Jump to content

Δωρεάν τηλεφωνήματα σε Ευρώπη-ΗΠΑ!


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τι γινεται ρε παιδια απο χθες δεν μπορω να κάνω logon στο Babble για να μιλησω με σταθερα στην ελλάδα. Έχει κανείς το ιδιο προβλημα??? Τους εχω στείλει e-mail χθες αλλα καμία απάντηση!!!!

Παντος ειναι τρομερη υπηρεσια με πολυ καλη ποιοτητα φωνης!!!!

Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος harryal (19 Δεκ. 2004 , 03:37)

 

telika file nrg ti ennoei otan leei ISDN-Greece? egw polu fovamai oti akrivws tis grammes ISDN ennoei...

 

fantasou na pairneis kapoion til kai na skeftesai mipws exei ISDN kai xrewnesai 50p to lepto!!!!

 

 

:blink: :wacko:

 

Με τίποτα δεν εννοεί όποιον έχει ISDN σύνδεση. Απλά εννοεί την μετάδοση όχι μόνο φωνής αλλά και δεδομένων, πχ. κανα βιντεοτηλέφωνο με κάμερες, ιστορίες κλπ... :whistle:

Link to comment
Share on other sites

Σε μενα που εχω isdn 64 δουλευει πολυ καλα!!!!

 

salonicafan_TASO

Στη ζωνη 1 που ειναι η Ελλαδα θα ειναι παντα free!!!!

Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος kpetros (19 Δεκ. 2004 , 21:21)

 

Σε μενα που εχω isdn 64 δουλευει πολυ καλα!!!!

 

salonicafan_TASO

Στη ζωνη 1 που ειναι η Ελλαδα θα ειναι παντα free!!!!

 

 

1000 ta 100???

pernw afova???

:worry:

...
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος salonicafan_TASO (19 Δεκ. 2004 , 22:41)

 

1000 ta 100???

pernw afova???

:worry:

 

 

Δεν συζητάμε αν είναι τώρα ΤΖΑΜΠΑ φίλε. Αυτό εννοείται! Παίρνε αβέρτα όσο είναι καιρός. Απλά τα παιδιά λένε από το νέο έτος θα βάλουνε συνδρομή μάλλον και παίζεται αν είναι ή όχι η Ελλάδα μέσα στα free που θα είναι από το νέο έτος. Προς το παρόν πάντως παίρνετε άφοβα είναι τζάμπα μη μασάτε μία... :cool:

Link to comment
Share on other sites

Ειδατε ε? Ξερετε η εταιρεια εβγλαε το προγραμμα να το δοκιμασουν οι χρηστες και εφοσον εχει απηχηση θα το κανουν εμπορικο προινο. ΕΛπιζω αυτο να αργησει, γιατι θα το δοκιμασω με απλη γραμμη.. Τι ρυθμισεις θελει με απλη γραμμη παιδες..
Link to comment
Share on other sites

Για δειτε και αυτο Skype , ομιλια μεταξυ δυο η πολλων ατομων αρκη να εχουν pc. ΜΙΛΑΜΕ ΤΟ ΤΕΛΕΙΟ .Το εχω και μιλαω απο απλη γραμη με Αγγλια.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος maroulisk (20 Δεκ. 2004 , 23:05)

 

Για δειτε και αυτο Skype , ομιλια μεταξυ δυο η πολλων ατομων αρκη να εχουν pc. ΜΙΛΑΜΕ ΤΟ ΤΕΛΕΙΟ .Το εχω και μιλαω απο απλη γραμη με Αγγλια.

 

 

Δώσε μας λινκ, ρίξε καμιά εξήγηση πρώτα, τα θέλουμε όλα έτοιμα βλέπεις! :p Πού να το ψάχνουμε τώρα... :p

Link to comment
Share on other sites

Oτιδήποτε σχετικά με το skype... ;) http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?s=&threadid=3765&highlight=skype
http://img404.imageshack.us/img404/9686/bestiolnv6nd7.gif
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος harryal (21 Δεκ. 2004 , 01:44)

 

apla to skype den upostirizei to protocolo sip.. me oti auto sinepagetai

 

Τί ακριβώς είναι αυτό το πρωτόκολλο;
http://img404.imageshack.us/img404/9686/bestiolnv6nd7.gif
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος bel (21 Δεκ. 2004 , 01:53)

 

Τί ακριβώς είναι αυτό το πρωτόκολλο;

 

 

Είναι ένα ανοιχτό πρωτόκολλο για Voice Over IP τηλεφωνία. Π.Χ. υπάρχουν πολλά SIP τηλέφωνα, SIP adaptor και γενικά πολλές συσκευές που να το υποστηρίζουν. Το babble ακολουθεί το SIP πρωτόκολλο και μπορείτε π.χ. να πάρετε ένα SIP adaptor, να το συνδέσετε στο κλασσικό σας τηλέφωνο και οι κλήσεις να δρομολογούνται μέσα από το babble!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος maroulisk (20 Δεκ. 2004 , 23:05)

 

Για δειτε και αυτο Skype , ομιλια μεταξυ δυο η πολλων ατομων αρκη να εχουν pc. ΜΙΛΑΜΕ ΤΟ ΤΕΛΕΙΟ .Το εχω και μιλαω απο απλη γραμη με Αγγλια.

 

 

Ρε παιδιά το skype δεν είναι δωρεάν... Πού το είδατε το δωρεάν;Αυτό λέει 10 ευρώ για 10 ώρες ομιλίας και 25 ευρώ για 25 ώρες ομιλίας... :worry:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος harryal (21 Δεκ. 2004 , 14:21)

 

einai dwrean an einai pc-to-pc call

 

 

Άμα είναι pc-to-pc ρε παιδιά μιλάμε και μέσω messenger... Κατέβαζα τζάμπα 10 ΜΒ με dial-up σύνδεση... :mad: :mad:

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά,αμα διαβάζετε το σχετικό topic http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?s=&threadid=3765&highlight=skype θα βλέπατε ότι τα τηλέφωνα δεν είναι δωρεάν.Απλά το skype στην ουσία προσφέρει οτι και το msn,αλλά με καλύτερα αποτελέσματα απο πλευράς ήχου.

 

 

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος harryal (21 Δεκ. 2004 , 12:00)

 

Είναι ένα ανοιχτό πρωτόκολλο για Voice Over IP τηλεφωνία. Π.Χ. υπάρχουν πολλά SIP τηλέφωνα, SIP adaptor και γενικά πολλές συσκευές που να το υποστηρίζουν. Το babble ακολουθεί το SIP πρωτόκολλο και μπορείτε π.χ. να πάρετε ένα SIP adaptor, να το συνδέσετε στο κλασσικό σας τηλέφωνο και οι κλήσεις να δρομολογούνται μέσα από το babble!

 

Οκ thanks :)
http://img404.imageshack.us/img404/9686/bestiolnv6nd7.gif
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια βοηθήσετ λιγάκι. Ενω με PSTN συνδεομουν κανονικά, έβαλα DSL και εχω ρουτερ τωρα. Διαβασα αυτα που λετε αλλα δεν εβγαλα ακρη. Εχω συνδεθεί κανονικά στο babble αλλα όταν προσπαθώ να πάρω μένει κολλημενο στο dialing χωρις να κάνει τπτ αλλο. Καμια ιδέα???
NO DAY BUT TODAY
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος moderndrummer (23 Δεκ. 2004 , 01:23)

 

Ρε παιδια βοηθήσετ λιγάκι. Ενω με PSTN συνδεομουν κανονικά, έβαλα DSL και εχω ρουτερ τωρα. Διαβασα αυτα που λετε αλλα δεν εβγαλα ακρη. Εχω συνδεθεί κανονικά στο babble αλλα όταν προσπαθώ να πάρω μένει κολλημενο στο dialing χωρις να κάνει τπτ αλλο. Καμια ιδέα???

 

 

Μήπως ο router μπλοκάρει τις πόρτες που χρησιμοποιεί το babble???

 

Επίσης υπάρχει μια περίπτωση να έτυχε την δεδομένη στιγμή και να μην λειτουργούσε όντως το babble..

Link to comment
Share on other sites

Ennoeis tis 4092 kai tin alli pou grafei epanw stin arxi tou foroum?? Prospathisa na tis anoixw alla den ta katafera. mallon den prospathisa arketa. pantws den pistevw na einai afto file mou giati sou lew oti syndeetai KANONIKA! apla den pairnei. mipws mporei kanenas na voithisei?
NO DAY BUT TODAY
Link to comment
Share on other sites

Απο οσα καταλαβα απο τα παρακατω 24 του μηνα σταματαει το τσαμπα.

και θα πληρωνεις 10 ευρω το μηνα για 1000 λεπτα δωρεαν ομιλιας.

Σωστα?

 

The new service packages are being launched on December 24th in time for the holiday period and make Babble - we think - the best value internet phone service around. Naturally, the new Babble continues with its principles of free calling and excellent value for money. More details are in the current newsletter on its way to registered users in the next few days.

 

Babble is free ! There is no obligation to join or pay - you can download the Babble software and call other Babblers for free at any time. Those of you who want to Babble to 'real' phones can mix and match from our 2 great packages with free minutes included in the Babble On membership. From Friday 24th December, you can:

 

Continue using Babble to call any destination, topping-up your account as you go - Go Babble !

 

or

 

Become a Babble member with Babble On and for GBP £5 per month, you get 1,000 free minutes every month to the USA, Europe (including Poland and Scandinavia) and Australasia. You will also get 10 free SMS messages to any mobile anywhere in the world.

 

.....and as a seasonal offer for all you keen Babblers, we will include a 50% bonus on all top-ups (Go Babble) or free minutes (Babble On) if you top-up or join before 10th January 2005. That's 1,500 free minutes in your first month on Babble On, so get in quick with your membership.

 

 

 

Οσο για τις πορτες που ο φιλος μας με DSL δεν μπορει να μιλησει:

Στο Site της babble

 

Babble uses the following UDP ports: 3478, 3479 and 5060. The calls are transported using ports generated at random with UDP between 5004 and 65535, although a stateful firewall should not require these UDP ports being explicitly opened.

 

Παντως οσο και να προαπσθησα με το jetspeed 500 δεν τα καταφερα.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά όπως φαίνεται όσο μιλήσαμε μιλήσαμε.. απο αύριο σταματάει το τζάμπα. Και δεν ξέρω αν τελικά με βολεύει να κάνω τις κλήσεις απο το PC μου παρ όλο που είναι σίγουρα φθηνότερα. Θα το σκεφτώ και γενικά σκοπεύω να το ψαξω πολύ ώστε να δουλέψει τελικά. Θα με παιδέψει φαίνεται, αλλα που θα πάει..

 

Όσο για το φίλο Νίκο, αμέσως μόλις καταφέρω οτιδήποτε θα ενημερώσω. Τί αλλο μπορω να κάνω αλλωστε... Θα τη βρούμε την άκρη μην ανησυχείς!

NO DAY BUT TODAY
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος moderndrummer (23 Δεκ. 2004 , 14:15)

 

Τελικά όπως φαίνεται όσο μιλήσαμε μιλήσαμε.. απο αύριο σταματάει το τζάμπα. Και δεν ξέρω αν τελικά με βολεύει να κάνω τις κλήσεις απο το PC μου παρ όλο που είναι σίγουρα φθηνότερα. Θα το σκεφτώ και γενικά σκοπεύω να το ψαξω πολύ ώστε να δουλέψει τελικά. Θα με παιδέψει φαίνεται, αλλα που θα πάει..

 

Όσο για το φίλο Νίκο, αμέσως μόλις καταφέρω οτιδήποτε θα ενημερώσω. Τί αλλο μπορω να κάνω αλλωστε... Θα τη βρούμε την άκρη μην ανησυχείς!

 

 

pantws an exei internet tupou adsl tote den xreiazetai na kaneis tis kliseis mesw pc!!! mporeis kai apo ena klassiko tilephono afou pareis enan voice over ip adaptor! timi peripou 130 eurw

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...