Jump to content

Ulefone Power


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δε πρόλαβαν να τα τσεκάρω αυτά. Κάμερα το καταλαβαίνω ,αλλά με το gps τι πρόβλημα έχεις?
Sent from my Ulefone Power
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 699
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δε πρόλαβαν να τα τσεκάρω αυτά. Κάμερα το καταλαβαίνω ,αλλά με το gps τι πρόβλημα έχεις?

 

Έχω πάρει 3-4 κινέζικα και από GPS άθλια

Μόνο κορυφαίο κινητό με GPS που έχω to Huawei Honor 4x, αλλά στοίχισε και 200€...

Το power το παραλάμβανω την επόμενη εβδομάδα....

Edited by celtic1453
In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Νέα ενημέρωση λογισμικού σήμερα το πρωΐ. Επανήλθε η χρωματική επιλογή στο led ειδοποιήσεων και άλλαξε και το μενού επιλογών στις ρυθμίσεις των δεδομένων. Απαιτείται εκ νέου ρύθμιση του fingerprint sensor μιας και απ'ότι αναφέρεται έγινε επανασχεδιασμός του fingerprint scanner.

 

Σε ποια εκδοσή λειτουργικού αναβαθμίσθηκε τώρα;

Link to comment
Share on other sites

Παίδες έρχεται και το δικό μου. Ανυπομονώ για να μεταφέρω εντυπώσεις. Σχετικά με το σήμα σε δύσκολες περιοχές τι γίνεται;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στν κοινοτητα

Εγω το εχω μια εβδομαδα

Αριστη οθονη touch γρηγοτοτατο

Φωτο ικανοποητικες ειδικα με την εφαρμογη a better camera πιο καλες

Gps μια χαρα.σημα χωρις προβλημα παντου.

Το μονο που δεν τρελενομαι εναι και το μεγαλυτερο ατου του η μπαταρια του.

Εμενα με πολυ χρηση ομως δηλ.γυρω στις 8 ωρες οθονη με βγαζει περιπου ενα 24ωρο μονο.

Βεβαια μπορει να μην με τρελενει οπως εγραψα επειδη ερχομαι απο το thl 5000 το οποιο εχει 5000 m. Μπαταρια

Υπολογιζω βεβαια και την lcd οθονη του κινητου μας οποτε οκ.Θα περιμενα παντως ακομη μεγαλυτετη αυτονομια απο αυτη την μπαταρια...

Για οτι απορια διαθεσιμος

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στν κοινοτητα

Εγω το εχω μια εβδομαδα

Αριστη οθονη touch γρηγοτοτατο

Φωτο ικανοποητικες ειδικα με την εφαρμογη a better camera πιο καλες

Gps μια χαρα.σημα χωρις προβλημα παντου.

Το μονο που δεν τρελενομαι εναι και το μεγαλυτερο ατου του η μπαταρια του.

Εμενα με πολυ χρηση ομως δηλ.γυρω στις 8 ωρες οθονη με βγαζει περιπου ενα 24ωρο μονο.

Βεβαια μπορει να μην με τρελενει οπως εγραψα επειδη ερχομαι απο το thl 5000 το οποιο εχει 5000 m. Μπαταρια

Υπολογιζω βεβαια και την lcd οθονη του κινητου μας οποτε οκ.Θα περιμενα παντως ακομη μεγαλυτετη αυτονομια απο αυτη την μπαταρια...

Για οτι απορια διαθεσιμος

 

8ωρες SOT

Είναι 2 μέρες μέτριας χρήσης από ένα μέσο χρήστη

ΚA'ΝΕΙς 8 ΩΡΕς SOT ρε θηρίο σε μία μέρα?????

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Εγώ με αρκετό gamingκαι γενικά σκάλισμα έχει τύχει να γονατίσω το thl 5000 μέσα σε λίγες ώρες. Οπότε ξέρω τι λέει ο φίλος celtic1453.

Συμπέρασμα: Αν είναι λίγο πιο ειλικρινείς αυτοί της ulefone σχετικά με την μπαταρία από ότι αυτοί της thl, ναι μεν αναμένουμε κάτι καλύτερο αλλά όχι κάτι συγκλονιστικά διαφορετικό.

Link to comment
Share on other sites

2 μερες με μετρια χρηση τα 6000mah τα θεωρω αποτυχια.

Αυτα τα κλεισιματα που δεν ξανα ανοιγουν πολυμε προβληματιζουν.

Link to comment
Share on other sites

2 μερες με μετρια χρηση τα 6000mah τα θεωρω αποτυχια.

Αυτα τα κλεισιματα που δεν ξανα ανοιγουν πολυμε προβληματιζουν.

Από ότι διάβασα και στο xda υπάρχουν δυο μέχρι στιγμής τέτοια κρούσματα και ενα εδώ σύνολο 3 μέχρι τώρα που έκλεισαν και δεν ξανα άνοιξαν.

Τώρα το θέμα είναι για ποιο λόγο το παθαίνουν αυτο (π.χ φταίει το ροοτ,hardware,κάποια ρομ) και αν μπορούμε με κάποιο τρόπο να το γλυτώσουμε;

Κάποια επίσημη ανακοίνωση απο την εταιρία για αυτο το πρόβλημα δεν έχει γίνει;

Link to comment
Share on other sites

Από ότι διάβασα και στο xda υπάρχουν δυο μέχρι στιγμής τέτοια κρούσματα και ενα εδώ σύνολο 3 μέχρι τώρα που έκλεισαν και δεν ξανα άνοιξαν.

Τώρα το θέμα είναι για ποιο λόγο το παθαίνουν αυτο (π.χ φταίει το ροοτ,hardware,κάποια ρομ) και αν μπορούμε με κάποιο τρόπο να το γλυτώσουμε;

Κάποια επίσημη ανακοίνωση απο την εταιρία για αυτο το πρόβλημα δεν έχει γίνει;

 

Βρωμαει αποτυχια

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Βρωμαει αποτυχια

Δεν είναι δεδομένο αυτό μπορεί να πούλησαν χιλιάδες κομμάτια και 3 έπαθαν ζημία δεν σημαίνει πως ολα θα το πάθουν...

Link to comment
Share on other sites

Για την ιστορία, ο ένας από τους δύο χρήστες στο XDA που τους χάλασε είναι ο Μιχάλης που έγραψε και εδώ. Και οι 2 χρήστες έκαναν root το τηλέφωνο και μετά δοκίμασαν να κάνουν update μέσω OTA.

 

Οπότε η απάντηση είναι απλή. Το τηλέφωνο είναι μια χαρά. Μην κάνετε root και μετά update μέσω OTA και όλα θα πάνε καλά.

 

Εγώ δεν μπορώ να καταλάβω γιατί να ρισκάρεις το root πριν πάρεις αναβάθμιση σε Android 6...

Samsung Galaxy S4 SGH-M919 (4.4.2 root)

Samsung Galaxy Note 8.0 (4.2.2 root)

Ulefone Power

Link to comment
Share on other sites

Για την ιστορία, ο ένας από τους δύο χρήστες στο XDA που τους χάλασε είναι ο Μιχάλης που έγραψε και εδώ. Και οι 2 χρήστες έκαναν root το τηλέφωνο και μετά δοκίμασαν να κάνουν update μέσω OTA.

 

Οπότε η απάντηση είναι απλή. Το τηλέφωνο είναι μια χαρά. Μην κάνετε root και μετά update μέσω OTA και όλα θα πάνε καλά.

 

Εγώ δεν μπορώ να καταλάβω γιατί να ρισκάρεις το root πριν πάρεις αναβάθμιση σε Android 6...

 

Αν όντος είναι τεκμηριωμένα όλα αυτά νομίζω ότι βρήκαμε το πρόβλημα....

Link to comment
Share on other sites

Για την ιστορία, ο ένας από τους δύο χρήστες στο XDA που τους χάλασε είναι ο Μιχάλης που έγραψε και εδώ. Και οι 2 χρήστες έκαναν root το τηλέφωνο και μετά δοκίμασαν να κάνουν update μέσω OTA.

 

Οπότε η απάντηση είναι απλή. Το τηλέφωνο είναι μια χαρά. Μην κάνετε root και μετά update μέσω OTA και όλα θα πάνε καλά.

 

Εγώ δεν μπορώ να καταλάβω γιατί να ρισκάρεις το root πριν πάρεις αναβάθμιση σε Android 6...

Είναι γνωστό από καιρό

Ρουτ και μετά ΟΤΑ=brick

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Είναι γνωστό από καιρό

Ρουτ και μετά ΟΤΑ=brick

Αν μιλάς για το συγκεκριμένο κινητό ίσως και να ισχύει αλλά έχουν περάσει απο τα χέρια μου ZTE Nubia Z7 Max,Oukilel U8,Oukilet 4000,Thl 5000,Thl 4000,Inew V3,Zopo zp998 όλα τα είχα ροοτ και όταν έκανα OTA update απλά δεν ολοκληρωνόταν η διαδικασία δεν μου έμεναν τούβλα.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες εδώ μιλάμε για πρόβλημα hardware! Αν έφταιγε το ροοτ και η αναβάθμιση θα μπορούσαμε να φλασαρουμε από την αρχή κάποια ρομ. Όντως μιλάμε για τούβλο!!! Και το σημαντικό σε μένα είναι ότι μετά την αναβάθμιση που δεν την έκανα OTA άλλα με flash tool το κινητό δούλεψε 3-4 μέρες κανονικά και όταν το έκλεισα για να αλλάξω κάρτα σιμ δεν ξανάνοιξε!
Σαν τα Xiaomi τίποτα!!! :lol:
Link to comment
Share on other sites

Ωχχχ και περιμένω δυο να έρθουν....Ελπίζω να το έχουν φτιάξει το θεμα.

Απο ποιο μαγαζί το είχες αγοράσει mixalis;

Link to comment
Share on other sites

Ωχχχ και περιμένω δυο να έρθουν....Ελπίζω να το έχουν φτιάξει το θεμα.

Απο ποιο μαγαζί το είχες αγοράσει mixalis;

To2c. Τώρα έχει φτάσει στην Ulefone και περιμένω να δω τι θα μου πουν τις επόμενες μέρες. Όταν έχω νέο θα σας ενημερώσω... Πάντως σαν κινητό το γούσταρα αρκετά!

Σαν τα Xiaomi τίποτα!!! :lol:
Link to comment
Share on other sites

Λογικά πλακέτα θα σου αλλάξουν,αλλά έχει πολύ ενδιαφέρων να δούμε τι θα σου πούνε.Κράτα μας ενήμερους.
Link to comment
Share on other sites

To2c. Τώρα έχει φτάσει στην Ulefone και περιμένω να δω τι θα μου πουν τις επόμενες μέρες. Όταν έχω νέο θα σας ενημερώσω... Πάντως σαν κινητό το γούσταρα αρκετά!

Kαι εγώ...αρκεί να.....δουλεύει κιόλας....

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε κι εμένα.

Μεγάλο και βαρύ. Καλή οθόνη, λάθος δηλωμένα τα εικονικά dpi. Ειδικά με τον μανισιο launcher, χωράνε πολύ λίγα widget στην οθόνη. Έβαλα αμέσως nova. Κατά τα αλλά μια χαρά

Edited by koolxs2973
Link to comment
Share on other sites

Επειδη βλεπω πολλους στα σχολια των μαγαζιων να το ζητουν ρουταρισμενο και το οτα δεν ξερω τι ειναι αν ερθει χωρις καποια ζητουμενη αλλαγη θα ειναι οκ? Τυχοναναβαθμιση ειναι καλοδεχουμενη ερχεται οπως τα αλλα εδωκινητα μεσα απο το τηλ στις ρυθμισεις ή πρεπει να γινωπρογραμματστης για να αναβαθμιζομαι? Για τιμπαταρια κανα επιπλεον σχολιο? Ανεξαιρεσεις ταβαρια παιχνιδια με πολυ κληση δεδομενα και wifi internet υπαρχει εικονα?
Link to comment
Share on other sites

OTA είναι τα update της Rom που τα πέρνει το τηλέφωνο μέσω ίντερνετ (wifi-3G) και γίνετε αυτόματη εγκατάσταση,φυσικά με την έγκριση σου δηλαδή σε ρωτάει πριν από οποιοδήποτε ΟΤΑ.

Όταν έχεις το κινητό ροοτ δεν θα μπορείς να κάνεις ΟΤΑ update,δηλαδή αν θες να πέρνεις αναβαθμίσεις μην κάνεις ροοτ.

Edited by tigreos
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...