Jump to content

Cosmote what's up 2η φορά πρόβλημα.


Lux
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έβαλα 10 ευρώ κάρτα. Έβαλα με 5 ευρώ την προσφορά για τα 200 λεπτά προς όλα τα σταθερά. Μου ήρθε κανονικά το μήνυμα με την επιβεβαίωση. Κάνω μια κλήση διάρκειας 2 λεπτών και 52 δευτερολεπτων. Πηγαίνω να δω το υπόλοιπο και μου είχε φάει 6 ευρώ. Μου είχε αφαιρέσει κανονικά 3 λεπτά από το χρόνο για σταθερά ομως. Το ίδιο πράγμα είχε γίνει και πριν δύο μήνες. Μπορώ να κάνω κάτι ....; Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Έβαλες 10 ευρώ κάρτα , άρα έλαβες καθαρό χρόνο ομιλίας 8,93

Αγόρασες το πακέτο 200 λεπτών το οποίο στοιχίζει 5 ευρώ και σου έμειναν 3,93 ευρώ.

Μπορείς να μας εξηγήσεις πώς ακριβώς σου φάγαν 6 ευρώ εφόσον το υπόλοιπο σου δεν φτάνει;

Χαρακτηρισσμοί αφαιρέθηκαν.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! μου συνεβει κατι παρομοιο και εμενα! ειχα μεσα κοντα 5 ευρω (νομιζω 4,30), εβαλα μια καρτα των 10 ευρω για να βαλω 5 ευρω για το πακετο ιντερνετ, εβαλα το πακετο οκ και μετα απο λιγες μερες τι να δω? ειχα μεινει με 2,71 ευρω.....:O:blink::blink::blink:

δεν ειχα στειλει ΚΑΝΕΝΑ μυνημα εκτος πακετου (ειχα απο πριν πακετο sms που δεν ειχε ληξει) και δεν ειχα κανει κανενα τηλεφωνο, παιζω μονο με VOIP μεσω ιντερνετ....

εβαλα απο την σελιδα της cosmote να με καλεσουν οταν ηθελα, με πηρε ενας κυριος, τελικα δεν μπορουσε να δει κατι, ειπε να παω σε καταστημα με την ταυτοτητα μου (σε φωτοτυπια) για να κανω αιτηση να βγαλουν αναλυτικες κλησεις για να δω τι εγινε. Τελικα δεν το εκανα. Αν ξανασυμβει ομως θα τα παρω στο κρανιο ασχημα! :mad::mad::mad:

Link to comment
Share on other sites

Ο γυιος μου όμως το έκανε και έτσι αναγκάστηκαν να του τα δώσουν πίσω . Γενικά όποιος δεν διεκδικεί τα δικαιώματα του τα χάνει .
Link to comment
Share on other sites

Δεν τρώγονται έτσι από μόνα τους τα χρήματα της κάρτας, εκτός αν λήξουν.

 

Τσεκάρετε ημερομηνίες προηγούμενης ανανέωσης γιατί έχει αλλάξει το διάστημα που έχει ισχύ το χρηματικό υπόλοιπο (12 μήνες, έπειτα 6, τώρα 3) και ίσως να έληξε.

 

Τσεκάρετε και τα δεδομένα μην τυχόν ενεργοποιήθηκαν χωρίς πακέτο και χρεωθήκατε.

 

Τσεκάρετε και μήπως καλέσατε πενταψήφια τύπου ΕΟΠΥΥ που πολλοί νομίζουν ότι δεν χρεώνονται και λανθάνουν.

Link to comment
Share on other sites

Εχω τσεκαρει τα παντα και ομως ετσι απλα χαθηκαν.....ας ελπισουμε εστω να μην ξαναγινει!!!!

βαζω 5 ευρω καθε μηνα ΠΡΙΝ να ληξει το ιντερνετ ειχα πανω απο 3GB, τηλεφωνα παιρνω ΜΟΝΟ μεσω VOIP με το σταθερο μου μεσω ιντερνετ, ειχα ενεργο πακετο μυνηματων και ποτε δεν παιρνω ΕΟΠΥ κτλ.

Δεν υπαρχει καμια απολυτως δικαιολογια που χαθηκαν τοσα ευρω....

Edited by Nikifoross
Link to comment
Share on other sites

καλημερα, οχι ειπα να τους κανω δωρο γιατι δεν εχω χρονο για να τον χασω σε καταστηματα....αμα ξαναγινει ποτε θα δουμε!
Link to comment
Share on other sites

καλημερα, οχι ειπα να τους κανω δωρο γιατι δεν εχω χρονο για να τον χασω σε καταστηματα....αμα ξαναγινει ποτε θα δουμε!

 

Αναλυτικη μεσω τηλεφωνου η mail δεν γινεται? (Στην vodafone) Μπορεις με απλο μειλ να ζητησεις αναλυτικη κατασταση κλησεων αναγραφοντας φυσικα τα στοιχεια σου τηλεφωνο ονοματεπωνυμο διευθυνση και ΑΦΜ και μου τα στελνουν εντυπως περιπου καμια βδομαδα μετα.Ισως γινεται κατι αντιστοιχο στην Κοσμοτε ωστε να μην τρεχεις 2 φορες σε καταστημα.

Link to comment
Share on other sites

Εμενα μου ειπαν οτι πρεπει να παω σε καταστημα και μαλιστα με φωτοτυπια της ταυτοτητας μου να κανω καποια αιτηση! οποτε πρεπει να πας και 2 φορες και αν βγαλεις τελικα ακρη να ξανατρεχεις, οποτε δεν το εκανα....:mad: αμα ξαναγινει θα δω, αμα ειναι να συμπληρωσεις και αιτηση πως να γινει με email ή αλλιως αφου δεν την εχεις?
Link to comment
Share on other sites

Το περίεργο είναι ότι εδώ στο Myphone κανείς απολύτως δεν έχει πάει να ζητήσει αναλυτική.

Φαίνεται ότι η καταγγελία σε ένα forum είναι πιό εύκολη.

Link to comment
Share on other sites

Το να αναφέρεις κάτι που έπαθες και να ρωτήσεις αν το έπαθε άλλος εσύ το θεωρείς καταγγελία? :lol:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...