Jump to content

Doogee F5


p_under
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ θα αναφερθώ στην αποφόρτιση! Μετά το τελευταίο update έχει αυξηθεί πολύ η κατανάλωση της μπαταρίας...με ίδια χρήση με ίδιες εφαρμογές...ελπίζω να διορθωθεί σε επόμενη αναβάθμιση!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγώ θα αναφερθώ στην αποφόρτιση! Μετά το τελευταίο update έχει αυξηθεί πολύ η κατανάλωση της μπαταρίας...με ίδια χρήση με ίδιες εφαρμογές...ελπίζω να διορθωθεί σε επόμενη αναβάθμιση!

Εγώ δεν έχω δει διαφορά στο θέμα αυτό φίλε giannisfrg. Μια από τα ίδια.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν έχω δει διαφορά στο θέμα αυτό φίλε giannisfrg. Μια από τα ίδια.

 

Πέρα από τη δική μου παρατήρηση έχει αναφερθεί το πρόβλημα και στο xda και μάλιστα κάποιοι από αυτούς το έχουν στείλει και στη doogee με συγκεκριμένα στοιχεία..

Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα το κάνει και μάλιστα κάποιες φορές στο 99% κάνει στάση και δεν πάει στο 100%. Το είχα αναφέρει και παλιότερα.

Αλλά γενικά ναι, το τελευταίο δεκάρικο είναι πιο χρονοβόρο.

 

ναι θυμαμαι αλεξη που το λεγαμε για το 99% κ εμενα μου το εκανα πριν 2 βδομαδες αλλα σταματουσε στο 89% 2 φορες μου το εκανε συνεχόμενα...αλλα ενταξει τωρα οκ...

 

οκ παιδια θενκς αφου το κανει σε ολους δν ειναι προβλημα

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγώ θα αναφερθώ στην αποφόρτιση! Μετά το τελευταίο update έχει αυξηθεί πολύ η κατανάλωση της μπαταρίας...με ίδια χρήση με ίδιες εφαρμογές...ελπίζω να διορθωθεί σε επόμενη αναβάθμιση!

 

ουτε σε εμενα φιλε δν εχει γινει κατι στο θεμα αποφορτισης...κανονικα κραταει οπως στην αρχη που το πηρα

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμάζω να κάνω αναπαραγωγή internet ραδιόφωνο από το τηλ μέσω ενισχυτή που έχει είσοδο jack, (δηλαδή jack male να φεύγει από το τηλ, σε jack male στην είσοδο του ενισχυτή), και παίζει κανονικά. Δοκιμάζω με τον ίδιο τρόπο να ακούσω αποθηκευμένα mp3, και παίζει κάποια δευτερόλεπτα και μετά σταματάει. Όταν ακούω τα ίδια mp3 με handsfree παίζει κανονικά. Τι παίζει; Όλα τα τηλέφωνα που είχα έπαιζαν και παίζουν κανονικά. Edited by al_exis
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα περιεργο πρόβλημα. Μια στο τόσο (πχ μια φορά τη βδομάδα) εβρισκα το κινητο μου κλειστό. Φανταζόμουν ότι κάποιο πλήκτρο πατιόταν καθώς μετά όταν το ανοιγα η μπαταρία ήταν εκει που έπρεπε να ειναι. Ωστοσο την τελευταια φορά μου το κανε ενώ το χα πανω στο τραπεζι χωρίς να υπαρχει περιπτωση να πατήθηκε τπτ. Εχει κανείς παρόμοιο θέμα?

 

Δεν ξέρω αν έχει σχέση αλλά το έκανε και ένα THL του πατέρα μου μέχρι που άρχισε να το κλείνει αυτός από μόνος του κάπου κάπου το κινητό. Αν δεν το κλείνεις καθόλου και απλά το φορτίζεις, ίσως να παίζει ρόλο αυτό.

Samsung Galaxy S4 SGH-M919 (4.4.2 root)

Samsung Galaxy Note 8.0 (4.2.2 root)

Ulefone Power

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν έχει σχέση αλλά το έκανε και ένα THL του πατέρα μου μέχρι που άρχισε να το κλείνει αυτός από μόνος του κάπου κάπου το κινητό. Αν δεν το κλείνεις καθόλου και απλά το φορτίζεις, ίσως να παίζει ρόλο αυτό.

 

Thanks, αλλα μάλλον δεν έχει σχέση αυτο. Το καλωδιάκι που συνδεει τη μπαταρια με το pcb ήταν μισοκομμένο και δεν έκανε καλή επαφή, με αποτελεσμα οταν το κουνούσα αποτομα με πολύ δυναμη στιγμιαια να μην κανει επαφή με αποτελεσμα να κλεινει. Παραγγειλα ανταλακτικό απο το ιντερνετ και περιμένω να ρθει για να μαι σιγουρος

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμάζω να κάνω αναπαραγωγή internet ραδιόφωνο από το τηλ μέσω ενισχυτή που έχει είσοδο jack, (δηλαδή jack male να φεύγει από το τηλ, σε jack male στην είσοδο του ενισχυτή), και παίζει κανονικά. Δοκιμάζω με τον ίδιο τρόπο να ακούσω αποθηκευμένα mp3, και παίζει κάποια δευτερόλεπτα και μετά σταματάει. Όταν ακούω τα ίδια mp3 με handsfree παίζει κανονικά. Τι παίζει; Όλα τα τηλέφωνα που είχα έπαιζαν και παίζουν κανονικά.

Ακριβώς το ίδιο πρόβλημα στο homtom ht6 αλλά σε fm car transmitter.Ηθελα να το έχω να παίζει μουσική απο το κινητό και να ακούω και τις οδηγίες του gps απο τα ηχεία του αυτοκινήτου.Με το που συνδέσω το καλώδιο απο το fm transmitter στη θύρα ακουστικών του κινητού μου κάνει ακριβώς το ίδιο πρόβλημα με όποιον player και αν έχω δοκιμάσει.Απο την άλλη το igo όταν είναι να πει τις οδηγίες,τις λέει κανονικά χωρίς διακοπή.Λύση δεν έχω βρει δυστυχώς

Link to comment
Share on other sites

Μου αλλαζει κατα διαστήματα τον προεπιλεγμένο ήχο κληση (ενα τραγουδι που εχω βάλει στην sdcard) με κάποιο απο τα δικα του προεγκατεστημένα που έχει. Συμβαίνει σε καναν άλλον αυτό? Συμβαίνει αρκετά συχνά
Link to comment
Share on other sites

Μου αλλαζει κατα διαστήματα τον προεπιλεγμένο ήχο κληση (ενα τραγουδι που εχω βάλει στην sdcard) με κάποιο απο τα δικα του προεγκατεστημένα που έχει. Συμβαίνει σε καναν άλλον αυτό? Συμβαίνει αρκετά συχνά

 

Εμένα μου τον αλλάζει όταν κάνω επανεκίνηση ή μερικές φορές όταν χρειαστεί να βάλω το pin.

Link to comment
Share on other sites

Μου αλλαζει κατα διαστήματα τον προεπιλεγμένο ήχο κληση (ενα τραγουδι που εχω βάλει στην sdcard) με κάποιο απο τα δικα του προεγκατεστημένα που έχει. Συμβαίνει σε καναν άλλον αυτό? Συμβαίνει αρκετά συχνά

Νομίζω πως όσες φορές μου έχει συμβεί αυτό, είχα βγάλει την sd για να βάλω 2η sim, ή το αντίθετο. Δεν είμαι σίγουρος όμως.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Για να βγαλω sim και sdcard σίγουρα όχι γιατι τα έχω μονιμα μέσα, αλλα επανεκκινηση μπορει, θα το ψάξω. Thanks
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας. Θέλω να κάνω μια ερώτηση. Άνοιξα χθες το εικονίδιο της κάμερας και μου εμφανίζε μόνο την μπροστά κάμερα κι ανάποδα. Δεν εμφανίζε το κουμπί έτσι ώστε να την γυρίσω στην πίσω. Το έκανα Hard reset αλλά τπτ. Το έκανα εργοστασιακή ρυθμίσεις, μου το εμφάνισε κάποια στιγμή αλλά μετα ξανά τα ίδια.. Έχει κανείς καμία ιδέα τι γίνεται?
Link to comment
Share on other sites

http://s15.postimg.org/cc9s4jhh3/12939222_1224959364221813_4126900_n.jpg

 

παιδια ξερει κανεις τι ειναι αυτο το αστερι κ πως βγαινει ???

 

φίλε και σε μένα το εβγαζε δεν ξέρω τι είνια αλλα εβαζα σε αθορυβο το κινητο μου και εφταιχνε

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας. Θέλω να κάνω μια ερώτηση. Άνοιξα χθες το εικονίδιο της κάμερας και μου εμφανίζε μόνο την μπροστά κάμερα κι ανάποδα. Δεν εμφανίζε το κουμπί έτσι ώστε να την γυρίσω στην πίσω. Το έκανα Hard reset αλλά τπτ. Το έκανα εργοστασιακή ρυθμίσεις, μου το εμφάνισε κάποια στιγμή αλλά μετα ξανά τα ίδια.. Έχει κανείς καμία ιδέα τι γίνεται?

 

έχεις περάσει την τελευταία αναβάθμιση ? (αναφέρεται κυρίως στο θέμα "κάμερα")

Xiaomi-REDMI-5-and-5-plus.png
Link to comment
Share on other sites

Μου το έκανε πριν περάσω την τελευταία αναβάθμιση.οταν την πέρασα το ίδιο μου έκανε. Μετά έκανα εργοστασιακή ρυθμίση.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

έχεις περάσει την τελευταία αναβάθμιση ? (αναφέρεται κυρίως στο θέμα "κάμερα")

 

Μου το έκανε πριν περάσω την τελευταία αναβάθμιση. Αφού την πέρασα το ίδιο μου έκανε.. Εκεί έκανα εργοστασιακή ρυθμίση και Hard reset

Link to comment
Share on other sites

φίλε και σε μένα το εβγαζε δεν ξέρω τι είνια αλλα εβαζα σε αθορυβο το κινητο μου και εφταιχνε

Οταν πατησουμε το volume μας βγαζει την μπαρα με τρεις επιλογες

Κανενα προτεραιοτητα ολα

Πανω απο το προτεραιοτητα ειναι το αστερι

Αυτο ειναι!!!

Link to comment
Share on other sites

Οταν πατησουμε το volume μας βγαζει την μπαρα με τρεις επιλογες

Κανενα προτεραιοτητα ολα

Πανω απο το προτεραιοτητα ειναι το αστερι

Αυτο ειναι!!!

 

σευχαριστω φιλε μου...οντως αυτο ειναι !!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 19 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

σευχαριστω φιλε μου...οντως αυτο ειναι !!!

 

και μια παρένθεση μπήκε το εικονίδιο φωτογραφία του F5 για το πιο κινητο εχουμε εδω στο φορουμ.... δν υπηρχε τοσο καιρο τωρα πρεπει να το βαλανε....το εβαλα είδη εγω

Edited by Smile10
Link to comment
Share on other sites

και μια παρένθεση μπήκε το εικονίδιο φωτογραφία του F5

Ωραίος ο smile10, είχα κοιτάξει πριν καμιά βδομάδα και δεν το είχαν βάλει. Αντε, το φόρεσα κι εγώ. :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ωραίος ο smile10, είχα κοιτάξει πριν καμιά βδομάδα και δεν το είχαν βάλει. Αντε, το φόρεσα κι εγώ. :)

 

Μπορεις να το εξηγησεις ποιο καλυτερα γιατι εγω ειμαι λιγακι ασχετος σε αυτο που γραφεις

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να το εξηγησεις ποιο καλυτερα γιατι εγω ειμαι λιγακι ασχετος σε αυτο που γραφεις

Το εικονίδιο που εμφανίζεται στο όνομά σου εννοεί .... :)

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

:up::up::up::up::thanks::thanks:

Το εικονίδιο που εμφανίζεται στο όνομά σου εννοεί .... :)

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδια μια βοηθεια που οπως παντα την προσφερετε. Οταν παταμε το κουμπι της εντασης μας βγαζει κανενα~προταιρεοτητα~ολα. Τι κανουν αυτες οι επιλογες βρε παιδια .Δεν βγαζω ακρη.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και απο εμενα..

 

Σημερα μετα απο σχεδον εφτα μηνες λειτουργιας αρχισε η οθονη να μου τρεμοπαιζει και να βγαζει μλπε και κοκκινες γραμμες...

 

Μολις επικοινωνησα με banggood και περιμενω νεα τους...

 

Αν μου δωσουν την δυνατοτητα του refund γιατι απο οτι ειδα δεν υπαρχει σε stock θα παραγγειλω το xiaomi για να εχω το κεφαλι μου ησυχο...

 

Αυτα ...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...