Jump to content

Meizu M2


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μετάφραση;;;

Οπως πάντα μετάφραση google και ότι βγάλεις... Από ότι έχω καταλάβει πάντως δεν είναι global έκδοση είναι ακόμα σε beta και ενώ στο note έχει ακόμα και επιλογή να το ξεκλειδώσεις (φαντάζομαι bootloader) στο δικό μας ζορίζονται...

Από ότι κατάλαβα πάντα!!

Αν το ψάξεις θα βρείς βιντεάκια στο youtube με το flyme 5

Edited by geotzia
Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους!

Ελπίζω να φτιάξει το όλο θέμα με τα notifications και τα πληκτρολόγια να μην ψάχνεται ο κοσμάκης σαν τρελός... :lol:

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους!

Ελπίζω να φτιάξει το όλο θέμα με τα notifications και τα πληκτρολόγια να μην ψάχνεται ο κοσμάκης σαν τρελός... :lol:

 

Με την Ι πάντως δεν υπάρχει νομίζω θέμα με Notificaitons..

Αυτό με το πληκτρολόγιο είναι πάντως φοβερά ενοχλητικό!

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω να μην την περάσει κάποιος χωρίς wipe και μας πρήξει μετά με ερωτήσεις του στυλ ΄΄δεν δουλεύει το ..... ΄΄

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Εχει παρατηρησει κανεις καθυστερησεις στο app του τηλεφωνου?Και μιλαω για μεγαλες καθυστερησεις. Πατας μια επαφη και κανει 10 δευτερολεπτα να μπει μεσα.

Εχω 4.5.4i και εχω δοκιμασει και factory reset αλλα μετα απο 1-2 βδομαδες παλι τα ιδια.

Link to comment
Share on other sites

έχω βάλει κάρτα μνήμης στο κινητό αλλά της εφαρμογές δεν της περνάει εκεί , τι πρέπει να κάνω?

??????

έχω βάλει κάρτα μνήμης στο κινητό αλλά της εφαρμογές δεν της περνάει εκεί , τι πρέπει να κάνω?

Link to comment
Share on other sites

??????

έχω βάλει κάρτα μνήμης στο κινητό αλλά της εφαρμογές δεν της περνάει εκεί , τι πρέπει να κάνω?

 

Bάλε ότι άλλο έχεις δηλ. φωτο-βιντεο-μουσική στην sd και τις εφαρμογές άφησε τις στην εσωτερική μνήμη του τηλ. τόσο χώρο έχει...

Link to comment
Share on other sites

Εγω σημερα παρελαβα το μ2 στα χερια μου!το μονο θεμα που εχω ειναι οτι οταν ακουμπαω στο κεντρο της οθονης η οθονη κανει σαν να την πιεζεις πολυ!οταν μπαινω σε καποια εφαρμογη δεν το κανει πια!ξερετε τι μπορει να φταιει?

Ίδιο πρόβλημα κι εγώ, το πάω για doa τη δεύτερα. ΓΤΠ. Ότι πληρώνουμε παίρνουμε.

Link to comment
Share on other sites

Μετά την μη αποδοχή του ΡΙΝ πριν από λίγο καιρό και την αναγκαστική εργοστασιακή επαναφορά του τηλεφώνου και δεύτερο "κουλό" του τηλεφώνου.Ξαφνικά χάθηκαν όλες οι επαφές από το gmail και έμειναν μόνο όσες ήταν στο Viber.Δεν συγχρόνιζε με τίποτα τον λογαριασμό ούτε και μετά την διαγραφή του λογαριασμού και επαναφορά του.Μετά από πολλή ώρα χωρίς να μπορώ να καταλάβω τι στο καλό έγινε η μόνη λύση που μπόρεσα να βρω ήταν η εξαγωγή των επαφών από το gmail σε vcard και εισαγωγή τους μέσω της εφαρμογής επαφών της meizu.Μετά από αυτό ξεσκάλωσε και άρχισε πάλι να συγχρωνίζει κανονικά...Και το πιο κουλό;Το τηλέφωνο στην google το εμφάνιζε ως iphone μέχρι να λυθεί το πρόβλημα...Τι στο καλό,μετάλλαξη έπαθε το meizu;
Link to comment
Share on other sites

και για του λόγου το αληθές ιδού το meizu m2 που νομίζει ότι είναι μία m2 και μία iphone...

http://i.imgur.com/BY3Vl7r.png

 

Χαχαχαχαχα.....Ρε τι γίνεται, παιδιά ευτυχώς εγώ δεν έχω το παραμικρό μην το ματιάσω φτου φτου...!!!

Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

Κανενα κατάστημα με θηκες από Αθηνα, παιζει;

ebay κι άγιος ο θεός...

Άμα κάνεις μια γρήγορη αναζήτηση στο thread υπάρχουν πολλές προτάσεις...

Link to comment
Share on other sites

Κανενα κατάστημα με θηκες από Αθηνα, παιζει;

http://www.my24shop.gr/index.php?option=com_virtuemart&view=productdetails&virtuemart_product_id=21662&Itemid=0

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Ισχύει. Το κουμπι έχει touch και πατιέται επίσης - δυο ένέργειες δηλαδή.

 

Ναι, ok, αυτό το εμπεδώσαμε. Τι γίνεται όμως με εφαρμογές που για να δουλέψουν ή να ρυθμιστούν πρέπει να πατήσεις το soft key "menu"? Όσα apps και αν κατέβασα (Back Button, Simple Control, κλπ) το μόνο που κάνουν είναι να ανεβάζουν το task manager. Έχει κανείς ιδέα τι κάνουμε? Χρήσιμες εφαρμογές από το παλιό μου κινητό δε μπορούν να δουλέψουν χωρίς αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, ok, αυτό το εμπεδώσαμε. Τι γίνεται όμως με εφαρμογές που για να δουλέψουν ή να ρυθμιστούν πρέπει να πατήσεις το soft key "menu"? Όσα apps και αν κατέβασα (Back Button, Simple Control, κλπ) το μόνο που κάνουν είναι να ανεβάζουν το task manager. Έχει κανείς ιδέα τι κάνουμε? Χρήσιμες εφαρμογές από το παλιό μου κινητό δε μπορούν να δουλέψουν χωρίς αυτό.

 

Αν βάλεις xposed καί flyme tools έχει επιλλογή πατώντας την μπάρα πάνω δεξιά να σου βγάζει menu, έτσι το έχω κάνει και εγώ,όχι απόλυτα βολικό αλλά τη δουλειά σου την κάνεις,η ακόμα μπορείς μέσω gravity box πάλι με xposed να βάλεις pie controls με επιλογή να έχει καί menu button.

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μετρητη data δεν εχει;

Αν όχι, ποιον free προτείνετε για κατεβασμα;

 

Έχει στο security center αν θυμάμαι καλά,απο εφαρμογές το 3g watchdog είναι κορυφαίο

Edited by geotzia
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως, δεν υπαρχει τετοια επιλογή στο security.

Θα δοκιμασω το watchdog

Πριν 4 χρονια που το ειχα παντως στο s2, εδειχνε αλλα αντι αλλων.

Βεβαια μετα από τοσα χρονια θα εχει βελτιωθεί για να το προτεινετε

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως, δεν υπαρχει τετοια επιλογή στο security.

Θα δοκιμασω το watchdog

Πριν 4 χρονια που το ειχα παντως στο s2, εδειχνε αλλα αντι αλλων.

Βεβαια μετα από τοσα χρονια θα εχει βελτιωθεί για να το προτεινετε

Το κοίταξα σήμερα,λοιπόν αν πας στο security -διαχειριστής-είναι πιστεύω αυτό που ψάχνεις.

Link to comment
Share on other sites

Το κοίταξα σήμερα,λοιπόν αν πας στο security -διαχειριστής-είναι πιστεύω αυτό που ψάχνεις.

 

Συμφωνώ με geotzia και συμπληρώνω ότι σου υπολογίζει μόνο τον πραγματικό όγκο δεδομένων που χρησιμοποιείς από τον πάροχο και όχι όσα πήρες από WIFI !

Έχω Vodafone και ό,τι λέει το κινητό αντιστοιχεί με όσα δείχνει στο My Account για τη χρήση μου.

Edited by pfAKO
Προσθήκη κειμένου
Link to comment
Share on other sites

Μαλλον εχουμε άλλη rom, γιατι δεν εχω τετοια επιλογη

Το πηρα από mediamarkt και φοραει android 5.1 και εκδοση flyme OS 4.5.4l

 

Ναι οκ, καταλαβα τι εννοείτε.

Αναφέρεστε στην εφαρμογή security και όχι μεσα στο menu που εψαχνα εγω.

Ευχαριστω παιδια

Edited by sothoms
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδες,

 

Σήμερα χάλασε το meizu mx3 μου (τουλαχιστον έτσι φαίνεται μεχρι στιγμης, αφου δεν ανοιγει με κανεναν τροπο).

 

Σκεφτομαι να πάρω το meizu m2 mini. Τα μόνα που θέλω να μου πείτε την γνώμη σας είναι πως τα παει στα εξης.

 

1) Ηχείο

2) Ακουστικό

3) μικρόφωνο

4) Φωτεινότητα οθόνης

5) ποιότητα κατασκευής/εμφάνιση

6)gps

 

Ευχαριστώ !!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...