Jump to content

Δωρεάν τηλεφωνήματα σε Ευρώπη-ΗΠΑ!


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδιά ακούστε τι παθαίνω. Καταρχήν έχω σύνδεση ISDN 64 της Otenet.

 

Ενώ παίρνω κανονικά τηλέφωνα και μιλάω, συνήθως μετά το πρώτο δίλεπτο σα να μπλοκάρει η σύνδεση ISDN και αποσυνδέεται! Έχει τύχει σε κανέναν άλλο αυτό;

 

Επίσης το ίδιο συμβαίνει όταν χρησιμοποιώ και το skype. Ρε μπας και έχει πρόβλημα το netmod; Λέτε να μπουκώνει ; :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος harryal ( 7 Δεκ. 2004 , 23:51)

 

Ρε παιδιά ακούστε τι παθαίνω. Καταρχήν έχω σύνδεση ISDN 64 της Otenet.

 

Ενώ παίρνω κανονικά τηλέφωνα και μιλάω, συνήθως μετά το πρώτο δίλεπτο σα να μπλοκάρει η σύνδεση ISDN και αποσυνδέεται! Έχει τύχει σε κανέναν άλλο αυτό;

 

Επίσης το ίδιο συμβαίνει όταν χρησιμοποιώ και το skype. Ρε μπας και έχει πρόβλημα το netmod; Λέτε να μπουκώνει ; :)

 

 

 

Αποσυνδεεται η συνδεση με το ιντερνετ ή το babble ενω μιλας?

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν ακούστε: Κατέβασα τα δύο προγράμματα που λέει εκεί και τα έκανα install. Ενεργοποίησα και λογαριασμό. Μου βγάζει ένα προγραμματάκι, το Babble. Έχει εκεί ένα πληκτρολόγιο και καλείς. Ναι αλλά πού καλείς; Από πού θα μιλήσεις; Μου βγάζει Dialling... και μετά μήνυμα λάθους: Call failed, please check the number and try again... Τι κάνουμε για να μπορούμε να καλέσουμε; :worry:
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος minovg ( 8 Δεκ. 2004 , 02:08)

 

Λοιπόν ακούστε: Κατέβασα τα δύο προγράμματα που λέει εκεί και τα έκανα install. Ενεργοποίησα και λογαριασμό. Μου βγάζει ένα προγραμματάκι, το Babble. Έχει εκεί ένα πληκτρολόγιο και καλείς. Ναι αλλά πού καλείς; Από πού θα μιλήσεις; Μου βγάζει Dialling... και μετά μήνυμα λάθους: Call failed, please check the number and try again... Τι κάνουμε για να μπορούμε να καλέσουμε; :worry:

 

 

Καλεις σε οποιοδηποτε σταθερο αριθμο θελεις σε Ελλαδα,Ευρωπη, Νεα Ζηλανδια, Κεντρικη Αμερικη. Αν εχεις μικροφωνο στον υπολογιστη σου θα μιλησεις απο εκει,αν δεν εχεις να παρεις :p Για να σου βγαζει check the number λογικα δεν εβαλες σωστα τον αριθμο. Θελει 0030 απο μπροστα (αν καλεις Ελλαδα).

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Nrg ( 8 Δεκ. 2004 , 02:11)

 

Καλεις σε οποιοδηποτε σταθερο αριθμο θελεις σε Ελλαδα,Ευρωπη, Νεα Ζηλανδια, Κεντρικη Αμερικη. Αν εχεις μικροφωνο στον υπολογιστη σου θα μιλησεις απο εκει,αν δεν εχεις να παρεις :p Για να σου βγαζει check the number λογικα δεν εβαλες σωστα τον αριθμο. Θελει 0030 απο μπροστα (αν καλεις Ελλαδα).

 

 

Έλα βρε Nrg δεν είμαι και τόσο στόκος!! :p

 

Εννοείται με 0030 καλώ. Δοκίμασα και 0049 για Γερμανία αλλά πάλι τα ίδια. Εγώ παρέκαμψα αυτά που λέτε για ένα x-πρόγραμμα,πειράζει; Το προγραμματάκι με τα USB δεν πρέπει να το κάνει καλή εγκατάσταση. Τι χρησιμεύει αυτό; :worry:

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορεί κάποιος να με βοηθήσει...:worry:

Κατέβασα τα δύο προγράμματα από το babble από δεν μπορώ να κάνω login, παρόλο που βάζω το username και το password που δημιούργησα όταν έκανα registration.

Πατώντας ok στο account details, έχοντας συμπληρώσει τα πεδία, μου βγάζει:

"Please enter a lower case username in the form <user>@babble.net".

To account name είναι το ίδιο με το username???

 

- Προσπαθώ να φτιάξω ένα άλλο username κλπ, αλλά συνεχώς στην σελίδα του babble.net, στο account μου λέει "Username must be at least 3 characters long, lower case, alphanumeric and contain no spaces."

Δοκιμάζω διάφορα αλλά δεν βγάζω άκρη...:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος myphone-fan ( 8 Δεκ. 2004 , 04:40)

 

Αν μπορεί κάποιος να με βοηθήσει...:worry:

Κατέβασα τα δύο προγράμματα από το babble από δεν μπορώ να κάνω login, παρόλο που βάζω το username και το password που δημιούργησα όταν έκανα registration.

Πατώντας ok στο account details, έχοντας συμπληρώσει τα πεδία, μου βγάζει:

"Please enter a lower case username in the form <user>@babble.net".

To account name είναι το ίδιο με το username???

 

- Προσπαθώ να φτιάξω ένα άλλο username κλπ, αλλά συνεχώς στην σελίδα του babble.net, στο account μου λέει "Username must be at least 3 characters long, lower case, alphanumeric and contain no spaces."

Δοκιμάζω διάφορα αλλά δεν βγάζω άκρη...:wacko:

 

 

 

Δεν σε πολυπιανω... :o Τι μηνυμα σου βγαζει οταν πας να κανεις login? Σου ηρθε email που να λεει να ακολουθησεις καποιο λινκ για να ενεργοποιησεις το account σου?

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος minovg ( 8 Δεκ. 2004 , 02:19)

 

Έλα βρε Nrg δεν είμαι και τόσο στόκος!! :p

 

Εννοείται με 0030 καλώ. Δοκίμασα και 0049 για Γερμανία αλλά πάλι τα ίδια. Εγώ παρέκαμψα αυτά που λέτε για ένα x-πρόγραμμα,πειράζει; Το προγραμματάκι με τα USB δεν πρέπει να το κάνει καλή εγκατάσταση. Τι χρησιμεύει αυτό; :worry:

 

 

Αυτο το προβλημα παρουσιαστηκε γιατι σημερα εχει προβλημα ο server του babble. Ουτε εγω μπορω να καλεσω

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο στον Nrg που βρήκε το "κόλπο" αυτό και μπορούμε να τηλεφωνούμε ΔΩΡΕΑΝ! Του αξίζει ένα θετικό κάρμα από μένα, ελπίζω να ακουλουθήσετε και άλλοι!! :)
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Nrg ( 8 Δεκ. 2004 , 04:51)

 

Δεν σε πολυπιανω... :o Τι μηνυμα σου βγαζει οταν πας να κανεις login? Σου ηρθε email που να λεει να ακολουθησεις καποιο λινκ για να ενεργοποιησεις το account σου?

 

 

Ενώ έχω ενεργοποιήσει κανονικά το Babble Account, μέσω του link στο e-mail που μου στάλθηκε, δεν κάνει login ούτε στην σελίδα babble.net, όπου εμφανίζεται το μήνυμα: "Incorrect username or password", ούτε στο πρόγραμμα babble που εγκατέστησα στο pc, όπου όταν προσπαθήσω να κάνω login μου λέει: "Please enter a lower case username in the form <user>@babble.net".

Μετά, ξαναπροσπάθησα να κάνω ένα καινούργιο account στο babble.net, αλλά ενώ συμπληρώνω όλα τα πεδία στο step 1, μου λέει: "Username must be at least 3 characters long, lower case, alphanumeric and contain no spaces."

Ελπίζω να καταλαβαίνεις...

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος myphone-fan ( 8 Δεκ. 2004 , 05:25)

 

Ενώ έχω ενεργοποιήσει κανονικά το Babble Account, μέσω του link στο e-mail που μου στάλθηκε, δεν κάνει login ούτε στην σελίδα babble.net, όπου εμφανίζεται το μήνυμα: "Incorrect username or password", ούτε στο πρόγραμμα babble που εγκατέστησα στο pc, όπου όταν προσπαθήσω να κάνω login μου λέει: "Please enter a lower case username in the form <user>@babble.net".

Μετά, ξαναπροσπάθησα να κάνω ένα καινούργιο account στο babble.net, αλλά ενώ συμπληρώνω όλα τα πεδία στο step 1, μου λέει: "Username must be at least 3 characters long, lower case, alphanumeric and contain no spaces."

Ελπίζω να καταλαβαίνεις...

 

 

Στο site δεν είναι ανάγκη να κάνεις log-in. Ούτε εγώ μπόρεσα να κάνω και δεν χρειάζεται άλλωστε. Το link έκανα κι εγώ καμιά ώρα για να το επισκεφτώ και να ενεργοποιήσω τον λογαριασμό μου και μόνο μετά που έστειλα το λινκ σε έναν DSLάκια γιατί με την 56άρα μου (που είναι 46άρα) ούτε στα πιο τρελά μου όνειρα! :p

 

ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ: Εσένα σε ενδιαφέρει μόνο στο πρόγραμμα να κάνεις log-in, όχι στην σελίδα! Δεν χρειάζεται να κάνεις καινούριο account!

 

Από σήμερα το πρωί αποκαταστάθηκε η επικοινωνία με τον server babble.net και τα τηλέφωνα γίνονται κανονικότατα! Ακόμα και με την δική μου ελεεινή γραμμή η ποιότητα είναι πολύ καλή. Μερικές φορές βέβαια όταν πήγα να ανοίξω έναν explorer ενώ μιλούσα με το σύστημα, ακουγόμουν και άκουγα κάτι σαν επικοινωνία Ζουπανιώτη από Νέα Υόρκη-Χατζηνικολάου!! :p

 

Για τζάμπα είναι καλό πάντως! :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος myphone-fan ( 8 Δεκ. 2004 , 05:25)

 

Μετά, ξαναπροσπάθησα να κάνω ένα καινούργιο account στο babble.net, αλλά ενώ συμπληρώνω όλα τα πεδία στο step 1, μου λέει: "Username must be at least 3 characters long, lower case, alphanumeric and contain no spaces."

Ελπίζω να καταλαβαίνεις...

 

 

Πηγαινε Tools-->Account εκει πρεπει να εχεις κανε ενα account,κανε Edit και σαν username πρεπει να εχεις πχ. Myphonefan@babble.net. Δλδ οτι username εχεις βαλει ακολουθουμενο απο @babble.net. Password βαζεις αυτο που εχεις επιλεξει.

 

Οπως ειπε και ο minovg στην ιστοσελιδα δεν χρειαζεται να εισαι logged in.

Link to comment
Share on other sites

Moλις τωρα δοκιμασα το babble με ενα φιλο μου και μιλησαμε αψογα :happy: :D Ελπιζω να ειναι τζαμπε για αρκετο καιρο ακομα :lol:

Το xlite δεν το δοκιμασα καθολου γιατι το ειχα βαλει και παλιοτερα αλλα δεν καταφερα να μιλησω.

Ενα μπραβο στον Nrg και ενα + καρμα και απο εμενα ;)

Μια παρατηρησουλα μονο,Nrg κανε ενα edit στο λινκ του babble.net εχεις βαλει ενα κομμα στο τελος και για αυτο δεν ανοιγει.

http://img404.imageshack.us/img404/9686/bestiolnv6nd7.gif
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος bel ( 8 Δεκ. 2004 , 13:54)

 

Μια παρατηρησουλα μονο,Nrg κανε ενα edit στο λινκ του babble.net εχεις βαλει ενα κομμα στο τελος και για αυτο δεν ανοιγει.

 

 

"Εχουν περασει 5760.48383020283093 λεπτα απο την ωρα που δημιουργηθηκε το ποστ και δεν μπορειτε να κανετε edit " :wacko: :p

 

Μια επισυμανση: Αν θελετε να καλεσετε Αγγλια καλειτε ΧΩΡΙΣ το 0044 μπροστα γιατι ο server βρισκεται στην Αγγλια .

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Nrg ( 7 Δεκ. 2004 , 23:54)

 

Αποσυνδεεται η συνδεση με το ιντερνετ ή το babble ενω μιλας?

 

 

 

Το internet! Ενώ μιλάω σε κάποια φάση ακούω μόνο τον συνομιλητή μου και εμένα δεν με ακούει. Σα να κάνει μόνο downloading. Μετά από λίγο αποσυνδέεται και από το internet! :(

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος harryal ( 8 Δεκ. 2004 , 15:54)

 

Το internet! Ενώ μιλάω σε κάποια φάση ακούω μόνο τον συνομιλητή μου και εμένα δεν με ακούει. Σα να κάνει μόνο downloading. Μετά από λίγο αποσυνδέεται και από το internet! :(

 

 

Αφου συνεβαινε και με το skype λογικα δεν ειναι καποια ρυθμιση του babble. Ε κι εσυ!!Μιλα 2 λεπτα και ξαναπαιρνε :p

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ενώ καλεί και κτυπάει κανονικά το σταθερό, όταν το σηκώσω δεν ακούω τίποτα, ενώ το babble εξακολουθεί να κάνει τον ήχο της κλήσης.

I can't tell you what the Cuore Sportivo is...

You have to see it for yourself.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος t300 ( 8 Δεκ. 2004 , 20:00)

 

Σήμερα ενώ καλεί και κτυπάει κανονικά το σταθερό, όταν το σηκώσω δεν ακούω τίποτα, ενώ το babble εξακολουθεί να κάνει τον ήχο της κλήσης.

 

 

Εμενα δουλευει κανονικα... :alien:

Link to comment
Share on other sites

Κι ενώ είχα το x-lite στο tray και σέρφαρα ανέμελος στο ίντερνετ ακούω ξαφνικά "Μεσογείων σε 5 λεπτά όβερ"!!! Έπεσα σε συχνότητα ραδιοταξί!!!Και άντε καλά είναι να ακούμε και να γελάμε με τα ραδιοταξί...Ως γνωστόν ο Έλληνας είναι περίεργος. Πώς θα σας φαινόταν όμως αν οι συνομιλίες μας μέσω αυτού ακούγονταν σε όλα τα ραδιοταξί της περιοχής μας;;; :p :p Εκεί θα πέφτει το :p !!!
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά υπάρχει τρόπος να κάνουμε τα συμβατά τηλέφωνα να παίζουν σαν Voice over IP τηλέφωνα;

 

Η ΗOL από ότι είδα λεεί κάτι τέτοιο σε ένα καινούριο πακέτο ..

Link to comment
Share on other sites

paidia den kserw an voithaei alla otan mou evgale mnm lathous gia unable to connect at babble network katevasa ta stun clied and server apo http://sourceforge.net/project/showfiles.php?group_id=47735&package_id=101157 kai twra douleuei apsoga

http://www.flyfishingdevon.co.uk/salmon/year1/parkinsons.gif

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος swiffer ( 9 Δεκ. 2004 , 16:38)

 

paidia den kserw an voithaei alla otan mou evgale mnm lathous gia unable to connect at babble network katevasa ta stun clied and server apo http://sourceforge.net/project/showfiles.php?group_id=47735&package_id=101157 kai twra douleuei apsoga

 

 

Ti akrivw einai auto to stun?

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος lovehacker ( 9 Δεκ. 2004 , 18:53)

 

Paidia emena paraponiete o sinomilitis mou (me to tilefono) oti ksanaakouei ti foni tou otan milaei.

 

Ti simvainei ?

 

 

Τι σύνδεση έχεις; Αν έχεις PSTN γιαυτό είναι λίγο χαμηλή η ποιότητα του ήχου. Αλλά ρε φίλε μιλάμε για τζάμπα πράμα, μην περιμένεις και άριστη επικοινωνία. :p

 

Τώρα σοβαρά αυξομείωσε λίγο την ένταση ακουστικού-μικροφώνου σου. Πιστεύω να λυθεί. Γιαυτό ο άλλος ακούει τον εαυτό του δυο φορές... ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...