Jump to content

Meizu M2 Note


paris_89
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παίδες εγώ το πουλησα τελικά και παραγγειλα το xiaomi mi4. Στο διάστημα που το είχα το κινητό μου άφησε τις καλύτερες εντυπώσεις και το έδωσα μονο γιατί μου αρέσουν οι αλλαγές. Πάντως πολύ πιθανό να επιστρέψω στο μέλον στην meizu, θα παρακολουθώ στενά τις εξελίξεις!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παίδες εγώ το πουλησα τελικά και παραγγειλα το xiaomi mi4. Στο διάστημα που το είχα το κινητό μου άφησε τις καλύτερες εντυπώσεις και το έδωσα μονο γιατί μου αρέσουν οι αλλαγές. Πάντως πολύ πιθανό να επιστρέψω στο μέλον στην meizu, θα παρακολουθώ στενά τις εξελίξεις!

 

Να φανταστώ πως πήρες αυτό με 150 δολλάρια από το everbuying?

Link to comment
Share on other sites

Να φανταστώ πως πήρες αυτό με 150 δολλάρια από το everbuying?

 

Όχι, 169 από vickmall. Προτιμώ να έχω το κεφάλι μου ήσυχο, μου είπανε ότι θα στηλουν κ μια ψευτοδερματινη θήκη έξτρα δώρο....

Link to comment
Share on other sites

Εχει κανεις αποψη για το melkco tempered glass που εχει το e-shop?
Νokia Ngage(x2) -> SE K700 -> SE K750 -> N73 -> N95 -> Nokia N8-> 808 Pureview-> Meizu M2 Note -> Lumia 950 -> LG V40 (όλο στα μυστήρια πάω και πέφτω :p )
Link to comment
Share on other sites

Εχει κανεις αποψη για το melkco tempered glass που εχει το e-shop?

 

Από το γυαλί της όχι αλλά είδα μια θήκη σιλικόνης melkco σε iphone και ήταν φοβερή, παρά πολύ ποιοτική. Αν το δοκιμασεις δώσε feedback!

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που ρωτηθηκε πριν για τους χαρακτηρες των μηνυματων ξερει κανεις να το απαντησει?ειναι οντως πολυ μικροτερα των 160..

Οσο για το tempered glass προσωπικα εχω δοκιμασει απο το ebay και εχω μεινει απολυτα ικανοποιημενος. Πολυ καλη εφαρμογη, ακομα και με θηκη μαζι δεν κανει φουσκαλες ή κατι τετοιο. Δινω το λινκ γιατι αξιζει η τιμη του ειναι 5 προς 1 σε σχεση με αυτα που βρισκεις εδω..

 

http://www.ebay.com/itm/9H-0-3MM-Hardness-Tempered-Glass-Screen-Protector-Film-For-MEIZU-M2-Note-/381483125524?hash=item58d22a8b14:g:tdIAAOSwbdpWYTwm

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

 

ειμαι ενα click πριν αγορασω το κινητο

 

Εχω διαβασει ενα μειονεκτημα ομως που δεν ξερω αν αληθευει

 

ειναι αληθεια οτι δεν συγχρονιζει τις επαφές από τον λογαριασμό google contacts??

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

 

ειμαι ενα click πριν αγορασω το κινητο

 

Εχω διαβασει ενα μειονεκτημα ομως που δεν ξερω αν αληθευει

 

ειναι αληθεια οτι δεν συγχρονιζει τις επαφές από τον λογαριασμό google contacts??

 

δεν νομιζω να υπαρχει τετοιο θεμα

μια χαρα συγχρονιζει

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

 

ειμαι ενα click πριν αγορασω το κινητο

 

Εχω διαβασει ενα μειονεκτημα ομως που δεν ξερω αν αληθευει

 

ειναι αληθεια οτι δεν συγχρονιζει τις επαφές από τον λογαριασμό google contacts??

 

Αν, με το που το πάρεις κανείς την τελευταία αναβάθμιση θα τα συγχρονισει κανονικα

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

Mιας κ σας βρηκα χαχα συμφωνειτε οτι ειναι η καλυτερη επιλογη σε σχεση με τα παρακατω??

 

*motorola moto g (2nd gen) 8gb

*Hiaomi Redmi 2 8gb

*Meizu M2 16gb

*Huawei Ascend P8 lite 16gb

*Samsung Galaxy A3 16gb

Link to comment
Share on other sites

φυσικα και μπορεις να βαλεις οποια εκδοση ρομ θες μεσω recovery

καλο ειναι να κανεις ενα baxkup

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

στο google play πας οι εφαρμογες και τα παιχνιδια μου εχει δυο μενου τις εγκατεστημενες και ολες

αν πας στο ολες εχει οτι εχεις κατεβασει απο εφαρμογες στον λογαριασμο σου της google

εκει θα τα βρεις ολα

Ευχαριστώ πολύ έκανα αναβάθμιση και είχα πάρει αντίγραφα ασφαλείας τα πάντα μηνύματα και επαφές και μηνύματα και τα έκανα restore. Όλα παίζουν μια χαρά. Αν και χρειάζεται να ξαναπεράσω τις διαφορές εφαρμογές Το μόνο πρόβλημα είναι ότι δεν μπορώ να κάνω login στο flyme. Βγάζει μηνυμα end of input at character 0 of. Δεν μπορώ να καταλάβω τι είναι αλλά το αγνοώ για το λόγω ότι δεν μπορείς να κάνεις πολλά πράγματα στα κινέζικα. Επίσης έχω ερωτήσεις πώς περνάς επαφές από gmail. Την πέρασα από τα αντίγραφα ασφαλείας. Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

 

ειμαι ενα click πριν αγορασω το κινητο

 

Εχω διαβασει ενα μειονεκτημα ομως που δεν ξερω αν αληθευει

 

ειναι αληθεια οτι δεν συγχρονιζει τις επαφές από τον λογαριασμό google contacts??

 

κανενα απολυτως προβλημαμε τις επαφες. Μονο με το messenger του facebook η μπαλιτσα τρελαίνεται που και που και θελει απενεργοποιηση.

Link to comment
Share on other sites

κανενα απολυτως προβλημαμε τις επαφες. Μονο με το messenger του facebook η μπαλιτσα τρελαίνεται που και που και θελει απενεργοποιηση.

 

Η "μπαλίτσα" έχει φτιάξει εδώ και 2-3 updates τώρα. :D

Link to comment
Share on other sites

Mιας κ σας βρηκα χαχα συμφωνειτε οτι ειναι η καλυτερη επιλογη σε σχεση με τα παρακατω??

 

*motorola moto g (2nd gen) 8gb

*Hiaomi Redmi 2 8gb

*Meizu M2 16gb

*Huawei Ascend P8 lite 16gb

*Samsung Galaxy A3 16gb

 

Καθαρα απο αποψη τεχνικων χαρακτηριστικων, πιστευω το moto g δεν εμπιπτει στη κατηγορια των υπολοιπων συσκευων. Το Α3 που λες, ποιο εννοεις; Το 2015 μοντελο ή το 2016; Η καλυτερη επιλογη που αναφερεις, ειναι σχετικο και υποκειμενικο... Αν δε σε ενδιαφερουν τεχνικα χαρακτιριστικα και τοσο (εξαλου τον μεσο χρηστη και τα 5 που γραφεις θα τον ικανοποιησουν) αλλα θες καλη κατασκευη, υποστιριξη και pure android πας motorola. Αν θες αποδοση το m2 note

 

ΥΓ.: Αν σκέφτεσαι να χτυπήσεις το moto g 2nd gen καλύτερα να πας στο moto g 4g (2nd gen). Ίδια συσκευή με 4g και καλύτερη μπαταρία.

Edited by atillas24

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

Για αυτούς που ρωτάνε για τα SMS απλά χρησιμοποιήστε κάποιο άλλη εφαρμογή όπως το Handcent SMS.

Tα κινητά μου : S25-M55-S65-EL71-W302-Mio A701-K530i-Monte-Blade-Xperia T-Meizu M2 Note-Xiaomi Redmi Note 3 Pro.

Link to comment
Share on other sites

Για αυτούς που ρωτάνε για τα SMS απλά χρησιμοποιήστε κάποιο άλλη εφαρμογή όπως το Handcent SMS.

 

Σ εμενα το handcent δεν δουλευει..ενω το εχω αλλαξει ωστε να ειναι η εφαρμογη sms του κινητου δεν ερχονται μυνηματα!το εχει βαλει καποιος αλλος να μου πει αν πρεπει να αλλαξω κατι?στελνω μνμτα απο αλλη συσκευη και τιποτα..

Link to comment
Share on other sites

Από το γυαλί της όχι αλλά είδα μια θήκη σιλικόνης melkco σε iphone και ήταν φοβερή, παρά πολύ ποιοτική. Αν το δοκιμασεις δώσε feedback!

 

Για το γυαλί της Melkco

Είναι 0,3mm και 9H.

Καλή συσκευασία,

Πανάκι αλκοόλης και μικροϊνών μέσα.

Πήρα όλες τις προφυλάξεις καθαριότητας.

Φόρεσα γάντια.

Στο πέρασμα και ενώ φαινόταν ότι όλα θα πάνε καλά, κοντά στο πολυπλήκτρο και ακριβώς πάνω από το ακουστικό, παγίδεψε αέρα, χωρίς να υπάρχει σκόνη.

Δεν έφυγε με πάτημα και σπρώξιμο.

Το ανασήκωσα από την μία γωνία κάτω δεξιά και πήγα σιγά σιγά.

Στα ίδια σημεία πάλι τα ίδια. Επιπλέον στην γωνία που ανασηκώθηκε δεν κολλάει καλά.

Ήταν το πρώτο μου γυαλί και σίγουρα η εμπειρία μετράει.

Πάντως δεν τα κατάφερα καλά...

 

Την κάνει την δουλειά του αλλά αν ξανααγοράσω γυαλί προστασίας θα παραγγείλω από έξω και 3άδα :lol:

Νokia Ngage(x2) -> SE K700 -> SE K750 -> N73 -> N95 -> Nokia N8-> 808 Pureview-> Meizu M2 Note -> Lumia 950 -> LG V40 (όλο στα μυστήρια πάω και πέφτω :p )
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.παρέλαβα χθες το κινητό για τον πατέρα μου το αγορασα και έχω ένα ερώτημα το οποίο μπορεί να ειανξ και χαζό.το μοντέλο είναι με τα 16gb,ευρωπαϊκό και ήρθε με την έκδοση 4.5.4.1i .όλα καλά πολύ καλό για τα λεφτά του.ενημερώσεις παίρνει ota?και πως τις παίρνει;γιατί δν βρίσκω πουθενά στο μενού στις ρυθμίσεις πως γίνεται ενημέρωση. Έχει απαντηθεί αλλά μέχρι την 40 σελίδα πουά διαβασα δεν το βρήκα.ποια είναι ή τελευταία έκδοση επίσης;

Ευχαριστώ πολύ και συγνώμη αν έγινα κουραστικος.

Edited by kommatias_3

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.παρέλαβα χθες το κινητό για τον πατέρα μου το αγορασα και έχω ένα ερώτημα το οποίο μπορεί να ειανξ και χαζό.το μοντέλο είναι με τα 16gb,ευρωπαϊκό και ήρθε με την έκδοση 4.5.4.1i .όλα καλά πολύ καλό για τα λεφτά του.ενημερώσεις παίρνει ota?και πως τις παίρνει;γιατί δν βρίσκω πουθενά στο μενού στις ρυθμίσεις πως γίνεται ενημέρωση. Έχει απαντηθεί αλλά μέχρι την 40 σελίδα πουά διαβασα δεν το βρήκα.ποια είναι ή τελευταία έκδοση επίσης;

Ευχαριστώ πολύ και συγνώμη αν έγινα κουραστικος.

 

Ενημερώσεις δεν "βλέπει" ΟΤΑ. Η πιο τελευταία είναι η 4.5.4.2i (μικρό το κακό). Τη κατεβάζεις την περνάς χύμα (στο root κοινώς) και με την εφαρμογή έγγραφα τη βρίσκεις και τη χτυπάς.

Link to comment
Share on other sites

Έχω θέμα με τον αισθητήρα εγγύτητας! Από σήμερα το πρωί που το ανοιξα σε κάθε κλήση η οθόνη δε σβήνει! Έχω κάνει 3 επανεκκινήσεις και έχω κάνει και βαθμονόμηση αισθητήρα αλλά και πάλι τα ίδια! Τι να κάνω;

aka Αντώνης

Motorola Moto G32 6/128

TCL 20L+

TCL 10L

TCL TAB 10s WiFi

Google Nexus 7 2013 LTE by Asus

Samsung Galaxy Tab Pro 10.1 Lineage OS 14.1

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...