Jump to content

Destinator 3


Muck Smith
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

To site «μετακόμισε» με collocation στην FORTHnet και λειτουργεί άψογα. Από αντίστοιχα παράπονα όμως που ακούσαμε τις τελευταίες ημέρες, καταλήξαμε στο συμπέρασμα ότι όσοι έχουν internet provider την OTEnet δεν το βλέπουν. Μάλλον η OTEnet που το στέγαζε πριν δεν έχει ενημερώσει την DNS ζώνη. Θα το φροντίσουμε άμεσα. Προς το παρόν όμως μπορείτε να «δείτε» τον server την ΙΡ διεύθυνση 62.1.3.83 (http://www.ngi.gr).

 

ΥΓ. Δυστυχώς πριν από λίγο διαπιστώσαμε και εμείς ότι ο server έχει πέσει !! Είμαστε σε επαφή με το κέντρο της FORTHNET και μας υποσχέθηκαν ότι θα αποκατασταθεί άμεσα. Θα κάνω ένα post μόλις λυθεί το πρόβλημα. Ζητούμε συγνώμη για την ταλαιπωρία

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σε ένα post στο forum της ngi,είχανε πει ότι λόγο της μετακόμισης το site λειτουργεί μεν αλλά όχι επαρκές.Λες να τελείωσε η μετακόμιση και να μας ετοιμάζουν καμιά έκπληξη όπως pn;Λέω εγώ :cool:

 

Τα νεότερα θα τα έχετε από Σεπτέμβριο. Μετά τις διακοπές !

Link to comment
Share on other sites

To site «μετακόμισε» με collocation στην FORTHnet και λειτουργεί άψογα. Από αντίστοιχα παράπονα όμως που ακούσαμε τις τελευταίες ημέρες, καταλήξαμε στο συμπέρασμα ότι όσοι έχουν internet provider την OTEnet δεν το βλέπουν. Μάλλον η OTEnet που το στέγαζε πριν δεν έχει ενημερώσει την DNS ζώνη. Θα το φροντίσουμε άμεσα. Προς το παρόν όμως μπορείτε να «δείτε» τον server την ΙΡ διεύθυνση 62.1.3.83 (http://www.ngi.gr).

 

ΥΓ. Δυστυχώς πριν από λίγο διαπιστώσαμε και εμείς ότι ο server έχει πέσει !! Είμαστε σε επαφή με το κέντρο της FORTHNET και μας υποσχέθηκαν ότι θα αποκατασταθεί άμεσα. Θα κάνω ένα post μόλις λυθεί το πρόβλημα. Ζητούμε συγνώμη για την ταλαιπωρία

 

Η μαύρη αλήθεια είναι ότι και από το σπίτι μου και από την δουλειά μου μπαίνω από ΟΤΕNet. Άρα θα περιμένω.

 

Γεγονός είναι ότι η άμεση παρέμβαση και διευκρίνηση από την NGI του εν λόγω προβλήματος δείχνει την εγκυρότητα της εταιρείας και κάνει αξιόπιστο το προϊόν. Ευχαριστώ. ;)

Link to comment
Share on other sites

kati na rotiso gia tin nea akdosi gia to destinator pn

 

to destinator pn einai sta ellinika kai deyteron periexei ellinikous xartes kai einai simvato me oles tis siskeves gps

http://www.galaxy92.gr/photos/funtaksidia/cfiles/plastira1.jpg

Λίμνη Πλαστήρα (Ν. Καρδίτσας)

Link to comment
Share on other sites

kati na rotiso gia tin nea akdosi gia to destinator pn

 

to destinator pn einai sta ellinika kai deyteron periexei ellinikous xartes kai einai simvato me oles tis siskeves gps

 

1. Ναι, είναι και στα ελληνικά

2. Ναι, περιέχει τους ελληνικούς χάρτες. Όμως προσοχή: η έκδοση που πωλείται στο εξωτερικό περιέχει ελληνικό χάρτη από NavTeq (περιορισμένη κάλυψη) και όχι από NGI (ευρύτερη κάλυψη και καλύτερη ακρίβεια). Πρέπει να περιμένεις να αγοράσεις την έκδοση της NGI από Σεπτέμβρη.

3. Από όσο ξέρω αν η συσκευή gps είναι NMEA compatible ή SiRF compatible δε θα έχεις κανένα πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

 

Μια γρήγορη ερώτηση : υπάρχει κάποιο tweak για να αποφεύγω το accept στην εκκίνηση του Destinator 3 αλλά κ να έχω full screen απεικόνιση του χάρτη ; Κάτι τέτοιο διάβασα σε κάποιο post. Μπορεί κανείς να με βοηθήσει ;

 

Ευχαριστώ,

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

 

Μια γρήγορη ερώτηση : υπάρχει κάποιο tweak για να αποφεύγω το accept στην εκκίνηση του Destinator 3 αλλά κ να έχω full screen απεικόνιση του χάρτη ; Κάτι τέτοιο διάβασα σε κάποιο post. Μπορεί κανείς να με βοηθήσει ;

 

Ευχαριστώ,

 

http://www.michablum.co.il/GPS/dtweak_1_0_b4.zip

;)

Link to comment
Share on other sites

 

Πρεπει να εχει ομως κανονικη αγορασμενη εκδοση Geovass. Ετσι δεν ειναι?

Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να εχει ομως κανονικη αγορασμενη εκδοση Geovass. Ετσι δεν ειναι?

 

Οχι. παιζει και σε ****** εκδοση ! :cool:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, την αυθεντική έκδοση έχω αλλά δεν μπορώ να καταλάβω πως δουλεύει ! Το τρέχω, με βάζει στο Destinator γράφοντας πάνω αριστερά DestTweak αλλά τα δύο ζητούμενα παραμένουν ! (Ούτε full screen απεικόνιση έχω, ούτε το "Συμφωνώ Διαφωνώ" εξαφανίστηκε !). Καμμιά συμβουλή ;
Link to comment
Share on other sites

koita na deis pou pairnw apantises xoris kan na rotiso!! lol asxeto.. gia update stous xartes tou destinator poio einai to link...

To link ειναι αυτό http://www.ngi.gr και θα πρέπει να κάνεις login :cool:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, την αυθεντική έκδοση έχω αλλά δεν μπορώ να καταλάβω πως δουλεύει ! Το τρέχω, με βάζει στο Destinator γράφοντας πάνω αριστερά DestTweak αλλά τα δύο ζητούμενα παραμένουν ! (Ούτε full screen απεικόνιση έχω, ούτε το "Συμφωνώ Διαφωνώ" εξαφανίστηκε !). Καμμιά συμβουλή ;

 

Kαι σε μένα τα ίδια δυστυχώς... :(

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, την αυθεντική έκδοση έχω αλλά δεν μπορώ να καταλάβω πως δουλεύει ! Το τρέχω, με βάζει στο Destinator γράφοντας πάνω αριστερά DestTweak αλλά τα δύο ζητούμενα παραμένουν ! (Ούτε full screen απεικόνιση έχω, ούτε το "Συμφωνώ Διαφωνώ" εξαφανίστηκε !). Καμμιά συμβουλή ;

kai ego ta idia.... mipos exei kanena krufo menou pou ta epilegeis auta?

Link to comment
Share on other sites

Το συμφωνω διαφωνω δεν φευγει.

για να το κανετε full screen Πηγαινετε αφου ξεκινησετε το προγραμμα απο το Destweak, στο πεδιο δεξια κατω OPT DT

μετα πηγαινουμε στο configuration

επιλεγουμε το Tab Keys.Εχω βαλει στο πεδιο Nav Button το Full Screen

Επειτα στο Full Screen Tab επιλεγουμε το Information bar

ειμαστε ετοιμοι πατωντας οκ.

Τωρα, εαν πατησουμε το κεντρικο πληκτρο Nav Button θα μας το κανει full screen.Πατωντας το ξανα επανερχετε σε κανονικο πλαισιο.

"Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul,

ash nazg thrakatulûk agh burzum-ishi krimpatul."

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Για οσους ενδιαφερονατι να μαθουν το ποτε θα εχουμε καλυψη σε ολη την επικρατεια το παρακατω e-mail που μου ηρθε υστερα απο αναλογη ερωτηση στους υπευθηνους της NGI ας διαβασουν το παρακατω...

 

Το βάρος των επόμενων αναβαθμίσεων έχει πέσει στην Επαρχεία. Στην επόμενη έκδοση (Νοεμβρίου) θα υπάρχει στο χάρτη μας η Πελοπόννησος (από κάπου έπρεπε να αρχίσουμε). Οι 5 νομοί της Πελοποννήσου θα έχουν κάλυψη που θα πλησιάσει το 100%. Επίσης οι νομοί Αττικής και Θεσσαλονίκης θα εμφανιστούν στην επόμενη έκδοση με ποσοστό κάλυψης 95%. Ευελπιστούμε ότι στην καλοκαιρινή έκδοση του 2006 (στη 2η από τώρα έκδοση χάρτη) να καλύψουμε όλους τους νομούς κατά 100%.

 

Πιστευω οτι το χρονοδιαγραμα ως προς την καλυψη ειναι σχετικα καλο,αν σκεφτει κανεις οτι θα εχουμε τη δυνατοτητα να κινηθουμε ανετα και στις επαρχιακες πολεις :cool:

...Εχω προβλημα και ξερω πως το ξερω...
Link to comment
Share on other sites

παιδια γεα σας εχω και εγω το destinator 3 στο ποκετ μου και εχω βαλει τον χαρτη της ελλαδας, ειδα οτι η ημερομηνια του χαρτη ηταν 21/12/2004 χθες μετα απο λιγο ψαξιμο βρηκα τον χαρτη αυτον "greek ngi map destinator 2005.Q1.3119" τον εβαλα μεσα κανονικα ειχε βεβαια και το χαπι, οι διαφορες ειναι τεραστιες πλεον εχει ολη την επαρχια κανονικα ολα τα νησια με την κανονικη ονομασια τους ολες τις γεφυρες και πολλα αλλα ακομα!! δεν εχει καμια σχεση με τον προηγουμενο του 2004!!την γνωριζεται αυτην την version η εγω μαλλον δεν το ηξερα??????
Link to comment
Share on other sites

παιδια γεα σας εχω και εγω το destinator 3 στο ποκετ μου και εχω βαλει τον χαρτη της ελλαδας, ειδα οτι η ημερομηνια του χαρτη ηταν 21/12/2004 χθες μετα απο λιγο ψαξιμο βρηκα τον χαρτη αυτον "greek ngi map destinator 2005.Q1.3119" τον εβαλα μεσα κανονικα ειχε βεβαια και το χαπι, οι διαφορες ειναι τεραστιες πλεον εχει ολη την επαρχια κανονικα ολα τα νησια με την κανονικη ονομασια τους ολες τις γεφυρες και πολλα αλλα ακομα!! δεν εχει καμια σχεση με τον προηγουμενο του 2004!!την γνωριζεται αυτην την version η εγω μαλλον δεν το ηξερα??????

 

Ειναι γνωστη αυτη η εκδοση απο το Μαιο (αν θυμαμε καλα) :O ;)

Link to comment
Share on other sites

Το συμφωνω διαφωνω δεν φευγει.

για να το κανετε full screen Πηγαινετε αφου ξεκινησετε το προγραμμα απο το Destweak, στο πεδιο δεξια κατω OPT DT

μετα πηγαινουμε στο configuration

επιλεγουμε το Tab Keys.Εχω βαλει στο πεδιο Nav Button το Full Screen

Επειτα στο Full Screen Tab επιλεγουμε το Information bar

ειμαστε ετοιμοι πατωντας οκ.

Τωρα, εαν πατησουμε το κεντρικο πληκτρο Nav Button θα μας το κανει full screen.Πατωντας το ξανα επανερχετε σε κανονικο πλαισιο.

 

Όχι, δεν υπάρχει κάποιο τέτοιο menu κάτω δεξιά. Αυτό είναι το πρόβλημα. Το έχω αποσυμπιέσει από το zip file κ το έχω τοποθετήσει στο ίδιο directory με το Destinator (δοκίμασα βέβαια κ ξεχωριστά, στο δικό του directory) κ όταν το τρέξω, είναι ΑΚΡΙΒΩΣ σαν το Destinator 3 (η μόνη διαφορά είναι στην ονομασία, πάνω αριστερά, δίπλα στο Start Menu των Windows). Μήπως κάνω κάτι λάθος στην εγκατάσταση ;

 

Ευχαριστώ,

Link to comment
Share on other sites

exw to destinator 3.1 mporei sas paralaw kapoios na moy sthlei to activation #### giati den to exw?

eimai apo thessaloniki kai 8a katebw a8hnw se 3meres kai to xreiazomai sas parakalw.

 

mrathanasios@hotmail.com

ΤΙ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ Ο ΤΡΕΛΛΟΣ...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...