Jump to content

Lenovo S60


sotiriad
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα παιδια.

μου εχει έρθει εδω και αρκετο καιρό στο s 60 μου η νεα αναβάθμιση αλλα την αγνοούσα παρέμενα στην κιτ κατ λόγω κακης εμπειρίας με την lolipop sto g2 που ειχα ( δεν ειχα καλο σημα και δεν με ακουγαν και καλα ενω με κιτ κατ ολα οκ ) τελος παντον ειπα απο εχτες να την παρω την αναβάθμιση μέσω οτα αλλα μολις μου ζητήσει εγκατάσταση και κανει επανεκκίνηση μου βγαζει προβλημα οτι δεν μπορει να γινει εγκατασταση μεσω δικτυου.

εχει κανει αλλος αυτο το προβλημα; σκέφτηκα μηπως φταιει το ροοτ αλλα το εκανα unroot απο το kingroot αλλα τα ιδια.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 549
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παρήγγειλα χθες και παρέλαβα σήμερα αυτό εδώ το tempered glass

http://www.ibgmarket.com/index.php?route=product/product&product_id=510&ref=bestprice.gr#axzz3i4IMwLBl

 

Πιάνει ακριβώς όλη την μπροστινή επιφάνεια χωρίς να αφήνει κενά στις άκρες και έχει πολύ καλή αίσθηση της αφής. Το προτείνω σε όποιον δεν θέλει να βάλει την εργοστασιακή ζελατίνα και προτιμάει γυαλί.

 

Άχω βάλει αυτό

http://www.aliexpress.com/item/0-3mm-Tempered-Glass-Film-for-Lenovo-S60-0-2mm-Round-Border-High-Transparent-Screen-Protector/32346526386.html

1,41 $

πολυ καλό !

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια.

μου εχει έρθει εδω και αρκετο καιρό στο s 60 μου η νεα αναβάθμιση αλλα την αγνοούσα παρέμενα στην κιτ κατ λόγω κακης εμπειρίας με την lolipop sto g2 που ειχα ( δεν ειχα καλο σημα και δεν με ακουγαν και καλα ενω με κιτ κατ ολα οκ ) τελος παντον ειπα απο εχτες να την παρω την αναβάθμιση μέσω οτα αλλα μολις μου ζητήσει εγκατάσταση και κανει επανεκκίνηση μου βγαζει προβλημα οτι δεν μπορει να γινει εγκατασταση μεσω δικτυου.

εχει κανει αλλος αυτο το προβλημα; σκέφτηκα μηπως φταιει το ροοτ αλλα το εκανα unroot απο το kingroot αλλα τα ιδια.

 

Το root φταίει και δεν γίνεται! Παρόλο που το έκανες unroot δεν "έφυγε" τελείως! Κατσε με την kitkat και με root, διότι το κινητο πάει πολυ καλά, ενώ με lollipop έχουν αρκετοί θέματα. Επίσης root (ακόμα) δεν υπάρχει για την lollipop.

Edited by memostrikas
Link to comment
Share on other sites

Το root φταίει και δεν γίνεται! Παρόλο που το έκανες unroot δεν "έφυγε" τελείως! Κατσε με την kitkat και με root, διότι το κινητο πάει πολυ καλά, ενώ με lollipop έχουν αρκετοί θέματα. Επίσης root (ακόμα) δεν υπάρχει για την lollipop.

 

οκ καλύτερη η κιτ κατ αλλα αν καποια στιγμή βγει καλύτερη Lollipop με ποιο τρόπο μπορεί να φύγει το ροοτ να την περάσω;

επίσης χειροκίνητα δεν μπορω να την περάσω; αν ναι με ποιο πρόγραμμα και απο που θα την κατεβάσω οποια αναβάθμιση θελω;

ευχαριστώ για την απάντηση

Link to comment
Share on other sites

οκ καλύτερη η κιτ κατ αλλα αν καποια στιγμή βγει καλύτερη Lollipop με ποιο τρόπο μπορεί να φύγει το ροοτ να την περάσω;

επίσης χειροκίνητα δεν μπορω να την περάσω; αν ναι με ποιο πρόγραμμα και απο που θα την κατεβάσω οποια αναβάθμιση θελω;

ευχαριστώ για την απάντηση

 

Θέλει να βρεις την rom να και να την περάσεις με το upgrade tool που είναι για τους qualcomm

Link to comment
Share on other sites

Θέλει να βρεις την rom να και να την περάσεις με το upgrade tool που είναι για τους qualcomm

ok ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα έχω το Lenovo S60-W

Γνωρίζετε τι διαφορές έχει με το S60 ?

Φοράει την:

https://dl.dropboxusercontent.com/u/23140522/2015-08-24-07-02-29-562_version.jpeg

 

Kitekat 4.4.4 και δεν έχει άλλη αναβάθμιση.

 

και έχω τα εξής θέματα:

 

1. Δεν λειρουργεί ο Power Manager που σημαίνει ότι λείπει. Μήπως κάποιος έχει το apk ?

 

2. Η εφαρμογή για επαφές που έχει δεν συγχρονιζει με Google. Έχει κάποιος λύση ?

 

3. Με πιό απλό τρόπο προτείνετε root ? iroot, kingo ? ...

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα έχω το Lenovo S60-W

Γνωρίζετε τι διαφορές έχει με το S60 ?

Φοράει την:

https://dl.dropboxusercontent.com/u/23140522/2015-08-24-07-02-29-562_version.jpeg

 

Kitekat 4.4.4 και δεν έχει άλλη αναβάθμιση.

 

και έχω τα εξής θέματα:

 

1. Δεν λειρουργεί ο Power Manager που σημαίνει ότι λείπει. Μήπως κάποιος έχει το apk ?

 

2. Η εφαρμογή για επαφές που έχει δεν συγχρονιζει με Google. Έχει κάποιος λύση ?

 

3. Με πιό απλό τρόπο προτείνετε root ? iroot, kingo ? ...

 

Η διαφορές ανάμεσα στα s60-a, -T, -W είναι ανάλογα σε ποία χώρα κυκλοφορεί! Για Ευρώπη ειναι με το a! Για κίνα το t και w νομίζω για Ινδονησία κτλ κτλ!

1) Οταν λες ο power manager δεν λειτουργεί επειδή λείπει τι εννοείς ? Δεν υπάρχει μενού για διαχείριση ενέργειας?

 

2) Υπάρχει ενα app της Google με το οποίο κάνεις αυτην την δουλεία, αλλά δεν θυμάμαι το όνομα του! Ψαξε στο google στην αναζήτηση με θέμα προβλημα συγχρονισμού επαφών myphone

και θα σου βγάλει την ενότητα στο φόρουμ μας όπου έχει ειπωθεί γι'αυτο...!

 

3) root προτείνω. Kingroot! Γρήγορα, εύκολα, και χωρίς προβλήματα! Απλά θα πρέπει να κατεβάσεις το kingroot απο την έκδοση 4.5 και μετά διότι οι παλαιότερες δεν κάνουν! Και επίσης να είσαι συνδεδεμένος στο internet, διότι συνδέεται και κατεβάζει το(α) exploit που χρειάζεται για το root!

Edited by memostrikas
Link to comment
Share on other sites

Η διαφορές ανάμεσα στα s60-a, -T, -W είναι ανάλογα σε ποία χώρα κυκλοφορεί! Για Ευρώπη ειναι με το a! Για κίνα το t και w νομίζω για Ινδονησία κτλ κτλ!

1) Οταν λες ο power manager δεν λειτουργεί επειδή λείπει τι εννοείς ? Δεν υπάρχει μενού για διαχείριση ενέργειας?

 

2) Υπάρχει ενα app της Google με το οποίο κάνεις αυτην την δουλεία, αλλά δεν θυμάμαι το όνομα του! Ψαξε στο google στην αναζήτηση με θέμα προβλημα συγχρονισμού επαφών myphone

και θα σου βγάλει την ενότητα στο φόρουμ μας όπου έχει ειπωθεί γι'αυτο...!

 

3) root προτείνω. Kingroot! Γρήγορα, εύκολα, και χωρίς προβλήματα! Απλά θα πρέπει να κατεβάσεις το kingroot απο την έκδοση 4.5 και μετά διότι οι παλαιότερες δεν κάνουν! Και επίσης να είσαι συνδεδεμένος στο internet, διότι συνδέεται και κατεβάζει το(α) exploit που χρειάζεται για το root!

 

1) Υπάρχει αλλά οταν το πατάς κρασάρει που σημαίνει ότι δεν υπάρχει ότι ότι άλλο ...

 

2) Το πρόβλημα δεν λύνεται με αυτό που προτείνεις διότι πρακτικά:

 

Lenovo S60-w contacts missing in google account

 

το έχουν και άλλοι αυτό το πρόβλημα διότι είναι προβληματική η ROM.

 

H ερώτηση είναι πρακτικά ποιά ROM να φορτώσω για αυτό το τηλέφωνο multilingual και εδώ δεν έχει απαντήσει σαφώς κανένας από όσα Forum έχω διαβάσει. Είμαστε η κατηγορία που έχει αγοράσει από ALiexpress.

 

3) Αφού το ρουταρω με Kingo μετα εγκαθιστώ το SuperSU ή το KingoUser ?

Edited by aanastasopoulos
συμπλήρωση
Link to comment
Share on other sites

1) Υπάρχει αλλά οταν το πατάς κρασάρει που σημαίνει ότι δεν υπάρχει ότι ότι άλλο ...

 

2) Το πρόβλημα δεν λύνεται με αυτό που προτείνεις διότι πρακτικά:

 

Lenovo S60-w contacts missing in google account

 

το έχουν και άλλοι αυτό το πρόβλημα διότι είναι προβληματική η ROM.

 

H ερώτηση είναι πρακτικά ποιά ROM να φορτώσω για αυτό το τηλέφωνο multilingual και εδώ δεν έχει απαντήσει σαφώς κανένας από όσα Forum έχω διαβάσει. Είμαστε η κατηγορία που έχει αγοράσει από ALiexpress.

 

3) Αφού το ρουταρω με Kingo μετα εγκαθιστώ το SuperSU ή το KingoUser ?

 

Επειδή οι rom (οσες τουλάχιστον κυκλοφορούν) δεν ξέρουμε όλες τις γλώσσες που έχουν, και πρακτικά δεν έχει αναφερθεί τρόπος για να περάσεις την οποιαδήποτε rom, παρε τα 2 apps που δεν σου δουλεύουν απο το δικό μου που τα έκανα εξαγωγή να δεις εναν δουλέψουν! Ξέρεις τον τρόπο να τα περάσεις ? Και όσο για το root θα βάλεις το kinguser, διότι με το άλλο θα έχεις θέματα!

 

https://mega.nz/#!cgsXhSLJ!KECOrdXf7_eQIUe76plP9jXNMK9pR1YWSqGitmylbx4

Edited by memostrikas
Link to comment
Share on other sites

Σας έχω καλά νεα!

Μπείτε εδώ να δείτε τον τρόπο εγκατάστασης της rom kitkat 4.4.4

http://lenovo-forums.ru/topic/12568-lenovo-s60-a-прошивка-s60-a-row-s121-150402-android-kk/?do=findComment&comment=372438

Και εδώ σας έχω την rom!

https://mega.nz/#!ctcFyQqY!-CpG3HTSvYVFYCdhy-ZHpYTAy3O1ACDerJFOG6mrfHA

Απλά διαβάστε προσεκτικά για το πως περνιέται, και αν υποστηρίζει ελληνικά!:D

 

θα πρέπει να αλλάξω το region που λέει , για ποιό λόγο ;

Link to comment
Share on other sites

θα πρέπει να αλλάξω το region που λέει , για ποιό λόγο ;

 

Αυτό δεν το ξέρω!

Link to comment
Share on other sites

εγώ είμαι lolipop , λέω να πάω kitkat για να έχω root . Μπορώ να βάλω και άλλες rom ;

 

Ποίες και που είναι?

Link to comment
Share on other sites

ΑΚΥΡΟ

 

\\\///

\\//

\/

αυτό το έχετε δεί ;

http://www.alphabas.es/2015/06/custom-rom-list-for-lenovo-s60.html

Edited by demotapa
Link to comment
Share on other sites

 

Μην τις εμπιστεύεσαι, διότι αφενός μπορεί να εχουν θέματα και αφετέρου ούτε στους xda στο φόρουμ εχει αναφερθεί κάτι, αλλά ούτε και στο needrom που είναι το πιο εγκυρότατο site για να βρεις rom! Θα είχε κάποιος (έστω και ένας) περάσει rom και θα το είχε αναφέρει, αλλά αν ψάξεις δεν βρίσκεις να έχει αναφερθεί κάτι σχετικό!

Link to comment
Share on other sites

Μην τις εμπιστεύεσαι, διότι αφενός μπορεί να εχουν θέματα και αφετέρου ούτε στους xda στο φόρουμ εχει αναφερθεί κάτι, αλλά ούτε και στο needrom που είναι το πιο εγκυρότατο site για να βρεις rom! Θα είχε κάποιος (έστω και ένας) περάσει rom και θα το είχε αναφέρει, αλλά αν ψάξεις δεν βρίσκεις να έχει αναφερθεί κάτι σχετικό!

 

Να αφήσω την lolipop ή να κατέβω σε κιτκατ ; Αλλάζει κάτι διαφορές στην χρήση ;

Link to comment
Share on other sites

Να αφήσω την lolipop ή να κατέβω σε κιτκατ ; Αλλάζει κάτι διαφορές στην χρήση ;

 

Στο root περισσότερο!

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Να αφήσω την lolipop ή να κατέβω σε κιτκατ ; Αλλάζει κάτι διαφορές στην χρήση ;

 

Μπήκα τώρα σε αυτό το site που ανέφερες, και σου κατεβάζει χίλια δύο apps και καλά για να κατεβάσεις την rom,+ που σου ζητάει εγγραφή σε 5αψηφια! Μυρίζομαι απάτη!

Link to comment
Share on other sites

Επειδή οι rom (οσες τουλάχιστον κυκλοφορούν) δεν ξέρουμε όλες τις γλώσσες που έχουν, και πρακτικά δεν έχει αναφερθεί τρόπος για να περάσεις την οποιαδήποτε rom, παρε τα 2 apps που δεν σου δουλεύουν απο το δικό μου που τα έκανα εξαγωγή να δεις εναν δουλέψουν! Ξέρεις τον τρόπο να τα περάσεις ? Και όσο για το root θα βάλεις το kinguser, διότι με το άλλο θα έχεις θέματα!

 

https://mega.nz/#!cgsXhSLJ!KECOrdXf7_eQIUe76plP9jXNMK9pR1YWSqGitmylbx4

Δυσυτυχώς δεν εγκαθίστανται. Το Lenovo S60-W έχει άλλη ΡΟΜ

Link to comment
Share on other sites

Δυσυτυχώς δεν εγκαθίστανται. Το Lenovo S60-W έχει άλλη ΡΟΜ

 

Πως τα έκανες εγκατάσταση ? και έβαλες σωστά και τα permission τους ? Και στην σωστή θέση ?

Edited by memostrikas
Link to comment
Share on other sites

αυτο με το Kingoroot που λετε πρεπει να ειναι εκδοση απο 4.5 και πανω,αναφερεστε σε εκδοση windows η καποιο apk που κανει το root εντος της συσκευης?

επισης,αν θυμαμαι καλα το Kingoroot περναει το Kinguser,σωστα?

παιζει ρολο το αν θα εχει kinguser ,η, superuser?

καλυτερο , χειροτερο?

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

αυτο με το Kingoroot που λετε πρεπει να ειναι εκδοση απο 4.5 και πανω,αναφερεστε σε εκδοση windows η καποιο apk που κανει το root εντος της συσκευης?

επισης,αν θυμαμαι καλα το Kingoroot περναει το Kinguser,σωστα?

παιζει ρολο το αν θα εχει kinguser ,η, superuser?

καλυτερο , χειροτερο?

 

Μιλάω για το kingroot.apk που είναι απευθείας για το root του τηλεφώνου χωρίς την χρήση pc, και θέλει έκδοση 4.5 και άνω, και απαραίτητα ανοιχτό internet για να κατεβάσει exploit και ότι άλλο χρειάζεται ανάλογα το κινητό - μοτελο - rom!

Και ναι περνάει μέσα το kinguser, το οποίο είναι καλύτερό από το superuser στην περίπτωση που το root έχει γίνει με το kingroot! Αλλιώς εαν βάλεις το superuser, θα σου ζητήσει αναβάθμιση του binary και αφού του κάνεις (με κανονικό τρόπο) και μετά κάνεις επανεκκίνηση που ζητάει, θα ξαναζητήσει πάλι τα ίδια και πάλι τα ίδια και πάλι τα ίδια. Καπου προφανώς ζορίζεται! Αλλά και το kinguser μια χαρα κάνει την δουλεία του, + του ότι παρατήρησα ότι δεν σου σπάει τα νεύρα με πολλές ειδοποιήσεις κατά την παραχώρηση δικαιωμάτων... στις εφαρμογές, όπως το superuser!

Edited by memostrikas
Link to comment
Share on other sites

θα πρέπει να αλλάξω το region που λέει , για ποιό λόγο ;

Κάθισα και διάβασα και κατάλαβα ότι: Επειδή η rom είναι η OTA αναβάθμιση και μπορείς να την περάσεις χειροκίνητα, εφόσον έχεις την rom στην sd αλλάζεις το region απο την λιστα που σου βγάζει για να βάλεις και την γλώσσα της χώρας σου! Από ότι διάβασα, περνάς την rom και μετά πατάς ####682# (να έχεις την rom ακόμα στην sd) αλλάζεις το region, και μετά επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων.

Edited by memostrikas
Link to comment
Share on other sites

Μεβρανη οθονης υπαρχει ελλαδα και αν οχι ταιριαζει απο καποιο αλλα τηλεφωνο; καμια οικονομικη flip θηκη υπαρχει γιατι αυτες που βρησκω παιζουν 14+€
Link to comment
Share on other sites

Μεβρανη οθονης υπαρχει ελλαδα και αν οχι ταιριαζει απο καποιο αλλα τηλεφωνο; καμια οικονομικη flip θηκη υπαρχει γιατι αυτες που βρησκω παιζουν 14+€

 

Ψαξε λιγάκι το νήμα και καπου αναφέρει για θήκες και μεμβράνες!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...