Jump to content

Samsung Galaxy S6 Edge+


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το κινητό δεν βγάζει καλό σήμα. Τα ίδια και εδώ

 

Προσωπικά δεν αντιμετωπίζω πρόβλημα με το σήμα του τηλεφώνου. Απλός δεν έχω δει ποτε μου 4G+ or 4G++.

“Flash is disabled” warning, saying that “The iPhone needs to cool down before you can use the flash.” :lol:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εχω κανει καμια δεκαρια αγορες (7-8 μεγαλης αξιας) από amazon.de την περιοδο των capital controls με συνδεδεμενη πιστωτικη καρτα της Eurobank...

 

 

 

Δεν πιστεύω να έχετε καμια ναυτιλιακη και για σας ισχύει κατι άλλο .. Χεχεχε

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες μπορεί κάποιος να τσεκάρει αν δουλεύει το smartlock στο αυτόματο ξεκλείδωμα όταν βλέπει τοποθεσία.?

Δεν μπορώ να το κάνω να δουλέψει με τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν πιστεύω να έχετε καμια ναυτιλιακη και για σας ισχύει κατι άλλο .. Χεχεχε

 

Το μονο που παραπεμπει σε σκαφος κι ειναι στην ιδιοκτησια μου ειναι ενα φουσκωτο στρωμα απο τα Jumbo :lol:

Link to comment
Share on other sites

Τόσους τρόπους έχει, αυτό επέλεξες που καταναλώνει υπερβολικά?

Γιατί καταναλώνει; εάν έχεις το location method WiFi & mobile networks και χρησιμοποιείς το smart lock έτσι δεν νομίζω ότι έχεις πρόβλημα. Έτσι και αλλιώς ανοικτά τα έχω αυτά πάντα. Όχι όμως και το GPS

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ρε παίδες μπορεί κάποιος να τσεκάρει αν δουλεύει το smartlock στο αυτόματο ξεκλείδωμα όταν βλέπει τοποθεσία.?

Δεν μπορώ να το κάνω να δουλέψει με τίποτα.

Εμένα μια χαρά δουλεύει στο s6

Link to comment
Share on other sites

σημερα πρωτη φορα μου επεσε απο το χερι.

 

δεν ξερω πως,δεν μου εχει πεσει κανενα κινητο τα τελευταια 8 χρονια απο το χερι αλλα αυτο εφυγε.

Ευτυχως επεσε σε μοκετα απο υψος γραφειου,και δεν επαθε τιποτα,ομως με προβληματισε.

 

Η αληθεια ειναι οτι το ΝΟΤΕ5 εχει πολυ ανωτερο grip.

 

τα χρειαστηκα!!!!!!!

Οσον αφορα το σημα,παιζει μεγαλο ρολο η περιοχη.

Χθες που ημουν εκτος βασης,δεν ειδα πουθενα 4G και η καταναλωση της μπαταριας ηταν 20% αυξημενη.

just εφτασα 4 ωρες οθονη αποκλειστικα με 3g/3g+/4G.

 

Στο θεμα μπαταρια πιστευω θα μπορουσαν να ειχαν κανει καλυτερη δουλεια,ειμαι στα επιπεδα HTC M8 με kitkat.Καλα μεν αλλα οταν εχεις δωσει 800κουκιά καπου θες παραπανω.

Επισης προσοχη με το ghost effect στην οθονη

Συναδελφος το εχει σε S6 edge μετα απο 4 μηνες που εχει μονιμα το ιδιο widget...

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί καταναλώνει; εάν έχεις το location method WiFi & mobile networks και χρησιμοποιείς το smart lock έτσι δεν νομίζω ότι έχεις πρόβλημα. Έτσι και αλλιώς ανοικτά τα έχω αυτά πάντα. Όχι όμως και το GPS

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εμένα μια χαρά δουλεύει στο s6

Το δουλεύεις μαζί μα fingerprint Scanner.?

Αν ναι πως δουλεύει. Κλείνεις το τηλ και όταν το ανοίγεις είναι κανονικά ξεκλείδωτο?

Δεν κάνεις τίποτα άλλο.?

 

Βασικά τίποτα δεν δουλεύει από το smartlock.

Αυτό το ενεργοποιείς κάπου ξεχωριστά η απλά διαλέγεις τους τρόπους που έχει.?

 

Edit: Λοιπον βρηκα τι εφταιγε. Επρεπε να μην χρησιμοποιω μια εφαρμογη που κλειδωνει την συσκευη για να μην παταω το hardware button.

Ομως οπως και να εχει δεν ξεκλειδωνει εντελως αλλα χρειαζεται να κανεις απλο swipe στην οθομη να φυγει ενα λουκετακι.

Edited by cocous
Link to comment
Share on other sites

σημερα πρωτη φορα μου επεσε απο το χερι.

 

δεν ξερω πως,δεν μου εχει πεσει κανενα κινητο τα τελευταια 8 χρονια απο το χερι αλλα αυτο εφυγε.

Ευτυχως επεσε σε μοκετα απο υψος γραφειου,και δεν επαθε τιποτα,ομως με προβληματισε.

 

Η αληθεια ειναι οτι το ΝΟΤΕ5 εχει πολυ ανωτερο grip.

 

τα χρειαστηκα!!!!!!!

Οσον αφορα το σημα,παιζει μεγαλο ρολο η περιοχη.

Χθες που ημουν εκτος βασης,δεν ειδα πουθενα 4G και η καταναλωση της μπαταριας ηταν 20% αυξημενη.

just εφτασα 4 ωρες οθονη αποκλειστικα με 3g/3g+/4G.

 

Στο θεμα μπαταρια πιστευω θα μπορουσαν να ειχαν κανει καλυτερη δουλεια,ειμαι στα επιπεδα HTC M8 με kitkat.Καλα μεν αλλα οταν εχεις δωσει 800κουκιά καπου θες παραπανω.

Επισης προσοχη με το ghost effect στην οθονη

Συναδελφος το εχει σε S6 edge μετα απο 4 μηνες που εχει μονιμα το ιδιο widget...

Θέλει οπωσδηποτε μια καλή θηκη για να έχεις το κεφάλι σου ησυχο:)

Link to comment
Share on other sites

Θέλει οπωσδηποτε μια καλή θηκη για να έχεις το κεφάλι σου ησυχο:)

 

μα εχω Bugatti αλλα δεν το περιμενα...

οπως και να εχει..τωρα το εμαθα το μαθημα!

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε ολους. Μετα το note edge ηρθε και η σειρα του edge plus. Βασικα σκεφτομουν το g4 αλλα η οθονες ειναι πραγματικά η μερα με τη νυχτα. Με καιει λιγο η απουσια sd και η ελλειψη υπερυθρων αλλα τι να κανουμε ετσι μας συνηθισαν να μην μας τα δινουν ολα. Θα ηθελα να ρωτήσω κατι η εισερχομενη κληση εμφανιζεται στην edge οθονη οταν εισαι σε εφαρμογη η οχι? Ευχαριστω

Κανενας δεν μπορει να μου απαντησει?

Link to comment
Share on other sites

Όχι. Εμφανίζεται στην κεντρική οθόνη.

Πραγματικα δηλαδη μονο για μουρη οι καμπυλες.. Σκεφτομαι σημερα να κανω το βημα και φοβαμαι πως μαλλον θα το μετανοιωσω . ομορφο καλο ελαφρυ το edge plus αλλα σε σχεση με το note βλεπω υστερει πολυ.

Ευχαριστώ για την απάντηση

Link to comment
Share on other sites

@pik

 

Το Note 5 έχει καλύτερο grip αλλά γλυστρά και αυτό. Καμιά φορά ξεχασμένος το αισθάνομαι να γλιστράει σιγά σιγά από το χέρι μου.

 

Η μπαταρία χθες που κινήθηκα σε όλη του διάρκεια της μέρας σε περιοχές με κακό σήμα και μόνο με H+, μου έδωσε τον μικρότερο χρόνο οθόνης 4:50' με 80% Η+ και 20% Wi-Fi.

Δεν υπάρχει μεγάλη διαφορά λοιπόν με το Edge+

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Πραγματικα δηλαδη μονο για μουρη οι καμπυλες.. Σκεφτομαι σημερα να κανω το βημα και φοβαμαι πως μαλλον θα το μετανοιωσω . ομορφο καλο ελαφρυ το edge plus αλλα σε σχεση με το note βλεπω υστερει πολυ.

Ευχαριστώ για την απάντηση

 

Εδώ θα βρεις μερικά από τα features της edge οθόνης.

Εμένα μου αρέσει πολύ στην αφή. Επίσης με βοηθάει πολύ που πάντα έχω πρόσβαση στις 5 βασικές εφαρμογές μου, από οπουδήποτε.

Link to comment
Share on other sites

Εδώ θα βρεις μερικά από τα features της edge οθόνης.

Εμένα μου αρέσει πολύ στην αφή. Επίσης με βοηθάει πολύ που πάντα έχω πρόσβαση στις 5 βασικές εφαρμογές μου, από οπουδήποτε.

Αυτο με το να γυρνάς την συσκευή με την πλάτη να δείχνει προς τα πανω για να εχεις κάποια feature ποτε δεν το καταλάβω κσι το θεωρω μέγιστο ατόπημα και epic fail απο την εταιρία.

 

Καλό σαν ιδέα αλλα τραγική υλοποίηση.:wacko:

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Θελω να περασω αυτην την official μεσο odin.Ξερει κανεις αν ειναι η πιο προσφατη?
Το θέμα δεν είναι να κρατας καλά χαρτιά αλλά να παίζεις καλά ένα άσχημο φύλλο!!!
Link to comment
Share on other sites

Αυτο με το να γυρνάς την συσκευή με την πλάτη να δείχνει προς τα πανω για να εχεις κάποια feature ποτε δεν το καταλάβω κσι το θεωρω μέγιστο ατόπημα και epic fail απο την εταιρία.

 

Καλό σαν ιδέα αλλα τραγική υλοποίηση.:wacko:

 

Εδώ η καλύτερη υλοποίηση για να γυρνάς το τηλέφωνό σου ανάποδα.

https://yotaphone.com/de-en/

Link to comment
Share on other sites

Εδώ η καλύτερη υλοποίηση για να γυρνάς το τηλέφωνό σου ανάποδα.

https://yotaphone.com/de-en/

Κατι τέτοιο έπρεπε να είχε κανει η Samsung και όχι αυτο το πολυ λειψό και φτωχό σήμερα.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Η samsung οπως και καποιες αλλες εταιρειες εχει την δυνατότητα να φτιαξει καλυτερα κινητα κινητα που αν ακουσει τις αναγκες των καταναλωτων της θα κανουν τρελες πωλησεις.

Κιομως μας πεταει ενα edge + κουφιο απο λειτουργειες και σου λεει αυτο ειναι.

Ενταξει δεν λεω θεμα marketing ειναι και για το συγκεκριμενο κινητο δεν πολυγκρινιαζω αλλα ρε ****το μας εδωσες edge πλευρες χωρις λειτουργειες για να τις αξιοποιησουμε τουλαχιστον τα βασικα. μας βαζεις 5 επαφες και 5 εφαρμογες εγω ομως οπως και πολυ αλλοι θελουν την δυνατοτητα για παραπανω . Γιατι να μου τρωει την οθονη μια εισερχομενη κληση και να μην μου εμφανιζεται στην edge πλευρα? Γιατι μου βγαζεις τις υπέρυθρες αφου τις ειχες στο προηγουμενο edge?

Το μονο που με κανει να θελω να το αποκτησω ειναι η ομορφια του η απιστευτη οθονη made by samy και το χαμηλο βαρος της συσκευης . Η lg παει να κανει κατι με το v10 αλλα και παλι οθονη σιγουρα κατωτερη απο samsung και βαρος το εβγαλε 192 γραμμαρια .. Αχ τι θα κανω σημερα δεν ξερω δεν αντεχω πολυ χωρις κινητο. Αν δεν ειχα σπασει το note edge θαχα μια χαρα ησυχο κεφαλι. Ιδιο κινητο ομως ποτε δεν ξαναπαιρνω.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πάντως έχω να πω τώρα που το δούλεψα το τηλ και το ζόρισα αρκετά για να συγκρίνω με άλλα που είχα ότι δεν υπάρχει κανένα άλλο κινητό αυτή την στιγμή να ανταγωνιζεται το edge plus. Το τηλέφωνο είναι κορυφαίο σε όλα.

Το μόνο που για μένα θα έπρεπε η Sammy να κάνει είναι να έβαζε σαν standard μνήμη 64gb και όχι 32.

Ασε που το 64αρι είναι αφαντο.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πάντως έχω να πω τώρα που το δούλεψα το τηλ και το ζόρισα αρκετά για να συγκρίνω με άλλα που είχα ότι δεν υπάρχει κανένα άλλο κινητό αυτή την στιγμή να ανταγωνιζεται το edge plus. Το τηλέφωνο είναι κορυφαίο σε όλα.

Το μόνο που για μένα θα έπρεπε η Sammy να κάνει είναι να έβαζε σαν standard μνήμη 64gb και όχι 32.

Ασε που το 64αρι είναι αφαντο.

 

 

Το κυριότερο είναι αυτό που λες. Οκ αφού έχεις σαν επιλογή ρε Σάμμυ την 64ρα έκδοση δωστην στην κυκλοφορία αμέσως. Συμφωνώ απόλυτα με τα λεγόμενα σου.

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πάντως έχω να πω τώρα που το δούλεψα το τηλ και το ζόρισα αρκετά για να συγκρίνω με άλλα που είχα ότι δεν υπάρχει κανένα άλλο κινητό αυτή την στιγμή να ανταγωνιζεται το edge plus. Το τηλέφωνο είναι κορυφαίο σε όλα.

Το μόνο που για μένα θα έπρεπε η Sammy να κάνει είναι να έβαζε σαν standard μνήμη 64gb και όχι 32.

Ασε που το 64αρι είναι αφαντο.

 

+1 από μένα. Μαζί με το 6s plus ότι καλύτερο κυκλοφορεί

Link to comment
Share on other sites

Ενημέρωση:!:

Τα μηνύματα που αφορούσαν τα αξεσουάρ μεταφέρθηκαν στο σωστό θέμα .

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=414873

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Το κινητακι τελικα ειναι πολυ καλο και πανέμορφο. Η μπαταρια του ανωτερη και απο note 4. Το μονο επειδή έχει αλλαξει ο tw με μπερδευει στις ρυθμισεις και απλά πράγματα δεν μπορώ να τα βρω. Κάμερα μέχρι και οι βραδινές με άφησαν άφωνο. Δεν μετανοιωνω τελικα καθόλου.

Μια συμβουλή σε υποψήφιο αγοραστή : πάρτε το χρυσό χρωμα δεν παίζεται

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά που βρίσκουμε 64 σε καλή τιμή και υπάρχει κάποιος κωδικος που παίζει καλύτερα στα ελληνικά η στο σήμα στην Ελλάδα;

 

 

 

Edit

 

Fm radio έχει;

Edited by b16b

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S6 Edge+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...