Jump to content

LG G2 vs LG G3 vs Meizu MX4


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα, ποιο απο αυτα ειναι καλύτερο? υπαρχει καποιο αλλο που να συγκρινεται με αυτά?

Το 1ο είναι θρύλος,άρα και παλιό( ;) ),το 2ο μέτρια αντιγραφή του 1ου,το 3ο ο φονιάς των γιγάντων!!!!! (52000+ στο Antutu....)

Link to comment
Share on other sites

Για να μην ανοίγω άλλο θέμα .

LG G2 16gb ή LG G3 16gb

Η διαφορά τους αυτή τη στιγμή είναι 30 ευρώ μόνο και δεν ξέρω πιο να πάρω στη γυναίκα μου.

Link to comment
Share on other sites

Μχ4 οχι απο μενα.Καλο χρυσο ομορφο.Αλλα δεν ειναι το θυριο που παρουσιαζουν στα σκορ.κατα τη γνωμη μου παρε g2.γρηωορο ομορφο και για γυναικα νομιζω εχει καλυτερο κρατημα.Το g3 αξιζει μονο για τη τρομερη καμερα του και την οθονη του.
Link to comment
Share on other sites

Για να μην ανοίγω άλλο θέμα .

LG G2 16gb ή LG G3 16gb

Η διαφορά τους αυτή τη στιγμή είναι 30 ευρώ μόνο και δεν ξέρω πιο να πάρω στη γυναίκα μου.

 

Ε μα κι εσύ ,το νεότερο θα πάρεις. Το G3 μιας κι έχει καλύτερη οθόνη και καλύτερη κάμερα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Πάρε το mx4 αν δεν σε ενοχλούν οι απουσίες:

 

Ραδιοφώνου

Αποσπωμενης μπαταρίας

Micro sd

Nfc

 

Επίσης στο meizu η ελληνική μετάφραση εχει και κάποιες κινεζιες αμεταφραστες μεσα οπως ειχα διαβάσει . Δλδ εχει γίνει πρόχειρη δουλεια στην μετάφραση.

Αν σε ενοχλούν όλες αυτές οι απουσίες πάρε το g3. Το g2 καλό χρυσό και θρύλος αλλα ποιος παίρνει κινητο 2 μοντέλα πισω? θα επαιρνες σημερα το iPhone 4? το note 2 ? το s4? γιατι να πάρεις το g2?

Edited by THANKIN
Link to comment
Share on other sites

Το mx4 έχει σίγουρα τη καλύτερη ποιότητα κατασκευής κ κάμερα.. Μετά θα πήγαινα στο g2 το οποίο κ κατέχω τώρα κ έχει τη καλύτερη μπαταρία μεταξύ των τριών χωρίς να υστερεί πουθενά.. απεναντιας θα'λεγα κιόλας..
Link to comment
Share on other sites

Το mx4 έχει σίγουρα τη καλύτερη ποιότητα κατασκευής κ κάμερα.. Μετά θα πήγαινα στο g2 το οποίο κ κατέχω τώρα κ έχει τη καλύτερη μπαταρία μεταξύ των τριών χωρίς να υστερεί πουθενά.. απεναντιας θα'λεγα κιόλας..

 

Δεν νομίζω το meizu να υπερτερεί απο τα lg σε ποιοτητα κατασκευής. Σε καμερα θα συμφωνήσω . Απλα το mx4 εκείνο που με ενοχλεί ειναι οτι εχει πολλές και μαζεμένες απουσίες για ναυαρχίδα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω το meizu να υπερτερεί απο τα lg σε ποιοτητα κατασκευής. Σε καμερα θα συμφωνήσω . Απλα το mx4 εκείνο που με ενοχλεί ειναι οτι εχει πολλές και μαζεμένες απουσίες για ναυαρχίδα.

 

υπερτερεί κατά πολύ,τα είχα και τα 3

Link to comment
Share on other sites

υπερτερεί κατά πολύ,τα είχα και τα 3

 

Δεν θα διαφωνήσω καθως δεν εχω πιάσει το meizu. Οι απουσίες όμως που ανέφερα παραμένουν και ειναι πολλές μαζεμένες για κινητο των + 300 ευρω.

Το G3 ειναι πιο πλήρης συσκευη απο τις 3 με τα γνωστα κουσούρια του αλλα overall καλυτερο και πιο φρέσκο απο το g2

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

παιδιά το g3 με 801 δεν ειχε

κάποια θέματα που διορθώθηκαν με τον 805?

 

κι εγώ αυτά τα 3 κοιτάω γιατί τα έχει το fastcardtech πάμφθηνα..

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

παιδιά το g3 με 801 δεν ειχε

κάποια θέματα που διορθώθηκαν με τον 805?

 

κι εγώ αυτά τα 3 κοιτάω γιατί τα έχει το fastcardtech πάμφθηνα..

 

το G3 που εισάγεται επίσημα και έχουν και τα σκρουτζομάγαζα είναι με τον 801. Με τον 805 είναι κορεάτικη έκδοση και δεν καλύπτεται με εγγύηση απο LG Hellas. Τα προβλήματα του G3 δεν ήταν λόγω του επεξεργαστή αλλά λόγω της οθόνης με την πολύ υψηλή ανάλυση σε σχέση με τον επεξεργαστή. Εγώ προσωπικά έιχα το LG G3 32GB για 7 μήνες περίπου και το κινητό πετούσε. Μοναδικό για μένα μελανό σημείο είναι το κακογραμμένο ui της LG και η κακή σχετικά αυτονομία (οχι χειρότερη του μέσου όρου). Αν μαζί με την 6.0 η LG δώσει και το ui του G4 πιστεύω το κινητό απλά δεν θα έχει αντίπαλο σε αυτά τα λεφτά ( δεν συγκρίνω με κινέζικα).

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...