Jump to content

Meizu MX5


paris_89
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ξερετε πως μπορω να ρυθμισω οταν βλέπω φωτογραφίες να καλύπτει ολη την οθονη και να μην φαίνεται ανάμεσα στις ασοεες στήλες και το ονονα της φωτο? Ακομα υπάρχει καμία διαφορά ανάμεσα στον awesome player και το αλλο που λεει στις ρυθμίσεις??

5.1.10 αξίζει σε σχεση μετην 5.1.6 ειμαι πολυ πισω? Χεχε

 

Ένα κλικ μέσα στην φωτό κάνε και θα φύγουν οι άσπρες στήλες και το όνομα της φωτό. Δεν έχει κανένα πρόβλημα η 5.1.10 οπότε γιατί να μην είσαι και up to date?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Είναι κανείς που το έχει κάνει global πρόσφατα;

 

Sent from my MX5 using Tapatalk

 

Πριν 2 μήνες εγώ.. Τι έπαθες puzzle?

meizu mx4 32 GB white....

meizu mx5 32 GB white

Xiaomi mi note 4 64gb

Link to comment
Share on other sites

Τίποτα σκέφτομαι να τη περάσω.. Χωρίς βέβαια να είμαι σίγουρος και τι θα κερδίσω τελικά αφού τα ελληνικά ούτως ή άλλως δεν με ενδιαφέρουν. Και αυτοί ένα Android 6 ακόμα να δώσουν και έχουμε φτάσει στο 7. Όλο ανούσια update είμαστε

 

Sent from my MX5 using Tapatalk

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετω την παρεα.Κατοχος της συσκευης εδω και λιγες μερες,να παραθεσω τις εμπειριες μου που ειναι αναμικτες.Πολυ ποιοτικη κατασκευη,αξιζει τα λεφτα της.Με εχει καταβολεψει το κεντρικο πληκτρο,πολυ καλη καμερα και οθονη.Και ολες οι συνδεσεις ειναι κομπλε.Μπαταρια ομως λιγα πραγματα,ως το απογευμα το πολυ με φουλ φορτιση απο το πρωι.Ειναι μαλλον και ο βασικος λογος που δεν νομιζω να το χαρω για πολυ ακομη.Και το flyme απ´οτι εχω διαβασει ειναι λιγο καπως και για γνωστες.
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετω την παρεα.Κατοχος της συσκευης εδω και λιγες μερες,να παραθεσω τις εμπειριες μου που ειναι αναμικτες.Πολυ ποιοτικη κατασκευη,αξιζει τα λεφτα της.Με εχει καταβολεψει το κεντρικο πληκτρο,πολυ καλη καμερα και οθονη.Και ολες οι συνδεσεις ειναι κομπλε.Μπαταρια ομως λιγα πραγματα,ως το απογευμα το πολυ με φουλ φορτιση απο το πρωι.Ειναι μαλλον και ο βασικος λογος που δεν νομιζω να το χαρω για πολυ ακομη.Και το flyme απ´οτι εχω διαβασει ειναι λιγο καπως και για γνωστες.

 

απο που το πηρες ?

 

----- προσθήκη μηνύματος 52 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

εγω το πηρα προχθες και εχει την 5.1.10.0G ,μου βγαζει να γινει αναβάθμιση σε 5.1,11.0G τί κανουμε ;....

 

από που το πήρες?

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετω την παρεα.Κατοχος της συσκευης εδω και λιγες μερες,να παραθεσω τις εμπειριες μου που ειναι αναμικτες.Πολυ ποιοτικη κατασκευη,αξιζει τα λεφτα της.Με εχει καταβολεψει το κεντρικο πληκτρο,πολυ καλη καμερα και οθονη.Και ολες οι συνδεσεις ειναι κομπλε.Μπαταρια ομως λιγα πραγματα,ως το απογευμα το πολυ με φουλ φορτιση απο το πρωι.Ειναι μαλλον και ο βασικος λογος που δεν νομιζω να το χαρω για πολυ ακομη.Και το flyme απ´οτι εχω διαβασει ειναι λιγο καπως και για γνωστες.

Fast charge έχει με λιγάκι στη πρίζα έχεις βγάλει άλλη μισή μέρα.

Ειδικά σε wifi κατανάλωση ελάχιστη.

Προσωπικά είμαι πολύ ευχαριστημένος.

εγω το πηρα προχθες και εχει την 5.1.10.0G ,μου βγαζει να γινει αναβάθμιση σε 5.1,11.0G τί κανουμε ;....

Πέρασε την ...

Παιδιά έχω και εγώ πρόβλημα και δεν δουλεύει είμαι σε 5.1.11Α.

 

Sent from my MX5 using Tapatalk

Τι πρόβλημα εχεις;

 

Sent from my MX5 using Tapatalk

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Όποιος δεν πέρασε την τελευταία G ας μην το κάνει... Εγω μόλις την έβαλα και την πάτησα όχι μόνο χάθηκε το Playstore αλλά και το κινέζικο το μαγαζί... Βλέπω μια Αδικαιολογητη υπερθέρμανση του τηλ πάνω στην κάμερα... Μέχρι το βράδυ πιστεύω να λύσω αυτά τα περίεργα κόλπα....

meizu mx4 32 GB white....

meizu mx5 32 GB white

Xiaomi mi note 4 64gb

Link to comment
Share on other sites

Fast charge έχει με λιγάκι στη πρίζα έχεις βγάλει άλλη μισή μέρα.

Ειδικά σε wifi κατανάλωση ελάχιστη.

Προσωπικά είμαι πολύ ευχαριστημένος.

 

Πέρασε την ...

 

Τι πρόβλημα εχεις;

 

Sent from my MX5 using Tapatalk

Δεν μπορώ να περάσω G Είμαι σε 5.1.11Α

 

 

Sent from my MX5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να περάσω G Είμαι σε 5.1.11Α

 

 

Sent from my MX5 using Tapatalk

 

Κάνε την γνωστή διαδικασία για να αλλάξεις το Id.. Υπάρχει οδηγός λίγο ποιο πάνω...

meizu mx4 32 GB white....

meizu mx5 32 GB white

Xiaomi mi note 4 64gb

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά για να κάνεις τη γνωστή διαδικασία γίνεται με τη τελευταία Ρομ η πρέπει να πας σε παλαιότερη έκδοση;

 

Sent from my MX5 using Tapatalk

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως δεν έχω προβλήματα με την τελευταία G .Την πέρασα με on the air update , άμεσα εγκαταστάθηκαν google services από το hotapps και εγινε και ροοτ πολύ εύκολα ...
Link to comment
Share on other sites

Αλλαζω id αλλα δεν περναει την μνημη G ενω ειναι root

 

Sent from my MX5 using Tapatalk

Αυτό που έλεγα.. Μάλλον πρέπει να πας σε πιο πίσω Ρομ... Δες 2-3 σελίδες πίσω που γράφει ένα παιδί.

 

Sent from my MX5 using Tapatalk

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα εχθές μου έπεσε το κινητό και μου ραγισε η οθόνη. ψάχνω να βρω οθόνη αλλά είναι πανάκριβη αν έχει κάποιος κάτι κατά νου παρακαλώ στείλτε μου ένα πμ..Ναι πρεπει να πας στην πρωτελευταια G με την τελευταία δεν γίνεται από όσο ξερω

meizu mx4 32 GB white....

meizu mx5 32 GB white

Xiaomi mi note 4 64gb

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα εχθές μου έπεσε το κινητό και μου ραγισε η οθόνη. ψάχνω να βρω οθόνη αλλά είναι πανάκριβη αν έχει κάποιος κάτι κατά νου παρακαλώ στείλτε μου ένα πμ..Ναι πρεπει να πας στην πρωτελευταια G με την τελευταία δεν γίνεται από όσο ξερω

Στην 5.1.10G γιατί δοκίμασα 5.1.6G και τίποτα.

 

Στάλθηκε από το Vi10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα εχθές μου έπεσε το κινητό και μου ραγισε η οθόνη. ψάχνω να βρω οθόνη αλλά είναι πανάκριβη αν έχει κάποιος κάτι κατά νου παρακαλώ στείλτε μου ένα πμ..Ναι πρεπει να πας στην πρωτελευταια G με την τελευταία δεν γίνεται από όσο ξερω

 

Η οθόνη είναι amoled και κανει από 80 και πάνω ebay κτλ με αναμονή. Στα 130 περίπου στην αλλάζει η cellcom.

Είναι πολλά και κρίνεις τι σε συμφέρει

Edited by smaridakis
Link to comment
Share on other sites

Σωστη η ολη διαδικασια αλλα πρεπει να παει το τηλεφωνο στην εκδοση 4.5.4.1.A ..και με την διαδικασια Recovery πληκτρα +vol και power προσθετουμε το συγκεκριμενο update, για να μπορεσει να περαστει η G. Αναβαθμιση ΜΟΝΟ με update της συσκευης να φτασει στην 5.1.6 Α Οταν φτασουμε στο επιθυμιτο 5.1.6Α μπορουμε να περασουμε την G με τον τροπο αυτο. Αν της κατεβασουμε απλα στο pc και της μεταφερουμε στο τηλεφωνο δεν υπαρχει περιπτωση να γινει η αναβαθμιση.

Φίλε η οποίος ξέρει ας δώσει τα φώτα του..

Έχω περάσει 5.1.10 Α έκανα τη διαδικασία πάω να περάσω την 5.1.10 Global αλλά τρώω άκυρο..

Πρέπει να περάσω την 4.5.4.1Α να κάνω root να κάνω τη διαδικασία αλλαγής id.. Μετά να ανέβω με το update της συσκευής στη. 5.1.6.0 Α και τότε να κατεβάσω τη 5.1.6.0 G ώστε να μπορέσω να τη περάσω μεσω recovery?

 

Sent from my MX5 using Tapatalk

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Τελικά πήγα Πίσω στην 4.5 ανέβηκα με update μέσω της εφαρμογής μέχρι την 5.1.5.0 εκεί έκανα την διαδικασία και πέρασα την g όπου μετά πήρε και όλες τις άλλες αναβαθμίσεις..

 

Sent from my MX5 using Tapatalk

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...