Jump to content

Huawei P8 Lite


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κάτοχος και εγώ απο σήμερα ενός ALE-L21. Ειναι όμως λογικό να έχει εγκατεστημένο το superuser? Αυτό δεν προϋποθέτει να είναι το τηλ rooted? τώρα κάνω μια επαναφορά δεδομένων να το ξαναψαξω λίγο...
Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος και εγώ απο σήμερα ενός ALE-L21. Ειναι όμως λογικό να έχει εγκατεστημένο το superuser? Αυτό δεν προϋποθέτει να είναι το τηλ rooted? τώρα κάνω μια επαναφορά δεδομένων να το ξαναψαξω λίγο...

Ειναι root .σιγουρα μεταχειρισμενο το πηρες ε;

Link to comment
Share on other sites

Για καινούργιο το αγόρασα από scroutz.

 

Στάλθηκε από το SM-G800F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν υπαρχει περιπτωση να ειναι καινουριο

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας

αγόρασα πρόσφατα το εν λόγω κινητό

και φοράει αυτό το firmware C432B170

κάνω ελεγχο για ενημερώσεις και μου γράφει οτι δεν υπάρχουν

Στο επίσημο site tis Huawei υπάρχει για κατέβασμα αυτό

Huawei P8 Lite (ALE-L21) Firmware V100R001C636B170_Android 5.0.1_EMUI 3.1 2016-3-29

αξίζει τον κόπο να το περάσω ?

θα δω κάποιες ουσιαστικές διαφορές προς το καλύτερο ?

Σας ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Πήρα τηλέφωνο στην αντιπροσωπεία το superuser δεν το ξέρανε. Μου ζήτησε τα 2 ΙΜΕΙ και το όνομα του καταστήματος και μου είπε οτι εχει εισαχθεί κανονικά και καλύπτεται απο 2ετη εγγύηση. Μετά απο επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων έχουν εξαφανιστεί όλα. Απ' οτι μου είπαν κάποια καταστήματα τα ανοίγουν για επίδειξη και εγκαθιστούν διάφορα προγράμματα αλλά το δικό μου φαίνεται αχρησιμοποίητο. Θα δούμε. Προς το παρών δουλεύει καλά.

μια πρώτη σύγκριση με το S5 mini που έχω¨απο μπαταρία τα ίδια απο οθόνη πολύ καλύτερη του σ5 μινι απο ισχύ η μνήμη ραμ παίζει σημαντικό ρόλο, απο φωτο καλύτερη ανάλυση το π8. Αυτά και βλέπουμε

Link to comment
Share on other sites

Πήρα τηλέφωνο στην αντιπροσωπεία το superuser δεν το ξέρανε. Μου ζήτησε τα 2 ΙΜΕΙ και το όνομα του καταστήματος και μου είπε οτι εχει εισαχθεί κανονικά και καλύπτεται απο 2ετη εγγύηση. Μετά απο επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων έχουν εξαφανιστεί όλα. Απ' οτι μου είπαν κάποια καταστήματα τα ανοίγουν για επίδειξη και εγκαθιστούν διάφορα προγράμματα αλλά το δικό μου φαίνεται αχρησιμοποίητο. Θα δούμε. Προς το παρών δουλεύει καλά.

μια πρώτη σύγκριση με το S5 mini που έχω¨απο μπαταρία τα ίδια απο οθόνη πολύ καλύτερη του σ5 μινι απο ισχύ η μνήμη ραμ παίζει σημαντικό ρόλο, απο φωτο καλύτερη ανάλυση το π8. Αυτά και βλέπουμε

 

Απο ποιο μαγαζι το πηρες φιλε μου;

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Πήρα τηλέφωνο στην αντιπροσωπεία το superuser δεν το ξέρανε. Μου ζήτησε τα 2 ΙΜΕΙ και το όνομα του καταστήματος και μου είπε οτι εχει εισαχθεί κανονικά και καλύπτεται απο 2ετη εγγύηση. Μετά απο επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων έχουν εξαφανιστεί όλα. Απ' οτι μου είπαν κάποια καταστήματα τα ανοίγουν για επίδειξη και εγκαθιστούν διάφορα προγράμματα αλλά το δικό μου φαίνεται αχρησιμοποίητο. Θα δούμε. Προς το παρών δουλεύει καλά.

μια πρώτη σύγκριση με το S5 mini που έχω¨απο μπαταρία τα ίδια απο οθόνη πολύ καλύτερη του σ5 μινι απο ισχύ η μνήμη ραμ παίζει σημαντικό ρόλο, απο φωτο καλύτερη ανάλυση το π8. Αυτά και βλέπουμε

 

Το τηλ ειναι μεταχειρισμενο φιλε μου....πηγαινε στο καταστημα κ κανε τα ολα λιμπα

Κ μονο που σου ειπαν οτι το ανοιγουν για επιδειξη φτανει...μεταχειρισμενο 100%....

Edited by vasilispas
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν πρέπει να γράψω το όνομα. Στην Καλλιθέα είναι και η τιμή του πάρα πολύ ψηλά στο scroutz...

Πάντως δεν δείχνει ανοιγμένο. Τα δύο αυτοκόλλητα στα πλαγια του κουτιού είδα σε κάποιο unboxing οτι γράφανε το όνομα τις εταιρείας - στο δικό μου τα αυτοκόλλητα είναι χωρίς το λογότυπο. Ας ρίξει κάποιος μια ματιά στο δικό του κουτί. Οχι τιποτε άλλο αλλά για να τον ξ....σω πρέπει να χω αποδείξεις.

 

ααααααα ήταν και χωρίς ζελατίνη

Edited by yts
Ξεχασα να γράψω
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν πρέπει να γράψω το όνομα. Στην Καλλιθέα είναι και η τιμή του πάρα πολύ ψηλά στο scroutz...

Πάντως δεν δείχνει ανοιγμένο. Τα δύο αυτοκόλλητα στα πλαγια του κουτιού είδα σε κάποιο unboxing οτι γράφανε το όνομα τις εταιρείας - στο δικό μου τα αυτοκόλλητα είναι χωρίς το λογότυπο. Ας ρίξει κάποιος μια ματιά στο δικό του κουτί. Οχι τιποτε άλλο αλλά για να τον ξ....σω πρέπει να χω αποδείξεις.

 

ααααααα ήταν και χωρίς ζελατίνη

Εννοειται οτι ειναι μεταχειρισμενο. Το θεμα ειναι ποιο μαγαζι για να ξερουμε το ποιόν τους.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν πρέπει να γράψω το όνομα. Στην Καλλιθέα είναι και η τιμή του πάρα πολύ ψηλά στο scroutz...

Πάντως δεν δείχνει ανοιγμένο. Τα δύο αυτοκόλλητα στα πλαγια του κουτιού είδα σε κάποιο unboxing οτι γράφανε το όνομα τις εταιρείας - στο δικό μου τα αυτοκόλλητα είναι χωρίς το λογότυπο. Ας ρίξει κάποιος μια ματιά στο δικό του κουτί. Οχι τιποτε άλλο αλλά για να τον ξ....σω πρέπει να χω αποδείξεις.

 

ααααααα ήταν και χωρίς ζελατίνη

 

Χωρα προελευσης; εποικοινωνησε με huawei hellas κ δωσε το ιμει σου. Λογικα θα δουνε αν λειτουργησε πριν την ημερομηνια αγορας σου

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν πρέπει να γράψω το όνομα. Στην Καλλιθέα είναι και η τιμή του πάρα πολύ ψηλά στο scroutz...

Πάντως δεν δείχνει ανοιγμένο. Τα δύο αυτοκόλλητα στα πλαγια του κουτιού είδα σε κάποιο unboxing οτι γράφανε το όνομα τις εταιρείας - στο δικό μου τα αυτοκόλλητα είναι χωρίς το λογότυπο. Ας ρίξει κάποιος μια ματιά στο δικό του κουτί. Οχι τιποτε άλλο αλλά για να τον ξ....σω πρέπει να χω αποδείξεις.

 

ααααααα ήταν και χωρίς ζελατίνη

Τι λες καλε; Γιατι να μην το πεις;

Καλλιθεα μενω και δεν ξερω καποιο αξιοπιστο μαγαζι εδω.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζετε αν υπάρχει τρόπος να καθαρίσω μόνος μου την σκόνη που έχει ο φακός της κάμερας από μέσα; http://i64.tinypic.com/e7e2xu.jpg (Δεν ξέρω αν φαίνεται και πολύ καθαρά)

But for chips and for freedom

I could die

 

NOMBRE D'OR JEWELRY

Link to comment
Share on other sites

Χωρα προελευσης; εποικοινωνησε με huawei hellas κ δωσε το ιμει σου. Λογικα θα δουνε αν λειτουργησε πριν την ημερομηνια αγορας σου

Το έκανα και μου είπαν οκ. 2 χρόνια εγγύηση.

 

Στάλθηκε από το SM-G800F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τι λες καλε; Γιατι να μην το πεις;

Καλλιθεα μενω και δεν ξερω καποιο αξιοπιστο μαγαζι εδω.

Παιδιά αν ήμουν σίγουρος ότι ήταν μεταχειρισμένο θα το έλεγα.

 

Στάλθηκε από το SM-G800F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

εχω εγκατεστημενο το outlook αλλα δε μου βγαζει τις ειδοποιησεις οταν ερχεται mail. η μαλλον οποτε θυμαται. καμμια βοηθεια?
Link to comment
Share on other sites

εχω εγκατεστημενο το outlook αλλα δε μου βγαζει τις ειδοποιησεις οταν ερχεται mail. η μαλλον οποτε θυμαται. καμμια βοηθεια?[/QU

 

καλήμερα κοιτά στην μπαταριά να δεις μόλις κλίνει η οθόνη το απενεργοποιεί βάλτο να μην σου κλείνει στις ρύθμισης εξοικονόμηση ενεργείας προστατευμένες εφαρμογές λογικά είναι αυτο εμενα μου το εκανε με το yahoo mail αυτο εκανα και ολα οκ

Link to comment
Share on other sites

Μία ερώτηση προς αυτούς που περάσανε την 6. Το otg λειτουργεί; Στην 5 ήταν απενεργοποιημένη η επιλογή. Μήπως το δώσανε στην 6;
Link to comment
Share on other sites

Μία ερώτηση προς αυτούς που περάσανε την 6. Το otg λειτουργεί; Στην 5 ήταν απενεργοποιημένη η επιλογή. Μήπως το δώσανε στην 6;

 

Δεν εχει otg φιλε μου

Link to comment
Share on other sites

μάγκες όση βάλατε το android 6 και ψάχνετε την εφαρμογή που σβήνει την οθόνη τελικά ο launcher της huawei φταιει... άμα βάλετε τον (NOVA launcher) θα εμφανιστεί το εικονίδιο μέσα στο συρτάρι τον εφαρμογών σήμερα το ανακαλυψα τυχαία, γιατί το κάνει αυτό η huawei δεν μπορώ να καταλάβω... ******* τους γτ ήταν πολύ χρήσιμη και μας ανάγκασε να κατεβάσουμε από άλλον προγραμματιστη.....
Xiaomi Mi9T
Link to comment
Share on other sites

μάγκες όση βάλατε το android 6 και ψάχνετε την εφαρμογή που σβήνει την οθόνη τελικά ο launcher της huawei φταιει... άμα βάλετε τον (NOVA launcher) θα εμφανιστεί το εικονίδιο μέσα στο συρτάρι τον εφαρμογών σήμερα το ανακαλυψα τυχαία, γιατί το κάνει αυτό η huawei δεν μπορώ να καταλάβω... ******* τους γτ ήταν πολύ χρήσιμη και μας ανάγκασε να κατεβάσουμε από άλλον προγραμματιστη.....

 

Ποια εφαρμογη που σβηνει οθονη; τι εννοεις; αν λες για το κουμπι διαχειρισης κλεισιματος οθονης εγω το εχω κανονικα

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα και εγω την 6 ολα οκ αλλα εχω σκαλώσει σε αυτό

στην προηγουμενη εκδοση adroid είχε μια επιλογή προστατευομενες εφαρμογές

για ποιες εφαρμογές θέλεις να δουλευουν στο παρασκήνιο

(δηλαδη να δουλευει και μετά την απενεργοποιηση της οθόνης)

π.χ messenger ,viper

δεν μπορω να την βρω αυτή την επιλογή

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα και εγω την 6 ολα οκ αλλα εχω σκαλώσει σε αυτό

στην προηγουμενη εκδοση adroid είχε μια επιλογή προστατευομενες εφαρμογές

για ποιες εφαρμογές θέλεις να δουλευουν στο παρασκήνιο

(δηλαδη να δουλευει και μετά την απενεργοποιηση της οθόνης)

π.χ messenger ,viper

δεν μπορω να την βρω αυτή την επιλογή

Ευχαριστώ

 

Πας στην εφαρμογη διαχειριση μπαταριας κ νατη φαντη μπαστουνι

Link to comment
Share on other sites

οκ ευχαριστώ πολύ!!!

και μια τελευταία ερώτηση

οταν ειναι απενεργοποιημένη η οθόνη στα εισερχόμενα sms δεν μου ανάβει το led

είναι φυσιολογικό?

το ξέρω σας ζάλισα ελπίζω να είναι η τελευταία φορά που σε ενοχλώ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...