Jump to content

Destinator 3


Muck Smith
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για οποιαδήποτε χώρα εκτός Ελλάδας η λύση είναι μια και ακουεί στο όνομα TomTom Navigator!! Η εφαρμογή είναι πολύ μπροστά σε σχέση με destinator.. :!:

Kala ola afta, simfono gia to TOMTOM ala.......... xartes pou briskoume??? ;)

-----------------------------------------------

Current Multimedia BOX.: HTC ARTEMIS - P3300 :tease:

-----------------------------------------------

(mou kopsane ta polla polla.... ;-(( )

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Και βέβαια αποφεύγει τα διόδια, εάν του πεις να τα αποφύγει. Εάν του πεις να μην τα αποφύγει, τότε δεν τα αποφεύγει!!!

 

Γενικότερα θα έλεγα πως είναι καλύτερα να διαβάσουμε και κανένα manual πριν κάνουμε κρίσεις κι επικρίσεις. Και για να αναδιατυπώσω την συμβουλή που δίνεις στους υπόλοιπους: Αν θέλετε να πάτε κάπου, καλύτερα να μην ακούτε αυτούς που δεν ξέρουν.

Exeis dikio file moy ta eixe tsekarismena,ta lathi pou kanei tora einai polu mikra,pantos g.....aei.thanks.

JEISON!
Link to comment
Share on other sites

Για την Ηπειρο τι θελεις να πεις; δεν υπαρχει χαρτογραφιση; γιατι ενδιαφερομαι για το προγραμμα...

file ipiro sou deixnei pos na pas ,pliktrologo ena xorio Prebezas p.x SINOPI o xartis se bazei kanonika sto xorio.Tora odigontas den exo paei akoma gia na sou po ti paizei.kai mia erotisi ena gps gia to s100 mexri posa euro mporo na to bro;

JEISON!
Link to comment
Share on other sites

Πρόσφατα κατέβασα από το xda-developers την έκδοση wm2005.

Προσπάθησα να κάνω εγκατάσταση το Destinator και το μήνυμα που πήρα ήταν ''unknown device''.

Η συσκευή μου είναι το Qtek 2020.

Έχει κανείς καταφέρει να περάσει το Destinator σε Windows Mobole 2005 και αν ναί ΠΩΣ??????

Ευχαριστώ....

Link to comment
Share on other sites

Πρόσφατα κατέβασα από το xda-developers την έκδοση wm2005.

Προσπάθησα να κάνω εγκατάσταση το Destinator και το μήνυμα που πήρα ήταν ''unknown device''.

Η συσκευή μου είναι το Qtek 2020.

Έχει κανείς καταφέρει να περάσει το Destinator σε Windows Mobole 2005 και αν ναί ΠΩΣ??????

Ευχαριστώ....

 

Η εκδοση WM2005 ειναι beta?? Εχεις link??

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο 2 μηνες "δοκιμων" μιας σπασμενης εκδοσης,αγορασα το λογισμικο απο το play247.gr στα 158ευρω.Το σπασμενο ειχε αρκετα προβληματα,παρολα αυτα εκανε τη δουλεια του σχεδον ολες τις φορες.

 

Το εχω εγκαταστησει σε 2 συσκευες χωρις κανενα απολυτως προβλημα,σε επικοινωνια μου με την NGI μου ειπαν οτι μπορεις να το μεταφερεις εως και 3 συσκευες,χωρις να ειναι απολυτα σιγουροι γι'αυτο.

 

Να αναφερω επισης πως αυτη τη στιγμη χαρτογραφουν τη Πελλοπονησο.Σιγα σιγα θα γινει ολη η Ελλαδα.

 

Η καινουρια εκδοση PN αναμενεται εντος του χρονου,και δεν εχει να ζηλεψει τιποτα απο το TomTom Navigator 5.Το Destinator PN Κυκλοφορει ηδη στο εξωτερικο,λενε οτι εχει Ελλαδα αλλα ειναι ελλειπης ο χαρτης.Στην NGI υπαρχει ο χαρτης(ο destinator 3 χαρτης ΔΕΝ θα λειτουργει,γι αυτο μην το αγορασετε ακομα) αλλα ειναι σε beta σταδιο ακομα.Οι ηδη υπαρχοντες χρηστες του destinator 3 θα μπορεσουν να κανουν upgrade σε PN με 50 ευρω μαζι με χαρτες.

 

Να επισημανω οτι στη τηλεφωνικη μου επικοινωνια,ο υπαλληλος μου αφιερωσε 30 λεπτα,καθως αναλυσαμε αρκετα θεματα!Εχουν πολυ καλη υποστηριξη και ειναι πολυ προθυμοι να βοηθησουν.

 

Αυτα εν ολιγοις,περιμενουμε το PN...

 

ΕDIT:Ξαχασα να ανεφερω κατι πολυ σημαντικο για ΟΛΟΥΣ μας.Ριξτε μια ματια σε αυτο το forum http://www.ngi.gr/forum/viewtopic.php?t=92

Ειναι μια πολυ καλη δουλεια απο τα παιδια εκει στο θεμα των speed cameras στα οδικα δικτυα,καθως και πιθανα αγαπημενα "μπλοκα" της τροχαιας.Πρεπει να τροποποιησετε 2 αρχεια,και αν θελετε τροποποιητε και 3 αρχεια .wav ετσι ωστε να λεει η γκομενα "προσοχη,καμερα στα 2km" αλλιως το αφηνετε ως εχει και λεει απλα "πλησιαζετε σημειο ενδιαφεροντος σε Χkm(ή 500 μετρα κτλ)" και λεω Χ γιατι το ρυθμιζεις εσυ ποτε να σε ειδοποιει,για π.χ. 1km πριν,3km πριν κτλ.

 

Αν εχετε αποριες για το πως να ρυθμισετε τα αρχεια .inf που χρειαζετε,ρωτηστε τα παιδια εκει,ή ρωτηστε εδω.Σας κανω attach το .dat file το οποιο το βαζετε στο Favorites folder(και τα 2 αρχεια).Το αρχειο αυτο εχει τις συντενταγμενες οπου βρισκονται οι καμερες και τα μπλοκα.Ευχαριστουμε τα παιδια για τη δυσκολη αυτη δουλεια.Ελπιζω αυτα που γραφω να μην ερχονται εναντια στους κανονισμους του forum.Αν οντως υπαρχει προβλημα ζητω συγνωμη.

 

Επειδη δεν εχω διαβασει ολες τις σελιδες αυτου του thread,αν εχει ξανααναφερθει κατι παρομοιο σε αλλο post με το speed camera ζητω συγνωμη! :D

GREEKCAMERAVer1.zip

Link to comment
Share on other sites

predatorkill οφείλω να ομολογήσω ότι είναι ένα από τα σημαντικότερα ποστς του θέματος αυτού! :thumbsup:

Πολύ καλό το κολπάκι αυτό με τις κάμερες,κι ακόμα καλύτερο το νέο ότι τώρα χαρτογραφούν την Πελοπόννησο! :)

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Βάση αυτοκινήτου για Qtek 2020 που μπορω να βρω για να το εχω σαν navigator με το destinator3
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

mporo na kano egatastash tou destinator sto mitac mio digiwalker?

Φυσικά,εκτός αν έχεις υπερβεί το μέγιστο αριθμό συσκευών που υποστηρίζονται από τους χάρτες ο οποίος είναι 3 (συσκευές).

http://www.imageshack.gr/files/61ds253tht5lqjmqm8sd.jpg

"Οι έρωτές μου είναι γεμάτοι από σταυρούς..."

Link to comment
Share on other sites

Με αυτο !

Συνημμένα Αρχεία destiauto.rar (2,5 KB, 139 εμφανίσεις)

an einai eukolo na mou pei kapios pio arxeio antikatistas me auto gia na min exo sinexia ti simfonia leitourgias tou programatos !!!
Link to comment
Share on other sites

an einai eukolo na mou pei kapios pio arxeio antikatistas me auto gia na min exo sinexia ti simfonia leitourgias tou programatos !!!

 

δεν αντικαθιστας καποιο αρχειο.καντο απλως copy στο directory του destinator και με εναν file explorer Καντο shortcut Και στειλτο στο start menu

"Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul,

ash nazg thrakatulûk agh burzum-ishi krimpatul."

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω κανει το εξης:Εχω μετανομασει το destauto.exe σε destinator3.exe και το εχω βαλει στο Start menu μου σαν συντομευση.

Αυτο που κανει το αρχειο αυτο ειναι μη χρειαζεται να πατησεις το "Συμφωνω" οταν στο βγαζει κατα την εκιννηση της εφαρμογης.Απλα περιμενεις 1-2 δευτερολεπτα και σε βαζει στο προγραμμα μονο του.

 

Ερωτηση:Ξερει κανενας ή εχει κανενας τα log changes απο εκδοσεις destinator?Δηλαδη τις αλλαγες/βελτιωσεις που εγιναν στην εφαρμογη απο εκδοση σε εκδοση.Τωρα εχω την 3.0.75_108 εκανα upgrade απο την _96.Οι διαφορες ποιες ειναι?

Link to comment
Share on other sites

οταν κανω εγκατασταση το destinator 3 (τελευταια εκδοση) στο pocket pc , εκτος απο το φακελο (destinator apps) φτιαχνει και εναν αλλο ο οποιος λεγεται (my flash disk) και περιεχει ακριβως τα ιδια αρχεια με τον (destinstor apps) . Αν διαγραψω τον (destinstor apps) ολα λειτουργουν κανονικα χωρις προβληματα. Συνεπως ποια η χρησημοτητα του (destinstor apps) φακελου?
__________________kostas ntinos______________
Link to comment
Share on other sites

Τελικα το αγορασα. Και τωρα χρειαζομαι λιγη βοηθεια. Που θα βρω το αρχειο main.cab ετσι ωστε να κανω την αναβαθμιση απο 3.0.75._96 σε 3.0.75_108.

Επισης πως θα περασω το αρχειο με τις καμερες; Ειναι πολυ ενδιαφερον αυτο.

 

Ευχαριστω.

Γιωργος και.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

φυσικα....

Link to comment
Share on other sites

Τελικα το αγορασα. Και τωρα χρειαζομαι λιγη βοηθεια. Που θα βρω το αρχειο main.cab ετσι ωστε να κανω την αναβαθμιση απο 3.0.75._96 σε 3.0.75_108.

Επισης πως θα περασω το αρχειο με τις καμερες; Ειναι πολυ ενδιαφερον αυτο.

 

Ευχαριστω.

 

Απο τη στιγμη που το αγορασες και το εγκατεστησες,λογικα το εχεις ενεργοποιησει κιολας.Πρεπει να περιμενεις 24 ωρες μεχρι να ενημερωθει η βαση δεδομενων της http://www.ngi.gr με τον κωδικο προιοντος που δηλωσες στο http://www.destinator1.com . Οταν περασουν 24 ωρες πηγαινε στο http://www.ngi.gr/page.php?pageid=45&languageid=2 και συμπληρωσε τα πεδια(αν δεν εχει ενημερωθει η βαση δεδομενων τους θα σου πει "μη εγκυρο κλειδι").Θα σου σταλει ενα mail στο mail που δηλωσες για να ενεργοποιηθει ο λογαριασμος σου.Απο κει και υστερα μπορεις να κατεβασεις νεους χαρτες και το αναβαθμισμενο προγραμμα.

 

Για τις καμερες μπορεις να διαβασεις σε προηγουμενα post για το τι θα κανεις.Αν αντιμετωπιζεις δυσκολιες ρωτα παλι εδω,ή ρωτα στο post του forum στο http://www.ngi.gr.

Link to comment
Share on other sites

Απο τη στιγμη που το αγορασες και το εγκατεστησες,λογικα το εχεις ενεργοποιησει κιολας.Πρεπει να περιμενεις 24 ωρες μεχρι να ενημερωθει η βαση δεδομενων της http://www.ngi.gr με τον κωδικο προιοντος που δηλωσες στο http://www.destinator1.com . Οταν περασουν 24 ωρες πηγαινε στο http://www.ngi.gr/page.php?pageid=45&languageid=2 και συμπληρωσε τα πεδια(αν δεν εχει ενημερωθει η βαση δεδομενων τους θα σου πει "μη εγκυρο κλειδι").Θα σου σταλει ενα mail στο mail που δηλωσες για να ενεργοποιηθει ο λογαριασμος σου.Απο κει και υστερα μπορεις να κατεβασεις νεους χαρτες και το αναβαθμισμενο προγραμμα.

 

Για τις καμερες μπορεις να διαβασεις σε προηγουμενα post για το τι θα κανεις.Αν αντιμετωπιζεις δυσκολιες ρωτα παλι εδω,ή ρωτα στο post του forum στο http://www.ngi.gr.

 

 

Δεν με καταλαβες. Ολα αυτα εχουν ηδη γινει (εγραφες, email, κατεβασμα νεων χαρτων και αναβαθμισμενο προγραμμα). Αυτο που δεν ξερω ειναι που μεσα στο PPC θα βρω το αρχειο main.cab ετσι ωστε να το αντιγραψω και να γινει η αναβαθμιση. Δηλ μου λες που ειναι το main.cab μεσα στο Destinator φακελο του PPC ετσι ωστε να κανω την αντιγραφη;

Ευχαριστω

Γιωργος και.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

φυσικα....

Link to comment
Share on other sites

Αφου το κατεβασες λοιπον,το main.cab θα το βαλεις μεσα στη storage card σου και με εναν file explorer θα κανεις κλικ επανω του.Αυτο θα τρεξει αυτοματα και θα σου πει οτι τα αρχεια που παει να αντιγραψει υπαρχουν ηδη.Εσυ κανε replace all(αντικατασταση ολων).Μολις τελειωσει εισαι ετοιμος!Κανε "Επιλογες" και μετα "Περι" στο destinator και θα δεις οτι αλλαξε απο _98 σε _108 :)

 

Μη ξεχασεις να βαλεις και τα forlinks των νεων χαρτων.Υπαρχουν και αυτα σε μορφη .cab(ακολουθα την ιδια διαδικασια οπως απο πανω) αλλα και σε ασυμπιεστη μορφη ωστε να τα περασεις χειροκινητα.

Link to comment
Share on other sites

Αφου το κατεβασες λοιπον,το main.cab θα το βαλεις μεσα στη storage card σου και με εναν file explorer θα κανεις κλικ επανω του.Αυτο θα τρεξει αυτοματα και θα σου πει οτι τα αρχεια που παει να αντιγραψει υπαρχουν ηδη.Εσυ κανε replace all(αντικατασταση ολων).Μολις τελειωσει εισαι ετοιμος!Κανε "Επιλογες" και μετα "Περι" στο destinator και θα δεις οτι αλλαξε απο _98 σε _108 :)

 

Μη ξεχασεις να βαλεις και τα forlinks των νεων χαρτων.Υπαρχουν και αυτα σε μορφη .cab(ακολουθα την ιδια διαδικασια οπως απο πανω) αλλα και σε ασυμπιεστη μορφη ωστε να τα περασεις χειροκινητα.

Ευχαριστω.

Γιωργος και.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

φυσικα....

Link to comment
Share on other sites

η επιλογή "U Turn Usage" που έχει το destinator τί είναι ;

Αν θα επιτρέπει επιτόπου στροφές. πχ. Γύρω από νησίδα (Μια στροφή σε σχήμα U). Στην Ελλάδα στα πιο πολλά σημεία απαγορεύεται.

y4
Link to comment
Share on other sites

οταν κανω εγκατασταση το destinator 3 (τελευταια εκδοση) στο pocket pc , εκτος απο το φακελο (destinator apps) φτιαχνει και εναν αλλο ο οποιος λεγεται (my flash disk) και περιεχει ακριβως τα ιδια αρχεια με τον (destinstor apps) . Αν διαγραψω τον (destinstor apps) ολα λειτουργουν κανονικα χωρις προβληματα. Συνεπως ποια η χρησημοτητα του (destinstor apps) φακελου?

 

Πρέπει να το σβήσεις

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να το σβήσεις

To directory afto iparxei se periptosi pou sbisti to destinator gia kapio logo na mporis na to anaktisis xoris na ksanakanis register.....

 

Einai ekei gia logous backup....

 

Epi tin efkairia .....

Me to DestiAuto den xriazetai na patisis kai YES kata tin eksodo apo to to Dest3

 

That's all by now....

-----------------------------------------------

Current Multimedia BOX.: HTC ARTEMIS - P3300 :tease:

-----------------------------------------------

(mou kopsane ta polla polla.... ;-(( )

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...