Jump to content

Meizu M2 Note


paris_89
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά, λόγω βιασύνης γιατί το χρειάζεται ο brother, από που παραγγελνω, τι ζητάω και τι κάνω με τις επαφές/συγχρονισμό κτλ. Έχει κάποιο θέμα?? Thanks guys!

Αν και μερικές σελίδες πιο πίσω δεν θα είναι ιδιαίτερος κόπος..μπορείς να παραγγείλει από πολλά μαγαζιά..προτεινόμενο vickmall..μπορείς να μιλήσεις μαζί τους για κάνα δωράκι..αν θέλει ελληνικά να πάρει την Ιντερνασιονάλ έκδοση...επαφές συγχρονισμό αν δεν έχει play store αναφέρεται σε όλες τις σελίδες πιο πίσω.

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αν και μερικές σελίδες πιο πίσω δεν θα είναι ιδιαίτερος κόπος..μπορείς να παραγγείλει από πολλά μαγαζιά..προτεινόμενο vickmall..μπορείς να μιλήσεις μαζί τους για κάνα δωράκι..αν θέλει ελληνικά να πάρει την Ιντερνασιονάλ έκδοση...επαφές συγχρονισμό αν δεν έχει play store αναφέρεται σε όλες τις σελίδες πιο πίσω.

 

Σε ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια ειμαι αναμεσα στο meizu m2 note και το redmi note 2 για αγορα απο minideal. η ερωτηση μου εχει να κανει με την αποδοση της καμερας στις 2 συσκευες (πια ειναι καλυτερη) και αν μπορω να παρακαμψω με καποιο τροπο το μονο ενοχλητικο γεγονος ,αυτο της ελλειψης app drawer και στα δυο κινητα. τελος πιο απο τα 2 θεωρειτε καλυτερη επιλογη γενικα.

 

ευχαριστω

panasonic g600 - sony ericsson t18s - nokia 3310 -panasonic gd75 - nokia 8310 - sony ericsson t68ι - sony ericsson κ750 - sony ericsson κ800 - sony ericsson κ850 - samsung i8910 hd - xperia x10 mini - xperia x8 - xperia neo v - xperia sp
Link to comment
Share on other sites

Changelog 4.5.3

Τελικά είχες δίκιο! Έφταιγε η έκδοση λογισμικού, να φανταστείς ότι επίτηδες πέρασα το αρχικό firm

:p:p:p:p:p

Sony Ericsson X10, HTC Desire, Huawei Ideos X5, Sony Ericsson X10 mini, Motorola Razr XT910i, Samsung Galaxy S3, Sony Ericsson X8, Nexus 4,HTC wildfire S, Sony Ericsson Neo-V, Nexus 5, Blacview JK809, Lenovo A820, Lenovo A760, Oppo Find 7a, Jiayu G2F, Xiaomi Hongmi 1S, THL T6s pro, Umi Zero, Cubot S200, Meizu MX4, Cubot X9, Kingzone Z1, Ulefone be pure, LG G flex 2, Xiaomi Mi Note, Xiaomi Mi Note Pro, Huawei P8 lite, Meizu m2 Note, Moto X style, Letv One Pro, Nexus 6P, Note 5, Xiaomi Redmi 3
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια ειμαι αναμεσα στο meizu m2 note και το redmi note 2 για αγορα απο minideal. η ερωτηση μου εχει να κανει με την αποδοση της καμερας στις 2 συσκευες (πια ειναι καλυτερη) και αν μπορω να παρακαμψω με καποιο τροπο το μονο ενοχλητικο γεγονος ,αυτο της ελλειψης app drawer και στα δυο κινητα. τελος πιο απο τα 2 θεωρειτε καλυτερη επιλογη γενικα.

 

ευχαριστω

 

Φιλος ημουν και εγω αναμεσα στα δυο και πριτιμησα το m2 γιατι διαβαζα για κακη μπαταρια, μετρια καμερα και καποια φαινομενα ανεβασμενης θερμοκρασιας στο xiaomi. Ξερω βεβαια οτι σε επιδοσεις το m2 ειναι λιγο κατωτερο, αλλα κατωτερο ειναι και απο το k3 note που εχω τωρα. Δεν με περαζει να μην εχω κορυφαιο επεξεργαστη, δινω βαρυτητα σε ποιοτητα, απροβληματιστη λειτουργια, μπαταρια, καλη οθονη και εμφανιση. Τομεις που πιστευω να με καλυψει το m2 note!

Εγω το πηρα απο το vickmall και το περιμενω πως και πως....ελπιζω να βοηθησα!

Link to comment
Share on other sites

Αν και ακριβότερο,σκεφτομαι να το πάρω απ το expansys.Γνωρίζει κάποιος αν είναι αξιόπιστο το συγκεκριμένο σαιτ και με τι έκδοση λογισμικού το στέλνουν?Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το είχα πάρει από expansys, φυσικά με international στέλνουν, επίσης στο συγκεκριμένο κατάστημα, αν δεν σου αρέσει το κινητό, μπορείς να το επιστρέψεις εντός 14 ημερών και χάνεις μόνο τα έξοδα αποστολής...

 

;););)

Sony Ericsson X10, HTC Desire, Huawei Ideos X5, Sony Ericsson X10 mini, Motorola Razr XT910i, Samsung Galaxy S3, Sony Ericsson X8, Nexus 4,HTC wildfire S, Sony Ericsson Neo-V, Nexus 5, Blacview JK809, Lenovo A820, Lenovo A760, Oppo Find 7a, Jiayu G2F, Xiaomi Hongmi 1S, THL T6s pro, Umi Zero, Cubot S200, Meizu MX4, Cubot X9, Kingzone Z1, Ulefone be pure, LG G flex 2, Xiaomi Mi Note, Xiaomi Mi Note Pro, Huawei P8 lite, Meizu m2 Note, Moto X style, Letv One Pro, Nexus 6P, Note 5, Xiaomi Redmi 3
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το είχα πάρει από expansys, φυσικά με international στέλνουν, επίσης στο συγκεκριμένο κατάστημα, αν δεν σου αρέσει το κινητό, μπορείς να το επιστρέψεις εντός 14 ημερών και χάνεις μόνο τα έξοδα αποστολής...

 

;););)

 

Έμεινες ευχαριστημένος απ το κατάστημα?Πόσες μέρες περίπου έκανε να το λάβεις?

Link to comment
Share on other sites

Όποιος ενδιαφέρεται.

Αγοράζετε το τηλεφωνακι σε κινεζική εκδοχή. 1.ειναι φθηνότερο 2. Δεν μπλεκεις με το flyme account του κινεζου που θα σας περάσει international rom.

Παραλαμβανεις σε 15_18 ημέρες.

Περνάς μόνος σου inter rom σε μισή ωριτσα.

Τέλος

Link to comment
Share on other sites

Φιλος ημουν και εγω αναμεσα στα δυο και πριτιμησα το m2 γιατι διαβαζα για κακη μπαταρια, μετρια καμερα και καποια φαινομενα ανεβασμενης θερμοκρασιας στο xiaomi. Ξερω βεβαια οτι σε επιδοσεις το m2 ειναι λιγο κατωτερο, αλλα κατωτερο ειναι και απο το k3 note που εχω τωρα. Δεν με περαζει να μην εχω κορυφαιο επεξεργαστη, δινω βαρυτητα σε ποιοτητα, απροβληματιστη λειτουργια, μπαταρια, καλη οθονη και εμφανιση. Τομεις που πιστευω να με καλυψει το m2 note!

Εγω το πηρα απο το vickmall και το περιμενω πως και πως....ελπιζω να βοηθησα!

 

πανω κατω τα ιδια σκεφτομαι και εγω. δεν με ενδιαφερει τοσο η ισχυς του επεξεργαστη αλλα η λειτουργια του τηλ. χωρις lag,η αξιοπιστια,η εμφανιση και η καμερα. μαλλον κλινω προς το m2.τελος του μηνα θα αποφασισω. ευχαριστω για τη βοηθεια σου.

panasonic g600 - sony ericsson t18s - nokia 3310 -panasonic gd75 - nokia 8310 - sony ericsson t68ι - sony ericsson κ750 - sony ericsson κ800 - sony ericsson κ850 - samsung i8910 hd - xperia x10 mini - xperia x8 - xperia neo v - xperia sp
Link to comment
Share on other sites

Έμεινες ευχαριστημένος απ το κατάστημα?Πόσες μέρες περίπου έκανε να το λάβεις?

 

Μην αγχώνεσαι για το κατάστημα! Είναι δοκιμασμένο από πολλούς εδώ κ χρόνια! Σε 3-4 μέρες αν έχουν απόθεμα θα το λάβεις με dhl :)

Sony Ericsson X10, HTC Desire, Huawei Ideos X5, Sony Ericsson X10 mini, Motorola Razr XT910i, Samsung Galaxy S3, Sony Ericsson X8, Nexus 4,HTC wildfire S, Sony Ericsson Neo-V, Nexus 5, Blacview JK809, Lenovo A820, Lenovo A760, Oppo Find 7a, Jiayu G2F, Xiaomi Hongmi 1S, THL T6s pro, Umi Zero, Cubot S200, Meizu MX4, Cubot X9, Kingzone Z1, Ulefone be pure, LG G flex 2, Xiaomi Mi Note, Xiaomi Mi Note Pro, Huawei P8 lite, Meizu m2 Note, Moto X style, Letv One Pro, Nexus 6P, Note 5, Xiaomi Redmi 3
Link to comment
Share on other sites

Μην αγχώνεσαι για το κατάστημα! Είναι δοκιμασμένο από πολλούς εδώ κ χρόνια! Σε 3-4 μέρες αν έχουν απόθεμα θα το λάβεις με dhl :)

 

Οκ,ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Μου ηρθε σημερα και μενα! Αγορα απο vickmall εφυγε 11/9 και σημερα το ειχα!

Μου ειχαν περασμενη την 4.5.3i, play store και ρουταρισμενο κανονικα. Απλά άλλαξα τη γλωσσα σε ελληνικα και ειμαι πανετοιμη!

 

Αριστη εντυπωση. Πολυ ωραιο, πολυ καλες επιδοσεις στο 4G, σε περιοχη που το προηγουμενο μου κινητο με 3G δυσκολευοταν. Καμερα καταπληκτικη!

Τραβηχτηκε 7 το απογευμα με ελαχιστη φωτεινοτητα αλλά καταπληκτικο αποτελεσμα!

 

ΔΕΝ ΕΧΩ ΛΟΓΙΑ. ΔΕ ΠΕΡΙΓΡΑΦΩ ΆΛΛΟ.:w00t:

Εδώ και το δειγμα: http://1drv.ms/1JljFx8

Edited by mary19
Link to comment
Share on other sites

πως το καταφερνει αυτο το vickmall με απλο ταχυδρομειο (sing post) να παραλαμβανουμε σε 1 εβδομαδα και τα αλλα καταστηματα να κανουν 3 και πανω?

καλοδουλευτο mary19

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα. Σήμερα παρέλαβα κι εγώ από gearbest αφού μου έβγαλαν την πίστη. Ενώ διαφημιζαν παράδοση σε 3-5 μέρες (EU warehouse) έκαναν έξι μέρες να το στείλουν και άλλες 12 ταξίδευε (άλλαξε 7 σταθμούς και 6 χώρες!!!).

Δύο απλές ερωτησουλες έχω.

1ον. An γίνει root μετά μπορεί να γίνει unroot; Ρωτάω γιατί το Novago που θέλω δεν παιζει σε ρουταρισμενες συσκευές.

2ον. Επειδή ήρθε με την A rom, και δε με χαλάνε και τόσο τα Αγγλικά σκέφτομαι να μην βάλω την I για να μη χάσω τα OTA αλλά και επειδή ένας φίλος που το έκανε διαπιστώνει lag, χαμηλή απόδοση του wifi και της μπαταρίας. Υπάρχει τρόπος να πετάξω τις κινεζιες και να έχω το Ελληνικό αλφάβητο στην αναζήτηση επαφών χωρίς να κάνω root; Ευχαριστώ εκ των προτέρων οποιους μπουν στον κόπο να απαντήσουν. Το κινεζακι φυσάει, θεωρώ ότι είναι μια κορυφαία επιλογή πάντα στα χρήματα αυτά....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα. Σήμερα παρέλαβα κι εγώ από gearbest αφού μου έβγαλαν την πίστη. Ενώ διαφημιζαν παράδοση σε 3-5 μέρες (EU warehouse) έκαναν έξι μέρες να το στείλουν και άλλες 12 ταξίδευε (άλλαξε 7 σταθμούς και 6 χώρες!!!).

Δύο απλές ερωτησουλες έχω.

1ον. An γίνει root μετά μπορεί να γίνει unroot; Ρωτάω γιατί το Novago που θέλω δεν παιζει σε ρουταρισμενες συσκευές.

2ον. Επειδή ήρθε με την A rom, και δε με χαλάνε και τόσο τα Αγγλικά σκέφτομαι να μην βάλω την I για να μη χάσω τα OTA αλλά και επειδή ένας φίλος που το έκανε διαπιστώνει lag, χαμηλή απόδοση του wifi και της μπαταρίας. Υπάρχει τρόπος να πετάξω τις κινεζιες και να έχω το Ελληνικό αλφάβητο στην αναζήτηση επαφών χωρίς να κάνω root; Ευχαριστώ εκ των προτέρων οποιους μπουν στον κόπο να απαντήσουν. Το κινεζακι φυσάει, θεωρώ ότι είναι μια κορυφαία επιλογή πάντα στα χρήματα αυτά....

 

μια απο τα ιδια.αργησαν πολυ στην αποστολη και τωρα βλεπω οτι κανει τουρ σε καποιες χωρες..

 

1.0 με επαναφορα γινεται unroot.

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια βοήθεια γιατί ψάχνω και δε θυμάμαι να έχει απαντηθεί.

Κατέβασα μια εφαρμογή για πυξίδα και θέλω να την καλιμπραρω αλλά δε βλέπω πουθενά τις 3 τελιτσες για να ανοίξει το μενού της εφαρμογής.

Έχω δοκιμάσει με πολλούς τρόπους αλλά δε βγαίνει το μενού.

Ξέρει κανείς πως ανοίγει το μενού μιας εφαρμογής όταν δεν είναι εμφανής;

Link to comment
Share on other sites

μόλις παρέλαβα,νομίζω οτι εδώ έχουμε να κάνουμε με ένα αρκετά ποιοτικό κινητό..

φώτο 4.5->4.7->5.0->5.5. (S750-S660-A806-M2)

DSCF9620.JPG

siemens s35i->sony ericsson t100->siemens s65->sony ericsson k750->eten x600->htc diamond->htc diamond 2->xperia ray (ποτέ Nokia :cool:)
Link to comment
Share on other sites

μια απο τα ιδια.αργησαν πολυ στην αποστολη και τωρα βλεπω οτι κανει τουρ σε καποιες χωρες..

 

1.0 με επαναφορα γινεται unroot.

 

Με επαναφορά γίνεται unroot αλλά τα χάνουμε όλα και πάμε σε λούπα... Επίσης έχει καταφέρει κανείς να βάλει διαφορετικό ήχο σε κάθε κάρτα και πως; Κάτι εφαρμογές Dual sim ringtone δεν έπαιξαν...

Link to comment
Share on other sites

Όποιος ενδιαφέρεται.

Αγοράζετε το τηλεφωνακι σε κινεζική εκδοχή. 1.ειναι φθηνότερο 2. Δεν μπλεκεις με το flyme account του κινεζου που θα σας περάσει international rom.

Παραλαμβανεις σε 15_18 ημέρες.

Περνάς μόνος σου inter rom σε μισή ωριτσα.

Τέλος

Στην κινεζικη εκδοχη ερχεται ροοταρισμενο?

Link to comment
Share on other sites

Στην κινεζικη εκδοχη ερχεται ροοταρισμενο?

 

Ρωτάμε τα ίδια kαι τα ίδια. Διαβάστε το νήμα. Είναι πρερουταρισμένο και ρουταρεται με account sto flyme.

Link to comment
Share on other sites

Χαρηκα που ειδα αυτο το κινητο στην Ελλαδα απ'το γερμανο.Θελω να ρωτησω ομως αν υποστηριζει τη συχνοτητα των 800 MHz στο 4g ή τουλαχιστον μπορω να κανω κατι για να την ενεργοποιησω με custom rom;
Link to comment
Share on other sites

Χαρηκα που ειδα αυτο το κινητο στην Ελλαδα απ'το γερμανο.Θελω να ρωτησω ομως αν υποστηριζει τη συχνοτητα των 800 MHz στο 4g ή τουλαχιστον μπορω να κανω κατι για να την ενεργοποιησω με custom rom;

Την 800αρα δεν την υποστηρίζει έχει αναφερθεί πολλάκις...όμως λογικά θα έχεις 4g από τις άλλες μπάντες.

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Την 800αρα δεν την υποστηρίζει έχει αναφερθεί πολλάκις...όμως λογικά θα έχεις 4g από τις άλλες μπάντες.

 

Με ενδιαφερει η 800αρα πολυ λογω wind που τη χρησιμοποιει πολυ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...