Jump to content

Ulefone Power


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επειδη απο εβδομαδα 98% θα το παρω εχουν παρατηρηθει τιποτα σημαντικα προβληματα αν θελουν οι χρηστες με ενημερωνουν.
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 699
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το εχω περίπου τρείς μήνες και δεν έχω αντιμετώπιση καποιο πρόβλημα,είναι τίμιο κινητό για τα λεφτά του.
Link to comment
Share on other sites

Το εχω περίπου τρείς μήνες και δεν έχω αντιμετώπιση καποιο πρόβλημα,είναι τίμιο κινητό για τα λεφτά του.

Η μπαταρια με χρηση τηλεφωνου σε βγαζει 3 μερες πιστευω!

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Κανεις;τι εγινε τα δωσατε ολοι;:)

 

διαβασε αν θελεις απο τη μεση και μετα που ουσιαστικα εχουμε το κινητο στο χερια μας και ο,τι απορια συγκεκριμενη εχεις ποσταρε ξανα.

Edited by zodiac066
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά ειναι το κινητό για την κατηγορία των κινητών απο 130-180€. Το καλύτερο του σημείο είναι η μπαταρία.

Μην το ψάχνεις περισσότερο.

Το αρνητικό όλων των "Κινεζιών" είναι η υποστήριξη του software. Ολο update κ στο τέλος τίποτα.

Μέχρι που βγάζουν νέο μοντέλο σε ένα εξάμηνο-τρίμηνο κ το δικό σου πάει περίπατο.

>>>>>>>>>>> Ulefone Power <<<<<<<<<<<<<<

1)Οδηγίες >>> flashing + root + update rom <<< Ulefone Power

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6549905#post6549905

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχουμε κανένα νέο για την 6.0 ? προσπάθησα να κατεβάσω τα αρχεία που έχει αλλά φαίνεται να λείπουν κάποια και δεν μπόρεσα να ολοκληρώσω την διαδικασία
Innovation distinguishes between a leader and a follower.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχουμε κανένα νέο για την 6.0 ? προσπάθησα να κατεβάσω τα αρχεία που έχει αλλά φαίνεται να λείπουν κάποια και δεν μπόρεσα να ολοκληρώσω την διαδικασία

 

Αυτα εινα!ι με την 5 εισαι οκ; εχεις κανα θεμα;

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Αυτα εινα!ι με την 5 εισαι οκ; εχεις κανα θεμα;

 

Φίλε σε βλέπω λίγο αγχωμένο... το κινητό είναι μια χαρά για τα λεφτά του... Δεν είναι ότι πιο γρήγορο κυκλοφορεί (το Redmi Note 2 Prime που έχω εγώ ας πούμε του ρίχνει στα αυτιά)... Είναι όμως τέρας αυτονομίας, έχει μια αρκετά καλή οθόνη και γενικά είναι ένα ισορροπημένο κινητό. Το έχει ο πεθερός μου και είναι απόλυτα ικανοποιημένος... αν φυσικά εξαιρέσεις ότι το στείλαμε πίσω γιατί έπαψε να δουλεύει το ακουστικό αλλά μάλλον τυχερό ήταν γιατί δεν είδα κάποιον άλλο να το αναφέρει... Αν ψάχνεις επιδόσεις καλύτερα να κοιτάξεις αλλού... Αν ψάχνεις ένα κινητό να κάνεις τη δουλειά σου, να σε βγάζει 2 μέρες άνετα και να παίζεις και κανένα ελαφρύ παιχνιδάκι τότε χτύπα το... Με το 5άρι δεν έχει θέμα αλλά και με το 6άρι που δοκιμάσαμε για λίγο φάνηκε να πηγαίνει καλά.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε σε βλέπω λίγο αγχωμένο... το κινητό είναι μια χαρά για τα λεφτά του... Δεν είναι ότι πιο γρήγορο κυκλοφορεί (το Redmi Note 2 Prime που έχω εγώ ας πούμε του ρίχνει στα αυτιά)... Είναι όμως τέρας αυτονομίας, έχει μια αρκετά καλή οθόνη και γενικά είναι ένα ισορροπημένο κινητό. Το έχει ο πεθερός μου και είναι απόλυτα ικανοποιημένος... αν φυσικά εξαιρέσεις ότι το στείλαμε πίσω γιατί έπαψε να δουλεύει το ακουστικό αλλά μάλλον τυχερό ήταν γιατί δεν είδα κάποιον άλλο να το αναφέρει... Αν ψάχνεις επιδόσεις καλύτερα να κοιτάξεις αλλού... Αν ψάχνεις ένα κινητό να κάνεις τη δουλειά σου, να σε βγάζει 2 μέρες άνετα και να παίζεις και κανένα ελαφρύ παιχνιδάκι τότε χτύπα το... Με το 5άρι δεν έχει θέμα αλλά και με το 6άρι που δοκιμάσαμε για λίγο φάνηκε να πηγαίνει καλά.

 

Για τη γυναικα θα το παρω απλα ρωταω μην δεν κανει και τα βασικα σερφινκ video streaming κλπ μετα δε γλυτωνω την παντοφλα χαχαχα και τσ ευρω δυσκολα βγαινουν

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Για τη γυναικα θα το παρω απλα ρωταω μην δεν κανει και τα βασικα σερφινκ video streaming κλπ μετα δε γλυτωνω την παντοφλα χαχαχα και τσ ευρω δυσκολα βγαινουν

 

Τότε πιστεύω θα σε καλύψει η συσκευή

Link to comment
Share on other sites

Για τη γυναικα θα το παρω απλα ρωταω μην δεν κανει και τα βασικα σερφινκ video streaming κλπ μετα δε γλυτωνω την παντοφλα χαχαχα και τσ ευρω δυσκολα βγαινουν

 

Ειναι δυνατον τα κινητα αυτης της κατηγοριας να μην κανουν τα βασικα? Φιλος εχει το homtom ht3, το απλο, και παει σφαιρα. Τα δικα μας κινητα ο,τι παιχνιδι και αν τους ριξεις το πανε μπαλα και ας μην ειναι κορυφαια cpu. Μην τρελλαθουμε κιολας :lol:

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.. Πέρασα την 6.0 μέσω flash tool και μέχρις στιγμής πάει μια χαρά. Μόλις την πέρασα μου ήρθε και update γύρω στα 40mb :D
Everything Is Possible....
Link to comment
Share on other sites

Αυτα εινα!ι με την 5 εισαι οκ; εχεις κανα θεμα;

όχι ρε συ το κινητό είναι πένα ειμαι υπέρευχαριστημένος. Βασικά είναι το πρώτο κινητό που έχω πάρει και δεν έχει φάει κόλλημα. Απλά επειδή σαν gadgetακηδες πειράζουμε τα κινητά και θέλουμε τις τελευταίες αναβαθμίσεις και κόλπα γιαυτό το λόγο θα το έκανα μην ανχώνεσαι

Innovation distinguishes between a leader and a follower.
Link to comment
Share on other sites

Είδα το κινητό σήμερα σε ανάρτηση στο to2c και είπα να ρωτήσω για αυτή την εταιρεία και αν είναι να ανοίξει και topic γιαυτό το κινητό. Ρε παίδες τι λέει αυτή η εταιρεία; Αξίζει ή υπάρχουν προβλήματα στα κινητά της; Ας μου απαντήσουν άτομα που ήδη έχουν Ulefone κινητά ή όποιοι ξέρουν παρακαλώ γιατί ήδη την πάτησα με ένα Kingzone K2 που το περίμενα 25 μέρες, ήρθε και τώρα το στέλνω πίσω στο to2c γιατί δεν δουλεύει η sim1.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ορίστε και τα specs του :

Brand ulefone

Model Power

Color Gray / White / Wooden

Dimensions 155mm*77mm*9.5mm

Weight 190g(Built-in Battery)

Operating system Android 5.1 Lollipop / Upgrade Android 6.0 / u-Launcher

Touch ID Fingerprint Scanner,unlock in 0.1-0.3s , Multi-function

CPU 64 Bit MTK6753 Octa Core

GPU Mail T720 MP

RAM 3GB LPDDR3 RAM

ROM 16G (Micro SD card Up to 128GB)

Battery SONY 6050mAh Lithium-ion Polymer Battery

Talking time 63 Hours

Standby time 75 Days

Normal use 4 Days

Charger 9V/2A-3A Quick charge

Quick Charge 5 Min Talking time : 2 Hours

Quick Charge 30 Min Normal use : 1 Day

Quick Charge 90-120 Min Full Charge

Display

Size 5.5 inch

Resolution FHD 1920*1080 pixels

Type LTPS AUO (2.5D Arc screen)

Material Corning® Gorilla® Glass 3

Cameras

Rear camera 13MP 4th generation camera Sony IMX214

F1.8 Aperture,Dual Flash

Front camera 5.0MP (OmniVision OV5648)

Video 1080P

Connection

Network GSM: 850/900/1800/1900 (band5,band8,band3,band2)

WCDMA: 900/2100 (band8,band1)

FDD-LTE: 800/900/1800/2100/2600 (band20,band3,band1,band7,band8)

SIM Dual sim dual standby

Both SIM slots are compatible with 4G, respectively. When they work at the same time, only one of them can receive LTE service and the other GSM. You can choose in settings which one for 4G.

WiFi Support

Bluetooth Bluetooth 4.0

Positioning GPS, A-GPS, GLONASS, Digital Compass

Sensors G-sensor, Light Sensor ,Proximity Sensor ,Hall Effect Sensor

Functions infrared,FM,OTG, hotknot, Miracast , Gestures to wake up, Smart Power saving mode

In the box

ulefone Power Phone x 1

Quick Charger x 1

USB Cable x 1

Multiple Languages Manual x 1

Screen Protector x 1

OTG x 1

Μιλάμε για μαμάτα χαρακτηριστικά αλλά θα είναι έτσι ή κοροϊδεύουν και αυτοί;;;

Απο θερμοκρασιες πως παει;

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Απο θερμοκρασιες πως παει;

Μόνο όταν φορτίζει ζεστάνετε αρκετά,σε νορμάλ χρήσει δεν ανεβάζει θερμοκρασία.Χλιαρό σε game.Γενικά δεν θα έχεις πρόβλημα θερμοκρασίας κυμαίνεται σε νορμάλ επίπεδα.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή το κοιτάω για ενα φιλαράκι μου και ειδα το άρθο στο gizchina πως εχει βγει ΟΤΑ upgrade android 6.0 λέω να του προτείνω αυτο. ΑΛΛΑ εσείς εδώ δε βλέπω να μιλάτε για αυτήν... Τι παίζει? Διάβασα για το BETA 6.0 που ειχε αλλά εκεί είχατε προβλήματα.

http://www.gizchina.com/2016/06/17/ulefone-power-gets-first-android-6-0-update/

Edited by sam28
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν πήρα ΟΤΑ update για την 6,ακόμα δεν μου ήρθε ειδοποίηση.

Μάλλον όσοι την έβαλαν το έκαναν με το flash tool που δίνει η εταιρία.

Δεν ξέρω για την 6 αλλα στην 5.1 είναι πολύ καλή πρόταση σαν κινητό για τα χρήματα του κάπου στα 150€ ειμαι ευχαριστημένος σε γενικές γραμες και το σύστησα και σε άλλους.

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι που να κάθομαι να εξηγώ πως πρεπει να αφήνει messenger viber etc ανοικτά για να παίρνει ειδοποιήσεις ή οποιοδήποτε θεμα της 5.1 σε φίλο που θέλω να βοηθήσω πού άκουσε κινέζικο και πηγε να βγάλει σπυράκια και προσπαθώ να τον γλυκάνω με specs και τιμή... Θέλω να τον βοηθήσω αλλα δεν έχω όρεξη να ακούω "ααα ειναι κινέζικο γιαυτό.... κλπ " Αν δεν υπάρχει καλή stable και απροβλημάτιστη ρομ 6.0 μάλλον θα του πω να πάει στο oukitel με τα ίδια πάνω κάτω specs
Link to comment
Share on other sites

Ναι έχεις δίκιο αν δε το άτομο έχει "παρωπίδες" και δεν θέλει να ακούει για κινέζικο καλύτερα να τον αφήσεις να επιλέξει μόνος του αυτο που θα πάρει γιατί μετά θα φταίς εσυ..

Νομίζω ότι στην 6 δεν έχει αυτο το πρόβλημα με τις εφαρμογές δηλαδή ότι δεν πρέπει να της κλείνεις,αλλά για σιγουριά να σου απαντήσει κάποιος που φοράει την 6 καιρό ώστε να έχεις μια ποιο ολοκληρωμένη απάντηση.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...