Jump to content

Xiaomi Mi 4C


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

oc kernel περνας μονο αν θες να κανεις oc k επειδη ο sd808 ειναι ζεστο τσιπακι για να μην θρολταρει κ πανε περιπατο οι επιδοσεις θα σε συμβουλευα να μην κανεις oc σε καμια περιπτωση

 

το τσιπακι ειναι υπερ του δεοντος δυνατο κ στοκ

 

ps

με επιασε κατιτις για στοκια, βαζω globe rom stable

 

ps2 ιδιο στησιμο σε RR6 k globeRom (ιδια tweaks k στις 2)

 

επανεκκινηση κ στις 2 για να ειναι καθαρες ,μετα απο 5 λεπτα τρεξιμο antutu

 

οτι κ να δοκιμασα η globeRom δεν πηγε πανω απο 56400

 

στο πρωτο run χωρις πολλα πολλα η RR 71700

 

ελευθερη μνημη μετα απο boot 800mb+ψιλα η Globe ,1gb+ψιλα η RR6

 

σημειωνω οτι κ στις 2 εχω επιτρεψει να ξεκινανε οι ιδιες εφαρμογες κ τις ιδιες να παραμενουν στην μνημη η να εκκινουνται στο παρασκηνιο

 

με συνοπτικες διαδικασιες επιστροφη στην RR k υπομονη να στρωσουν την RR7 Nougat

Edited by Redshift
Settings > Wi-Fi & Internet > Private DNS > dns.adguard.com
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά καλησπέρα μπορεί κάποιος να μου πει πως να περάσω στο πληκτρολόγιο google το μικρόφωνο αυτό που μιλάς και γράφει ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Έχω δοκιμάσει κάποιες ρομ..rr,slim rom.απο ελληνική κοινότητα έχω βάλει την πρώτη φορά μία σταθερή που εδιναν για το κινητό και αργότερα την σταθερή του galen.τωρα έχω μία μιουι από xiaomi eu.σταθερη και αυτή.Έκδοση 7.1 και αντροιντ 5.1.1 ..Η καλύτερη που έβαλα ποτέ με διαφορά είναι αυτή που έχω τώρα.πολυ απαλή στο κινητό.δουλευει φοβερά.και μπαταρία 4 ώρες οθόνη με 35 ώρες χωρίς φόρτιση.η μόνη ρομ που είχε καλύτερη μπαταρία ήταν η slim.απο ραμ αφήνει ελεύθερη περίπου 800μβ.αλλα κρατάει με διαφορά πιο πολλές εφαρμογές ανοικτές.η χειρότερη ρομ που έβαλα ήταν η rr.δεν ξέρω γιατί(βλέπω πολλούς και την προτιμάνε)αλλά εμένα δεν έκατσε καθόλου καλά.αυτα από εμένα.καλη χρόνια!
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,

κι εγω με slim μια χαρα ειμουν. εβαλα kernel oc και κολησε, οποτε δοκιμασα τη rr6.

Πολυ καλη απο μπαταρια αλλα μου κρασαρει η καμερα που και που.

Τελικα θα βαλω miglobe μιας και ειναι πιο "ελαφρια" και εχει καλυτερη καμερα (HDR,slow motion ευκολα και γρηφορα απο μια μονο εφαρμογη).

Link to comment
Share on other sites

Εδω και 3 μερες εχω στην κατοχη μου και εγω ενα Xiaomi Mi4c 3Gb Ram 32Gb Rom....χτες του περασα απο την Ελληνικη κοινοτητα την ΧΤRVbeta1-8.1 Stable 8.1.3.0.(Andorid 5.1.1 με security patch 01/12/16) Πρωτες εντυπωσεις μονο θετικες,ολα δουλεουν πολυ καλα χωρις κρασαρισματα.....σημηρα το πρωι το φορτισα στο 100% για να δω πως θα τα παει απο θεμα μπαταριας.Εχω μονιμα 1.5 Gb Ram ελευθερη και ενα Antutu που του ετρεξα εβγαλε σκορ 71684. Edited by KOSTAS_FILIPPOY
Just Perfect...NEXUS 4
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά οποίος μπορεί ας με βοηθήσει σε δύο προβλήματα που δεν μπορώ να λύσω έχω παρατηρήσει ότι η κάμερα του κινητού μου έχει πρόβλημα όταν πάω να εστιασω κοντά πχ όταν πάω να βγάλω μία κόλα α4 φωτογραφία τα γράμματα τα δείχνει παρα πολύ θολά έχω δοκιμάσει 3 ρομ το ίδιο πρόβλημα σέ όλες και το άλλο είναι ότι δεν μπορώ να κάνω με τπτ να δουλέψει το voice typing απο το google πληκτρολόγιο τώρα έχω περάσει την xtrv beta1 6.12.22 πάλι και σε αυτήν τα ίδια προβλήματα οποίος μπορεί ας με βοηθήσει και αν μπορείτε στείλετε αν έχετε το ίδιο πρόβλημα με την κάμερα ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά οποίος μπορεί ας με βοηθήσει σε δύο προβλήματα που δεν μπορώ να λύσω έχω παρατηρήσει ότι η κάμερα του κινητού μου έχει πρόβλημα όταν πάω να εστιασω κοντά πχ όταν πάω να βγάλω μία κόλα α4 φωτογραφία τα γράμματα τα δείχνει παρα πολύ θολά έχω δοκιμάσει 3 ρομ το ίδιο πρόβλημα σέ όλες και το άλλο είναι ότι δεν μπορώ να κάνω με τπτ να δουλέψει το voice typing απο το google πληκτρολόγιο τώρα έχω περάσει την xtrv beta1 6.12.22 πάλι και σε αυτήν τα ίδια προβλήματα οποίος μπορεί ας με βοηθήσει και αν μπορείτε στείλετε αν έχετε το ίδιο πρόβλημα με την κάμερα ευχαριστώ!

Δοκίμασε να περάσεις official με miflash μονο έτσι θα είσαι σίγουρος οτι είναι θέμα hardware.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να περάσεις official με miflash μονο έτσι θα είσαι σίγουρος οτι είναι θέμα hardware.

 

Εσύ Σαββα το εχες αυτό το πρόβλημα?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Μετά το πέρασμα της miglobe δεν συνδέεται με δεδομένα στο internet.

Τα έχω ανοιχτά και οι ρυθμίσεις φαίνονται σωστές. Τί παίζει?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Μετά το πέρασμα της miglobe δεν συνδέεται με δεδομένα στο internet.

Τα έχω ανοιχτά και οι ρυθμίσεις φαίνονται σωστές. Τί παίζει?

 

μηπως εισαι σε καμια Q που θελει να ενεργοποιησεις την περιαγωγη?

Settings > Wi-Fi & Internet > Private DNS > dns.adguard.com
Link to comment
Share on other sites

Όχι απλά σε καμία 7.5.1 σε όλες τις συσκευές δεν παίζουν τα δεδομένα.

 

Στάλθηκε από το MI 5s μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Cosmote έχω και με όλες τις άλλες rom έπιανε κανονικά και 4G.

Την miglobe 6.12.22 έχω.

Να βάλω την stable που είναι πιο παλιά?

Link to comment
Share on other sites

Cosmote έχω και με όλες τις άλλες rom έπιανε κανονικά και 4G.

Την miglobe 6.12.22 έχω.

Να βάλω την stable που είναι πιο παλιά?

 

Σωστα! Συγγνωμη αλλα ξεχασα πως δεν εχει βγει 7.5.1 για Mi4c λογω ετοιμασιων προς nougat.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

παιδες συγνωμη αλλα καποιος υπαρχει να με βοηθησει γτ μ ζεσταινεται το κινητο και ρουφαει την μπαταρια σα νερο??φοραω την 6.12.15 miui.gr
Link to comment
Share on other sites

Τελικά είχε χάσει τις ρυθμίσεις APN.

Τις έκανα αντιγραφή από του πατέρα μου και κομπλέ τα δεδομένα. :)

 

Μπες ρυθμίσεις>μπαταρία και βάλε ενισχυμένη ώστε να μην λειτουργούν οι εφαρμογές που δεν χρειάζεται backround.

Θα βοηθήσει λογικά.

Link to comment
Share on other sites

παιδες συγνωμη αλλα καποιος υπαρχει να με βοηθησει γτ μ ζεσταινεται το κινητο και ρουφαει την μπαταρια σα νερο??φοραω την 6.12.15 miui.gr

 

ασε τις dev κ βαλε μια stable πχ gkalen η απο εδω

 

http://mi-globe.com/index.php/rom-builder/rom-builder-features/?codename=libra&d_version=5.1&d_img=mi4c&realname=Mi+4c

Settings > Wi-Fi & Internet > Private DNS > dns.adguard.com
Link to comment
Share on other sites

Παίδες όσοι θέλετε δοκιμάστε αυτό

 

https://xiaomi.eu/community/index.php?threads/37450/

 

Κάνει την κάμερα να τραβάει 4Κ βίντεο με 30 fps με την προϋπόθεση να έχετε συμβατό αισθητήρα... Πάντως είδα διάφορα σε σχέση με πριν...

 

 

Sent from my Mi-4c using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

 

Απίστευτος και εγω προσωπικά σ' ευχαριστώ ! Κάτι σαν το kitchen rom...

 

Μια ερώτηση παιδιά μιας και τώρα μπήκα στο χώρο "miui": είμαι στην 6.12.22 είναι develop rom έτσι; αυτή που "μαγείρεψα" είναι 6.12.22 ... τη φλασάρω με τα 3 wipe από το twrp;

αμα πάω σε stable πρέπει κάνω factory reset ; χάνω και το root αν δεν κάνω λάθος;

Link to comment
Share on other sites

Καλά είναι και στα 26fps, καλύτερη από 96kbps ηχοληψία χρειάζεται και κωδικοποίηση x265 αντί χ264 για να πιάνουν λιγότερο χώρο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Απίστευτος και εγω προσωπικά σ' ευχαριστώ ! Κάτι σαν το kitchen rom...

 

Μια ερώτηση παιδιά μιας και τώρα μπήκα στο χώρο "miui": είμαι στην 6.12.22 είναι develop rom έτσι; αυτή που "μαγείρεψα" είναι 6.12.22 ... τη φλασάρω με τα 3 wipe από το twrp;

αμα πάω σε stable πρέπει κάνω factory reset ; χάνω και το root αν δεν κάνω λάθος;

 

Τη miglobe 6.12.22 φοράω κι εγώ, το root θα το έχεις, οτιδήποτε δεν είναι αναβάθμιση της rom που "φοράς" θέλει τα wipe.

Link to comment
Share on other sites

επειδη το twrp των libra ειναι λιγο προβληματικο η σωστη διαδικασια φλασαρισματος ειναι η εξης

 

στο καπακι 2 φορες τουλαχιστον reboot σε recovery

 

advanced wipe κ σβηνεις τα παντα (εκτος internal storage αν θες να κρατησεις φωτογραφιες κλπ) 2 φορες

 

ξανα 2 φορες τουλαχιστον reboot σε recovery

 

αντιγραφεις την rom κ τα συνοδευτικα στο otg (η στην internal storage)

 

κανεις τις εγκαταστασεις χωρις κανενα wipe κ reboot

Settings > Wi-Fi & Internet > Private DNS > dns.adguard.com
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...