Jump to content

Galaxy alpha VS z3 compact VS g3(32gb) VS g2(32gb)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα παιδια εχω αληθεια καιει με ποιο τηλ να διαλεξω! ειμαι αναμεσα στα galaxy alpha,z3 compact,g3(32gb) κ g2

με ενδιαφερει να ειναι σφαιρατο χωρις κοληματα χρηση περα απο τα κλασικα ειναι κ παρακολουθηση ταινιων(κ γενικα ειμαι power user αλλα ας πουμε αυτα ειναι τα βασικα).

-το alpha μου αρέσει εμφανισιακα,το δυνατοτερο απ'ολα κ το ultra power saving που ειναι εξαιρετικο!

-το z3c σε εμφάνιση,δυναμη ερχεται 2ο +μπαταρια +αδιαβροχο

-το g2,g3 λογω οθονης στην παρακολουθηση video(αλλα χανουν λιγο σε επεξεργαστη)

τέλος να πω οτι δν με κολανε τοσο 4,6 κ 4,7" γιατι κερδιζω το one hand operation που λενε κ στο χωριο μ :p συν του οτι προέρχομαι απο τις 4" οποτε αυτες θα μου φαινονται οκ.

AAAA!!! να πω οτι θα το κρατησω 2χρονια τουλάχιστον!!!

αυτα συγνωμη αν σας κούρασα κ ευχαριστώ εκ' των πρότερων!!!

Link to comment
Share on other sites

G2 και z3c...εχουν καλες αποδοσεις και δυνατη μπαταρια.Αμα θες μεγαλη οθονη πας στο g3.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Όχι το alpha? Σοβαρά; το είχα ως νούμερο1 για έχω ήσυχο το κεφάλι μ! Το g2 καλό αλλά παλιό και το g3 έχω άκουσει ότι λαγκαρει αρκετά λόγο οθόνης! Οπότε λέτε z3c? Ευχαριστώ πάντως και τους δύο
Link to comment
Share on other sites

οχι Alpha. Κατοχος :P δεν εχει lollipop και τωρα τελευταια εχει αρχισει ψιλοlagαρισματα

 

δεν ξέρω τι κάνεις με το δικό σου αλλά εγώ το εχω 4+ μήνες με kitkat και σχεδόν ένα με lollipop,δεν έχει κανένα πρόβλημα,μάλιστα δεν είχα ξανά συσκευή που την δούλευα 1+ μήνα συνεχόμενα χωρίς reboot και να δούλευε όπως την πρώτη μέρα

Link to comment
Share on other sites

To ultra saving της samsung είναι απλά για γέλια. Η Sony χρόνια μπροστά σε αυτο το θέμα. Για ταινίες όμως πιστεύω θες 5+ ίντσες. Οπότε πας σε lg
Link to comment
Share on other sites

Το g3 (το 32αρι πάντα ) δν έχει θέματα με lag? Δλδ αν το βάλω και 30 εφαρμογές δν θα έχω αισθητά lag? Το g2 με κολλάει λίγο η ηλικία τ! Μπορεί τώρα να είναι ακόμα τερατακι αλλά σε ένα δύο χρόνια; το ίδιο και για το g3 σε ένα δύο χρόνια τι;
Link to comment
Share on other sites

Ουτε το Alpha πιστευω εχει μελλον. Η Samsung το εχει αντικαταστησει με την σειρα A (A3,A5,A7) οποτε δεν το βλεπω να πηγαινει για πολυ καιρο ακομα
Link to comment
Share on other sites

Το g3 (το 32αρι πάντα ) δν έχει θέματα με lag? Δλδ αν το βάλω και 30 εφαρμογές δν θα έχω αισθητά lag? Το g2 με κολλάει λίγο η ηλικία τ! Μπορεί τώρα να είναι ακόμα τερατακι αλλά σε ένα δύο χρόνια; το ίδιο και για το g3 σε ένα δύο χρόνια τι;

 

Δεν θα έχεις κανένα θέμα με lag και με 100 εφαρμογές. Μικροlag θα σου εμφανίσει όπως όλα τα android μην τραγικοποιούμε τα πράγματα ;) . Σε σχέση με όλα όσα αναφερεις εγώ θα πήγαινα στο g3 ή στο sony. Και το G2 ειναι πολύ καλό απλά δεν βλεπω το λόγο να πας σε πιο παλιά σε συσκεύη σε αυτά τα λεφτά.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Έχω το Z3 compact και είμαι στα πάντα ευχαριστημένος εκτος απο την κάμερα (σε βραδινές λήψεις). Επίσης το φλας είναι ανεπαρκέστατο, ακόμα και για φακός δεν κάνει καλά-καλά.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ευχαριστώ πολύ ολους για τις απαντήσεις σας!Τλκ κατεληξα στο Ζ3c το οποίο κραταω πλεον στα χέρια μ κ με έχει εντυπωσιασει με την ομορφιά τ κ τις επιδόσεις του! Το φλας πάντως είναι για κλάματα! Σε σχέση με το s advance μου είναι λες κ αλλαζεις σκάλα στο αυτοκίνητο!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ευχαριστώ πολύ ολους για τις απαντήσεις σας!Τλκ κατεληξα στο Ζ3c το οποίο κραταω πλεον στα χέρια μ κ με έχει εντυπωσιασει με την ομορφιά τ κ τις επιδόσεις του! Το φλας πάντως είναι για κλάματα! Σε σχέση με το s advance μου είναι λες κ αλλαζεις σκάλα στο αυτοκίνητο!

Καλορίζικο φίλε μου!

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...