Jump to content

Lenovo S60


sotiriad
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στο skroutz ολοι γραφουν οτι εχει 1,8 ελευθερα. Ας γραψει καποιος ΜΟΝΟ για Εφαρμογες ποσα ελευθερα εχει ;;; Δεν με ενδιαφερουν φωτο και μουσικη.

 

Ναι φιλε καπου τοσο ειναι οντως. Ειναι το μονο αρνητικο του κινητου. Αν κανεις ρουτ διορθωνεται αλλα εγω που δεν θελω να μπω στην διαδικασια (αν και παλια εκανα ρουτ σε ολα μου το κινητα) εχω ξενερωσει αρκετα. Δεν ειναι το τελος του κοσμου αλλα ειναι το μονο του μειον.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 549
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ναι φιλε καπου τοσο ειναι οντως. Ειναι το μονο αρνητικο του κινητου. Αν κανεις ρουτ διορθωνεται αλλα εγω που δεν θελω να μπω στην διαδικασια (αν και παλια εκανα ρουτ σε ολα μου το κινητα) εχω ξενερωσει αρκετα. Δεν ειναι το τελος του κοσμου αλλα ειναι το μονο του μειον.

 

ετσι ακριβως..χρειαζεται η μνημη .

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Στο skroutz ολοι γραφουν οτι εχει 1,8 ελευθερα. Ας γραψει καποιος ΜΟΝΟ για Εφαρμογες ποσα ελευθερα εχει ;;; Δεν με ενδιαφερουν φωτο και μουσικη.

 

Φίλε μου το κινητό εχει 4gb ελεύθερα! Η μνήμη δεν διαχωρίζεται για εφαρμογές τόση μνήμη, και για τα υπολοιπα τόση μνήμη! Είναι όπως σου προείπα για ότι θες εσύ! Εγώ ας πούμε απο τα 4gb έχω τα 2.8gb δεσμευμένα με εφαρμογές και μου απομένουν 1.2gb ελεύθερα!

Link to comment
Share on other sites

Απο χθές είμαι και εγώ κάτοχος του lenovo s60, 149ευρώ απο το Mediamarkt.

Απο τη στιγμή που το ξεπακέταρα όταν το κουνάω ακούγεται ένας χτύπος στο πανω μέρος εκει που είναι το ακουστικό, σαν κάτι να είναι ξεβίδοτο μέσα. Έχει συμβεί και σε κανένα άλλο αυτό?

Να ζητήσω αντικατάσταση του κινητού ή απλά να το στείλω στο service? Η μήπως να ζητήσω τα χρήματά μου πίσω ώστε να μην μπλέξω με το service καθόλου.

Το κινητό δουλευει μια χαρά, αν και δεν το έχω σετάρει ακόμα για να μην κάνω άδικο κόπο σε περίπτωση που αντικατασταθεί.

Επίσης παρατήρησα ότι δεν έχει κουμπί για τα apps και ότι όλα τα apps είναι στην "επιφάνεια εργασίας". Μπορεί να επίλυθεί κάπως αυτό?

Link to comment
Share on other sites

Απο χθές είμαι και εγώ κάτοχος του lenovo s60, 149ευρώ απο το Mediamarkt.

Απο τη στιγμή που το ξεπακέταρα όταν το κουνάω ακούγεται ένας χτύπος στο πανω μέρος εκει που είναι το ακουστικό, σαν κάτι να είναι ξεβίδοτο μέσα. Έχει συμβεί και σε κανένα άλλο αυτό?

Να ζητήσω αντικατάσταση του κινητού ή απλά να το στείλω στο service? Η μήπως να ζητήσω τα χρήματά μου πίσω ώστε να μην μπλέξω με το service καθόλου.

Το κινητό δουλευει μια χαρά, αν και δεν το έχω σετάρει ακόμα για να μην κάνω άδικο κόπο σε περίπτωση που αντικατασταθεί.

Επίσης παρατήρησα ότι δεν έχει κουμπί για τα apps και ότι όλα τα apps είναι στην "επιφάνεια εργασίας". Μπορεί να επίλυθεί κάπως αυτό?

 

και σε εμενα ακουγεται αυτο που λες εξαρχης.

δεν ειναι τιποτα πιστευω.

και μαλλον ειναι εκει που κουμπωνουν οι σιμ και η καρτα μνημης ,η βασεις παιζουν τα λαμακια συγρατησης.

το ειχα παρατηρησει και σε αλλο κινητο οπου ανοιγε το καπακι και εβλεπα τα λαμακια να κουνιουνται και να κανουν αυτον τον ψιλο θορυβο.

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

και σε εμενα ακουγεται αυτο που λες εξαρχης.

δεν ειναι τιποτα πιστευω.

και μαλλον ειναι εκει που κουμπωνουν οι σιμ και η καρτα μνημης ,η βασεις παιζουν τα λαμακια συγρατησης.

το ειχα παρατηρησει και σε αλλο κινητο οπου ανοιγε το καπακι και εβλεπα τα λαμακια να κουνιουνται και να κανουν αυτον τον ψιλο θορυβο.

 

Και εγώ θεώρησα ότι ίσως είναι τα πορτακια απο τις sim Και την sdcard αλλα τα αφαίρεσα και πάλι ακούγονταν.

Μα είναι τόσο κινεζιά...

Link to comment
Share on other sites

απο την στιγμη που δεν εχει προβλημα λειτουργικοτητας,δεν εχει καμια σημασια.

αν εδινες 800 φευγα και ακουγοταν κατι της τοτε θα ηταν χειροτερα...

συμβαινει και στα ακριβα κινητα..

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

Έχω πάρει και samsung με ανάλογη τιμή και δεν είχε τέτοιο θέμα, ήταν αρκετά στιβαρό απλά δεν είχε τόσο καλά χαραλτηριστικά όπως το Lenovo. Ίσως εγώ να περίμενα κάτι καλύτερο απ τη lenovo, δεδομένου ότι τα laptop της είναι τίμια, και γι αυτό να μου κακοφάνηκε.
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι εκμερους φιλου. το εχει παρη εδω και 3 μηνες απο mediamarkt καιι απο την αρχη η ενταση του ακουστικου ειναι αρκετα χαμηλη ενω στην ανοιχτη ακροαση ειναι τελεια. αυτο ειναι προβλημα του τηλεφωνο η ρυθμηζεταιι με εφαρμογη οπως mobileuncle tools.εχω android 5.1 απο οτι μου ειπε και γενικα με την τελευταια εκδοση ειναι πολυ αργο νε αρκετη σαβουρα μεσα.
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι εκμερους φιλου. το εχει παρη εδω και 3 μηνες απο mediamarkt καιι απο την αρχη η ενταση του ακουστικου ειναι αρκετα χαμηλη ενω στην ανοιχτη ακροαση ειναι τελεια. αυτο ειναι προβλημα του τηλεφωνο η ρυθμηζεταιι με εφαρμογη οπως mobileuncle tools.εχω android 5.1 απο οτι μου ειπε και γενικα με την τελευταια εκδοση ειναι πολυ αργο νε αρκετη σαβουρα μεσα.

 

Δεν ξέρω να σου απαντήσω γιατί δεν έχω βάλει sim ακόμη μιας και μίλησα με mediamarkt και είπαμε να το στείλω πίσω να το δούν και να μου το αντικαταστήσουν. Το θέμα είναι αν τα κάνουν όλα αυτόν τον χτύπο τότε και το καινούριο που θα μου στείλουν πάλι θα χτυπάει, με λίγα λόγια αν είναι γενικό το "κακό" τότε θα πάει χαμένη μια εβδομάδα με τα πήγαινε έλα των courier.

Όταν πάρω το νέο και βάλω sim θα σου πω για την ένταση. Εμένα είχε την έκδοση Lollipop 5.0.2

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι εκμερους φιλου. το εχει παρη εδω και 3 μηνες απο mediamarkt καιι απο την αρχη η ενταση του ακουστικου ειναι αρκετα χαμηλη ενω στην ανοιχτη ακροαση ειναι τελεια. αυτο ειναι προβλημα του τηλεφωνο η ρυθμηζεταιι με εφαρμογη οπως mobileuncle tools.εχω android 5.1 απο οτι μου ειπε και γενικα με την τελευταια εκδοση ειναι πολυ αργο νε αρκετη σαβουρα μεσα.

 

Θα σας απαντήσω στα ερωτήματα σας!

1) Το δικό μου ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ κανέναν χτύπο η θόρυβο γενικότερα και πουθενά και είναι αρκετά στιβαρό. Οπότε κατευθείαν αντικατάσταση, διότι αγόρασες κινητό και όχι κουδουνίστρα!

2) Για την ένταση θα μπορούσες να την πειράξεις με το mobileuncle, αν και εφόσον ηταν αφενός με επεξεργαστή mediatek, και αφετέρου rootαρισμενο! Επίσης για την 5.0.2-5.1 lollipop δεν έχει βγει root ακόμα! Όλα τα μοντέλα τα s60 που είναι για την ευρωπαϊκή αγορά ΦΟΡΆΝΕ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΆ επεξεργαστή Qualcomm , οπότε το mobileuncle ΔΕΝ δουλεύει!

Link to comment
Share on other sites

Θα σας απαντήσω στα ερωτήματα σας!

1) Το δικό μου ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ κανέναν χτύπο η θόρυβο γενικότερα και πουθενά και είναι αρκετά στιβαρό. Οπότε κατευθείαν αντικατάσταση, διότι αγόρασες κινητό και όχι κουδουνίστρα!

2) Για την ένταση θα μπορούσες να την πειράξεις με το mobileuncle, αν και εφόσον ηταν αφενός με επεξεργαστή mediatek, και αφετέρου rootαρισμενο! Επίσης για την 5.0.2-5.1 lollipop δεν έχει βγει root ακόμα! Όλα τα μοντέλα τα s60 που είναι για την ευρωπαϊκή αγορά ΦΟΡΆΝΕ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΆ επεξεργαστή Qualcomm , οπότε το mobileuncle ΔΕΝ δουλεύει!

 

Αρα ειναι ελλατωματικο εξαρχης μιας και η ανοιχτη ακροαση ειναι καμπανα ενω το αλλο με τα βιας ακουγετε. Ελεγα μηπως ειναι χαμηλωμενο απο το εργοστασιι και με καποιο τροπο ρυθμηζοτανε η ενταση. Ευχαριστω για την βοηθεια σου.

Link to comment
Share on other sites

Ίσως και η χαμηλή ένταση να οφείλεται και στον χτύπο. Ίσως να χτυπάει το ακουστικό. Δεν μπορώ να το πώ με βεβαιότητα γιατί δεν έχω βάλει sim, ευτυχώς δεν τιν έκοωα σε micro sim γιατί θα έμενα 1 εβδομάδα χωρίς τηλέφωνο. Ελπίζω μέχρι το τέλος της εβδομάδας να έχω το καινούριο στα χέρια μου οπότε τότε θα σας πώ εντυπώσεις. Αν φυσικά δεν είναι κι αυτό κουδουνίστρα οπότε εκεί θα απιτήσω επιστροφή χρημάτων.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια , ειμαι καινουργιος σε αυτο το φορουμ. ( Anyway, εχω στην κατοχη μου αυτο το κινητο μοντελο Lenovo S60-a και δεν μπορω να βρω ανταλλακτικο απο πουθενα, ουτε Κινα, .... Καμια λυση;;;;;;, ευχαριστω εκ των προτερων !!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια , ειμαι καινουργιος σε αυτο το φορουμ. ( Anyway, εχω στην κατοχη μου αυτο το κινητο μοντελο Lenovo S60-a και δεν μπορω να βρω ανταλλακτικο απο πουθενα, ουτε Κινα, .... Καμια λυση;;;;;;, ευχαριστω εκ των προτερων !!!

 

τι ψαχνεις ως ανταλλακτικο ?

τα παντα εχουν απο κινα?

τι εψαξες? που το εψαξες?

και δεν το βρηκες?

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

Απο χθές είμαι και εγώ κάτοχος του lenovo s60, 149ευρώ απο το Mediamarkt.

1) Απο τη στιγμή που το ξεπακέταρα όταν το κουνάω ακούγεται ένας χτύπος στο πανω μέρος εκει που είναι το ακουστικό, σαν κάτι να είναι ξεβίδοτο μέσα. Έχει συμβεί και σε κανένα άλλο αυτό?

Να ζητήσω αντικατάσταση του κινητού ή απλά να το στείλω στο service? Η μήπως να ζητήσω τα χρήματά μου πίσω ώστε να μην μπλέξω με το service καθόλου.

Το κινητό δουλευει μια χαρά, αν και δεν το έχω σετάρει ακόμα για να μην κάνω άδικο κόπο σε περίπτωση που αντικατασταθεί.

2) Επίσης παρατήρησα ότι δεν έχει κουμπί για τα apps και ότι όλα τα apps είναι στην "επιφάνεια εργασίας". Μπορεί να επίλυθεί κάπως αυτό?

 

Σου τα εκανα 1&2 για να απαντησω

1) Μηπως αυτο που ακουγεται ειναι τα κινουμενα μερη της καμερας ? λεω, δεν ξερω

2) βαλε Apex Launcher ή Nova Launcher

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια οποιος βρει τροπο για root σε lollipop να ενημερωσειι!!!!!

 

Δεν θελω να σε απογοητευσω φιλε αλλα πολυ δυσκολο. Ειναι πολυ ασφαλης η συσκευη πλεον. Σε αυτο που ειναι εξισου δυσκολο αλλα ελπιζουμε ειναι να παρουμε marshmellow μπας και ελευθερωθει περισσοτερος χωρος ή μπορεσουμε να σβησουμε καμια αχρηστη εφαρμογη γιατι ρουτ δυσκολο...

Link to comment
Share on other sites

Δε καταλαβαινω γιατι να ειναι τοσο δυσκολο το ρουταρισμα σε αυτο το κινητο με lollipop???δεν παλευεται η κατασταση με τις εφαρμογες που δεν εχουμε χωρο.κατι αλλο.εχει μπει μια διαφημιση και μου την πεταει ξεκαρφωτα μπροστα στην οθονη.τι μπορω να κανω??
Link to comment
Share on other sites

Δε καταλαβαινω γιατι να ειναι τοσο δυσκολο το ρουταρισμα σε αυτο το κινητο με lollipop???δεν παλευεται η κατασταση με τις εφαρμογες που δεν εχουμε χωρο.κατι αλλο.εχει μπει μια διαφημιση και μου την πεταει ξεκαρφωτα μπροστα στην οθονη.τι μπορω να κανω??

 

Λογικα γιατι δεν ασχολουνται και ιδιαιτερα πολλοι developers γιατι δεν ειναι τοσο διασημη συσκευη και γιατι εχει κλειδωσει καλα το κινητο η Lenovo. Πραγματικα με ρουτ και αφαιρεση των πολλων αχρητων εφαρμογων το κινητο θα αγγιζε την τελειοτητα.

 

Για το ερωτημα σου τωρα. Ειτε κοιτας αν εχει επιλογη για να βγει το notification pop up, ειτε απλα την απεγκαταστεις.

Link to comment
Share on other sites

Δεν βρισκω καποιο notification η καποια εφαρμογη.σε kitkat υπαρχει περιπτωση να γυρισουμε??να κατεβασω τη ρομ καιβνα την φορτωσω στην εσωτερικη μνημη και μετα recovery mod???
Link to comment
Share on other sites

Δεν βρισκω καποιο notification η καποια εφαρμογη.σε kitkat υπαρχει περιπτωση να γυρισουμε??να κατεβασω τη ρομ καιβνα την φορτωσω στην εσωτερικη μνημη και μετα recovery mod???

 

Φιλε μαλλον δεν το εξηγησα καλα. Λογικα καποια εφαρμογη σου παραγει την διαφημηση που σου πεταει. Ειτε βλεπεις αν εχει επιλογη για να βγει το notification ειτε την απεγκαθιστας. Μπορεις να γυρισες σε κιτκατ αλλα προσωπικα το βρισκω επιφοβο και δεν το δοκιμαζω. Ψαξε λιγο πιο πισω να δεις τον τροπο αν εχεις ορεξη. Παντως απο οσο εχω ψαξει μονο ρουτ γινεται δεν υπαρχει recovery. Τσεκαρε τα και γραψε που κατεληψες. Καλη τυχη :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια , ειμαι καινουργιος σε αυτο το φορουμ. ( Anyway, εχω στην κατοχη μου αυτο το κινητο μοντελο Lenovo S60-a και δεν μπορω να βρω ανταλλακτικο απο πουθενα, ουτε Κινα, .... Καμια λυση;;;;;;, ευχαριστω εκ των προτερων !!!

 

τι ψαχνεις ?

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μαλλον δεν το εξηγησα καλα. Λογικα καποια εφαρμογη σου παραγει την διαφημηση που σου πεταει. Ειτε βλεπεις αν εχει επιλογη για να βγει το notification ειτε την απεγκαθιστας. Μπορεις να γυρισες σε κιτκατ αλλα προσωπικα το βρισκω επιφοβο και δεν το δοκιμαζω. Ψαξε λιγο πιο πισω να δεις τον τροπο αν εχεις ορεξη. Παντως απο οσο εχω ψαξει μονο ρουτ γινεται δεν υπαρχει recovery. Τσεκαρε τα και γραψε που κατεληψες. Καλη τυχη :)

Την βρηκα φιλε μου την εφαρμογη που πεταει την διαφημιση.οκ.οσο για το ρουτ θα περιμενω.ευχαριστω για την αμεση απαντηση.

Link to comment
Share on other sites

Σου τα εκανα 1&2 για να απαντησω

1) Μηπως αυτο που ακουγεται ειναι τα κινουμενα μερη της καμερας ? λεω, δεν ξερω

2) βαλε Apex Launcher ή Nova Launcher

 

1) Πρώτη φορά ακούω να κουνιούντε τα μέρη της κάμερας? Σε κανένα προηγούμενο samsung κινητό μου δεν ακούγονταν κάτι αύτε σε lenovo k3 note που έχω χρησιμοποιήσει λίγο. Η Mediamarkt τώρα μου λέει ότι ο χτύπος ίσως οφείλεται σε πτώση, χωρίς να μου έχει πέσει το κινητό, και θα το στείλει στο service της Lenovo για να αποφανθεί αν όντως είναι κατασκευαστικό λάθος όπως κατλάβατε θη υπομονή μου σιγά σιγά εξαντλέιται με τις μ@λ@...!ες που μου λένε. :angry:

 

2) Πρός τα εκεί θα κατευθυνθώ όοοοταν το πάρω.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...