Jump to content

Samsung Galaxy Note 5


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γενικα το 6/6s PLUS εχει καλυτερη μπαταρια απο το Note 5.

To 6 Plus ειχε πολυ καλυτερη, το 6S Plus εχει απλα λιγο καλυτερη, εκτος κι αν παρακολουθεις βιντεο ολη μερα οπου εκει νομιζω η amoled ειναι πιο efficient!

H μεγαλη διαφορά ειναι στο γεγονος οτι το iPhone οταν δεν το πειραζεις δεν καιει σχεδον τιποτα, αμα ομως ασχολεισαι αρκετα τοτε η μπαταρια πεφτει σαν του Note!

Με καλυψες απολυτα. Σε ευχαριστω.

Με λένε Νίκο, και είμαι καλά...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Σε μπαταρια ειναι ανώτερο το iPhone plus για πολλούς και διάφορους λόγους.

 

Πλέον τα iPhone δεν ειναι μόνο phone.

Κάνω ότι έκανα και με το Note εκτός των γνωστών. Άλλου υπερέχει το Note.

Βέβαια συνεχίζουν να υπάρχουν οι γνωστές βλακείες της Samsung.

Δεν ειναι ότι μένει λίγη ελεύθερη ram. Το πρόβλημα ειναι ότι αλλάζει η συμπεριφορά όταν η εναπομένουσα ραμ λιγοστεύει.

Ειναι κάτι που το βλέπεις όταν το συγκρίνεις με αλλα κινητά. Συν το multitasking που κι εδώ τα έχει κάνει μούσκεμα η Samsung.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα το S6 Edge+ που είναι παρόμοιο με το Note5 και είχα λίγο παραπάνω απαιτήσεις από την μπαταρία. Δεν μου έβγαζε εύκολα 5ωρο οθόνης μέσα στην μέρα (από 7 το πρωί έως 11 βράδυ κυρίως με WiFi και λίγο data) αλλά είναι καθαρά ψυχολογικό αφού αν μπει στην πρίζα πριν κάνεις ένα ντουζακι και είναι στο 30% μετά από 20 λεπτά έχει πάει 60% και πλέον! Τώρα έχοντας μόλις 2 μέρες το 6s Plus βλέπω όντως καλύτερη αυτονομία στο iPhone αλλά το μικρό βάρος του edge+ ήταν σίγουρα στα δυνατά του ΣΥΝ... Πιστεύω αν η Samsung λύσει ένα δύο θεματακια στο sw (όπως κόλλημα στο ξεκλείδωμα) δεν θα παίζεται και ειδικά στο Android ο δεύτερος την βλέπει με τα κυαλια.. Design, camera και τέτοια οθόνη δεν τα βρίσκεις αλλού. Τα iPhone είναι πολύ βελτιωμένα με το έξτρα γιγα μνήμης, από κει και πέρα περί ορέξεως πάντα κολοκυθόπιτα
Link to comment
Share on other sites

:!::!: Mην το κάνετε πάλι vs note5 -iphone ,υπάρχει ξεχωριστό θέμα που εχει φτιάξει ο te-salat .

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=427109

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Παίδες μην αγχώνεστε τόσο με το θέμα της εγγύησης.

Υπάρχει κι η επιλογή να το πάρετε από ένα μαγαζί κι όχι ebay και να σας καλύψει το κατάστημα.

Ένα σωρό προβλήματα έχουμε, μην αγχωνομαστε και για την εγγύηση του κινητου..

Μιλάμε για την καλύτερη υλοποίηση του εμπορίου σε phablet για το 2015.

Με το iPhone 6s plus δεν υπάρχει πλέον καμιά σύγκριση, αυτο εχει μείνει για τα καλά πίσω σε hardware (κάμερα χαοτικη διαφορά, οθόνη επίσης το ίδιο, spen, Quick charge, ασύρματη φόρτιση, καλύτερα αξεσουάρ (πχ gear s με πολύ περισσότερες λειτουργίες από το Apple watch) και η λίστα δεν έχει τελειωμό.

Πάρτε το από ένα κατάστημα με φυσική παρουσία και θα έχετε και κάπου να απευθυνθείτε αν κάτσει στραβη.

ΥΓ Εννοειται προτιμήστε τη δικαρτη έκδοχη, προσωπικα ξενοιασα για τα καλά με το να μην κουβαλαω πλέον δύο συσκευές, πότε πια ξανά μονοκαρτο...

Link to comment
Share on other sites

Και από μαγαζί η εγγύηση είναι λίγο μπερδεμένη υπόθεσή.

Καταρχήν,μεγάλη αναμονή σε περίπτωσή βλάβης.

Κατά δεύτερον,αν κλείσει το μαγαζί,αντε βρες τους μετά και ζήτα εγγύηση.

Και κατά τρίτον,δεν είδα σοβαρά καταστήματά να το έχουν ακόμα.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Και από μαγαζί η εγγύηση είναι λίγο μπερδεμένη υπόθεσή.

Καταρχήν,μεγάλη αναμονή σε περίπτωσή βλάβης.

Κατά δεύτερον,αν κλείσει το μαγαζί,αντε βρες τους μετά και ζήτα εγγύηση.

Και κατά τρίτον,δεν είδα σοβαρά καταστήματά να το έχουν ακόμα.

 

Mobileshop.eu, globalcenter.eu, μεγάλα μαγαζιά αμφότερα.

Εδώ λες αν κλείσει το μαγαζί και διακυβευεται καθημερινά το να "κατεβάσει ρολά η χώρα", το κινητό θα με νοιάζει;

Κι ένα μήνα αναμονή αν χρειαστείς κάτι είναι πολύ καλύτερο από το να μετατραπεί η συσκευή σου σε high tech σουπλα για τον καφέ...

Link to comment
Share on other sites

Μόνο πού εννοώ ελληνικά καταστήματά κι οχι ευρωπαϊκά...

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Μόνο πού εννοώ ελληνικά καταστήματά κι οχι ευρωπαϊκά...

 

Γιατι οπωσδηποτε ελληνικα? Εχω αγορασει και απο τα 2 προαναφερομενα και ξερω πολυ κοσμο που δεν ειχε κανενα θεμα, σε μια εβδομαδα σπιτι σου με κουριερ, τι πιο ανετο και βολικο?

Link to comment
Share on other sites

Γιατι οπωσδηποτε ελληνικα? Εχω αγορασει και απο τα 2 προαναφερομενα και ξερω πολυ κοσμο που δεν ειχε κανενα θεμα, σε μια εβδομαδα σπιτι σου με κουριερ, τι πιο ανετο και βολικο?

Γιατί θέλω αντικαταβολή και γρήγορη παράδοση.το πολύ δυο μέρες....

 

Μπαταρία φοβερή.

0dd305db14d2a562271a35f64e913ac1.jpg

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Έχει αγοράσει κάποιος από εδω ??

 

Πήρα από το γερμανικό και πέρα από τις 9-10 εργάσιμες που έκανε να φτάσει, δεν είχα άλλο θέμα. Δεν στέλνουν Ελλάδα βέβαια, πρέπει να κάνεις την μεταφορά με mailboxde.com για προσωρινή διεύθυνση στην Γερμανία και προώθηση από αυτούς στην Ελλάδα. Αν ψάξεις πιο παλιά posts, τα έχω γράψει αναλυτικά

s21 ultra 256
Link to comment
Share on other sites

Γιατί θέλω αντικαταβολή και γρήγορη παράδοση.το πολύ δυο μέρες....

 

Μπαταρία φοβερή.

0dd305db14d2a562271a35f64e913ac1.jpg

 

Εγω παλι ειμαι στην τριτη φορτιση,100%η μπαταρια οταν κοιμηθηκα χθες,94% σημερα το πρωι και αφου ειχα σβησει τις τρεχουσες εφαρμογες και εκκαθαριση ram απο την εξυπμη διαχειριση..με το duos

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί θέλω αντικαταβολή και γρήγορη παράδοση.το πολύ δυο μέρες....

 

 

Κατσε ρε συ Γιαννη. Θελεις ενα κινητο που δεν κυκλοφορει επισημα Ευρωπη, να εχεις φουλ εγγυηση και αμεση, παραγγελια - παραδοση σε 2 μερες και με αντικαταβολη. Κι εγω θελω ραντεβου με τη Νικη Καρτσωνα, μπορει να γινει κατι? :lol:

 

ΥΓ Τσεκαρε και το hedy.gr, πληρει τις προϋποθεσεις που λες και κανα 2 παιδια αγορασαν με επιτυχια...

Link to comment
Share on other sites

Κατσε ρε συ Γιαννη. Θελεις ενα κινητο που δεν κυκλοφορει επισημα Ευρωπη, να εχεις φουλ εγγυηση και αμεση, παραγγελια - παραδοση σε 2 μερες και με αντικαταβολη. Κι εγω θελω ραντεβου με τη Νικη Καρτσωνα, μπορει να γινει κατι? :lol:

 

ΥΓ Τσεκαρε και το hedy.gr, πληρει τις προϋποθεσεις που λες και κανα 2 παιδια αγορασαν με επιτυχια...

 

Εγω πηρα N920CD 32GB απο εδω στα 699 ευρω (εκανα λιγο παζαρι στη τιμη).

 

Παραδοση την επομενη μερα σπιτι μου με κουριερ, δωρεαν μεταφορικα και 1 χρονο γραπτη εγγυηση.

Προχωρα αφοβα για αγορα απο hedy.gr οτι ακουγετε για το καταστημα ειναι καθαρη λασπολογια απο Ελληναρες.

Γιατι να το αγορασεις απο Ευρωπη και να περιμενεις 7-10 μερες ? Ασκοπο..

Edited by johnx2
HTC HD2 --> HTC ONE --> LG G2 --> SONY XPERIA L --> LG G2 --> Note 4 Snapdragon 805 --> SONY XPERIA M --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM BLACK 32GB --> NOKIA 220 --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM GOLD 32GB --> LG G5 32GB GOLD --> NOKIA 220 --> HUAWEI MATE 9 4/64GB MHA-L09 GRAY --> HUAWEI MATE 10 PRO 6/128GB BLA-L29 GRAY --> MATE 40 PRO 8/256GB NOH-NX9 BLACK
Link to comment
Share on other sites

Και εγω απο hedy.gr.οπως λεει και ο johnx2.το μονο οτι το πηρα 10 ευρω ποιο φτηνα απο οσο γραφει.δεν το κατεβαζε αλλο.

Το n920c 32gb dual sim.

SAMSUNG NOTE 5
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κι απο μενα. Κατοχος Note 4. Αν και εντυπωσιάστηκα απο την εμφανιση (μαύρο χρώμα) και το κρατημα του Ζ5 Premium, θα προχωρήσω τελικα στην αγορα του Νοτε 5 για τους εξής λόγους:

1)S Pen

2)Μεγαλύτερο DPI οθόνης (επιτέλους το αυτονόητο) για προβολή περισσότερων πληροφοριών. Συν το 5x5 grid στον TW. (Δε γουστάρω third party launchers)

3)Πολύ καλό screen-to-body ratio.

Link to comment
Share on other sites

Ρε συ ταξιδιωτη, τι 7 ωρες οθονης βγαζεις, πλακα μας κανεις;

Αυτοι οι χρονοι μονο αν αφηνεις την οθονη ανοιχτη χωρις να κανεις τιποτα βγαινουν.

ΜySmartphone: Samsung Galaxy S24 Ultra

MySmartwatch:  Garmin Forerunner 965

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν κάνω καμία πλάκα.

40 λεπτά κλήσεις βέβαια,οχι δηλαδή τίποτα σπουδαίο,πολύ Facebook,candy crash,viber,tapatalk.

Δεδομένα το πολύ κανενα 20λεπτο.

Δυστυχώς δεν τράβηξα screenshot και την χρήση.

Προσωπικά πολύ ευχαριστημένος από την μπαταρία και σίγουρα δεν θα άφηνα 7 ώρες ανοιχτή οθόνη απλά για να είναι ανοιχτή.δεν έχει νόημά.

 

Βαγγέλη,δεν θέλω φουλ εγγύηση.αλλά τουλάχιστον να γνώριζα ότι καλύπτεται έστω και με πληρωμή από την ελληνική αντιπροσωπεία,κάτι πού ακόμα είναι αγνωστο.

Δεν κολλάμε τόσο εκεί,στο κάτω κάτω προσωπικά δεν τα παντρεύομαι τα τηλεφωνά,σήμερα το εχω,αύριο μπορεί κι οχι.

Ενα είναι το σίγουρο,ότι και να το έδινα κατά 90% θα το έπαιρνα και πάλι μόλις γινόταν επίσημη εισαγωγή ελλάδα.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Δεν κάνω καμία πλάκα.

40 λεπτά κλήσεις βέβαια,οχι δηλαδή τίποτα σπουδαίο,πολύ Facebook,candy crash,viber,tapatalk.

Δεδομένα το πολύ κανενα 20λεπτο.

Δυστυχώς δεν τράβηξα screenshot και την χρήση.

Προσωπικά πολύ ευχαριστημένος από την μπαταρία και σίγουρα δεν θα άφηνα 7 ώρες ανοιχτή οθόνη απλά για να είναι ανοιχτή.δεν έχει νόημά.

 

Βαγγέλη,δεν θέλω φουλ εγγύηση.αλλά τουλάχιστον να γνώριζα ότι καλύπτεται έστω και με πληρωμή από την ελληνική αντιπροσωπεία,κάτι πού ακόμα είναι αγνωστο.

Δεν κολλάμε τόσο εκεί,στο κάτω κάτω προσωπικά δεν τα παντρεύομαι τα τηλεφωνά,σήμερα το εχω,αύριο μπορεί κι οχι.

Ενα είναι το σίγουρο,ότι και να το έδινα κατά 90% θα το έπαιρνα και πάλι μόλις γινόταν επίσημη εισαγωγή ελλάδα.

Μια χαρά πάει. Και εγώ στο δικαρτο με χρήση wifi κυρίως είμαι 6+ ώρες οθόνη σε 16 ώρες λειτουργίας. Με χρήση μόνο 3g 4+ ώρες οθόνη.

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Παίδες το 920 c δεν πιάνει 4g ??μόλις γύρισα Ελλάδα και με cosmote βλέπω μόνο h+

 

Με Vodafone πιάνω κανονικά 4g/4g+.

Link to comment
Share on other sites

Και το δικο μου κανονικοτατα 4G/4G+ μεσα στην Αθηνα.

 

Μηπως δεν το εχεις ενεργοποιησει απο τον παροχο σου ? Στην Vodafone πρεπει να στειλεις μηνυμα για να ενεργοποιησεις το 4G/4G+

Στην Cosmote δεν εχω ιδεα τι θελει.

Edited by johnx2
HTC HD2 --> HTC ONE --> LG G2 --> SONY XPERIA L --> LG G2 --> Note 4 Snapdragon 805 --> SONY XPERIA M --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM BLACK 32GB --> NOKIA 220 --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM GOLD 32GB --> LG G5 32GB GOLD --> NOKIA 220 --> HUAWEI MATE 9 4/64GB MHA-L09 GRAY --> HUAWEI MATE 10 PRO 6/128GB BLA-L29 GRAY --> MATE 40 PRO 8/256GB NOH-NX9 BLACK
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 5

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...