Jump to content

Ulefone Power


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Νομίζω όχι αλλά καλού κακού μπορείτε να τους Τηλεφωνήσατε να δείτε τι θα σας πουν.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 699
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παίδες ρίξτε μια ματιά εδώ,πιστεύω να το έχω βάλει σωστά. Να ξέρετε πως όλοι οι mediatek επεξεργαστές έχουν ειδικό μενού που μπορεί κάποιος να παρέμβει και να ρυθμίση σχεδόν τα πάντα όπως ένταση μικροφώνου,ηχείου,ακουστικού,hands free κ.τ.λ. Υπάρχει και ειδικό forum εδώ στο myphone για τις ρυθμίσεις των mediatek. Κάνετε μια αναζήτηση και θα το βρείτε.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6343953

 

Προσοχή στις ρυθμίσεις. Καλό είναι πριν πειράξετε οτιδήποτε να σημειώσετε κάπου καλού κακού τις αρχικές ρυθμίσεις,ώστε σε περίπτωση λάθους να μπορέσετε να το επαναφέρετε.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=374049

Edited by ageranos
Sent from my Ulefone Power
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα , επειδη με ενδιαφερει το κινητο λογω μπαταριας κυριως , θα ηθελα να ρωτησω το εξης , αυτοι που το,παραγγειλανε απο κινα , ηρθε root Η με την γνησια rom ? δηλαδη παιρνει αναβαθμιση μεσω ota ?

 

Ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα , επειδη με ενδιαφερει το κινητο λογω μπαταριας κυριως , θα ηθελα να ρωτησω το εξης , αυτοι που το,παραγγειλανε απο κινα , ηρθε root Η με την γνησια rom ? δηλαδη παιρνει αναβαθμιση μεσω ota ?

 

Ευχαριστω πολυ

 

γνησια (δεν ειναι pre-rooted). ota ναι.

Link to comment
Share on other sites

βλέπω σε διάφορα βίντεο στο youtube ότι έχει πρόβλημα με το asphalt και γενικότερα παιχνίδια , έφτιαξε αυτό με κανένα update?
Mi Note 3
Link to comment
Share on other sites

Βασικά μόνο με το asphalt τελικά έχει θέμα. Με άλλα παιχνίδια τρέχει καλά.
Link to comment
Share on other sites

Μόλις πρίν λίγο άνοιξα το wi-fi και μου έβγαλε ota update. Κάτι για διόρθωση στη λειτουργία του notification led έλεγε και ενημέρωση του cpu-z. Ήταν 34.4 mb,τη πέρασα κι όλα καλά.
Sent from my Ulefone Power
Link to comment
Share on other sites

Παίδες

Από τα ultra long battery phones στις 5.5 ίντσες ποιο είναι άραγε το καλύτερο;;;;;;;

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι. Από μένα..έχω 2μερες το κινητο,και νομίζω πως είναι αξιοπρεπέστατο!! Έχει αντιληφθεί κάποιος κάποιο προβλημα;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι. Από μένα..έχω 2μερες το κινητο,και νομίζω πως είναι αξιοπρεπέστατο!! Έχει αντιληφθεί κάποιος κάποιο προβλημα;

 

Πες ποιότητα κλήσης, ήχος

Gps

WiFi

Αυυονομια-SOT

,ποιότητα συσκευης

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν,σήμερα έκανε την παρθενική του δοκιμή στο Gps και με έβγαλε ασπροπρόσωπο. Δοκίμασα μια διαδρομή Κυψέλη - Ελευσίνα μέσω Αττικής οδού με here maps αλλά και Navigon και όλα πήγαν καλά. Δεν παρατήρησα απώλεια σήματος και το στίγμα ήταν ακριβές με απόκλιση 2-3 μέτρων. Τα χοντρά προβλήματα που είχανε οι mediatek μέχρι και τον 6582 σε ό,τι αφορά την ακρίβεια του Gps ,φαίνεται να έχουν ξεπεραστεί οριστικά. Αυτά για όσους ενδιαφέρονται για το Gps.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και συνεχίζουμε. Απλά ή μπαταρία δεν παίζεται όπως ήταν αναμενόμενο άλλωστε

https://images.tapatalk-cdn.com/16/02/22/82af7dce1ff571a591dcbe2e3d3e2381.jpg

 

https://images.tapatalk-cdn.com/16/02/22/4e8b140b33dfac275e8867f6cd5da38d.jpg

Sent from my Ulefone Power
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να Συμφωνώ με τον φίλο για την ποιοτητα συσκευής.Μια χαρά είναι ή ποιοτητα της..ο ήχος δεν είναι κ dolby αλλά καλός..ή μπαταρία πολύ καλή... το μόνο που έχω εντοπίσει είναι κάποια σημεία του λειτουργικου που νομίζω ότι χρειάζεται αναβαθμίσει και το figureptint που δεν ανταποκρινετε πάντα και σωστα
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να Συμφωνώ με τον φίλο για την ποιοτητα συσκευής.Μια χαρά είναι ή ποιοτητα της..ο ήχος δεν είναι κ dolby αλλά καλός..ή μπαταρία πολύ καλή... το μόνο που έχω εντοπίσει είναι κάποια σημεία του λειτουργικου που νομίζω ότι χρειάζεται αναβαθμίσει και το figureptint που δεν ανταποκρινετε πάντα και σωστα

 

Tι μειονεκτήματα φίλε μου;;

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να Συμφωνώ με τον φίλο για την ποιοτητα συσκευής.Μια χαρά είναι ή ποιοτητα της..ο ήχος δεν είναι κ dolby αλλά καλός..ή μπαταρία πολύ καλή... το μόνο που έχω εντοπίσει είναι κάποια σημεία του λειτουργικου που νομίζω ότι χρειάζεται αναβαθμίσει και το figureptint που δεν ανταποκρινετε πάντα και σωστα

Σε ό,τι αφορά το λογισμικό θα συμφωνήσω. Υπάρχουν θεματάκια που χρήζουν αναβάθμισης. Ας μη ξεχνάμε άλλωστε πως πρόκειται για καινούρια συσκευή και τα θεματάκια της όσο να'ναι τα έχει. Όσο για το fingerprint , θα διαφωνήσω. Είχα το mate 7 της Huawei και τελευταίο το elephone M2 και όσον αφορά το θέμα fingerprint τούτο δώ ανταποκρίνεται καλύτερα και από τα δύο. Στο θέμα του ήχου δεν έχω κάτι. Και καθαρός και δυνατός είναι. Τώρα το dolby sorround είναι σχετικό αν αναλογιστούμε πως πρόκειται για κινητό και μόνο. Γενικά επειδή έχουν περάσει πολλά κινητά από τα χέρια μου,ναυαρχίδες και μή, θεωρώ πως το συγκεκριμένο είναι ο,τι πιο τίμιο έχω πληρώσει σε σχέση με την απόδοση προς κόστος. Ναι, δεν είμαι hard user, με την έννοια ότι θα τρέξω βαριές εφαρμογές ή πολλά παιχνίδια αλλά είναι το μόνο κινητό πού μέχρις στιγμής μου βγάζει ημέρα χρήσης και με το παραπάνω με 3g- 4g ,wi-fi . Ακόμη και το Huawei mate 7 που είχα πρίν και το θεωρώ το αμέσως επόμενο καλύτερο κινητό σε διάρκεια μπαταρίας,υπήρχαν στιγμές που με έβγαζε μέχρι το απόγευμα.

Sent from my Ulefone Power
Link to comment
Share on other sites

Σε ό,τι αφορά το λογισμικό θα συμφωνήσω. Υπάρχουν θεματάκια που χρήζουν αναβάθμισης. Ας μη ξεχνάμε άλλωστε πως πρόκειται για καινούρια συσκευή και τα θεματάκια της όσο να'ναι τα έχει. Όσο για το fingerprint , θα διαφωνήσω. Είχα το mate 7 της Huawei και τελευταίο το elephone M2 και όσον αφορά το θέμα fingerprint τούτο δώ ανταποκρίνεται καλύτερα και από τα δύο. Στο θέμα του ήχου δεν έχω κάτι. Και καθαρός και δυνατός είναι. Τώρα το dolby sorround είναι σχετικό αν αναλογιστούμε πως πρόκειται για κινητό και μόνο. Γενικά επειδή έχουν περάσει πολλά κινητά από τα χέρια μου,ναυαρχίδες και μή, θεωρώ πως το συγκεκριμένο είναι ο,τι πιο τίμιο έχω πληρώσει σε σχέση με την απόδοση προς κόστος. Ναι, δεν είμαι hard user, με την έννοια ότι θα τρέξω βαριές εφαρμογές ή πολλά παιχνίδια αλλά είναι το μόνο κινητό πού μέχρις στιγμής μου βγάζει ημέρα χρήσης και με το παραπάνω με 3g- 4g ,wi-fi . Ακόμη και το Huawei mate 7 που είχα πρίν και το θεωρώ το αμέσως επόμενο καλύτερο κινητό σε διάρκεια μπαταρίας,υπήρχαν στιγμές που με έβγαζε μέχρι το απόγευμα.

 

ποσες ωρες οθονη;;;;

σημα 4g????

GPS??

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

ποσες ωρες οθονη;;;;

σημα 4g????

GPS??

Αν κάνεις το κόπο και κοιτάξει 3 μηνύματα πριν θα καταλάβεις.

Sent from my Ulefone Power
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ με τα παραπάνω τιμιοτατο θεωρώ ότι είναι...το figureprint σε μένα καθυστερεί λίγο μέχρι να πιάσει..ίσως να φταιω κ εγώ..πάντως είμαι πολύ ευχαριστημένος γενικά..απο τα καλυτερα που είχα στα χέρια μου..μετά το doogee 2014

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Οποίος ξέρει για το remote control και μπορεί να με διαφωτίσει...δεν έχει το πρόγραμμα και δεν ξέρω αν δουλεύει

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ με τα παραπάνω τιμιοτατο θεωρώ ότι είναι...το figureprint σε μένα καθυστερεί λίγο μέχρι να πιάσει..ίσως να φταιω κ εγώ..πάντως είμαι πολύ ευχαριστημένος γενικά..απο τα καλυτερα που είχα στα χέρια μου..μετά το doogee 2014

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Οποίος ξέρει για το remote control και μπορεί να με διαφωτίσει...δεν έχει το πρόγραμμα και δεν ξέρω αν δουλεύει

Εγώ χρησιμοποιώ το zazaremote από το store και τουλάχιστον έχει τα βασικά. Αν κάποιος χρησιμοποιεί κάποιο άλλο και το θεωρεί καλό ας το προτείνει.

Sent from my Ulefone Power
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ με τα παραπάνω τιμιοτατο θεωρώ ότι είναι...το figureprint σε μένα καθυστερεί λίγο μέχρι να πιάσει..ίσως να φταιω κ εγώ..πάντως είμαι πολύ ευχαριστημένος γενικά..απο τα καλυτερα που είχα στα χέρια μου..μετά το doogee 2014

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Οποίος ξέρει για το remote control και μπορεί να με διαφωτίσει...δεν έχει το πρόγραμμα και δεν ξέρω αν δουλεύει

 

"Due to authorization problems, Ulefone Power will not come with remote control app

but you can download one, such as the Zazaremote we showed in the video, from Google Play store.

And we’ll update one OTA to your device once we get the license."

Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες μπορεί κανείς να ανεβάσει πουθενά την original stock rom χωρίς κανένα update από το needrom κτλ. Όπως δηλαδή ήρθε το κινητό από Κίνα εννοώ, χωρίς ροοτ & twrp. Γιατί αν έχεις βάλει αυτά δε σου κάνει ΟΤΑ αναβαθμίσεις.
Σαν τα Xiaomi τίποτα!!! :lol:
Link to comment
Share on other sites

Μπα αυτή έβαλα την πάνω πάνω που δεν λέει ημερομηνία και τη λέξη update αλλά τίποτα! Μετά το flashαρισμα της έμπαινα στις ρυθμίσεις > αναβαθμίσεις FOTA άλλα μου έλεγε δεν υπάρχει αναβάθμιση διαθέσιμη!

Σαν τα Xiaomi τίποτα!!! :lol:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...