Jump to content

Αγορα Οθόνης TFT


billyavl
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σκέφτομαι να αγοράσω οθόνη TFT 19 ιντσών και τεινω προς LG καθώς εχει εγγύηση αντικατάστασης της οθόνης αν καεί 1 pixel. Τι λέτε ? Εχετε να προτείνετε κάτι καλύτερο ?

 

 

ΣΗΜ : Μην ξεχάσετε να δώσετε και τα χαρακτηριστικά της οθόνης που προτείνετε μαζί και το link(αν υπάρχει...)

Link to comment
Share on other sites

TFT 19 ιντών??? Ρε φίλε έχεις κάτσει μπροστά σε τέτοιο θηρίο ξανά??? Εμένα ου είχαν βγει τα μάτια. Εδώ σε CRT 19 και είναι "κάπως". Τσέκαρέ το μην γίνεις έτσι: :wacko: :blink:

...μία μέρα, ο Κινέζος Αυτοκράτορας διέταξε τον πρώτο ζωγράφο της αυλής να σβήσει τον καταρράκτη από μία τοιχογραφία του παλατιού, γιατί ο θόρυβος του νερού τον εμπόδιζε να κοιμηθεί...

Regis Debray: Vie et Mort de l' Image

Link to comment
Share on other sites

file mou an endiaferese des edw http://www.dvd-r.gr/el/dept_12.html

 

tin 17'

FUJITSU SIEMENS Scenicview X17-2 17'' TFT

 

 

# Τύπος Οθόνης: 17'' Έγχρωμη TFT Active Matrix LCD με 16.2 εκατομμύρια χρώματα.

# Μέγεθος Ορατής Επιφάνειας:338 (H) x 270(V) mm.

# Ανάλυση: Προτεινόμενη: 1280x1024 στα 75Hz.

# Μέγεθος κουκίδας: 0.264 X 0.264 mm.

# Χρόνος απόκρισης: 16ms.

# Γωνίες θέασης: Οριζόντια: 140 μοίρες, Κατακόρυφα: 120 μοίρες.

# Κοντράστ: 450:1.

# Φωτεινότητα: 250 cd/τμ.

# Είσοδος Σήματος: Αναλογική 15pin D-Sub.

# Οριζόντια συχνότητα: 30 - 82 kHz.

# Κατακόρυφη συχνότητα: 55 - 76 Hz.

# Ρυθμίσεις: Brightness, Contrast, H/V Position, Auto balance, Auto-adjust, Color temperature.

# Αλλα Χαρακτηριστικά: 2 x 1.5W ενσωματωμένα ηχεία. Προδιαγραφές: TCO-99, GS mark Ergonomics, CE, ISO 13406-2.

# Διαστάσεις: 400.5 x 409.7 x 215.6 mm (με τη βάση) .

# Κατανάλωση: Maximum: 51Watts, Stand By: 3Watts.

# Βάρος: Καθαρό: 3.5 Kg, Μικτό: 5,5 Kg.

# Εγγύηση: 3 χρόνια.

 

 

tin poulao se timi eukerias mono 300 eurw.

 

einai stin kouta tou,opos to peira apo to magazi den exei anoixtei kan.

me 3 xronia eggiusi.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος sonymobby (11 Δεκ. 2004 , 18:25)

 

architect_duth lathos kaneis. To eipes antitheta! H CRT einai to 8irio!

 

Εννοούσα ότι είναι θηρίο όχι από μέγεθος που σίγουρα οι CRT είναι ΤΕΡΑΣΤΙΕΣ αλλά από την πλευρά ότι είναι πολύ μεγάλη η οθόνη για συχνή χρήση.

...μία μέρα, ο Κινέζος Αυτοκράτορας διέταξε τον πρώτο ζωγράφο της αυλής να σβήσει τον καταρράκτη από μία τοιχογραφία του παλατιού, γιατί ο θόρυβος του νερού τον εμπόδιζε να κοιμηθεί...

Regis Debray: Vie et Mort de l' Image

Link to comment
Share on other sites

και εγώ χρησιμοποίησα μια 19 sony για μια βδομάδα και μου βγήκαν τα ματια. :alien: :wacko: ξανά σκέψου το!!! με μια 17 θα είσαι ok!!! :cool:
only crossfit...
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω 19" εδώ και ένα μήνα και την έχω καταβρεί.

Τα μάτια δε μου βγαίνουν γιατί απλούστατα την έχω πιο μακριά μου από ότι θα είχα μια CRT μιας και δεν έχει από πίσω όλη την κουμούτσα που δε θα μπορούσα να τη χωρέσω πουθενά.

Βάλε και το ότι εκπέμπει απείρως λιγότερη ακτινοβολία από τις CRT με αποτέλεσμα να μην πονάνε τα μάτια μου.

Δεν ξέρω αν αξίζει να πληρώσεις τώρα 19" TFT μιας και είναι ακριβές (εγώ πέτυχα ειδική προσφορά) αλλά αν το κάνεις δε νομίζω ότι θα το μετανιώσεις.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

εξαρτάται και για τι την θέλει ο άλλος να την πάρει .αν την θέλει γι ανά βλέπει dvd η να παιζει παιχνίδια τότε αξίζει , αν την θέλει απλός για να την έχει τότε μια 17 είναι ότι πρέπει!!!;)
only crossfit...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδιά βρήκα μια πολύ καλή ! Η μάλλον δυο...

 

ή αυτή :

http://www.mgmanager.gr/view.asp?ID=3768

ή αυτή :

http://www.mgmanager.gr/view.asp?ID=5795

 

αλλα να σας πω μπορει να πάρω και μία CRT, δηλαδή αυτή :

http://www.plaisio.gr/IWCatProductPage.process?Section_Id=888&Nav_Section_Id=5&Catalog_Id=1&Product_Id=221158&Merchant_Id=1&sts_cid=3

μιας και θέλω υψηλες αναλύσεις... αλλα δεν ξέρω... τι έχετε να προτείνετε ?

Αν έχετε να προτείνετε κάτι καλύτερο... κάντε το !

Μην ξεχάσετε να δώσετε και λινκ !

thanx !

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω πάρει την LG 1915s και είναι πολύ καλή.

Στην συνηστώ ανεπιφύλακτα.

Η 1920 έχει καλύτερα χαρακτηριστικά και ποιότητα χρωμάτων αλλά πολύ αργή απόκριση. Οχι για παιχνίδια και ταινίες και πιο πολύ για επεξεργασία φωτό και γραφιστικές δουλειές.

Η 1915 είναι ότι πρέπει για παιχνιδάκια και τα χρώματα υποφερτά. Ομως πάει μέχρι 1280Χ1024. Για μεγαλύτερη ανάλυση πάς για καθοδικό σωλήνα μάλλον.

Και μην ξεχνάς ότι με 400 ευρώ παίρνεις 19άρα ΤΦΤ !!!!

Link to comment
Share on other sites

Egw empisteyomai tis lyseis pou prosferei h sony k sygkekrimena ths seiras X

exoun poly kalo yposysthma grafikwn, poly zwntana xrwmata k plh8wra leitourgiwn k customization....

den me poly en8ousiazoun oi lyseis ths LG an k apo eggyhsh skizoun me to zero pixel....

alles poiotikes k dokimasmenes synama lyseis einai aftes ths EIZO, ACER, SIEMENS

::LiNK RaMoNe

------------------

Hey, Ho!

Let's Go!

-------------------

:Xhttp://www.eff.org/br/brstrip.gif:X

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...