Jump to content

Destinator 3


Muck Smith
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Geia sas ,

thathela an kserei na mou pei kapoios filos ,an mporei na doulepsei to Destinator,me forhto ypologisth kai XP,kai na to syndiaso me ena B.T dektaki G.P.S pouxo

An kapoios toxei kanei ,kai thelei as mou pei dio logia ....euxaristo

http://img473.imageshack.us/img473/6351/van02junezf1.gif
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μπορείτε να μου λύσετε μια απορία ; 'Εχω το imate jam και του έχω απενεργοποιήσει τη λειτουργία να κλείνει η οθόνη. Γιατί κάθε φορά που τρέχω το Destinator, το κινητό σβήνει την οθόνη περίπου μετά από 5 λεπτά και ως αποτέλεσμα κόβεται η σύνδεση με το GPS ; Με έχει ταλαιπωρήσει αρκετά αυτό και πρέπει κάθε λίγο και λιγάκι να πατάω το zoom. Μια άλλη εφαρμογή που χρησιμοποιεί το GPS δε μου παρουσιάζει αυτό το πρόβλημα γι'αυτό πιστεύω ότι τρέχει κάτι με το Destinator

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Μπορείτε να μου λύσετε μια απορία ; 'Εχω το imate jam και του έχω απενεργοποιήσει τη λειτουργία να κλείνει η οθόνη. Γιατί κάθε φορά που τρέχω το Destinator, το κινητό σβήνει την οθόνη περίπου μετά από 5 λεπτά και ως αποτέλεσμα κόβεται η σύνδεση με το GPS ; Με έχει ταλαιπωρήσει αρκετά αυτό και πρέπει κάθε λίγο και λιγάκι να πατάω το zoom. Μια άλλη εφαρμογή που χρησιμοποιεί το GPS δε μου παρουσιάζει αυτό το πρόβλημα γι'αυτό πιστεύω ότι τρέχει κάτι με το Destinator

 

Ευχαριστώ

 

Εκτός από την οθόνη, πρέπει να ρυθμίσεις να μη σβήνει και το ppc από τις ρυθμίσεις ενέργειας. Έτσι δε θα απενεργοποιείται το jam και δε θα σβήνει και η οθόνη του (άλλο το ρεύμα, άλλο η οθόνη). ;)

Link to comment
Share on other sites

Εκτός από την οθόνη, πρέπει να ρυθμίσεις να μη σβήνει και το ppc από τις ρυθμίσεις ενέργειας. Έτσι δε θα απενεργοποιείται το jam και δε θα σβήνει και η οθόνη του (άλλο το ρεύμα, άλλο η οθόνη). ;)

 

Νομίζω τα έχω κάνει και αυτά . Από το Power - Advanced δεν έχω επιλέξει το Turn off device ούτε στο battery ούτε στο external power.

Link to comment
Share on other sites

Aφαιρέθησαν όσα μηνύματα δεν σχετίζονταν με το θέμα κι ήταν αντίθετα με τους κανονισμούς του φόρουμ.

Παρακαλώ συνεχίστε σεβόμενοι του Ορους Πρόσβασης Χρήσης.

τα καλύτερα είναι... δίπλα σας

πρώην συντονιστής συζητήσεων στα fora Windows Phone και Digital Gadgets[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Τελικα μπορει καποιος να μου πει ποια η διαφορα του Destinator 3 από το PN??

Οι χάρτες του Destinator 3 κάνουν και για το ΡΝ ?

Mπορείς να έχεις και τα δύο εγκατεστημένα στο PPC?

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Τελικα μπορει καποιος να μου πει ποια η διαφορα του Destinator 3 από το PN??

Neo interface , neoi aftomatismoi, kaliteri apokrisi, sirf support non vga support

Οι χάρτες του Destinator 3 κάνουν και για το ΡΝ ?

Nai

Mπορείς να έχεις και τα δύο εγκατεστημένα στο PPC?

Ευχαριστώ.

 

Nai mporeis an psaxeis ligo exei perigrafei kai o tropos pou ta sthneis

Link to comment
Share on other sites

Geia sas ,

thathela an kserei na mou pei kapoios filos ,an mporei na doulepsei to Destinator,me forhto ypologisth kai XP,kai na to syndiaso me ena B.T dektaki G.P.S pouxo

An kapoios toxei kanei ,kai thelei as mou pei dio logia ....euxaristo

 

Το έχω κάνει, με φορητό με 2Κ, USB2BT dongle και ΒΤ GPS.

Κοίτα αυτά για s/w.

http://www.x-digital.addr.com/FD/index.php

http://www.mapmonkey.net

Αν ξεκινήσεις καμιά ιστορία για carputer, στείλε κανά pm, γιατί με ενδιαφέρει.

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς εάν το Destinator 3 τρέχει κανονικά ή έχει πρόβλημα σε PPC με Windows Mobile 5. Αναφέρομαι σε DELL Axim x51v και μου βγάζει στο Installation, "unknown OS".
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς εάν το Destinator 3 τρέχει κανονικά ή έχει πρόβλημα σε PPC με Windows Mobile 5. Αναφέρομαι σε DELL Axim x51v και μου βγάζει στο Installation, "unknown OS".

Φιλε μου εγω για να το εγκαταστησω στο jasjar που τρεχει WM 5 εκανα το εξης.Πηρα ολο το directory της εγκαταστασης του Destinator3 απο ενα αλλο ppc που το ειχα εγκαταστησει και στην συνεχεια ετρεξα το main.cab που μπορεις να το βρεις στο site της ngi.Καποια αρχεια ειναι η αληθεια οτι δεν δημιουργηθηκαν και τα περασα χειροκινητα απο το αλλο ppc.

Η συζήτηση έχει υπερεκτιμηθεί ως μέσο επίλυσης διαφορών
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή όλοι οι κάτοχοι imate jam και qtek s100 δεν αντιμετωπίζετε πρόβλημα με την οθόνη να κλείνει κάθε 5 λεπτά περίπου και να κόβετε η σύνδεση με το gps ;
Link to comment
Share on other sites

Κοιταξτε να δειτε, το αν θα κλεισει ή οχι η συσκευη ενω ειναι συνδεδεμένη με το gps εχει να κανει καθαρα με το μοντελο της συσκευης gps και κατ'επεκταση το ειδος της συνδεσης που κανει καθε bt GPS με το ppc. Για παραδειγμα το με royaltek συνδεδεμενο, η συσκευη δεν κλεινει (i-mate PDA2K) ακομα και αν την εχω ρυθμισει να κλεινει . Με το emtac που ειχα εκλεινε και επρεπε καθε φορα να πηγαινω start/settings/power/ και να ξετσεκαρω την αντιστοιχη ρυθμιση.

 

Αυτο που σας προτεινω ειναι ενα πολυ μικρο προγραμματακι το οποιο οταν τρεχει προσομειωνει πατηματα του πληκτρολογιου , και ετσι η συσκευη δεν κλεινει απο μονη της. Δοκιμαστε το αν θελετε.

 

http://www.scottandmichelle.net/scott/cestuff/keepalive.zip

 

Δεν το εχω δοκιμασει σε wm 2005

__________________kostas ntinos______________
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Κοιταξτε να δειτε, το αν θα κλεισει ή οχι η συσκευη ενω ειναι συνδεδεμένη με το gps εχει να κανει καθαρα με το μοντελο της συσκευης gps και κατ'επεκταση το ειδος της συνδεσης που κανει καθε bt GPS με το ppc. Για παραδειγμα το με royaltek συνδεδεμενο, η συσκευη δεν κλεινει (i-mate PDA2K) ακομα και αν την εχω ρυθμισει να κλεινει . Με το emtac που ειχα εκλεινε και επρεπε καθε φορα να πηγαινω start/settings/power/ και να ξετσεκαρω την αντιστοιχη ρυθμιση.

 

Αυτο που σας προτεινω ειναι ενα πολυ μικρο προγραμματακι το οποιο οταν τρεχει προσομειωνει πατηματα του πληκτρολογιου , και ετσι η συσκευη δεν κλεινει απο μονη της. Δοκιμαστε το αν θελετε.

 

http://www.scottandmichelle.net/scott/cestuff/keepalive.zip

 

Δεν το εχω δοκιμασει σε wm 2005

δουλευει και στην storage card η πρεπει να μπει στην εσωτερικη μνημη;
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς εάν το Destinator 3 τρέχει κανονικά ή έχει πρόβλημα σε PPC με Windows Mobile 5. Αναφέρομαι σε DELL Axim x51v και μου βγάζει στο Installation, "unknown OS".

 

Einai aplo alla tricky..

 

tha pas sto pc pou einai egkatestimeno to destinator, sto folder \\C:DestinatorApps\Installer\Console afou kaneis edit to file Default.ini

tha kaneis replace oli tin enotita platforms me ayto...

 

[Platforms]

 

P4000V330=MIPS

P10003V330=SH3

P2577V3420=ARM

P2577V351=ARM

 

(P=Kwdikos epeksergasti V=Leitourgiko)

To minyma lathous pou bgazei to destinator prepei periexei 2 arithmous.

Logika einai aytoi stin teleytaia grammi. (2577 kai 351). An kati diaferei alakse tin teleytaia grammi me tous antistoixous pou sou emfanizontai sto minyma tou lathous.

 

Doulepse teleia se HP2490 WM5

Link to comment
Share on other sites

δουλευει και στην storage card η πρεπει να μπει στην εσωτερικη μνημη;

 

 

Eνα .exe ειναι τα αποθηκευεις καπου(ram / storage) και απλα το τρεχεις.

__________________kostas ntinos______________
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να εγκαταστήσω το dest3 σε ένα imate JASJAR WM2005 αλλά αρχικά παίρνω λάθος UNKNOWN DEVICE OR OS (351).

 

Τότε ψάχνοντας στα forum βρήκα ότι αν αλλάξεις στο DEFAULT.INI στα platforms και βάλεις το 351 τότε θα παίξει.

 

Το δοκίμασα και πράγματι άρχισε να κάνει εγκατάσταση αλλά μετά έβγαλε error ACCESS DENIED και μετά CANNOT REGISTER THE PROGRAM.

 

Καμιά ιδέα?

Ο Σοφότερος άνθρωπος στον κόσμο είναι αυτός που σοφά χρησιμοποιεί την σοφία των άλλων!
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Eνα .exe ειναι τα αποθηκευεις καπου(ram / storage) και απλα το τρεχεις.
ok ευχαριστω,απλα ρωτησα αν μπορω να το κανω εγκατασταση στην καρτα;η πρεπει μονο στην μνημη του ppc;
Link to comment
Share on other sites

1) Exo to HP6515, exo lysei ola ta problimata ektos apo to screen resolution (240x240). Mipos yparxei kana patch gia to D3 i gia to PN? An yparxei steilte mou pm.

2) Exo tous teleutaious xartes kai paratirisa oti to PN me bgazei ektos poreias i se allo dromo kontino... exete paratirisei kati tetoio? To D3 mou leitourgouse kanonika me ton idio GPS dekti

Link to comment
Share on other sites

2) Exo tous teleutaious xartes kai paratirisa oti to PN me bgazei ektos poreias i se allo dromo kontino... exete paratirisei kati tetoio? To D3 mou leitourgouse kanonika me ton idio GPS dekti

Αυτό το κάνει και το δικό μου, κάνε ένα reset και θα φτιάξει...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...