν μια χαρά θα ήθελα να ρωτήσω τη παραπάνω θα έχω αν περάσω αυτή τη rom που περνάτε όλοι εδώ ?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...