Jump to content

Doogee X5 Galicia


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δουλεύει κανονικά αλλά προσωπικά θεωρώ πως δεν αξίζει η αγορά του απο την στιγμή που με περίπου 10€ παραπάνω παίρνεις το x5 pro με την διπλάσια μνήμη rom/ram που είναι χρήσιμο να υπάρχει
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δουλεύει κανονικά αλλά προσωπικά θεωρώ πως δεν αξίζει η αγορά του απο την στιγμή που με περίπου 10€ παραπάνω παίρνεις το x5 pro με την διπλάσια μνήμη rom/ram που είναι χρήσιμο να υπάρχει

 

+1 Αυτό. Έχει και πολύ καλό επεξεργαστή.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Είχε κάποιος άλλος το πρόβλημα του να μη φορτίζει τη μπαταρία και να ξέρει αν λύνεται εύκολα ή όχι; Δεν φορτίζει με τρεις διαφορετικούς φορτιστές και δύο διαφορετικές μπαταρίες άρα το πρόβλημα πρέπει να είναι στην υποδοχή.
Link to comment
Share on other sites

Πρώτη πτώση χτες, από την τσέπη, χωρίς θήκη, μόνο με tempered glass! Έσκασε με τη γωνία και δεν έπαθε απολύτως τίποτα! :D Πιο vfm αγορά από το x5 δεν παίζει να υπάρχει!

 

@nico4gr

 

Δεν είναι καλό αυτό.. Μήπως έχει κολλήσει κάτι στο λειτουργικό; Γιατί δεν είναι και ό,τι πιο εύκολο και οικονομικό να αλλάζεις θύρα usb...

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα το lollipop 6 στο κινητό και πραγματικά απογειώθηκε είναι πολύ καλύτερο από ότι με το 5. Δηλαδή ήμουν έτοιμος να το στείλω και άλλαξα άποψη. Εκείνο που με χαλάει ακόμα βέβαια είναι ή μπαταρία με την οποία νιώθω συνεχώς σαν διψασμένος μία μέρα δε βγάζω.

Για lollipop 6 ποιο xposed module υπάρχει για να μην κάνω τούβλο το κινητό;

 

Στάλθηκε από το X5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα το lollipop 6 στο κινητό και πραγματικά απογειώθηκε είναι πολύ καλύτερο από ότι με το 5. Δηλαδή ήμουν έτοιμος να το στείλω και άλλαξα άποψη. Εκείνο που με χαλάει ακόμα βέβαια είναι ή μπαταρία με την οποία νιώθω συνεχώς σαν διψασμένος μία μέρα δε βγάζω.

Για lollipop 6 ποιο xposed module υπάρχει για να μην κάνω τούβλο το κινητό;

 

Στάλθηκε από το X5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ποια ROM εβαλες και απο που την κατεβάσεις;

Link to comment
Share on other sites

Είχε κάποιος άλλος το πρόβλημα του να μη φορτίζει τη μπαταρία και να ξέρει αν λύνεται εύκολα ή όχι; Δεν φορτίζει με τρεις διαφορετικούς φορτιστές και δύο διαφορετικές μπαταρίες άρα το πρόβλημα πρέπει να είναι στην υποδοχή.

 

Ίδιο θέμα έχω και εγώ , πίστευα οτι φταίει η νέα μπαταρία που πήρα απο το εξωτερικό, πιθανόν να χάλασε η υποδοχή.

Βασικά δέν στέλνει ρεύμα σε εμένα απο την υποδοχή , ώστε να φορτίσει τη μπαταρία.

Xiaomi mia2 lite 4/64 & redmi 8a 2/32
Link to comment
Share on other sites

Θελω να αγορασω το x5 ή το x5 pro.δεν ειναι για εμενα αλλα για την κοπελα μου.χρηση κινητου facebook viper kai google και οσο καλυτερη καμερα. παιζω σε αυτα τα λεφτα. το κινητο θα μεινει οπως ερθει δεν ξερω να πειραξω τιποτα. θα μεινω ικανοποιημενος με αυτο?

σε αυτα τα λεφτα κοιταω και το ulefone u007 και το UHANS A101s. ποια ειναι η γνωμη σας?

Edited by nas13
Link to comment
Share on other sites

ξερεις σε σχεση με τα αλλα που εγραψα αν ειναι καλυτερο?

 

http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_433559.html

To εχει τωρα στα 53 ευρω,αν προλαβεις ειναι καλυτερο απο τα αλλα δυο που ειπες,εχει καλυτερο επεξεργαστη

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση.

Πως γίνεται να αλλάξω την ώρα στο widget της ώρας στην οθόνη κλείδωματος του Χ5;

Εντάξει έστρωσε με την επανεκκινηση.

Απαντώ για όποιον έχει το ίδιο πρόβλημα και μόνο.

Edited by Inevar

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

[/color]

Καλησπέρα, εχω την παραπάνω συσκευή 1 χρόνο +.

Τελευταία δέν κράταγε η μπαταρία.Ρώτησα εδω στήν Ελλάδα και δέν έβρισκα πουθενα.

Οπότε πήρα απο εξωτερικό νέα μπαταρία :http://www.banggood.com/Original-2400mAh-Battery-For-DOOGEE-X5-X5-Pro-p-1006067.html?rmmds=search

H μπαταρία ήρθε φορτισμένη στο 50%, μόλις ήρθε το φόρτισα στο 100%.

Τελείωσε η μπαταρία και το έβαλα για πλήρη φόρτιση, όμως η συσκευή δέν άναψε ποτέ ξανά.

Είναι θέμα φορτιστή ή βγήκε ελαττωματική η νέα μπαταρία.

Δυστυχώς πέταξα την παλαία μπαταρία για να δοκιμάσω εάν θα ξανα άναβε με την πάλαια μπαταρία.

 

Κλειστο ηταν οταν το φορτισες?δεν το ανοιξες καθολου με την νεα μπαταρια?

Βγαλε την μπαταρια και πατησε το on-off για 10-15 δευτερα και ξαναβαλτην

 

Το άνοιξα με την νέα μπαταρία και δουλεψε κανονικά η συσκευή, το φόρτισα κιόλας.

Όταν τελειώσε η μπαταρία και πήγα να το φορτισω , η συσκευή απο τότε δέν ξανα άναψε.

Το πήγα σε γνωστό που ασχολείται με επισκευές ηλεκτρονικών και μου είπε δέν δίνει ρεύμα η συσκευή στην μπαταρία για να την φορτίσει.

 

Εχω και εγω ενα x5,αγορασμενο απο vickmall τον προηγουμενο Οκτωβριο,δεν μου εχει παρουσιασει καποιο προβλημα μεχρι στιγμης,

παντως να ξερεις πως το βισμα του καλωδιου του φορτιστη δεν εφαρμοζει και τοσο καλα με τη υποδοχη του τηλεφωνου.Δοκιμασε με αλλον φορτιστη,αλλο καλωδιο,το εκανες αυτο που σου ειπα πιο πανω?

 

Καλησπέρα, εντελώς τυχαία βρήκα την παλαια μπαταρία, με την οποία άναψε η συσκευή, φορτίζει απλώς η μπαταρία δέν κρατάει πλέον, τη συσκευή την έχω 1 χρόνο +.

Πήρα 2η μπαταρία απο το Banggood η οποία βγήκε ελαττωματική, και εγω νόμιζα οτι τα έφτυσε η συσκευή, είχα δοκιμάσει με 3 διαφορετικούς φορτιστές. Ζήτησα επιστροφή χρημάτων( 8 ευρώ) όπως και έγινε χωρίς καμία αμφισβήτηση.

Υπάρχει κάποιο αξίοπιστο κατάστημα ωστέ να δώσω εκ νέου παραγγελία.

Πολλές φορές είχα παραγγείλει απο το Banggood και δέν είχα ποτέ προβλήματα με τα προιόντα τους, ίσως έπεσα στήν περίπτωση.

Xiaomi mia2 lite 4/64 & redmi 8a 2/32
Link to comment
Share on other sites

Tην μια μπαταρία την πήρα απο banggood και ήταν άριστη για κανένα 4μηνο μέχρι χθες που την είχα στην τσέπη και πήρε νερό λόγω της χιονόπτωσης και σταμάτησε να λειτουργεί.Μια ακόμη πήρα πριν 2 μήνες απο αυτόν http://www.ebay.com/itm/361562572613?_trksid=p2060353.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT και λειτουργεί άψογα
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ρε παιδιά εδώ και αρκετό καιρό όλοι παραπονιούνται ότι δε με ακούνε καλά. Μάλλον το μικρόφωνο του δεν ειναι και της καλύτερης ποιότητας. Μήπως το πρόβλημα αυτό το έχει και κανείς άλλος απο εσάς;
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά εδώ και αρκετό καιρό όλοι παραπονιούνται ότι δε με ακούνε καλά. Μάλλον το μικρόφωνο του δεν ειναι και της καλύτερης ποιότητας. Μήπως το πρόβλημα αυτό το έχει και κανείς άλλος απο εσάς;

 

Ότι δεν είναι ιδιαίτερα καλό ισχύει και στο δικό μου X5. Αλλά με ακούνε.

Link to comment
Share on other sites

Πως να το καθαρίσω να το φυσηξω;

 

Με φύσημα, όχι. Αν έχει σκόνη θα "μπουκώσει" χειρότερα. Έχω ακούσει για οδοντογλυφίδα, αλλά μπορεί να χαλάσει το ηχείο. Κάποιοι το κάνουν μόνοι τους εδώ, αλλά δε θα το δοκίμαζα. Σε service κινητών το αναλαμβάνουν.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

οταν εχω ανοιχτο το ιντερνετ και με καλουν οσοι δεν τους εχω στις επαφες μου

μου βγαζει ακριβως στο κεντρο της οθονης μια μπαρα μαυρη με πληροφοριες

π.χ. ονομετεπωνυμο σταθερου και δεν μπορω να απαντησω την κληση με τιποτα.

ανοιχτο ιντερνετ- οχι στις επαφες-κλειστη οθονη

αν καποιος γνωριζει καποια λυση

Link to comment
Share on other sites

οταν εχω ανοιχτο το ιντερνετ και με καλουν οσοι δεν τους εχω στις επαφες μου

μου βγαζει ακριβως στο κεντρο της οθονης μια μπαρα μαυρη με πληροφοριες

π.χ. ονομετεπωνυμο σταθερου και δεν μπορω να απαντησω την κληση με τιποτα.

ανοιχτο ιντερνετ- οχι στις επαφες-κλειστη οθονη

αν καποιος γνωριζει καποια λυση

Την εχω την λύση.... εσπασα το κεφάλι μου να βρω τι φταίει και στο δικό μου.

Απεγκαταστασε το Greek caller ID

Edited by leotzian
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...