Jump to content

Doogee X5 Galicia


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μου ήρθε σήμερα ένα X5 που είχα παραγγείλει για μια φίλη. Μιας και δεν ήταν σφραγισμένο το πακέτο, το άνοιξα να δω αν είναι οκ. Έβαλα τη δικιά μου μπαταρία και το έθεσα σε λειτουργία. Και τι έκπληξις... Ήρθε με τη V16 και με το που το συνέδεσα στο wi-fi και έκανα αναζήτηση έβγαλε τη 17...

 

Αυτό που μου κάνει εντύπωση είναι πως δεν είχε screen protector όπως το δικό μου, αλλά ζελατίνα εργοστασιακή που έγραφε Doogee X5. Που φυσικά θέλει αφαίρεση.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μου ήρθε σήμερα ένα X5 που είχα παραγγείλει για μια φίλη. Μιας και δεν ήταν σφραγισμένο το πακέτο, το άνοιξα να δω αν είναι οκ. Έβαλα τη δικιά μου μπαταρία και το έθεσα σε λειτουργία. Και τι έκπληξις... Ήρθε με τη V16 και με το που το συνέδεσα στο wi-fi και έκανα αναζήτηση έβγαλε τη 17...

 

Αυτό που μου κάνει εντύπωση είναι πως δεν είχε screen protector όπως το δικό μου, αλλά ζελατίνα εργοστασιακή που έγραφε Doogee X5. Που φυσικά θέλει αφαίρεση.

Στο δικό μου όταν έβγαλα την ζελατίνα με το λογότυπο είχε από κάτω άλλη ζελατίνα προστασίας

Link to comment
Share on other sites

Σωστός, και αυτό έχει τελικά. Επειδή δεν είναι δικό μου δεν μου πήγε να βγάλω τη ζελατίνα, αλλά ανασηκώνοντάς την ελαφρώς είδα τι παίζει. Μόνο που έχει κάποιες φουσκάλες, αλλά δε βαριέσαι... :lol:
Link to comment
Share on other sites

Σωστός, και αυτό έχει τελικά. Επειδή δεν είναι δικό μου δεν μου πήγε να βγάλω τη ζελατίνα, αλλά ανασηκώνοντάς την ελαφρώς είδα τι παίζει. Μόνο που έχει κάποιες φουσκάλες, αλλά δε βαριέσαι... :lol:

Μια χαρά είναι και καλή ποιότητα, την είδα όταν την έβγαλα για να βάλω το τζάμι

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που μου κάνει εντύπωση είναι πως δεν είχε screen protector όπως το δικό μου, αλλά ζελατίνα εργοστασιακή που έγραφε Doogee X5. Που φυσικά θέλει αφαίρεση.

Στο δικό μου όταν έβγαλα την ζελατίνα με το λογότυπο είχε από κάτω άλλη ζελατίνα προστασίας

 

Απο που αγοράσατε τα δικά σας; Το δικό μου ήρθε χωρίς ζελατίνα με λογότυπο, μήπως μου έκανε κινεζιά ο κινέζος;

Link to comment
Share on other sites

Και το δικό μου ήταν χωρίς τη συγκεκριμένη ζελατίνα με το λογότυπο. Επίσης αυτό που μου ήρθε σήμερα είχε ένα αυτοκόλλητο που Στο κάτω μέρος έγραφε να ξύσεις για να δεις αν είναι original. Το ...έξυσα Και είχε κάτι αριθμούς. Το δικό μου είχε το ίδιο αυτοκόλλητο, αλλά το κομμάτι με τους αριθμούς ήταν κομμένο.

Ξέχασα, το σημερινό ήρθε από Vickmall ενώ το δικό μου 1,5 μήνα πριν, από Gearbest.

Link to comment
Share on other sites

Απο που αγοράσατε τα δικά σας; Το δικό μου ήρθε χωρίς ζελατίνα με λογότυπο, μήπως μου έκανε κινεζιά ο κινέζος;

απο banggood το πηρα

Link to comment
Share on other sites

Σαν καινούριο μέλος να καλησπερίσω με την σειρά μου.Μέτα από πολλή προσοχή στο foroum, παράγγειλα εχτές και εγώ το χ5 απ το geek μου βγήκε στα 54,5 ευρα {52,70 +1,80 ασφαλια) συν ένα κουπονάκι.Δεν εχω εμπειρία από παραγγελιές από κινά, μιας και τα προηγούμενα χρονιά αγόραζα πάντα επώνυμα και από Ελλάδα.Τώρα όμως τα φραγγα λιγόστεψαν και το αξιόπιστο LG L5 II μετά από 2μιση χρονιά είναι έτοιμο να παράδοση το πνεύμα του.Ελπίζω το χ5 να μου αντέξει 6 μήνες με ένα χρόνο θα είμαι ευτυχής.Έχω διαβάσει καλές κριτικές και εχω δει και αρκετά βίντεο,φαίνεται κάλο ο καιρός θα δείξει αν άξιζε τελικά η όχι.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια εχω ενα x5 της αδερφης μου που το εριξε σε νερο. Το αφησα να στεγνωσει ρυζι κλπ κλπ και οταν δοκιμασα να το ανοιξω μετα απο 2 μερες η οθονη παραμενει κλειστη . Με vol - και power button ταυτοχρονα ακουω το κινητο να βγαζει screenshot χωρις να βλεπω κατι οποτε υποθετω οτι ειναι ανοιχτο. Τι προτεινεται να κανω ? Συμφερει να το στειλω για επισκευη ? Πισω κινα η να ρωτησω εδω ? Λογικα θα υπαρχει πιθανοτητα να εχει και αλλες βλαβες εκτος της οθονης . Ευχαριστω εκ των προτερων παιδια.
Keep smiling :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Δεδομενου του κοστους δε νομιζω να αξιζει μιας και μια απλη αντικατασταση οθονης και εργασια θα σου παει 40-50Ε,οσο δηλαδη ενα κανουργιο σχεδον.

Μιλα με κινα μπας και σου βαλουν τα εργατικη η κατι τετοιο.

Link to comment
Share on other sites

Εδω http://vifocal.com/catalogsearch/result/index/?p=1&q=doogee+x5 μπορεις να δεις περίπου πόσο κάνουν τα διάφορα μέρη της συσκευής
Link to comment
Share on other sites

Μετά από μερικούς κύκλους φόρτισης με την έκδοση 17 του λογισμικού, πέρασα ένα 2ήμερο με κάπως πιο χαλαρή λειτουργία από ότι κάνω συνήθως. Νομίζω πως δε θα μπορούσα να ζητήσω κάτι παραπάνω από τη μπαταρία.

http://s8.postimg.org/czlwyxq7p/Screenshot_2016_01_11_23_40_21_314151.png

 

η φωτεινότητα στην οθόνη πόσο είναι περίπου ρυθμισμένη?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Στο μίνιμουμ εντός σπιτιού και το ανεβάζω χειροκίνητα ανάμεσα στο μισό και το φουλ όταν βγαίνω έξω.
Link to comment
Share on other sites

http://www.needrom.com/download/doogee-x5/

Πρέπει να βρεις και τελευταία έκδοση του flashtool από αλλού, γιατί με το πρόγραμμα που έχει εκεί δεν λειτουργεί.

 

Πάντως το update σε V17 δεν νομίζω να έχει να κάνει τόσο πολύ με την μπαταρία. Τα ίδια νούμερα έβλεπα πάνω κάτω και με την V15.

Link to comment
Share on other sites

http://www.needrom.com/download/doogee-x5/

Πρέπει να βρεις και τελευταία έκδοση του flashtool από αλλού, γιατί με το πρόγραμμα που έχει εκεί δεν λειτουργεί.

 

Πάντως το update σε V17 δεν νομίζω να έχει να κάνει τόσο πολύ με την μπαταρία. Τα ίδια νούμερα έβλεπα πάνω κάτω και με την V15.

 

οκ σε ευχαριστώ

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το rootαρε κανείς σας;

 

Οντως.

Υπαρχει ευκολος τροπος.

Θελω αν βαλω το adaway.

Ειχα ξεχασει ποσο ενοχλητικες ηταν οι διαφημισεις.

Link to comment
Share on other sites

Για πες...

 

Ξεχασα το ερωτηματικο :lol:

Και εγω ρωταω!

Γιατι ο μονο τροπος που βρηκα ειναι με flashtool κτλ.

Link to comment
Share on other sites

Ξεχασα το ερωτηματικο :lol:

Και εγω ρωταω!

Γιατι ο μονο τροπος που βρηκα ειναι με flashtool κτλ.

 

Κι εγω αυτό μόνο βρήκα!!! ;) δεν το θέλω για αυτό το κινητό , απλώς ρωτάω γτ έχω ένα κινητο με τον ίδιο επεξεργαστή (συγχωρέστε με μα στο θέμα του doogee x6 δεν συμμετέχουν πολλά άτομα και δεν θα βρω λύση ποτέ) ;)

Link to comment
Share on other sites

τελικα αναμεσα στο x5 και το χ5 pro τι συμπερασμα βγαλατε?

και ποτε ανοιγει το paypall γιατι ακουστηκε οτι μεσα στην εβδομαδα θα ειναι οκ μαζι με τιs safe pay cart

 

Φιλε μου εγω αγορασα απο Ελλαδα το κιν εδωσα κατι παραπανω οπως εχω δωσει για πολλα κινεζικα κιν.(Ι ΟCcian X7S t-Doogee DG 350-meizu 4-VKWorld 700Pro.....)εδωσα οπως ειπα κατι παραπανω αλλα εχω παρει εγγη/σεις & οτι χρειαζωμαι με ενα τηλ το φερνουν.Δεν ειμαι φραγκατος & ξερω πολυ καλα την διαφορα τιμης με τα Κινεζικα μαγαζια(εχω & pay pal card)αλλα για το Χ5 ειναι μικρη η διαφορα για να μπεις σε μπελαδες με καρτες οπως & εγω εχω ακουσει υπαρχουν προβληματα & αναμονες.Τελοςπαντων αυτο που θελω να πω ειναι οτι αξιζει να πας για το PRO ΤΟ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ & δουλευει ρολοι οπως ειναι μην αλλαξεις τιποτα(ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ LAUNCHER).

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μου ήρθε σήμερα ένα X5 που είχα παραγγείλει για μια φίλη. Μιας και δεν ήταν σφραγισμένο το πακέτο, το άνοιξα να δω αν είναι οκ. Έβαλα τη δικιά μου μπαταρία και το έθεσα σε λειτουργία. Και τι έκπληξις... Ήρθε με τη V16 και με το που το συνέδεσα στο wi-fi και έκανα αναζήτηση έβγαλε τη 17...

 

Αυτό που μου κάνει εντύπωση είναι πως δεν είχε screen protector όπως το δικό μου, αλλά ζελατίνα εργοστασιακή που έγραφε Doogee X5. Που φυσικά θέλει αφαίρεση.

Εγω το πηρα απο Ελλαδα χωρις ζελατινη εξτρα αλλα αυτη που φοραει την εβαλαν απιστευτα σωστα τι να πω μια ακομη επρεπε να βαλουν.Για ακουστικα ουτε συζητηση πλεον.Εδω δεν βαζουν στα ακριβα θα βαλουν στο Χ5?Ασε που & να βαλουν μαπα θα ειναι οποτε αγοραζεις εσυ τι θελεις & τελος.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ έχω παραγγείλει ένα Pro, αλλά ακόμα να το στείλουν οι Κινέζoι. Αν και off topic, έχω τόσα άσχημα παραδείγματα από ελληνικά e-shops που δεν θέλω να τους ακούω. Π.χ. τηλέφωνο που είχε πρόβλημα στην οθόνη την ίδια μέρα το πάω πίσω και το στέλνουν για σέρβις αντί να το φτιάξουν και αναμονή 3,5 βδομάδες. Λάπτοπ 3 εβδομάδων αγορασμένο από το πιο γνωστό e-shop που προσφέρει και φοβερή εγγύηση για να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο τάχα, και όταν βγάζει πρόβλημα στο πληκτρολόγιο το στέλνουν στην "αντιπροσωπεία" και το παραλαμβάνουμε μετά από 48 μέρες. Επειδή λοιπόν οι περισσότεροι έλληνες από ότι βλέπω τον τελευταίο καιρό ενδιαφέρονται μόνο για την πώληση και μετά σε έχουν λίγο πολύ γραμμένο, θα προτιμήσω τον κινέζο για να γλυτώσω και ένα 30-35% της τιμής. 71€ πλήρωσα το X5 Pro που περιμένω και την ίδια στιγμή είχε περίπου 110€ εδώ. Χωρίς να μου διασφαλίζει κανείς ότι το φθηνότερο σκρουτζομάγαζο το έχει πάρει από τον αντιπρόσωπο και δεν το έχει κάνει παραεισαγωγή από Κίνα.

 

Για τη μεμβράνη, πιο κάτω γράφω πως είχε τελικά και screen protector. Λογικά στο εργοστάσιο τοποθετείται. Κάπου πήρε το μάτι μου ένα βίντεο από γραμμή παραγωγής(δεν θυμάμαι αν ήταν doogee ή άλλος) και έδειχνε που βάζανε εκεί πέρα μεμβράνες. Για τα ακουστικά τι να πω. Εδώ ολόκληρη Motorola στα φθηνά της δεν βάζει ούτε usb φορτιστή. Και πάλι είμαι της άποψης πως για τα 50-70€ που θα δώσεις για ένα X5 παίρνεις "πολύ τηλέφωνο" για τα χρήματά σου. Είχα πάρει πέρυσι Moto G 2nd Gen για 200€, και με την εξαίρεση της κάμερας(που είναι για τα μπάζα πραγματικά) βρίσκω πως το Χ5 είναι ισοδύναμο ή καλλύτερο στους περισσότερους τομείς.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...