Jump to content

Doogee F5


p_under
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χρόνια πολλά σε όλους !

επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων έχω κάνει ναι, δεν λύθηκε το πρόβλημα μου.

Εγκατεστησε το wifi connection manager

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επειδή δεν μου αρέσει να λέω ψέματα το κινητό είναι άψογο... Αν είναι όμως να περιμένω να περάσει μισή ώρα για να βγάλει φώτο τοτε αστο καλύτερα. Ειλικρινά δεν περίμενα τόσο άθλια φωτογραφική μηχανή. Καλά τα λεφτά αλλα οκ ως εκεί η κάμερα έχει άθλιο φοκους. Δεν συζητάμε σαφλως για τα θέματα wifi που όπως γράφουν παντού είναι simply unstable. Σε συγκριση με το Doogee homtom 6 που τα είχα δίπλα δίπλα έχω να πω πως το δεύτερο με 2 gb ram έμπαινε στα ίδια δίκτυα με την μία ενώ το άλλο κολλάει ενώ παράλληλα και η κάμερα ήταν ταχύτερη.
samsung google nexus, samsung galaxy nexus, samsung galaxy grand duos, huawei g750, samsung s4, doogee f5, meizu m2 note
Link to comment
Share on other sites

Επίσης υπάρχει κανείς που να έχει πάρει θήκη σιλικόνης ? Αξίζει να πάρω και γώ ?

 

Πήρα μια απ το ebay και δυο απο ΕΔΩ για να έχω να τις αλλάζω :)

 

 

 

.... μου κάνει εντύπωση που διαβάζω παράπονα για το Wi-Fi ενώ στο δικό μου δεν έχω κανένα πρόβλημα !

δλδ όλα δεν βγήκαν απ το ίδιο εργοστάσιο ? ... γιατί κάποια απ αυτά παρουσιάζουν αυτό ? ... περίεργο !

Επίσης με την κάμερα ... εγώ την βρίσκω πολύ καλή εκτός απο τις περιπτώσεις με πολύ σκοτάδι και χωρίς φλας όπου το νετάρισμα είναι δύσκολο (άλλωστε είναι πρόβλημα που παρουσιάζουν περισσότερες κάμερες κινητών) ...

Το μέλημά μου ήταν να αγοράσω ένα καλό κινητό και για μένα είναι !

(δεν ήταν Νο 1 στα κριτήριά μου η φωτ. μηχανή)

Xiaomi-REDMI-5-and-5-plus.png
Link to comment
Share on other sites

Στις λιγες ωρες που το εχω στα χερια μου και το επεξεργαζομαι μπορω να πω οτι ειμαι αρκετα ικανοποιημενος.Η ελειψη διπλου κτυπηματος για να ανοιγει η οθονη για μενα ειναι κατι που μου λειπει.Στο wifi δεν βρηκα κανενα προβλημα.Μεγαλο στοιβαρο και βαρυ.Θα επανερθω με νεοτερα....

 

Υπάρχει το διπλό χτύπημα Ψάξε στις ρυθμίσεις στο wake gesture είναι πάνω πάνω

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πήρα μια απ το ebay και δυο απο ΕΔΩ για να έχω να τις αλλάζω :)

 

Αν τις έχεις παραλάβει μας λες πως είναι ποιοτικά αν προστατεύουν το κινητό και γενικά αν αξίζει η αγορά τους;Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Το κινητο εχει θεμα με τις συχνοτητες των ρουτερ ειναι θεμα software απ οτι διαβασα σε φορουμ του εξωτερικου, κατι που σε συνδυασμο με την πιο αδυναμη κεραια δημιουργουν θεματα. Σε συγκριση με το doogee homtom 6 που δεν εμφανιζει τετοια θεματα το κινητο ειναι πιο ασταθες στη συνδεση του. Ιδιο μοντεμ διπλα διπλα τα κινητα το ενα σημα καμπανα το αλλο μισο.
samsung google nexus, samsung galaxy nexus, samsung galaxy grand duos, huawei g750, samsung s4, doogee f5, meizu m2 note
Link to comment
Share on other sites

Το κινητο εχει θεμα με τις συχνοτητες των ρουτερ ειναι θεμα software απ οτι διαβασα σε φορουμ του εξωτερικου, κατι που σε συνδυασμο με την πιο αδυναμη κεραια δημιουργουν θεματα. Σε συγκριση με το doogee homtom 6 που δεν εμφανιζει τετοια θεματα το κινητο ειναι πιο ασταθες στη συνδεση του. Ιδιο μοντεμ διπλα διπλα τα κινητα το ενα σημα καμπανα το αλλο μισο.

 

Επειδή δεν ξέρω το homtom τι πλαίσιο έχει, θα πρέπει να λάβεις υπόψη ότι το f5 έχει μεταλλικό οπότε και η ισχύ του δεκτή του επηρρεάζεται.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει το διπλό χτύπημα Ψάξε στις ρυθμίσεις στο wake gesture είναι πάνω πάνω

 

Σωστά ευχαριστώ χρονια πολλα σε ολους

Link to comment
Share on other sites

Παιδια χρονια πολλα σε ολους

Μια ερωτηση.

Εχω παρατηρηση οτι το τηλεφωνο δεν σβηνει μονο του δηλαδη σβηστη οθονη και να ειναι stan bay.Πρεπει καθε φορα να παταω το αριστερο μικρο πληκτρο για να σβησει η οθονη. Εκτος εαν εγω δεν εχω κανει σωστα τις ρυθμισεις.

Καμμια ιδεα....

Edited by skordasdim
Link to comment
Share on other sites

:offtopic:

:lol:

stan http://s12.postimg.org/7mwffguml/bvcn_gfd.jpg

bay http://s13.postimg.org/9hgjdoaqv/vgfvewr.jpg

Edited by Roid_rage

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

δεν σε καταλαβαινω....

Sorry φιλε μου, εκανα πλακα με τις ονομασιες που εδωσες, stand by εννοουσες. Περιμενεις καποιος να σου απαντησει, δεν το εχω το τηλεφωνο.. Δε μπορει να μη ρυθμιζεται ο χρονος που σβηνει η οθονη παντως

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Δε μπορώ να ρυθμισω τον χρονο να σβηνει η οθονη.Μου μενει συνεχεια ανοιχτη

 

Κοίτα στις ρυθμίσεις στο μενού power save mode και είναι το προτελευταίο μενού.Μπορείς να επιλέξεις διάφορους χρόνους και έχει και την επιλογή never

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα στις ρυθμίσεις στο μενού power save mode και είναι το προτελευταίο μενού.Μπορείς να επιλέξεις διάφορους χρόνους και έχει και την επιλογή never

το εχω ρυθμισμενο στα 30''. Αλλα δεν μου σβηνει η οθονη.Μενει ανοιχτη συνεχεια

Link to comment
Share on other sites

Παιδια χρονια πολλα σε ολους

Μια ερωτηση.

Εχω παρατηρηση οτι το τηλεφωνο δεν σβηνει μονο του δηλαδη σβηστη οθονη και να ειναι stan bay.Πρεπει καθε φορα να παταω το αριστερο μικρο πληκτρο για να σβησει η οθονη. Εκτος εαν εγω δεν εχω κανει σωστα τις ρυθμισεις.

Καμμια ιδεα....

 

 

Για δες στις ρυθμίσεις προβολή/Απουσία δραστηριότητας

Link to comment
Share on other sites

Για δες στις ρυθμίσεις προβολή/Απουσία δραστηριότητας

 

και αυτο ρυθμισμενο στα 30΄΄ αλλα τιποτα

Link to comment
Share on other sites

Χρονια πολλά σε όλους !!!

Σήμερα το κινητό μου έκανε το καλύτερο δώρο καθώς μετα την τελευταία φορά που άνοιξα και έκλεισα το wifi δεν έχασε ξανά την σύνδεση του . Έκανα και εγκατάσταση το wifi connection manager (ευχαριστώ manolisvol). Μετά από δέκα μέρες που έχω το κινητό αυτή ήταν η πρώτη που δεν είχα πρόβλημα στο wifi ελπίζω να συνεχίσει έτσι.

Link to comment
Share on other sites

Για δες στις ρυθμίσεις προβολή/Απουσία δραστηριότητας

και αυτο ρυθμισμενο στα 30΄΄ αλλα τιποτα

Το βρηκα.Εφταιγε ο NOVA Launcher

Edited by skordasdim
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά. Διάβασα όλες τις σελίδες αλλά δεν είδα καμιά αναφορά στο gps του. Τι γίνεται σε αυτό το τομέα;
Σαν τα Xiaomi τίποτα!!! :lol:
Link to comment
Share on other sites

Αυτο το κουραστικο google στην αρχικη οθονη υπαρχει τροπος να εξαφανιστει εκτος απο το να βαλω αλλον launcher
Link to comment
Share on other sites

Αυτο το κουραστικο google στην αρχικη οθονη υπαρχει τροπος να εξαφανιστει εκτος απο το να βαλω αλλον launcher

 

Μόνο με root ή άλλο launcher. Κανένας άλλος τρόπος.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά. Διάβασα όλες τις σελίδες αλλά δεν είδα καμιά αναφορά στο gps του. Τι γίνεται σε αυτό το τομέα;

 

 

Καλή σου μέρα Μιχάλη και χρόνια πολλά

Εγώ έχω βάλει το "Here" και λειτουργεί άψογα ... (δεν ξέρω αν εννοείς αυτό)

Xiaomi-REDMI-5-and-5-plus.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά. Διάβασα όλες τις σελίδες αλλά δεν είδα καμιά αναφορά στο gps του. Τι γίνεται σε αυτό το τομέα;

 

Το gps οσο το έχω δοκιμάσει είναι άψογο με πολυ γρηγορη απόκριση.

Το δοκίμασα με τους χάρτες αλλά και με το here.

samsung google nexus, samsung galaxy nexus, samsung galaxy grand duos, huawei g750, samsung s4, doogee f5, meizu m2 note
Link to comment
Share on other sites

Να στε καλά για τις απαντήσεις σας παιδιά γιατί το να δουλεύει το gps στην εντέλεια ειναι σημαντικό για μένα! Οπότε για προβλήματα από ότι θυμάμαι από χτες είναι οι αποσυνδέσεις από το wifi λόγω ότι δεν έχει ισχυρή κεραία και οι φωτογραφίες το βράδυ. Σωστά; Από όποιον το έχει και υπάρχει κάτι άλλο ας μου το πει σας παρακαλώ γιατί θέλω να κάνω παραγγελία τη Δευτέρα! Ευχαριστώ...
Σαν τα Xiaomi τίποτα!!! :lol:
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά σε όλους. Μια χαρά δείχνει το τηλ. για τις 4 μέρες που το έχω στα χέρια μου.

1) Υπάρχει τρόπος να μην πηγαίνει σε 2G ποτέ, και να είναι μόνιμα στο 3G ή στο 4G;

2) Το ενεργό σημείο wifi, ενώ είναι ανιχνεύσιμο και συνδέετε αυτός που προσπαθώ να του δώσω ίντερνετ, παρ' όλα αυτά δεν έχει ίντερνετ.

3) Τα sms δεν έχουν 160 χαρακτήρες, πως αλλάζει;

Edited by al_exis
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...