Jump to content

Meizu MX5


paris_89
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Θα ήθελα αλλα επειδή θα είναι δευτερο κοιτάω το 16gb σε μαυρο βεβαια

 

απο εκει ηρθε και το δικο μου, ολα καλα

 

στα μειζου ειναι καλο το σαιτ

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά και καλή χρονιά με υγεία. Έχω τώρα και 2 μέρες το mx5 και είμαι αρκετά ευχαριστημένος. Έχω όμως κάποια χαζά προβληματα.

-Το ενα είναι ότι έχω θήκη σαν ντοσιέ με παραθυράκι , όταν κλείσω το πορτάκι δείχνει ποιος σε περνει τηλ κτλ, αλλά δεν μπορώ να αλλάξω σε αυτό εικόνα background. Μόνο εικονα όταν είναι ανοιχτό το καπάκι, κάθος και κλειδώματος. Όταν κλείσω το πορτάκι μου δείχνει το κλασικό άσπρο φόντο flyme

- όταν Είμαι σε μια web σελίδα και κάνω στα πλάγια το κινητό γυρίζει οριζόντια, αλλά δεν μπορώ να την ξανακάνω Καθετη με τιποτα, μόνο να κλείσω τον explorer και να ξαναμπώ, και γενικά στης εφαρμογες

-Κατι αντίστοιχο έχω και με της φωτογραφίες, τραβάω μια φωτογραφία οριζόντια, πάω μετά να την δω και μου την βγάζει ανάποδα.

Έχετε καμία ιδέα;

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά και καλή χρονιά με υγεία. Έχω τώρα και 2 μέρες το mx5 και είμαι αρκετά ευχαριστημένος. Έχω όμως κάποια χαζά προβληματα.

-Το ενα είναι ότι έχω θήκη σαν ντοσιέ με παραθυράκι , όταν κλείσω το πορτάκι δείχνει ποιος σε περνει τηλ κτλ, αλλά δεν μπορώ να αλλάξω σε αυτό εικόνα background. Μόνο εικονα όταν είναι ανοιχτό το καπάκι, κάθος και κλειδώματος. Όταν κλείσω το πορτάκι μου δείχνει το κλασικό άσπρο φόντο flyme

- όταν Είμαι σε μια web σελίδα και κάνω στα πλάγια το κινητό γυρίζει οριζόντια, αλλά δεν μπορώ να την ξανακάνω Καθετη με τιποτα, μόνο να κλείσω τον explorer και να ξαναμπώ, και γενικά στης εφαρμογες

-Κατι αντίστοιχο έχω και με της φωτογραφίες, τραβάω μια φωτογραφία οριζόντια, πάω μετά να την δω και μου την βγάζει ανάποδα.

Έχετε καμία ιδέα;

 

καλιμπραρεις γυροσκοπιο επιλογη για αρχη>?

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

εχω το κινητο 5 μηνες ξαφνικά ενω ειμαι στο ιντερνετ με ικανοποιητικα ποσοστα μπαταριας κλεινει και αν δεν το βαλω ξανα στην μπριζα δε ανοιγει; μπορει καποιος να μου πει κατι ;

 

,ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Μου εχει φυγει απο την καμερα η αντιστροφη μετρηση για φωτογραφιες, εχει συμβει και σε κανεναν αλλον; ενω δουλευε κανονικα.
Link to comment
Share on other sites

εχω το κινητο 5 μηνες ξαφνικά ενω ειμαι στο ιντερνετ με ικανοποιητικα ποσοστα μπαταριας κλεινει και αν δεν το βαλω ξανα στην μπριζα δε ανοιγει; μπορει καποιος να μου πει κατι ;

 

,ευχαριστω

Μαλλον μπαταρια.Φορτιζει?

 

Sent from my MX5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Νεο update flyme 6.0.0.1A ολα καλα.Δουλευει και το Root.

 

Sent from my MX5 using Tapatalk

 

Εκανα update και κολαει το πληκτρολογιο και γενικα το κινητο δεν ρολαρει οπως με την 6.0.0.0

Link to comment
Share on other sites

Εκανα update και κολαει το πληκτρολογιο και γενικα το κινητο δεν ρολαρει οπως με την 6.0.0.0

Του εκανες επανεκκινηση?

 

Sent from my MX5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλιμπραρεις γυροσκοπιο επιλογη για αρχη>?

 

Τελικά με το καλιμπραρισμα δούλεψε σωστά. Με το θέμα του background έχεις ιδέα;

Link to comment
Share on other sites

Του εκανες επανεκκινηση?

 

Sent from my MX5 using Tapatalk

 

Ναι, μια οταν το εκανα root και αλλες δυο μετα στη διαρκεια της ημερας, σημερα ειναι καλυτερα, θα φανει στην συνεχεια..

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το κινητό μου έχει την 5.1.11.0G, κάνω αναζήτηση μέσα από το κινητό για νέα αναβάθμιση αλλά δεν μου βγάζει κάτι. Στο site της meizu αναφέρει την 5.1.12.0g, πρέπει να την κατεβάσω η να περιμένω να την εμφάνιση; το μοντέλο είναι αυτό Μοντέλο: M575H
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το κινητό μου έχει την 5.1.11.0G, κάνω αναζήτηση μέσα από το κινητό για νέα αναβάθμιση αλλά δεν μου βγάζει κάτι. Στο site της meizu αναφέρει την 5.1.12.0g, πρέπει να την κατεβάσω η να περιμένω να την εμφάνιση; το μοντέλο είναι αυτό Μοντέλο: M575H

Κατεβασε την και κανε την αναβαθμιση

 

Sent from my MX5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μετά την αναβάθμιση σε 6.0.1.Α σε meizu pro 5 όποιος με καλεί λέει ότι η κλήση προωθείται.Παρατήρηση κανείς παρόμοιο θέμα με το mx5 μιας και βλέπω ότι κάποιοι αναβαθμίσατε.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα συμφορουμίτες.

Εδώ και 3-4 μέρες δεν ανοίγει η κάμερα. Αρχικά βγάζει camera is not responding, και όταν ανοίγω ξανά την εφαρμογή βγάζει camera is occupied. Έχω δοκιμάσει force stop/ clear cache το app αλλά τίποτα. Ακόμα και update/wipe τη rom(5.1.12G) αλλά πάλι τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα συμφορουμίτες.

Εδώ και 3-4 μέρες δεν ανοίγει η κάμερα. Αρχικά βγάζει camera is not responding, και όταν ανοίγω ξανά την εφαρμογή βγάζει camera is occupied. Έχω δοκιμάσει force stop/ clear cache το app αλλά τίποτα. Ακόμα και update/wipe τη rom(5.1.12G) αλλά πάλι τίποτα.

Δοκιμασε να περασεις την 5.1.11G

 

 

Sent from my MX5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα έκανα την αναβαθμιση ,αλλά χωρις clear data, Αυτό που δεν δουλεύει είναι η επιλογή λέξης όταν γράφω που της εμφανίζει από πάνω, επίσης έγινε πιο αργό στην πληκτρολόγηση Κ στης επιλογές κάποιου μενού, έχει δώσει μια καθηστεριση
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ που πήγα στην 5.1.12 σε meizu m2 mini όλο προβλήματα έχω.

Θα γύριζα στην 11 , αλλά βαριέμαι να το ξαναστήνω από την αρχή και λέω να κάνω υπομονή μέχρι να βγει το stable flyme 6 .

 

Στάλθηκε από tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον μπαταρια.Φορτιζει?

 

Sent from my MX5 using Tapatalk

 

ναι φορτιζει μετα ,αλλα εχω παρατηρησει ότι τι κανει γυρω στο 50 % μπαταριας σβηνει και θελει φορτιση ,η μπαταρια συνεχιζει από εκει που εκλεισε όμως,40-50 % πχ

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε να περασεις την 5.1.11G

 

 

Sent from my MX5 using Tapatalk

 

Πέρασα την 5.1.11G,δούλεψε τις πρώτες 5-6 φορές η κάμερα αλλά μετά πάλι τα ίδια..

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα έκανα την αναβαθμιση ,αλλά χωρις clear data, Αυτό που δεν δουλεύει είναι η επιλογή λέξης όταν γράφω που της εμφανίζει από πάνω, επίσης έγινε πιο αργό στην πληκτρολόγηση Κ στης επιλογές κάποιου μενού, έχει δώσει μια καθηστεριση

Κανε με clear data.Δεν πρεπει να εχει κατσει καλα η μνημη.

 

Sent from my MX5 using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδιά το κινητό μου έχει την 5.1.11.0G, κάνω αναζήτηση μέσα από το κινητό για νέα αναβάθμιση αλλά δεν μου βγάζει κάτι. Στο site της meizu αναφέρει την 5.1.12.0g, πρέπει να την κατεβάσω η να περιμένω να την εμφάνιση; το μοντέλο είναι αυτό Μοντέλο: M575H

Κοιταξε λιγο στις ρυθμισεις για το που να σου κανει αναζητηση μηπως δεν εχουν τσεκαριστει.

 

Sent from my MX5 using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 83 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μετά την αναβάθμιση σε 6.0.1.Α σε meizu pro 5 όποιος με καλεί λέει ότι η κλήση προωθείται.Παρατήρηση κανείς παρόμοιο θέμα με το mx5 μιας και βλέπω ότι κάποιοι αναβαθμίσατε.

Οχι δεν εχω παρατηρησει.Κοιταξε λιγο στις ρυθμισεις κλησης σου.

 

Sent from my MX5 using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ναι φορτιζει μετα ,αλλα εχω παρατηρησει ότι τι κανει γυρω στο 50 % μπαταριας σβηνει και θελει φορτιση ,η μπαταρια συνεχιζει από εκει που εκλεισε όμως,40-50 % πχ

Φορτισε καλα το τηλ και ξαναπερασε την μνημη.Ξανακανε την αναβαθμιση.Κανε ενα backup πρωτα και κανε μετα αναβαθμιση με clear data.

 

Sent from my MX5 using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πέρασα την 5.1.11G,δούλεψε τις πρώτες 5-6 φορές η κάμερα αλλά μετά πάλι τα ίδια..

Εκανες clear data οταν περασες την 5.1.11

 

Sent from my MX5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα την 5.1.11G,δούλεψε τις πρώτες 5-6 φορές η κάμερα αλλά μετά πάλι τα ίδια..

Πηγαινε εδω http://forum.flymeos.com στο App ,κατεβασε την εφαρμογη.Ανοιξε το App και πηγαινε Resources-All meizu stock apps και κατεβασε το zip της καμερας,κανε view και εγκατεστησε το apk.Πιστευω μπορε να δουλεψει.

 

Sent from my MX5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...