Jump to content

Samsung Galaxy S6 Edge+


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το θεμα με το φακό της κάμερα Sony ή isocell είναι τόσο σοβαρό; ποια μοντέλα έχουν το πρωτο και ποια το δεύτερο ; Γενικά με βλέπω να το επιλέγω εντός ημερών παιδιά!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ο μονος τροπος για να το δεις ειναι να κατεβασεις απο playstore την εφαρμογη AIDA 64.

Αν το παρεις καινουριο κατα 99,9% θα το παρεις με τον isocell.Δεν βαζει πια τον sony.Ετσι κι αλλιως δεν θα μπορεσεις να το ελεγξεις.

Αν το παρεις μεταχειρισμενο ρωτα τον πωλητη.

Και οχι οι διαφορες ειναι λιγες τωρα πια με την Marshmallow.

Ειχα S6 και S6 Edge plus τωρα με isocell κι η κοπελα μου ενα S6 edge με sony(πρωτες παρτιδες) και πιστεψε εχω κανει πολλα συγκριτικα.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

μια παράθεση από μένα εδώ υπάρχει τρόπος να δεις ποιον αισθητήρα φορά πριν το αγοράσεις... πας σε οποιοδήποτε κατάστημα έχει αρκετό stock μετά καλής το service της samsung και διαβάζεις τον συριακό αριθμό που είναι πάνω στο κουτί , ο υπάλληλος στο σέρβις έχει τη δυνατότητα να σου πει ποιον αισθητήρα φορά , αυτά τα έμαθα όταν μίλησα με το σερβις
Link to comment
Share on other sites

μια παράθεση από μένα εδώ υπάρχει τρόπος να δεις ποιον αισθητήρα φορά πριν το αγοράσεις... πας σε οποιοδήποτε κατάστημα έχει αρκετό stock μετά καλής το service της samsung και διαβάζεις τον συριακό αριθμό που είναι πάνω στο κουτί , ο υπάλληλος στο σέρβις έχει τη δυνατότητα να σου πει ποιον αισθητήρα φορά , αυτά τα έμαθα όταν μίλησα με το σερβις

 

Αν δεν κανωω λαθος,δεν βγαινουν πια Samsung S6 με τον αισθητηρα της sony.¨Η απλα εχω καιρο να διαβασω οτι καποιος αγορασε καποιο S6 με τον σονυ.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Θα σου λυσει καθε απορια με τους αισθητηρες!!

http://forum.xda-developers.com/galaxy-s6/general/camera-sensors-isocell-vs-imx240-t3097817

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!Σκεφτομαι να αγοράσω το τηλ γιατι sd και αδιαβροχοποιηση δε με ενδιαφερουν οποτε αφου ειναι πιο ομορφο απο το s7 γιατι οχι...Απλά ηθελα να ρωτησω τους κατόχους του τα εξής

1.Διαβαζω στο νετ οτι υπήρχαν θεματα ξυπνηματος του τηλεφώνου (freezing κτλ).Εχει λυθει αυτο το θέμα?

2.εξαρχής ειχα μονο samsung κινητα (s3,s4,s5)και σε όλα μετα απο 1 χρόνο χρησης παρουσιαζαν εντονο lag(καλα για το s3 δεν το συζητώ...αχρηστο).Ισχύει το ιδιο και για το plus???τωρα εχω το s5 και εχει ηδη αρχισει ενα εντονο lag καθημερινο...

3. Τελικά αν καποιος δεν ενδιαφερεται για sd και ip68 τι να προτιμήσει απο πλευράς εμπειρίας χρησης στην καθημερινότητα (smoothness) s7 edge ή s6 edge plus?

μεγάλο το δίλλημα(γιατι ειναι πολλά τα λεφτα!)

Link to comment
Share on other sites

Το τηλεφωνο οπως βλεπεις- αν διαβασεις λιγο- θα δεις οτι απλα ειναι απροβληματιστο....

Οκληρωμενη υλοποιηση και κατα την γνωμη μου μικρες διαφορες με το s7 edge...

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Σχετικα με το μονοφωνικο ηχείο, πόσο επηρεαζει την ακροαση μουσικής; διάβασα ότι ειναι σε ικανοποιητικά επίπεδα πάντως...Κριμα να μην έχει στερεοφωνικά..
Link to comment
Share on other sites

Προερχόμενος απο μηλαρακι 6 το μόνο μείον συγκριτικά ήταν το loud του ηχείου Ένα κλικ μισό χαμηλό σε ένταση και όχι τόσο καθαρό όταν άνοιγες τέρμα την ένταση Όμως απο το μενού έχει κάποιες ρυθμίσεις και βελτιώνεται παρά πολύ ο ήχος !Δεν θα έχεις θέμα
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα Παίδες,

 

Είχα το S1 για 5 χρόνια! Το κινητό βγήκε ήρωας με τα όλα του! Πέρσι (λόγω οικονομικών) πήρα Lenovo A7000...το οποίο εδώ και 10 μέρες μπαινοβγαίνει στα service και χτες με μεγάλη μου χαρά χτύπησα και πάλι samsung...s6 edge+

 

δεν έχω κανένα παράπονο και ελπίζω να μην έχω ούτε στο μέλλον...έχω 2 απορίες όμως

 

1. Η κάμερα έτσι όπως προεξέχει από πίσω, δεν είναι λες και είναι ειδικά κατασκευασμένη προκειμένου να γρατσουνιστεί με το παραμικρό; Να προσχέχω σε παρανοϊκό βαθμό μην μου γρατσουνιστεί ή είναι ok;

 

2. Έχω τον ασύρματο φορτιστή...έχω διαβάσει τις οδηγίες χωρίς να βρω κάποια απάντηση...και η απορία είναι αν είναι ok να αφήνω όλη την νύχτα το κινητό πάνω στον φορτιστή. Ξέρουμε κάτι γιαυτό;

 

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Για την κάμερα θέλει λίγο προσοχή αν δεν βάλεις θήκη, έτσι νόμιζα εγώ.. Αλλά στο s6 ο πατέρας μου εδώ και ένα χρόνο σχεδόν το βάζει και με κερματα στην τσέπη, γενικά δεν το προσέχει το κινητό του και δεν έχει πάθει τίποτα.οχι μόνο η κάμερα,αλλά όλο το κινητό.
Link to comment
Share on other sites

Δε τα πάω καλά ρε παίδες με τις θήκες δυστυχώς...νιώθω σαν να κάνω το κινητό σαν τις άθλιες προστατευτικές θήκες που είχαν τα τηλεκοντρόλ το 80 και το 90....απλά θα το προσέχω.

 

ως αναφορά τις γρατζουνιές και την τσέπη με τα ψηλά...το s1 που είχα έχε περάσει τα πάνδεινα και έπεσε και 3 φορές σκαλί σκαλί από τον ένα όροφο στον άλλον και ακόμα ζει...άρα φαντάζομαι αντοχές το s6 με gorilla 4!

Link to comment
Share on other sites

Τι διαφορα εχει το G29f από τα απλα; Επειδή βλέπω πως παίζουν και τα 2.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

G298F. Εφαγα ενα 8.

Link to comment
Share on other sites

Πιασοκολε διπλη τιμη. Παρτο απο ebay λεμε

 

Και μεχρι να ερθει απο Κινα θα μεινει κανα μηνα χωρις θηκη για να γλυτωσει 5,5 ευρω;

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

9.90 δεν ειναι ασχημη τιμη.ειναι και nillkin,και θα την παρεις και γρηγορα.εδω το tempered glass nillkin H+εχει 25 ευρω αλλα ειναι απο τα καλυτερα!
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Και μεχρι να ερθει απο Κινα θα μεινει κανα μηνα χωρις θηκη για να γλυτωσει 5,5 ευρω;

Μη το κοιτας σαν ποσο αλλα σαν ποσοστο. Εδω τα πουλανε σε υπερδιπλασια τιμη. Για ενα μηνα λιγο παραπανω προσοχη στο κινητο που θα μεινει χωρις θηκη και ''thats all''.

:protest: Λέω ΟΧΙ...!!! στα Greeklish
Link to comment
Share on other sites

ηρθε updates σε btu,russia,kazakstan

Και τι νεα προβληματα μας εφερε; :p

 

Στάλθηκε από το SM-G928F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

καλήμερα , μια ενδιαφέρουσα πληροφορία που έμαθα μετά από επικοινωνία με το service της samsung , είδα ότι δύστυχος έχω τον αισθητηρα isocell , έτσι λιπών σκέφτηκα μήπως αν στείλω το τηλέφωνο στο service μπορεί να γίνει αντικατασταση του αισθητήρα με τον sony , η απάντηση που πείρα είναι πως αυτό δεν γίνεται αλλά μου είπαν πως αν πάει κάποιο τηλέφωνο με πρόβλημα στον αισθητηρα της sony θα τον αντικαταστησουν με αισθητηρα isocell !!! όποτε παιδιά εσείς που έχετε τον αισθητηρα της sony προσοχή μην σας πάθει κάτι !!

 

Φίλε μου δεν νομίζω πες πρεπει να σε προβληματίζει τόσο πολύ το θέμα με τον isocell, στο s6 edge που ειχα με isocell οταν εγινε το update σε 6,0,1 ήταν σαφώς βελτιωμένος σε σχεση με τον φακό της sony. στο s6 edge+ που εχω τώρα (6,0,1 verizon) έχει φακό sony και δεν νομίζω πως υπερτερεί κάπου σε σχεση με τον φακό της samsung

http://feeds.feedburner.com/Techwargr.1.gif
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S6 Edge+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...