Jump to content

Meizu MX5


paris_89
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια φωτινοτητα την εχετε στο αυτοματο σε flyme os 5.1.1.1A και κατι ακομα εχετε καταφερει να βγαλετε το security που εχει?

 

φωτεινωτητα παντα στο αυτοματο την εχω...για το σεκιουριτι δεν μπορω να καταλαβω τι θελεις να πεις...

meizu mx4 32 GB white....

meizu mx5 32 GB white

Xiaomi mi note 4 64gb

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλημέρα...οι πρώτες εντυπώσεις και ή εναλλαγη από nexus 5 μια χαρά...

Ταχύτητα μηδέν λαγκαρισμα ..

Μόνο το home button με χαλάει λίγο σε ποιότητα αλλά δεν τρέχει και κάτι.

Μόνο πρόβλημα που αντιμετωπιζω είναι με το Facebook messenger ..έρχεται ειδοποίηση αλλά ούτε pop up ανοίγει αλλά και από lockscreen παταω στην ειδοποίηση αλλά και πάλι τίποτα.

Ξέρει κανείς πως να το λύσω.

Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο αλλά ειμαι με nova launcher .

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλημέρα...οι πρώτες εντυπώσεις και ή εναλλαγη από nexus 5 μια χαρά...

Ταχύτητα μηδέν λαγκαρισμα ..

Μόνο το home button με χαλάει λίγο σε ποιότητα αλλά δεν τρέχει και κάτι.

Μόνο πρόβλημα που αντιμετωπιζω είναι με το Facebook messenger ..έρχεται ειδοποίηση αλλά ούτε pop up ανοίγει αλλά και από lockscreen παταω στην ειδοποίηση αλλά και πάλι τίποτα.

Ξέρει κανείς πως να το λύσω.

Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο αλλά ειμαι με nova launcher .

Ισα ισα το home button ειναι που ειναι ολα τα λεφτα με πολλαπλες λειτουργιες και αμεσο δεν χανει ποτε τπτ....Πηγαινε στο σεκιουριτη και δωσε δικαιωματα στο μεσεντζερ να λαμβανεις ειδοποιησεις και μπες και στην ιδια και την εφαρμογη και ανοιξε τα notifications...Εγω σε 5.1.1.1Α δουλεβουν ολα αψογα ειδοποιησεις το λαμπακι το notification ολα 4g τα παντα μονο που χρειαστηκε να αλλαξω καρτα γιατι ειχα κομμενη....(Με νοβα και εγω ολα σφαιρα)

Link to comment
Share on other sites

Ισα ισα το home button ειναι που ειναι ολα τα λεφτα με πολλαπλες λειτουργιες και αμεσο δεν χανει ποτε τπτ....Πηγαινε στο σεκιουριτη και δωσε δικαιωματα στο μεσεντζερ να λαμβανεις ειδοποιησεις και μπες και στην ιδια και την εφαρμογη και ανοιξε τα notifications...Εγω σε 5.1.1.1Α δουλεβουν ολα αψογα ειδοποιησεις το λαμπακι το notification ολα 4g τα παντα μονο που χρειαστηκε να αλλαξω καρτα γιατι ειχα κομμενη....

Το βρηκα τελικά σε ευχαριστώ πολύ.

Όχι ότι δεν μου αρέσει το home button σαν λειτουργία...δεν μου αρέσει αυτό το κλικι κλικι...

Κατ αλλά πρώτη μέρα είμαι σούπερ ευχαριστημένος γιατί δυσκολεύουν πολύ να αφήσω το nexus μου.

Ή μπαταρία για πρώτη μέρα φεύγει λίγο σφαίρα με 4g αλλά πιστεύω θα στρώσει με τις ημέρες.

Όντως πλέον όλα λειτουργούν δίχως το παραμικρό πρόβλημα.

Νομίζω το flyme 5 έδωσε άλλο αέρα στη συσκευή.

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Το βρηκα τελικά σε ευχαριστώ πολύ.

Όχι ότι δεν μου αρέσει το home button σαν λειτουργία...δεν μου αρέσει αυτό το κλικι κλικι...

Κατ αλλά πρώτη μέρα είμαι σούπερ ευχαριστημένος γιατί δυσκολεύουν πολύ να αφήσω το nexus μου.

Ή μπαταρία για πρώτη μέρα φεύγει λίγο σφαίρα με 4g αλλά πιστεύω θα στρώσει με τις ημέρες.

Όντως πλέον όλα λειτουργούν δίχως το παραμικρό πρόβλημα.

Νομίζω το flyme 5 έδωσε άλλο αέρα στη συσκευή.

Μπαταρια???Δεν εχω δει καλυτερη σε δικαρτο ποτε στην ζωη μου παρακαλουσα να πεσει και δεν επεφτε με τπτ ημουν σε wifi ομως αλλα το εστηνα 10 ωρες το κινητο και δεν επεφτε με τπτ ασε που εχει γρηγορη φορτιση σε 15 λεπτα φορτιζει....Αλλα για μενα η μπαταρια ειναι τερας...

Εγω το σεκιουριτη ηθελα να βγαλω και κατι αλλα γιατι οταν πας να εγκαταστησεις κατι η οτιδηποτε σου πεταει μηνυμα να δωσεις αδεια αλλα το συνήθισα τελικα δεν ειναι και τοσο ενοχλητικο....(Οσο για το home button εμενα ειναι πολυ μαλακο ισως επειδη το πηρα απο αλλο παιδι που το ειχε 10 μερες δεν ξερω παντως και το δικο σου με τον καιρο θα στρωσει)!!!Και οσο για τα ελληνικα κατεβαζουμε απο το google play το morelangs και οτι μπορει το κανει ελληνικο!!!!

Edited by stef31nos
Link to comment
Share on other sites

Μπαταρια???Δεν εχω δει καλυτερη σε δικαρτο ποτε στην ζωη μου παρακαλουσα να πεσει και δεν επεφτε με τπτ ημουν σε wifi ομως αλλα το εστηνα 10 ωρες το κινητο και δεν επεφτε με τπτ ασε που εχει γρηγορη φορτιση σε 15 λεπτα φορτιζει....Αλλα για μενα η μπαταρια ειναι τερας...

Εγω το σεκιουριτη ηθελα να βγαλω και κατι αλλα γιατι οταν πας να εγκαταστησεις κατι η οτιδηποτε σου πεταει μηνυμα να δωσεις αδεια αλλα το συνήθισα τελικα δεν ειναι και τοσο ενοχλητικο....(Οσο για το home button εμενα ειναι πολυ μαλακο ισως επειδη το πηρα απο αλλο παιδι που το ειχε 10 μερες δεν ξερω παντως και το δικο σου με τον καιρο θα στρωσει)!!!Και οσο για τα ελληνικα κατεβαζουμε απο το google play το morelangs και οτι μπορει το κανει ελληνικο!!!!

Δεν με μοιάζουν τα ελληνικά...πάντα αγγλικά ειχα ολα τα κινητά.

Μπαταρία με WiFi είδα τρομερό αποτέλεσμα..με 4g σήμερα πέφτει γρήγορα αλλά ειμαι με μια φόρτιση ακόμα.

Θα δούμε τις επόμενες ημέρες

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Δεν με μοιάζουν τα ελληνικά...πάντα αγγλικά ειχα ολα τα κινητά.

Μπαταρία με WiFi είδα τρομερό αποτέλεσμα..με 4g σήμερα πέφτει γρήγορα αλλά ειμαι με μια φόρτιση ακόμα.

Θα δούμε τις επόμενες ημέρες

Ξερει καποιος πως εμφανιζουμε τα notifications στην πανω μπαρα?Διπλα στο ρολοι?Εβαλα το noled αλλα δεν ξερω αν ειναι γιαυτην την δουλεια....

Link to comment
Share on other sites

το κανουν συγκριση με το honor 7 και βγαζουν την καμερα του honor πολυ καλύτερη. γιατι ετσι παιδια και είμαι σε φαση να το παραγγείλω
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα.Ειμαι ετοιμος να κανω παραγγελια για το μχ5 αλλα ηθελα να μαθω αν καποιος ενδιαφερεται να το πουλησει ν το αγορασω κατευθειαν απο εδω.Αν ενδιαφεραται καποιος πολυ ευχαριστως να το παρω απο καποιο παιδι απο εδω
Link to comment
Share on other sites

Πως γίνεται να κάνουμε λογαριασμό στο flyme ? Ζητάει τηλέφωνο αλλά βάζω κινητό και δεν ενεργοποιεί την επιλογή να μου στείλουν κωδικό το βάζω σκετο 6944 προσπαθώ με 0030 αλλά μετά δεν χωράει όλο...μπορεί κάποιος να βοηθήσει;

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Πως γίνεται να κάνουμε λογαριασμό στο flyme ? Ζητάει τηλέφωνο αλλά βάζω κινητό και δεν ενεργοποιεί την επιλογή να μου στείλουν κωδικό το βάζω σκετο 6944 προσπαθώ με 0030 αλλά μετά δεν χωράει όλο...μπορεί κάποιος να βοηθήσει;

Σημερα ειναι πεσμενοι οι σερβερ τους δεν ξερω και εμενα με ειχε πεταξει εκτος και δεν μπορουσα να συνδεθω....Καντο απο το λαπ τοπ καλυτερα μπες στην σελιδα τους κανε register και μετα θα σου στειλουν κωδικο στο μαιλ που θα τους δωσεις και το περνας στο κινητο...(Τωρα που το κοιταξα με εχει συνδεδεμενο)

Link to comment
Share on other sites

Σημερα ειναι πεσμενοι οι σερβερ τους δεν ξερω και εμενα με ειχε πεταξει εκτος και δεν μπορουσα να συνδεθω....Καντο απο το λαπ τοπ καλυτερα μπες στην σελιδα τους κανε register και μετα θα σου στειλουν κωδικο στο μαιλ που θα τους δωσεις και το περνας στο κινητο...(Τωρα που το κοιταξα με εχει συνδεδεμενο)

Θα το δοκίμασω σε ευχαριστώ...

Και μετά για root που πάμε;

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Καλά δεν μπορω να κάνω λογαριασμό flyme από πουθενά...έχει κολλήσει ο τόπος..είτε μέσω κινητού είτε μέσω pc τίποτα απολυτως

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μπορεί κάποιος να με βοηθήσει;

Αφού έκανα root εσβησα to calendar storage και τώρα δεν δουλεύει ούτε το Google calendar.

Κατέβασα πάλι την 5.1.1.1 την πέρασα χωρίς clear data αλλά και πάλι δεν δουλεύει..

Υπάρχει κάποιος να το βρει στο κινητο του να το περάσω ...

Αν μπορεί κάποιος θα το εκτιμουσα ιδιαίτερα.

Υ.γ το έφτιαξα με clear data

Edited by puzzle21

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν ή συσκευή έγινε root και φυσικά πέρασα adaway(άσχετο)..

Επειτα Install superSU και πέρασμα τα binaries.

Εν συνέχεια πέρασα το αγορασμενο titanium backup pro και προσοχή έκανα freeze και όχι uninstall τις περισσότερες από αυτές τις εφαρμογές:

 

https://meizufans.eu/forum/topic/3372/list-of-system-apps-that-can-be-removed-titanium-backup

 

Προσοχή μη κάνετε uninstall το calendar storage που λέει γιατί μετά δεν θα δουλεύει ούτε καν το Google calendar ..

Και επίσης πολλοί αναφέρουν ότι αν κανείς uninstall το weather δεν δουλεύει μετά σωστά το ρολοι με το ξυπνητήρι...

Προτίμησα τη λύση του freeze γιατί εκτός ότι παύουν να τρέχουν στο παρασκήνιο , τις αφαιρεί και από το app drawer..

Αν στο μέλλον δω ότι είναι όλα κομπλε και έχω θέμα χωρου μπορεί και να τις κάνω uninstall.

99% αν πάει κάτι στραβά, αν περάσετε τη ρομ πάλι με clear data το πρόβλημα θα λυθεί.

Ο καθείς πράττει με δική του ευθύνη.

Edited by puzzle21

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν ή συσκευή έγινε root και φυσικά πέρασα adaway(άσχετο)..

Επειτα Install superSU και πέρασμα τα binaries.

Εν συνέχεια πέρασα το αγορασμενο titanium backup pro και προσοχή έκανα freeze και όχι uninstall τις περισσότερες από αυτές τις εφαρμογές:

 

https://meizufans.eu/forum/topic/3372/list-of-system-apps-that-can-be-removed-titanium-backup

 

Τι είναι τα binaries?

Link to comment
Share on other sites

Τι είναι τα binaries?

Ουσιαστικά είναι το ίδιο το superus δηλαδή ώστε να δουλεύει σωστά και να δίνει permittion στις εφαρμογές που θες.

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια βοηθεια.

πηρα προχθες απο σαγκαη το mx5 32gb και δεν ξερω πως να το σεταρω . πειτε μου σας παρακαλω πωσ μπορω να το φερω οσον δυνατον πιο κοντα στα κοινα δεδομενα .παρακαλω sos

Link to comment
Share on other sites

Να πω και εγω εντυπωσεις..σημερα το παρελαβα το τηλεφωνο απλα τα σπαει, ειχα ενα χρονο το honor6 αλλα αυτο το τηλεφωνο αλλη κλαση σε ολα.
Link to comment
Share on other sites

Για πες διαφορες?

Έχω κατεβάσει ακριβώς τής ίδιες εφαρμογές καί εκεί έχω ρίξει όλο το βάρος..τρέχει πολύ ποιό γρήγορα δεν κολλάει και δεν ειναι αργο όπως το honor. Ή οθόνη τού είναι άριστη στήν αφή καί σάν κατασκευή υλικού θεωρώ ότι είναι άψογη! Είναι ή πρώτη μέρα πού το έχω καί πραγματικά είμαι εντυπωσιασμένος.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια βοηθεια.

πηρα προχθες απο σαγκαη το mx5 32gb και δεν ξερω πως να το σεταρω . πειτε μου σας παρακαλω πωσ μπορω να το φερω οσον δυνατον πιο κοντα στα κοινα δεδομενα .παρακαλω sos

Τι εννοείς δεν μπορείς να το σεταρεις να βοηθήσουμε..σου είχαν περάσει playstore κτλ;

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...