Jump to content

Samsung Galaxy S6 Edge+


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ωραία.

Το ξέρω διότι το έχω αντιμετωπίσει σε ενός φίλου edge. Δεν φταίει το κινητό πάντως διότι πριν αυτό το είχε στείλει για έλεγχο στην smartec για το σήμα και είχε περάσει όλα τα τεστ.

Πίστεψε για τα άλλα αν ήξερα θα τα είχα κάνει είδη και θα τα είχα ποσταρει.

Χα χα χα χα

 

Btw είμαι στην δουλειά και το έκανα και σε έναν συνάδελφο που έχει το s6 edge το απλό και μου λέει σου χρωστάω κέρασμα...! sorry για το off topic! :lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

A μαλιστα.. γιατι ομως δεν υπαρχει η δυνατότητα να τις βλέπουμε και στην μαμα gallery?

Εχεις να προτεινεις καμμια? Γενικα θα δω διαφορα στη εμφάνιση της φωτο?

 

Αν έχεις μόνο προγράμματα όπως photoshop η lightroon κλπ στον υπολογιστή σου μπορείς να κάνεις κάτι καλό στην επεξεργασία φωτο raw. Σε έναν απλό χρήστη δεν αξίζει καν να ασχοληθεί. Μια χαρά είναι η software επεξεργασία του κινητού . για μένα η όλη raw shooting ιστορία είναι overhyped/rated. Ακομα είναι πολύ πίσω από μια dslr με raw δυνατότητες.

Edited by Peronoforos
Link to comment
Share on other sites

Κατι τετοιο δεν παιζει μιας και δεν εχω υπολογιστη απλα ηλπιζα οτι θα δω διαφορα και στο κινητο. Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Εγώ μόλις το έλυσα το πρόβλημα. Έκανα απεγκατάσταση και διαγραφή μνήμης cache και δεδομένων της εφαρμογής και μετά πήγα στο playstore και αντί για ενεργοποίηση έκανα ενημέρωση. Όλα κομπλέ, τώρα μένει να δώ πως θα λύσω το θέμα του 4G.

 

ΕΓΏ δεν μπορώ να το κάνω αυτό. ...έχω ακόμα το ίδιο πρόβλημα

Samsung S8 Plus midnight black

Nexus 5 red 16GB

Rom Nougat 7.1 aosp [ pixel setup ]

TWRP : 3.0.2-0

Link to comment
Share on other sites

δεν φταινε τα κινητα σας..η κοσμοτε τις τελευταιες μερες εχει προβλημα,ακομα και σε gsm,3g επεφτε συνεχως το σημα σε note και σε s6..επειδη εχω vodafone,εβαλα την καρτα κοσμοτε και οντως και στο δικο μου το s5 g906s πολυ κακιστο σημα..η vodafone ειναι full..για νεα σμυρνη περιοχη!!!
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

δεν φταινε τα κινητα σας..η κοσμοτε τις τελευταιες μερες εχει προβλημα,ακομα και σε gsm,3g επεφτε συνεχως το σημα σε note και σε s6..επειδη εχω vodafone,εβαλα την καρτα κοσμοτε και οντως και στο δικο μου το s5 g906s πολυ κακιστο σημα..η vodafone ειναι full..για νεα σμυρνη περιοχη!!!

 

 

Τελικά νομίζω πως έχεις δίκιο. Και εδώ cosmote και τα προβλήματα είναι τα ίδια.

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα απο αμερικη!! σήμερα το πηρα και εγω απο την at@t το χρυσό στα 32

ήθελα να παρω το νοτε 5 αλλά δεν το είχε ετοιμο ...αν και στο σπιτι υπάρχει ενα νοτε 3 και νοτε 4 νομίζω οτι αυτό ειναι καλύτερο σε πολλά σημεία με μεγάλη διαφορά ...η ταχύτητα και η απόκριση που εχει ειναι κατι πρωτόγνωρο...καμερα δεν εχω δοκιμάσει ακομη και γενικα σημερα θα το παρω πρωρη μερα εξω για τεστ σήμα και αλλα ...? με το που το άνοιξα ..είχε 43 % και σε κανενα 2ωρο έφτασε στο 14 !!!! φυσικα εκανε επαναφορά και συγχρονισμό σε ολα τα αρχεία μου και δεν το άφησα απο τα χερια μου

η οθονη παντος ειναι απίστευτη !! και κατι αλλο ...εχει μονο 4-5 γλώσσες ..μπορώ να του βάλω ελληνικά και πως ?

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο να είσαι καλά να το χαίρεσαι το εργαλείο,πολλά φιλια στην ομογένεια μας!!:D

 

Όντως είναι το καλύτερο αντροιντ κινητό period..αν όχι το καλύτερο γενικά.

 

ναι και εγω αυτο πιστεύω ....να δω και αυτονομία σήμερα...με 4g

Link to comment
Share on other sites

Εδωσα το s6 και Aπεκτησα και εγω πριν 1 βδομαδα το edge plus σε χρυσο,δε ξερω αν εχετε καμια συμβουλη,παντως ειναι πανεμορφο ολα τελεια ταχυτητα,αποδοση,κανενα παραπονο.... ευτυχως δηλαδη με καποια θεματα που λετε παραπανω δεν εχω κατι,αγορασμενο απο expansys.

Βλεπω ομως κατι και θελω να ρωτησω αν ειναι σε ολους ετσι, η μπαταρια μου κραταει 1,5 μερα με 4 με 4.5 ωρες οθονη ,αλλα σαν δευτερο πισω απο την οθονη στη καταναλωση ειναι "η αρχικη TW",δε ξερω γιατι αλλα αυτα που εχω widget στην αρχικη ειναι "business calendar pro,εορτολογιο,colour note 3-4 με κωδικο το shazam και η μπαρα google και μετα οι φακελοι με τις εφαρμογες...

 

τι λετε?

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

My wii number 4822 3681 2073 0582

Link to comment
Share on other sites

έμενα ειναι η δεύτερη φόρτιση σήμερα...με την πρώτη ...απο της 12 το μεσημέρι εως της 11 το βράδυ είχε 43 % με 4g αλλά χωρίς να το πολυδουλευω ..περίπου μισή ώρα gps μερικές κλήσεις και τα κοινωνικά δίκτυα μόνιμα ανοιχτά..με λιγο φ/β messenger
Link to comment
Share on other sites

Καθε φορα που παω στις εφαρμογές οθονης edge μου εμφανιζει διπλα και ενα ολόκληρο κείμενο βοηθειας σε ολη την οθονη. Εψαξα να το απενεργοποιησω αλλα δεν βρισκω κάτι. Ετσι ειναι και σε σας?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Μετά από 7 μήνες με το Nexus 6 είπα να δοκιμάσω το iPhone 6s. Aν και το OS είναι πολύ smooth και ψιλοπροτιμώ τα χρώματα της IPS παρόλαυτα δεν μπορώ να πω ότι με έπεισε το τηλ.

 

Απογοητευμένος από την εμφάνιση του Nexus 6P σκέφτομαι να δοκιμάσω το Edge+. Το μόνο που με ανησυχεί είναι το bloatware της εταιρίας, τα lags που διαβάζω ότι υπάρχουν αλλά κυρίως το distortion λόγω του glare στις άκρες της οθόνης.

 

Μπορεί να γράψει κάποιος κάτοχος κυρίως για το glare σε τι βαθμό υπάρχει;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Μετά από 7 μήνες με το Nexus 6 είπα να δοκιμάσω το iPhone 6s. Aν και το OS είναι πολύ smooth και ψιλοπροτιμώ τα χρώματα της IPS παρόλαυτα δεν μπορώ να πω ότι με έπεισε το τηλ.

 

Απογοητευμένος από την εμφάνιση του Nexus 6P σκέφτομαι να δοκιμάσω το Edge+. Το μόνο που με ανησυχεί είναι το bloatware της εταιρίας, τα lags που διαβάζω ότι υπάρχουν αλλά κυρίως το distortion λόγω του glare στις άκρες της οθόνης.

 

Μπορεί να γράψει κάποιος κάτοχος κυρίως για το glare σε τι βαθμό υπάρχει;

Η οθόνη είναι η καλύτερη της αγοράς, το glare υπάρχει αλλά δεν ενοχλεί και στα βίντεο η οθόνη είναι λες και πετάγεται έξω.

Εγώ εδω και ένα μήνα δεν έχω δει ούτε ένα λαγκάρισμα. Τολμώ να πω ότι είναι το ίδιο γρήγορο με το νέξους με καλύτερη οθόνη πολύ καλύτερη οθόνη και κάμερα από άλλον πλανήτη και η μπαταρία βγάζει την μέρα άνετα.

Link to comment
Share on other sites

Η οθόνη είναι η καλύτερη της αγοράς, το glare υπάρχει αλλά δεν ενοχλεί και στα βίντεο η οθόνη είναι λες και πετάγεται έξω.

Εγώ εδω και ένα μήνα δεν έχω δει ούτε ένα λαγκάρισμα. Τολμώ να πω ότι είναι το ίδιο γρήγορο με το νέξους με καλύτερη οθόνη πολύ καλύτερη οθόνη και κάμερα από άλλον πλανήτη και η μπαταρία βγάζει την μέρα άνετα.

 

Lag στο σκρόλιγκ έχεις παρατηρήσει? (facebook, tapatalk, twitter κλπ ?)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

τι lag ρε παιδια πλακα κανετε ??? δεν υπάρχει το παραμικρό ..ολα γίνονται με ταχύτητα φωτός !!! είναι τόσο γρήγορο και ρολαρει τόσο καλά που μερικές φορές μπερδεύεσαι ....έμενα το μονό θέμα είναι οτι η μπαταρία είναι λίγη για αυτό το τηλ....2 φόρτιση και από εχθές της 5 το απόγευμα εως τωρα στης 9 ειναι στο 45%
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση.......σε edge συναδέλφου Όταν είναι στο Instagram σε κάποιες δημοσιεύσεις Όταν κάνει ανανέωση η κάτω μπάρα σαν να κάνει flickering. Το πήγε στη samsung και του είπαν ότι δεν έχει τίποτα, μάλλον είναι πρόβλημα του λογισμικού. Να περιμένει καμία αναβάθμιση. Λέτε να ισχύει ή παπάς?
Link to comment
Share on other sites

τι lag ρε παιδια πλακα κανετε ??? δεν υπάρχει το παραμικρό ..ολα γίνονται με ταχύτητα φωτός !!! είναι τόσο γρήγορο και ρολαρει τόσο καλά που μερικές φορές μπερδεύεσαι ....έμενα το μονό θέμα είναι οτι η μπαταρία είναι λίγη για αυτό το τηλ....2 φόρτιση και από εχθές της 5 το απόγευμα εως τωρα στης 9 ειναι στο 45%

 

Καλά, ερώτηση έκανα, δεν έχω τη συσκευή για να ξέρω...

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Καλά, ερώτηση έκανα, δεν έχω τη συσκευή για να ξέρω...

 

δεκτο ..και γω σου απάντησα ..εκτος απο την μπαραρια δεν υπάρχει ουτε στο iphone η εμπειρία χρήσεις του

Link to comment
Share on other sites

δεκτο ..και γω σου απάντησα ..εκτος απο την μπαραρια δεν υπάρχει ουτε στο iphone η εμπειρία χρήσεις του

Μωρέ μπράβο!!! Αλλά δυστυχώς, η απουσία έκδοσης 64 gb είναι απαγορευτική για εμένα.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

δεκτο ..και γω σου απάντησα ..εκτος απο την μπαραρια δεν υπάρχει ουτε στο iphone η εμπειρία χρήσεις του

 

Θα συμφωνήσω με το προλαλησαντα!!:)

Link to comment
Share on other sites

Τωρα δηλαδή λέτε οτι η εφαρμογή του Facebook δεν λαγκαρει στο scrolling?

Αν συμβαινει οντως κατι τετοιο τοτε είναι οντως εντυπωσιακό.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει και 64 πλέον... Όσο για την μπαταρία εμένα βαράει 5ωρο οθόνη χαλαρά.Αυτό που κάνω είναι όταν δεν θέλω data πάντα το βάζω 2g. Σε όλες τις συσκευές μου έτσι κάνω
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S6 Edge+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...