Jump to content

Samsung Galaxy Note 5


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μια μικρή παρουσίαση του Note 5

 

21511756852_7f8a9674d1_z.jpg20150915_191217 *****, on Flickr

 

Αν η Samsung είχε δώσει στην αγορά smartphones σαν το Note 5 & S6 Plus πριν 2 χρόνια, τώρα δεν θα μιλούσαμε για πτώση πωλήσεων.

Επιτέλους φέτος μπορούμε να πούμε οτι οι συσκευές της είναι αντάξιες του ονόματος της.

 

Το Note με εντυπωσίασε από την πρώτη στιγμή παρόλο οτι προερχόμουν από το εξαιρετικό Note Edge.

Μπορώ να πώ ότι νοιωσα ακόμα μεγαλύτερο ενθουσιασμό απ ότι με το Μ8 που πραγματικά με είχε εκπλήξει πέρυσι οσο κανένα άλλο ως τοτε, συμπεριλαμβανομένου του iPhone 5s που είχα αγοράσει 5 μέρες πριν το Μ8.

 

Με τα N5 και S6+ μιλάμε για πραγματικά ολοκληρωμένες συσκευές που βαθμολογούνται υψηλά σε όλους τους τομείς.

Δεν είναι μόνο το smoothness και το lag free. Μπορείς να βρείς το ίδιο και σε συσκευές με αρκετά λιγότερα χρήματα.

Η διαφορά είναι στο εξής:

Ότι εχει χρησιμοποιηθεί στις συσκευές αυτές, είναι οτι καλύτερο και νεότερο έχει να προσφέρει η σημερινή τεχνολογία.

Πρώτη φορά δουλεψα samsung χωρις δισταγμούς και lag. Για να καταλάβετε, φανταστείτε ενα HTC M8, πιο γρηγορο, με άριστη κάμερα, πολύ καλύτερη οθόνη και εφάμιλη ποιότητα κατασκευής.

 

Δεν χρειάζεται να γράψω πολλά, υπάρχουν όλα όσα πρέπει να ξέρετε στα διάφορα βίντεο του YouTube και στα reviews.

Όταν είναι πιο smooth από το iPad Air που τρέχει ios 9, μου αρκεί.

Δεν με απασχολεί αν θα είναι κλάσματα του δευτερολέπτου πιο γρήγορο το iPhone 6s που θα κυκλοφορήσει σε λίγες μέρες, αλλά το οτι η συσκευή είναι απόλυτα smooth. Άλλωστε κάνει τόσα πολλά σε σχέση μ ενα iPhone που δεν μπορεί να γίνει σύγκριση μεταξύ τους.

 

Δείτε ένα μικρό βιντεάκι που ανέβασα.

 

Η αυτονομία νομίζω ότι είναι λίγο καλύτερη του Ν4 και σίγουρα πολύ καλύερη από του Note Edge.

Είχα συνηθίσει να δουλευω με δυο μπαταρίες και ανησυχούσα. Όμως αυτές τις 5 μέρες που δεν το αφηνα σχεδόν καθόλου από τα χέρια μου, η μπαταρία έφτανε μεχρι αργά το βράδυ.

Συνεπως μόνο σε ταξίδια θα χρειαστεί κάποια power bank. H γρήγορη φόρτιση θα βοηθήσει τους gamers.

21338068749_eace0cc406_z.jpgScreenshot_2015-09-16-02-08-08_and_Screenshot_2015-09-16-02-07-56_and_Screenshots *****, on Flickr

 

Πολύ βολικό το άνοιγμα της κάμερας με διπλό κλικ στο home button αλλά ακόμα πιο βολικό για χρηση μ ενα χέρι η ενεργοποίηση της σμίκρυνσης της οθόνης με 3πλο κλικ.

Σημαντικό επίσης ότι δεν ζεσταίνεται. Είναι πιο δροσερό από το Note Edge. Μονο με τον ταχυφορτιστή το αισθάνομαι ζεστό, γι αυτό τον έχω αφήσει στην άκρη και χρησιμοποιω τον μικρό του S4 Zoom. Ετσι κι αλλιώς φορτίζω ολο το βράδυ.

 

Κάμερα

Είναι το καλύτερη σύνολο που έχει χρησιμοποιήσει η Samsung σε συσκευή της.

Δεν αντιμετοπίζει κανένα πρόβλημα σε φωτισμό δωματίου ακόμα και οταν δεν είναι ικανοποιητικός.

Παρακάτω θα βρείτε κάποια δείγματα με τυχαίες φωτογραφίες γρήγορα τραβηγμένες οπως θα έκανε καθενας μας σε πραγματική χρήση, εκτός μιας σε long exposure που η συσκευή ηταν ακουμπισμένη.

https://flic.kr/s/aHskkw5Gcd

 

Εδώ έχω καποιες cropped photos που τις συγκρίνω με αντίστοιχες του φωτογραφικού S4 Zoom. (Αριστερά είναι οι φώτο του S4 και δεξιά του Note 5).

https://flic.kr/s/aHskkC5VZg

 

Αν θέλετε να δείτε πως τα καταφέρνει σε πρόσωπα στείλτε μου ΠΜ να σας δώσω link. Ειμαι πολύ ευχαριστημένος με την απόδοση του στα προσωπα με φωτισμό δωματίου.

 

Στα εξωτερικά πλάνα αγκίζει το τέλειο για μη αμιγώς φωτογραφικό κινητό, χωρίς την τεχνιτή όξυνση που χρησιμοποιούσε η samsung παλαιότερα.

Τα βιντεο είναι καταπληκτκά. http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_note5-review-1286p8.php

 

Σε βραδινά εξωτερικά, όταν υπάρχει φωτισμός τα πάει πολύ καλά. Ειδικά με manual ρυθμίσεις 1/7 iso 200 δινει εξαιρετικά αποτελέσματα.

Σε πολύ σκοτεινά πλάνα χρειάζεται οπωσδήποτε long exposure και φυσικά τριποδο η να το ακουμπησεις κάπου πολύ σταθερά.

Και πάλι δεν θα πάρεις κάτι εξαιρετικό. Δείτε ένα δείγμα σε Auto χωρίς να ακουμπάω πουθενά.

21337066199_06c5da7fb0_z.jpg20150919_002247 *****, on Flickr

 

Εδώ χάνει απο το πολύ καλό LG 4 το οποίο εχει φανταστικό κάμερα software που κρατα το iso πάνω από 1000 και εξαφανίζει με επεξεργασία τον θορυβο που δημιουργεί το υψηλό iso. Έτσι δεν χρειάζεται μεγάλους χρόνους στο κλείστρο.

Μπορείς λοιπον να πάρεις με το LG καλές φώτο σε πολύ χαμηλό φωτισμό χωρίς να φοβάσαι μην βγουν κουνημένες.

 

Αξεσουάρ

 

Παρόλο που υπάρχει μεγάλη ποικιλία σε θηκες, προτιμώ τις γνήσιες. Εχω την Glass back cover.

Για πιο extreme καταστάσεις (εκδρομές, σπορ) θα χρειαστεί μια διπλή επωνυμη. (Σιλικόνη εσωτερικά και μαλακό πλαστικό εξωτερικά).

 

Στα crash test δειχνει να τα πηγαίνει πολύ καλά. Συγκεκριμένα πολύ καλύτερα από το άτυχο iPhone 6 Plus.

 

To tempered glass εφόσον δεν του φοράω θηκη στιλ S-View, το θεωρώ απαραίτητο. Όχι τοσο για μικρο γρατζουνιές αφού το gorilla 3 και ειδικά το 4 δεν καταλαβαίνουν τίποτα, αλλά για πτώσεις όπου τα tempered δίνουν έξτρα αντοχή στο κρύσταλλο της οθόνης.

Εχω της Nillkin το οποίο είναι εξαιρετικό και είναι πραγματικά anti finger print. Μην αρχίστε μονο να το καθαρίζετε με τίποτα σκλήρα καθαριστικά και του αφαιρέσετε την προστασία για τις δαχτυλιές.

 

Τελειώνοντας θα πω, ότι δεν υπάρχει περίπτωση να μην μείνει ευχαριστημένος καποιος που προτιμά την σειρά Note.

 

Edit 1

Δεν μπορεί να πει κανεις οτι το design είναι αντιγραφή του iPhone 6. Υπάρχουν επιρροές αλλά οσο σε πολλές συσκευές άλλων κατασκευαστών, εδώ και πολύ καιρό.

Οι ακμές δεν είναι κοίλες οπως του iPhone και η πλαινές είναι εντελως διαφορετικές.

Το κράτημα του με τις πίσω καμπύλες στο gorilla 4 glass της πλάτης το κάνουν φοβερά εργονομικό και δινει την αίσθηση ακομα μικρότερης συσκευής.

Edited by truckman
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μια μικρή παρουσίαση του Note 5

 

21511756852_7f8a9674d1_z.jpg20150915_191217 *****, on Flickr

 

Αν η Samsung είχε δώσει στην αγορά smartphones σαν το Note 5 & S6 Plus πριν 2 χρόνια, τώρα δεν θα μιλούσαμε για πτώση πωλήσεων.

Επιτέλους φέτος μπορούμε να πούμε οτι οι συσκευές της είναι αντάξιες του ονόματος της.

 

Το Note με εντυπωσίασε από την πρώτη στιγμή παρόλο οτι προερχόμουν από το εξαιρετικό Note Edge.

Μπορώ να πώ ότι νοιωσα ακόμα μεγαλύτερο ενθουσιασμό απ ότι με το Μ8 που πραγματικά με είχε εκπλήξει πέρυσι οσο κανένα άλλο ως τοτε, συμπεριλαμβανομένου του iPhone 5s που είχα αγοράσει 5 μέρες πριν το Μ8.

 

Με τα N5 και S6+ μιλάμε για πραγματικά ολοκληρωμένες συσκευές που βαθμολογούνται υψηλά σε όλους τους τομείς.

Δεν είναι μόνο το smoothness και το lag free. Μπορείς να βρείς το ίδιο και σε συσκευές με αρκετά λιγότερα χρήματα.

Η διαφορά είναι στο εξής:

Ότι εχει χρησιμοποιηθεί στις συσκευές αυτές, είναι οτι καλύτερο και νεότερο έχει να προσφέρει η σημερινή τεχνολογία.

Πρώτη φορά δουλεψα samsung χωρις δισταγμούς και lag. Για να καταλάβετε, φανταστείτε ενα HTC M8, πιο γρηγορο, με άριστη κάμερα, πολύ καλύτερη οθόνη και εφάμιλη ποιότητα κατασκευής.

 

Δεν χρειάζεται να γράψω πολλά, υπάρχουν όλα όσα πρέπει να ξέρετε στα διάφορα βίντεο του YouTube και στα reviews.

Όταν είναι πιο smooth από το iPad Air που τρέχει ios 9, μου αρκεί.

Δεν με απασχολεί αν θα είναι κλάσματα του δευτερολέπτου πιο γρήγορο το iPhone 6s που θα κυκλοφορήσει σε λίγες μέρες, αλλά το οτι η συσκευή είναι απόλυτα smooth. Άλλωστε κάνει τόσα πολλά σε σχέση μ ενα iPhone που δεν μπορεί να γίνει σύγκριση μεταξύ τους.

 

Δείτε ένα μικρό βιντεάκι που ανέβασα.

 

Η αυτονομία νομίζω ότι είναι λίγο καλύτερη του Ν4 και σίγουρα πολύ καλύερη από του Note Edge.

Είχα συνηθίσει να δουλευω με δυο μπαταρίες και ανησυχούσα. Όμως αυτές τις 5 μέρες που δεν το αφηνα σχεδόν καθόλου από τα χέρια μου, η μπαταρία έφτανε μεχρι αργά το βράδυ.

Συνεπως μόνο σε ταξίδια θα χρειαστεί κάποια power bank. H γρήγορη φόρτιση θα βοηθήσει τους gamers.

21338068749_eace0cc406_z.jpgScreenshot_2015-09-16-02-08-08_and_Screenshot_2015-09-16-02-07-56_and_Screenshots *****, on Flickr

 

Πολύ βολικό το άνοιγμα της κάμερας με διπλό κλικ στο home button αλλά ακόμα πιο βολικό για χρηση μ ενα χέρι η ενεργοποίηση της σμίκρυνσης της οθόνης με 3πλο κλικ.

Σημαντικό επίσης ότι δεν ζεσταίνεται. Είναι πιο δροσερό από το Note Edge. Μονο με τον ταχυφορτιστή το αισθάνομαι ζεστό, γι αυτό τον έχω αφήσει στην άκρη και χρησιμοποιω τον μικρό του S4 Zoom. Ετσι κι αλλιώς φορτίζω ολο το βράδυ.

 

Κάμερα

Είναι το καλύτερη σύνολο που έχει χρησιμοποιήσει η Samsung σε συσκευή της.

Δεν αντιμετοπίζει κανένα πρόβλημα σε φωτισμό δωματίου ακόμα και οταν δεν είναι ικανοποιητικός.

Παρακάτω θα βρείτε κάποια δείγματα με τυχαίες φωτογραφίες γρήγορα τραβηγμένες οπως θα έκανε καθενας μας σε πραγματική χρήση, εκτός μιας σε long exposure που η συσκευή ηταν ακουμπισμένη.

https://flic.kr/s/aHskkw5Gcd

 

Εδώ έχω καποιες cropped photos που τις συγκρίνω με αντίστοιχες του φωτογραφικού S4 Zoom. (Αριστερά είναι οι φώτο του S4 και δεξιά του Note 5).

https://flic.kr/s/aHskkC5VZg

 

Αν θέλετε να δείτε πως τα καταφέρνει σε πρόσωπα στείλτε μου ΠΜ να σας δώσω link. Ειμαι πολύ ευχαριστημένος με την απόδοση του στα προσωπα με φωτισμό δωματίου.

 

Στα εξωτερικά πλάνα αγκίζει το τέλειο για μη αμιγώς φωτογραφικό κινητό, χωρίς την τεχνιτή όξυνση που χρησιμοποιούσε η samsung παλαιότερα.

Τα βιντεο είναι καταπληκτκά. http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_note5-review-1286p8.php

 

Σε βραδινά εξωτερικά, όταν υπάρχει φωτισμός τα πάει πολύ καλά. Ειδικά με manual ρυθμίσεις 1/7 iso 200 δινει εξαιρετικά αποτελέσματα.

Σε πολύ σκοτεινά πλάνα χρειάζεται οπωσδήποτε long exposure και φυσικά τριποδο η να το ακουμπησεις κάπου πολύ σταθερά.

Και πάλι δεν θα πάρεις κάτι εξαιρετικό. Δείτε ένα δείγμα σε Auto χωρίς να ακουμπάω πουθενά.

21337066199_06c5da7fb0_z.jpg20150919_002247 *****, on Flickr

 

Εδώ χάνει απο το πολύ καλό LG 4 το οποίο εχει φανταστικό κάμερα software που κρατα το iso πάνω από 1000 και εξαφανίζει με επεξεργασία τον θορυβο που δημιουργεί το υψηλό iso. Έτσι δεν χρειάζεται μεγάλους χρόνους στο κλείστρο.

Μπορείς λοιπον να πάρεις με το LG καλές φώτο σε πολύ χαμηλό φωτισμό χωρίς να φοβάσαι μην βγουν κουνημένες.

 

Αξεσουάρ

 

Παρόλο που υπάρχει μεγάλη ποικιλία σε θηκες, προτιμώ τις γνήσιες. Εχω την Glass back cover.

Για πιο extreme καταστάσεις (εκδρομές, σπορ) θα χρειαστεί μια διπλή επωνυμη. (Σιλικόνη εσωτερικά και μαλακό πλαστικό εξωτερικά).

 

Στα crash test δειχνει να τα πηγαίνει πολύ καλά. Συγκεκριμένα πολύ καλύτερα από το άτυχο iPhone 6 Plus.

 

To tempered glass εφόσον δεν του φοράω θηκη στιλ S-View, το θεωρώ απαραίτητο. Όχι τοσο για μικρο γρατζουνιές αφού το gorilla 3 και ειδικά το 4 δεν καταλαβαίνουν τίποτα, αλλά για πτώσεις όπου τα tempered δίνουν έξτρα αντοχή στο κρύσταλλο της οθόνης.

Εχω της Nillkin το οποίο είναι εξαιρετικό και είναι πραγματικά anti finger print. Μην αρχίστε μονο να το καθαρίζετε με τίποτα σκλήρα καθαριστικά και του αφαιρέσετε την προστασία για τις δαχτυλιές.

 

Τελειώνοντας θα πω, ότι δεν υπάρχει περίπτωση να μην μείνει ευχαριστημένος καποιος που προτιμά την σειρά Note.

 

Άψογος ο φίλος. Εννοείται πως συμφωνώ...

Edited by truckman

Current: Apple iPhone 11 Pro Max (Space Grey)

 

 

___________________Notable History___________________

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καταρχας εξαιρετικη και αμεση η παρουσιαση...

Μια δυο ερωτησεις επειδη απεχω απο android περιπου εναμιση ετος.

 

--Το acr που κανει ηχογραφηση κλησεων παιζει στο note?Γενικοτερα προγραμματα ηχογραφησης;

 

--Η γραφιδα ανταποκρινεται παντα σωστα.Μου χε τυχει στο n3 μια δυο φορες που χρειαστηκε να παρω αμεσα σημειωσεις την ωρα της κλησης να κολησει και να μην ανοιγει το σημειωματαριο

 

--Αν ειναι οσο lag free ειναι το air τοτε μια χαρα ειναι.

 

--Αν μπορεις να πεις για αρνητικα στη χρηση ποια ειναι αυτα;

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καταρχας εξαιρετικη και αμεση η παρουσιαση...

Μια δυο ερωτησεις επειδη απεχω απο android περιπου εναμιση ετος.

 

--Το acr που κανει ηχογραφηση κλησεων παιζει στο note?Γενικοτερα προγραμματα ηχογραφησης;

 

--Η γραφιδα ανταποκρινεται παντα σωστα.Μου χε τυχει στο n3 μια δυο φορες που χρειαστηκε να παρω αμεσα σημειωσεις την ωρα της κλησης να κολησει και να μην ανοιγει το σημειωματαριο

 

--Αν ειναι οσο lag free ειναι το air τοτε μια χαρα ειναι.

 

--Αν μπορεις να πεις για αρνητικα στη χρηση ποια ειναι αυτα;

Ευχαριστω

 

Δεν έχω δοκιμάσει την ηχογράφιση κλήσεων. Θα το κάνω με την πρώτη ευκειρεία και θα σου πω.

 

Το πενακι είναι απόλυτα ακριβές σε όσα κάνει. Εχεις βελτιωθεί πολύ και αντιδρά αναλογα με την πίεση που του ασκείται.

Δεν έχω παρατηρήσει κάτι όποτε το χρειάστηκα. Η δημιουργία σημειώσεων γίνεται πανευκολα και αστραπιαία.

 

Αρνητικά δεν έχω μεχρι στιγμής εκτός του ότι θα ηθελα το ξεκλειδωμα με finger print να γινεται μονο με επαφή και όχι παραλληλο πάτημα του home button.

Επίσης θα ήθελα να βελτιωθεί το processing του software της κάμερας στις νυχτερινές φωτο με πολύ χαμηλό φωτισμό, ωστε να πλησιάσει αυτόν την LG που εκμηδενίζει τον θορυβο ακόμα και οταν ανεβάζει το iso στο 1400.

Και τέλος να υπήρχε δυνατότητα απενεργοποίησης ακόμα περισσοτερων εφαρμογών της samsung.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Α ναι η αναγνωριση του αποτυπωματος λειτουργει αμεσα οπως πχ στο iphone ?

 

Ναι και μαλιστα σε δυσκολες συνθηκες όπως όταν το έχω στο ραφι της κονσολας του αυτοκινήτου μου και βρίσκεται σε θέση κάθετη σε σχεση με το δάχτυλο μου.

Στο S6plus εχει αναφερθεί απο 2 ατομα οτι κάποιες φορές τους μπλοκαρε βγαζοντας μαυρη οθονη. Σε μένα ως τωρα δεν έχει παρουσιαστεί κατι τέτοιο.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Ναι και μαλιστα σε δυσκολες συνθηκες όπως όταν το έχω στο ραφι της κονσολας του αυτοκινήτου μου και βρίσκεται σε θέση κάθετη σε σχεση με το δάχτυλο μου.

Στο S6plus εχει αναφερθεί απο 2 ατομα οτι κάποιες φορές τους μπλοκαρε βγαζοντας μαυρη οθονη. Σε μένα ως τωρα δεν έχει παρουσιαστεί κατι τέτοιο.

Σ ευχαριστω.

 

Αν δε φοβομουν το κατα ποσο θα ειναι αξιοπιστες οι επομενες αναβαθμισεις που θα δωσει η Σαμμυ θα το χτυπουσα σιγουρα.Αυτο ειναι που φοβαμαι μην το κανει οπως με το 4...Απ την αλλη μ αρεσει αρκετα...Θα δειξει...:(

Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστω.

 

Αν δε φοβομουν το κατα ποσο θα ειναι αξιοπιστες οι επομενες αναβαθμισεις που θα δωσει η Σαμμυ θα το χτυπουσα σιγουρα.Αυτο ειναι που φοβαμαι μην το κανει οπως με το 4...Απ την αλλη μ αρεσει αρκετα...Θα δειξει...:(

Το Ν4 ποτέ δεν ήταν τόσο smooth.

Μάλιστα με το τελευταίο update σε 5.1.1 έγινε καλύτερο από ποτέ.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Πολύ ευχάριστα τα όσα μας μεταφέρει ο te_salat, αν με κάποια συσκευή άλλαζα το N.edge θα ήταν μόνο με το 5, δεν βλέπω κάτι άλλο αν και ο μόνος ο λόγος είναι το μικρόβιο της αλλαγής(γιατί οι ελλείψεις του είναι σημαντικές για μένα), για να δούμε πότε θα το δούμε από τα μέρη μας.

Το ασημί πιστεύω απ' ότι έχω δει σε φωτό/βίντεο πιστεύω του ταιριάζει καλύτερα.

 

Εντυπωσιακό πόσο καλή αυτονομία έχουν δώσει, πρέπει να είναι 1.30 sot πάνω από το n.edge & ελαφρώς καλύτερο(~0.30h) από το 4, φανταστείτε να είχαν κάνει την υπέρβαση με μια 4000άρα μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

Να φανταστω πως στο 5αρι ενα tempered glass μπαινει ανετα ,σωστα ? (σε αντιθεση με το 4αρι και το Edge φυσικα)

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

Να φανταστω πως στο 5αρι ενα tempered glass μπαινει ανετα ,σωστα ? (σε αντιθεση με το 4αρι και το Edge φυσικα)

Κυκλοφορούν πολλά και είναι πολύ εύκολο να τον βάλεις. Και στο 4ρι μια χαρά υπάρχουν. Στο edge υπάρχει ένα θέμα.

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Η μουσικη μεσω ακουστικων πως ειναι? Και σε σχεση με το EDGE που ειχες Κωστα ?

 

Διαβασα αυτο:

 

One of the most important additions to the audio credentials of Samsung Galaxy Note5 is the UHQ Upscaler. Developed by Samsung, the feature enhances the "sound resolution" of music and video files for better experience with headphones.

 

αξιζει ?

 

 

http://cdn.gsmarena.com/imgroot/reviews/15/samsung-galaxy-note5/sshots/-1024x768m/gsmarena_068.jpg

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

Η μουσικη μεσω ακουστικων πως ειναι? Και σε σχεση με το EDGE που ειχες Κωστα ?

 

Διαβασα αυτο:

 

One of the most important additions to the audio credentials of Samsung Galaxy Note5 is the UHQ Upscaler. Developed by Samsung, the feature enhances the "sound resolution" of music and video files for better experience with headphones.

 

αξιζει ?

 

 

http://cdn.gsmarena.com/imgroot/reviews/15/samsung-galaxy-note5/sshots/-1024x768m/gsmarena_068.jpg

Θα το δοκιμάσω και θα σου πω.

Δεν ακούω μουσική με ακουστικά αλλά το συνδέω στο στερεοφωνικό του αυτοκινήτου.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

και μην ξεχναμε οτι με μετρησεις,το display του ΝΟΤΕ5 ειναι ανωτερο ακομα απο του edge+...

 

Κωστα η παρουσιαση τα λεει ολα.

Η κορυφαια συσκευη του 2015.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Είδα οτι στο Amazon.co.uk εμφανίστηκε η έκδοση των 32gb,υπάρχει κάπου σε 64gb? Edited by giannik
Link to comment
Share on other sites

και μην ξεχναμε οτι με μετρησεις,το display του ΝΟΤΕ5 ειναι ανωτερο ακομα απο του edge+...

 

Κωστα η παρουσιαση τα λεει ολα.

Η κορυφαια συσκευη του 2015.

Πώς γίνεται κάτι τέτοιο. αφού μιλάμε για ίδιες συσκευές ακριβώς.

Link to comment
Share on other sites

Πώς γίνεται κάτι τέτοιο. αφού μιλάμε για ίδιες συσκευές ακριβώς.

Δεν έχουν ακριβώς τις ίδιες οθόνες.

Εξ ορισμού στο plus είναι edge.

Και στο Note Edge η φωτεινότητα ήταν λίγο πιο κάτω σε σχέση με το απλό NOTE 4.

Το Edge είχε επίσης λίγο contrast όπως έχει και το plus.

 

Γενικά καμία από τις δύο συσκευές δεν αντιμετωπίζει πρόβλημα στον ήλιο ακόμα και όταν φοράς γυαλιά.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση ...με αγορα απο amazon η εγγυηση καλυπτεται απο το Amazon ?

Ανεξαρτητα αν εχει ερθει η συσκευη στην Ευρωπη?

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση ...με αγορα απο amazon η εγγυηση καλυπτεται απο το Amazon ?

Ανεξαρτητα αν εχει ερθει η συσκευη στην Ευρωπη?

Εγώ την εντύπωση χωρίς να είμαι βέβαιος ότι μόνο αγορές από επίσημο seller καλύπτει το Amazon. Εγώ ότι έχω πάρει από εκεί μόνο με την υπογραφή prime έχω εγγύηση αλλά και επιστροφή προϊόντων μέσα σε ένα μήνα.

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Εδω ο τυπος λεει εναν εύκολο τρόπο να μετατρεψεις ενα sm-n9208 σε sm-n920c χρησιμοποιώντας το smart switch samsung.

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=62924466&postcount=43

Το μονο Που χρειάζεται είναι ενα serial number απο την περιοχή της rom που θελεις να κατεβάσεις. Αν κάποιος μπορει να μου στείλει με π.μ κάποιο serial συσκευής 920c να το τσεκαρω θα ημουν ευγνώμων. Το serial θα χρησιμοποιηθεί μόνο για το restore και δεν πρόκειται να το δώσω πουθενα. Αν κάποιος δεν θέλει να δωσει το δικο του και απο ενα demo unit καταστήματος μας κάνει. .

Edited by TheWizard
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. N9208 32gb απο ebay. 730ευρω μαζι με μεταφορικά. Δουλεύει αψογα και το 4g(mtn). Προς το παρών δεν κανω root. Θελω να δω πως ειναι η μπαταρία χωρίς να πειράξω κατι. Ετσι και αλλιώς εχω αγορασμένο και το package disabler.

 

Πρωτες εντυπωσεις πολυ καλες. Εχοντας στα χερια μου ολοι την σειρα note ειναι σιγουρα απο αποψη εμφανισεις / ταχυτητας οτι καλυτερο. Δεν με ενοχλει η μη αποσπωμενη μπαταρία και η απουσια καρτας μνημης. Ειχα και το edge για ενα τριμηνο και βολευτηκα αλλα μου ελειψε η μεγαλη οθονη της σειρας Note. Νωρις για περισσότερες πραγματα. Στην ουσια καμερα ειναι η ιδια με το edge. Διαφορα φανηκε στο recent apps button. Αφου στο edge πριν το κανω root ειχε μια μικρή καθυστέρηση.

 

Εντύπωση παντως μου εκανε οτι βρισκει κανονικότατα 4g. Αφου και απο την σελίδα που εδωσε ένας φιλος πιο πισω και μιλώντας με την ιδια την MTN μου ξεκαθαρισαν οτι θα εχω μονο 3g. Τελικά ολα οκ.

 

http://s17.postimg.org/5fbqp0qu7/Screenshot_2015_09_21_17_55_02.png

Edited by Hudjw
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. N9208 32gb απο ebay. 730ευρω μαζι με μεταφορικά. Δουλεύει αψογα και το 4g(mtn). Προς το παρών δεν κανω root. Θελω να δω πως ειναι η μπαταρία χωρίς να πειράξω κατι. Ετσι και αλλιώς εχω αγορασμένο και το package disabler.

 

Πρωτες εντυπωσεις πολυ καλες. Εχοντας στα χερια μου ολοι την σειρα note ειναι σιγουρα απο αποψη εμφανισεις / ταχυτητας οτι καλυτερο. Δεν με ενοχλει η μη αποσπωμενη μπαταρία και η απουσια καρτας μνημης. Ειχα και το edge για ενα τριμηνο και βολευτηκα αλλα μου ελειψε η μεγαλη οθονη της σειρας Note. Νωρις για περισσότερες πραγματα. Στην ουσια καμερα ειναι η ιδια με το edge. Διαφορα φανηκε στο recent apps button. Αφου στο edge πριν το κανω root ειχε μια μικρή καθυστέρηση.

 

Εντύπωση παντως μου εκανε οτι βρισκει κανονικότατα 4g. Αφου και απο την σελίδα που εδωσε ένας φιλος πιο πισω και μιλώντας με την ιδια την MTN μου ξεκαθαρισαν οτι θα εχω μονο 3g. Τελικά ολα οκ.

 

http://s17.postimg.org/5fbqp0qu7/Screenshot_2015_09_21_17_55_02.png

Απο αυτονομια πως είναι φίλε μου; έχω το edge και το σκεφτομαι.Σου έχει λείψει κάτι από το edge? Η οθόνη τους έχει διαφορά;γιατί βάζω δίπλα δίπλα s6 edgeτο απλό και note edge και νομίζω πως έχουν.

ImAgInAtiON iS mOrE ImPOrTAnt tHAN kNOWLeDgE!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. N9208 32gb απο ebay. 730ευρω μαζι με μεταφορικά. Δουλεύει αψογα και το 4g(mtn). Προς το παρών δεν κανω root. Θελω να δω πως ειναι η μπαταρία χωρίς να πειράξω κατι. Ετσι και αλλιώς εχω αγορασμένο και το package disabler.

 

Πρωτες εντυπωσεις πολυ καλες. Εχοντας στα χερια μου ολοι την σειρα note ειναι σιγουρα απο αποψη εμφανισεις / ταχυτητας οτι καλυτερο. Δεν με ενοχλει η μη αποσπωμενη μπαταρία και η απουσια καρτας μνημης. Ειχα και το edge για ενα τριμηνο και βολευτηκα αλλα μου ελειψε η μεγαλη οθονη της σειρας Note. Νωρις για περισσότερες πραγματα. Στην ουσια καμερα ειναι η ιδια με το edge. Διαφορα φανηκε στο recent apps button. Αφου στο edge πριν το κανω root ειχε μια μικρή καθυστέρηση.

 

Εντύπωση παντως μου εκανε οτι βρισκει κανονικότατα 4g. Αφου και απο την σελίδα που εδωσε ένας φιλος πιο πισω και μιλώντας με την ιδια την MTN μου ξεκαθαρισαν οτι θα εχω μονο 3g. Τελικά ολα οκ.

 

http://s17.postimg.org/5fbqp0qu7/Screenshot_2015_09_21_17_55_02.png

Ποιο πήρες το ταιβανεζικο; με το πενακι γραφεις ελληνικα στο πληκτρολόγιο αναγνωριζει;

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

με το πενακι γραφεις ελληνικα στο πληκτρολόγιο αναγνωριζει;

 

Γιατί δεν χρησιμοποιείς το χειρόγραφο πληκτρολόγιο της Google; Αν έχω καταλάβει σωστά είναι αρκετά καλή εναλλακτική και στις γλώσσες συμπεριλαμβάνεται και η ελληνική.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 5

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...