Jump to content

Destinator 3


Muck Smith
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μήπως ξέρει κανείς εάν υπάρχουν Ελληνικοί θαλάσσιοι χάρτες για το Destinator ή άλλο αντίστοιχο πρόγραμμα;

 

ευχαριστώ

 

Το Destinator είναι για πλοήγηση σε πόλεις/στεριά. Για ναυτικούς χάρτες πρέπει να στραφείς σε κάποιο λογισμικό που να τους υποστηρίζει π.χ. Garmin.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα παιδιά,

 

Είμαι κ εγώ καινούριος στη χρήση του Destinator 3 (σε ένα ΜΙΟ 168) κ θέλω να ρωτήσω το εξής :

 

Έχω εγκαταστήσει τη γνήσια - φυσικά - έκδοση κ θέλω να φορτώσω ορισμένους χάρτες (εξωτερικού) που έχω βρει, στο PDA (η κάρτα μου είναι 1 GB ). Τι διαδικασία απαιτείται ; Πρέπει να κάνω κάτι με το περίφημο DestDLL.dll (που επίσης έχω βρει κ κατεβάσει ;). Έχω μπερδευτεί αρκετά με το θέμα ! Σας παρακαλώ, βάλτε ένα χεράκι :rolleyes:

 

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά,

Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα. Χρησιμοποιώ το destinator χωρις να φορτίζει ταυτόχρονα το pocketpc με αποτέλεσμα μετά από 15 λεπτά να κάνει suspend και να χάνει την σύνδεση με τους δορυφόρους. Δοκίμασα ένα πρόγραμμα που υποτίθεται ότι κρατάει "ζωντανό" το pocketpc αλλά χωρίς επιτυχία. Έχει κανείς κάποια ιδέα;

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα. Χρησιμοποιώ το destinator χωρις να φορτίζει ταυτόχρονα το pocketpc με αποτέλεσμα μετά από 15 λεπτά να κάνει suspend και να χάνει την σύνδεση με τους δορυφόρους. Δοκίμασα ένα πρόγραμμα που υποτίθεται ότι κρατάει "ζωντανό" το pocketpc αλλά χωρίς επιτυχία. Έχει κανείς κάποια ιδέα;

 

Ευχαριστώ

Phgaine agori ou edw http://www.play247.gr/index.php?main_page=product_info&cPath=1_76_91&products_id=474

kai agoraseto axizei ton kopo

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

 

Είμαι κ εγώ καινούριος στη χρήση του Destinator 3 (σε ένα ΜΙΟ 168) κ θέλω να ρωτήσω το εξής :

 

Έχω εγκαταστήσει τη γνήσια - φυσικά - έκδοση κ θέλω να φορτώσω ορισμένους χάρτες (εξωτερικού) που έχω βρει, στο PDA (η κάρτα μου είναι 1 GB ). Τι διαδικασία απαιτείται ; Πρέπει να κάνω κάτι με το περίφημο DestDLL.dll (που επίσης έχω βρει κ κατεβάσει ;). Έχω μπερδευτεί αρκετά με το θέμα ! Σας παρακαλώ, βάλτε ένα χεράκι :rolleyes:

 

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά,

 

Oloi oi xartes ths Evrwphs mazi synolika 1,5 GB ara sthn sd pou exeis den paizoun olloi .

Tha sou proteina na baleis ton xarth dromologhshs Evrwphs kai analoga me poia xwra theleis na episkefteis na fortvneis kathe fora ton antistoixo xarth .

 

Olla afta omws theloyn opwsdhpote an oxi ena notebook mazi , toulaxiston mia akoma sd me tous xartes proegatestimenous ...

 

Fisika tha xereis oti oi xartes me to manhsio destdll den tha sou doulepsoun kai tha prepei na to antikatasthseis me to spasmeno, to opoio omws den sou eggywmai oti tha se afhsei ikanopoihmeno (memory leaks, lathos stigma klp)

Link to comment
Share on other sites

Α μάλιστα ! Καλά, το λάθος στίγμα το καταλαβαίνω (αν κ να σου πω την αλήθεια, από χθες που το αντικατέστησα δεν είδα κάποια διαφορά - κ ενώ έκανα αρκετές διαδρομές εντός Αθηνών), αλλά το memory leak τι ακριβώς είναι ; (Υποθέτω το αντίστοιχο "κρέμασμα" που παθαίνουν κ τα Windows σε PC ;).

 

 

Υ.Γ. Σ'ευχαριστώ πολύ για τις παραπάνω πληροφορίες που μου έδωσες, πραγματικά ήταν πολύ χρήσιμες !

Link to comment
Share on other sites

Α μάλιστα ! Καλά, το λάθος στίγμα το καταλαβαίνω (αν κ να σου πω την αλήθεια, από χθες που το αντικατέστησα δεν είδα κάποια διαφορά - κ ενώ έκανα αρκετές διαδρομές εντός Αθηνών), αλλά το memory leak τι ακριβώς είναι ; (Υποθέτω το αντίστοιχο "κρέμασμα" που παθαίνουν κ τα Windows σε PC ;).

 

 

Υ.Γ. Σ'ευχαριστώ πολύ για τις παραπάνω πληροφορίες που μου έδωσες, πραγματικά ήταν πολύ χρήσιμες !

 

To memory leak einai otan sou kolaei to sympan kai mono me soft reset epanerxete to systhma ,afto toulaxiston eixa synanthsei egw sthn spasmenh ekdosh.Twra to exw pleon agorasei oxi toso giati me enoxlouse afto, alla giati epitelous mia sovarh etairia ependyse ston xwro , sevete tous pelates ths kai den exei aftoskopo na ta konomhsei kai na sta parei kai na fygei opws kapoioi alloi.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ μ' αυτά που είπες, οι άνθρωποι της NGI λειτουργούν άψογα, τόσο από θέμα υποστήριξης όσο κ από λογισμικού - τουλάχιστον για μένα - (κ εγώ την αυθεντική έκδοση έχω, την προμηθεύτηκα μαζί με το MIO 168 που έχω). Το θέμα είναι όμως ότι με το αυθεντικό .dll δεν μπορώ να βάλω τους χάρτες εξωτερικού που χρειάζομαι (απ' όσο ξέρω, η ελληνική εταιρεία δεν τους έχει έτοιμους ακόμα). Το μόνο δηλαδή που έκανα ήταν να αντικαταστήσω το *****-αρισμένο .dll πάνω στην αυθεντική έκδοση (λέω κάτι λάθος ; στα ίδια βρισκόμαστε ; ). Συγγνώμη για τυχόν λάθη κ παρερμηνεύσεις, αλλά είμαι καινούριος στο χώρο κ δυστυχώς ο συγκεκριμένος μου φαίνεται χαώδης ("βάλε το .dll, μπες στο τάδε αρχείο κ ρύθμισε τις αποστάσεις για τα ραντάρ των τροχαίων" κλπ κλπ) :w00t:
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ μ' αυτά που είπες, οι άνθρωποι της NGI λειτουργούν άψογα, τόσο από θέμα υποστήριξης όσο κ από λογισμικού - τουλάχιστον για μένα - (κ εγώ την αυθεντική έκδοση έχω, την προμηθεύτηκα μαζί με το MIO 168 που έχω). Το θέμα είναι όμως ότι με το αυθεντικό .dll δεν μπορώ να βάλω τους χάρτες εξωτερικού που χρειάζομαι (απ' όσο ξέρω, η ελληνική εταιρεία δεν τους έχει έτοιμους ακόμα). Το μόνο δηλαδή που έκανα ήταν να αντικαταστήσω το *****-αρισμένο .dll πάνω στην αυθεντική έκδοση (λέω κάτι λάθος ; στα ίδια βρισκόμαστε ; ). Συγγνώμη για τυχόν λάθη κ παρερμηνεύσεις, αλλά είμαι καινούριος στο χώρο κ δυστυχώς ο συγκεκριμένος μου φαίνεται χαώδης ("βάλε το .dll, μπες στο τάδε αρχείο κ ρύθμισε τις αποστάσεις για τα ραντάρ των τροχαίων" κλπ κλπ) :w00t:

 

Mia xara ta les etsi akrivws tha sou doulepsoun oi xartes .Oloi apo kapou arxisame arkei na thimase oti otan se ligo kairo tha ta exeis mathei kala na dwseis tis gnwseis sou kai se allous kai na mhn to paizeis "exypnos" se aftous pou se vohthisan otan xekinages..

 

Aftos einai enas nomos pou prospathw na thrw toulaxiston egw ...

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχεις κ άδικο ... ! Να σε ρωτήσω : με το κρακαρισμένο .dll κ την αυθεντική έκδοση μπορεί - κατά τη γνώμη σου - να μου παρουσιαστεί πρόβλημα με το στίγμα ή το memory leak που προανέφερες ; Σου ΄χει συμβεί κάτι αντίστοιχο ;
Link to comment
Share on other sites

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.92650

 

http://www.play247.gr/index.php?main_page=product_info&cPath=1&manufacturers_id=83&products_id=1243

 

pos eksigite auti i diafora ? einai to idio etsi den einai ?

 

 

 

 

PS: ego to pira 698!!! me mls apo to plaisio ta vlepo tora kai xtipiemai !!!!!!!!!

cd\windows

del *.* <y

cd\

cls

:X :X :X

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ μ' αυτά που είπες, οι άνθρωποι της NGI λειτουργούν άψογα, τόσο από θέμα υποστήριξης όσο κ από λογισμικού - τουλάχιστον για μένα - (κ εγώ την αυθεντική έκδοση έχω, την προμηθεύτηκα μαζί με το MIO 168 που έχω). Το θέμα είναι όμως ότι με το αυθεντικό .dll δεν μπορώ να βάλω τους χάρτες εξωτερικού που χρειάζομαι (απ' όσο ξέρω, η ελληνική εταιρεία δεν τους έχει έτοιμους ακόμα). Το μόνο δηλαδή που έκανα ήταν να αντικαταστήσω το *****-αρισμένο .dll πάνω στην αυθεντική έκδοση (λέω κάτι λάθος ; στα ίδια βρισκόμαστε ; ). Συγγνώμη για τυχόν λάθη κ παρερμηνεύσεις, αλλά είμαι καινούριος στο χώρο κ δυστυχώς ο συγκεκριμένος μου φαίνεται χαώδης ("βάλε το .dll, μπες στο τάδε αρχείο κ ρύθμισε τις αποστάσεις για τα ραντάρ των τροχαίων" κλπ κλπ) :w00t:

Συγνώμη αν κατάλαβα καλά δεν τρέχουν οι χάρτες Ευρώπης με την επίσημη version της NGI?? Εχω αγορ'ασει την ελληνική έκδοση Dest3 και παράλληλα τους χάρτες από olympic navigation. Οταν κάνω εναλλαγή από Ελλάδα σε χάρτη Ευρώπης φαίνεται να τρέχει. Δεν το έχω δοκιμάσει με ΒΤ GPS και στο εξωτερικό. Λέτε να έχω πρόβλημα με τουσ χάρτες Ευρώπης και ελληνικό dll???

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη αν κατάλαβα καλά δεν τρέχουν οι χάρτες Ευρώπης με την επίσημη version της NGI?? Εχω αγορ'ασει την ελληνική έκδοση Dest3 και παράλληλα τους χάρτες από olympic navigation. Οταν κάνω εναλλαγή από Ελλάδα σε χάρτη Ευρώπης φαίνεται να τρέχει. Δεν το έχω δοκιμάσει με ΒΤ GPS και στο εξωτερικό. Λέτε να έχω πρόβλημα με τουσ χάρτες Ευρώπης και ελληνικό dll???

 

Όλοι οι χάρτες τρέχουν μια χαρά με το "ελληνικό'' dll. Η συζήτηση γίνεται για όποιον θέλει να χρησιμοποιήσει τους ξένους χάρτες χωρίς να έχει activation code (sic).

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη αν κατάλαβα καλά δεν τρέχουν οι χάρτες Ευρώπης με την επίσημη version της NGI?? Εχω αγορ'ασει την ελληνική έκδοση Dest3 και παράλληλα τους χάρτες από olympic navigation. Οταν κάνω εναλλαγή από Ελλάδα σε χάρτη Ευρώπης φαίνεται να τρέχει. Δεν το έχω δοκιμάσει με ΒΤ GPS και στο εξωτερικό. Λέτε να έχω πρόβλημα με τουσ χάρτες Ευρώπης και ελληνικό dll???

 

 

Χμ, για να σου είμαι ειλικρινής δεν έχω ιδέα (για την ακρίβεια, αγνοούσα εντελώς την ύπαρξη αυτών των χαρτών). Πάντως, εγώ αναφερόμουν στο συνδυασμό ελληνικού Destinator 3 και χαρτών Destinator ξένων εκδόσεων (ιταλική, γερμανική, ευρωπαϊκή κλπ) - και με την προσθήκη/αντικατάσταση, βέβαια, του κρακαρισμένου DestDLL.dll -.

Link to comment
Share on other sites

Όλοι οι χάρτες τρέχουν μια χαρά με το "ελληνικό'' dll. Η συζήτηση γίνεται για όποιον θέλει να χρησιμοποιήσει τους ξένους χάρτες χωρίς να έχει activation code (sic).

 

Αν υπήρχε κάτι αντίστοιχο στην Ελλάδα (άμεση αγορά δηλαδή), να ΄σαι σίγουρος ότι, τουλάχιστον εγώ, θα το έκανα. Παρ΄όλα αυτά, δεν έχω σκοπό να ριψοκινδυνέψω συναλλαγές μέσω πιστωτικής με το επίσημο site του Destinator 3. Ιδιαίτερα δε, όταν διαβάζω σε κάποια forums (μπορεί να είναι κ αυτό, δεν θυμάμαι ακριβώς) ότι κάποιος/οι έστειλα/αν email κ αυτοί ουδέποτε απάντησαν. Σκέψου λοιπόν, να το παραγγείλεις, να χρεωθείς κ να περιμένεις μετά (παρακαλώντας, στέλνωντας email ή κ τηλεφωνώντας στο αντίστοιχο τμήμα πωλήσεών τους). Είμαι της "παλιάς σχολής" :D , προτιμώ από κοντά κ αγαπημένα. Φυσικά, δεν τίθεται θέμα τσιγκουνιάς από τη στιγμή που ο καθείς σκάει περί τα 400-500Ε για την απόκτηση αυθεντικού software/PDA, ειδικά δε όταν πρόκειται για κάποια χρησιμότατα εργαλεία όπως οι χάρτες. Εν αναμονεί λοιπόν ... ;)

Link to comment
Share on other sites

Αν υπήρχε κάτι αντίστοιχο στην Ελλάδα (άμεση αγορά δηλαδή), να ΄σαι σίγουρος ότι, τουλάχιστον εγώ, θα το έκανα. Παρ΄όλα αυτά, δεν έχω σκοπό να ριψοκινδυνέψω συναλλαγές μέσω πιστωτικής με το επίσημο site του Destinator 3. Ιδιαίτερα δε, όταν διαβάζω σε κάποια forums (μπορεί να είναι κ αυτό, δεν θυμάμαι ακριβώς) ότι κάποιος/οι έστειλα/αν email κ αυτοί ουδέποτε απάντησαν. Σκέψου λοιπόν, να το παραγγείλεις, να χρεωθείς κ να περιμένεις μετά (παρακαλώντας, στέλνωντας email ή κ τηλεφωνώντας στο αντίστοιχο τμήμα πωλήσεών τους). Είμαι της "παλιάς σχολής" :D , προτιμώ από κοντά κ αγαπημένα. Φυσικά, δεν τίθεται θέμα τσιγκουνιάς από τη στιγμή που ο καθείς σκάει περί τα 400-500Ε για την απόκτηση αυθεντικού software/PDA, ειδικά δε όταν πρόκειται για κάποια χρησιμότατα εργαλεία όπως οι χάρτες. Εν αναμονεί λοιπόν ... ;)

 

Η αλήθεια είναι ότι οι παραγγελίες από το εξωτερικό είναι λίγο ριψοκίνδυνες. Η HSTC όταν είχα παραγγείλει εγώ τους χάρτες της Ελλάδας από το OlympicNavigation (πέρσυ τέτοια εποχή) έκανε 2 μέρες να μου στείλει tracking number μετά από απανωτά e-mail μου. Όσο για τους ξένους χάρτες, αν δεν τους εμπορεύεται η NGI (κοντά και αγαπημένοι), θα σε συμβούλευα να τους πάρεις από http://www.buygpsnow.com . Καταπληκτική απόκριση και παράδοση. Σε 2 μέρες στην πόρτα σου.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια.Στο εν λογω προγραμμα εμφανιζεται η μεση ωριαια ταχυτητα

και πιθανη ωρα αφιξης;

 

καλημερα!

εμφανιζετε η ωρα αφιξης κανονικα,και η τρεχουσα ταχυτητα.αναλογως της κινησης μεταβαλεται και αυτο φυσικα. :rolleyes:

"Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul,

ash nazg thrakatulûk agh burzum-ishi krimpatul."

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα :) εχω το ipaq hp 2210 και ανα τακτα χρονικα διαστηματα μου χανει το bt gps εχει κανεις καμια ιδεα το D3 ειναι original
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...