Jump to content

Meizu M2 Note


paris_89
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

https://firmwares.meizufans.eu/home/latest

 

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 67 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το έχει δοκιμάσει κανείς το 6 ?? Έχω σκοπό να το περάσω από πάνω. Δεν έχω διαθέσει για όλα από την αρχή.

 

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

https://firmwares.meizufans.eu/home/latest

 

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 67 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το έχει δοκιμάσει κανείς το 6 ?? Έχω σκοπό να το περάσω από πάνω. Δεν έχω διαθέσει για όλα από την αρχή.

 

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Την εβαλα εγω αλλα δε βλεπω μεγαλες διαφορες περα απο τα χρωματα και τη σχεδιαση των εικονιδιων και των χρωματων
Link to comment
Share on other sites

οποιος βρει διαφορες κερδιζει ενα κουλουρι.....

βιντεακια μεσα στο facebook στα ανοιγει με youtube η με το browser ?

Τα ανοίγει με το m.youtube.

Τί θα έπρεπε να κάνει?

 

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Την εβαλα εγω αλλα δε βλεπω μεγαλες διαφορες περα απο τα χρωματα και τη σχεδιαση των εικονιδιων και των χρωματων

Έλυσες κάποιο θέμα σου από τα γνωστά? Δεν χρειάστηκε να τα περάσεις όλα από την αρχή?

 

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τα ανοίγει με το m.youtube.

Τί θα έπρεπε να κάνει?

 

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

προφανως επρεπε να το ανοιγει με την εφαρμογη του youtube οχι μεσω browser

 

----- προσθήκη μηνύματος 58 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έλυσες κάποιο θέμα σου από τα γνωστά? Δεν χρειάστηκε να τα περάσεις όλα από την αρχή?

 

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

το ημεριολογιο γραφει τα δικα του,τα βιντεακια ανοιγουν μεσω browser αντι για Youtube με λιγα λογια τα ιδια και τα ιδια

την περασα με clear data

Link to comment
Share on other sites

σε μενα απο τοτε που πηγα στην 5.1.12 για τα βιντεο του youtube στην εφαρμογη του facebook μου βγαζει παραθυρο και με ρωταει με τι θελω να τ ανοιξω π.χ. με chrome με opera mini η με την εφαρμογη youtube
Link to comment
Share on other sites

προφανως επρεπε να το ανοιγει με την εφαρμογη του youtube οχι μεσω browser

 

----- προσθήκη μηνύματος 58 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

το ημεριολογιο γραφει τα δικα του,τα βιντεακια ανοιγουν μεσω browser αντι για Youtube με λιγα λογια τα ιδια και τα ιδια

την περασα με clear data

Με την εφαρμογή παίζει.

 

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

σε μενα απο τοτε που πηγα στην 5.1.12 για τα βιντεο του youtube στην εφαρμογη του facebook μου βγαζει παραθυρο και με ρωταει με τι θελω να τ ανοιξω π.χ. με chrome με opera mini η με την εφαρμογη youtube
ιπωτς γκενεν αυτο ?
Link to comment
Share on other sites

ιπωτς γκενεν αυτο ?

Έχεις βάλει στο facebook να ανοίγει εξωτερικούς συνδέσμους?

 

0851ed113e73666d59b5dc7f411a2357.jpg

 

5bcb923d88097d5315adf7f0dedca427.jpg

 

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω να πάω από 5.1.12Α σε 5.1.12G. Σε ποια έκδοση της Απόφασης πρέπει να κάνω downgrade για να πιάσει η αλλαγή του region
Link to comment
Share on other sites

Έχεις βάλει στο facebook να ανοίγει εξωτερικούς συνδέσμους?

 

0851ed113e73666d59b5dc7f411a2357.jpg

 

5bcb923d88097d5315adf7f0dedca427.jpg

 

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

ρε συ εισαι θεος ..... ξερεις ποσοι εχουν προβλημα με αυτο το θεμα ?και η πλακα ειναι που μου το κανει σε ολες τις συσκευες που εχω και το εχω αναφερει και σαν βλαβη λειτουργικου στη meizu
Link to comment
Share on other sites

ρε συ εισαι θεος ..... ξερεις ποσοι εχουν προβλημα με αυτο το θεμα ?και η πλακα ειναι που μου το κανει σε ολες τις συσκευες που εχω και το εχω αναφερει και σαν βλαβη λειτουργικου στη meizu

Καλά τόσο καιρό τα'χωνες στην Meizu για μια απλή ρύθμιση ενός άλλου app ( Facebook ) ??? :eek:

 

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλά τόσο καιρό τα'χωνες στην Meizu για μια απλή ρύθμιση ενός άλλου app ( Facebook ) ??? :eek:

 

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

αμα δεις σε σχολια στο official forum της meizu ειναι πολλοι που τους τα χωνουν

μεχρι τις 4.5 εκδοση ανοιγε κανονικα μετα αρχισε το θεμα και απο το καλοκαιρι εχω σκασει και πριν κανενα μηνα το εκανε και το ταμπλετ μου και μου ελεγαν απο τη meizu οτι μαλλον δεν εχει κατσει καλα η αναβαθμιση

Link to comment
Share on other sites

αμα δεις σε σχολια στο official forum της meizu ειναι πολλοι που τους τα χωνουν

μεχρι τις 4.5 εκδοση ανοιγε κανονικα μετα αρχισε το θεμα και απο το καλοκαιρι εχω σκασει και πριν κανενα μηνα το εκανε και το ταμπλετ μου και μου ελεγαν απο τη meizu οτι μαλλον δεν εχει κατσει καλα η αναβαθμιση

Σε εμένα δουλεύει από πάντα. Μπορεί κάποια στιγμή σε update του facebook app να γύρισαν αυτήν την επιλογή σε default off ( τώρα που το γράφω κάτι τέτοιο θυμάμαι παίζει ) και αυτό να συνέπεσε με update λειτουργικού και όλοι να νόμιζαν ότι φταίει η Meizu.

Λοιπόν τώρα που το φτιάξαμε αυτό, τί άλλο πρόβλημα έχεις?

 

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα δουλεύει από πάντα. Μπορεί κάποια στιγμή σε update του facebook app να γύρισαν αυτήν την επιλογή σε default off ( τώρα που το γράφω κάτι τέτοιο θυμάμαι παίζει ) και αυτό να συνέπεσε με update λειτουργικού και όλοι να νόμιζαν ότι φταίει η Meizu.

Λοιπόν τώρα που το φτιάξαμε αυτό, τί άλλο πρόβλημα έχεις?

 

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

εμενα αυτο μου το κανει απο τοτε που εδωσε η meizu την flyme 5 φαντασου

αλλο προβλημα δεν εχω.deufalt browser ποιος ειναι ποιο καλος ?ο chrome η της Meizu ?

Link to comment
Share on other sites

Εμένα παιδιά συνεχίζει να ανοίγει τα YouTube videos με τον browser. Δεν μου βγάζει καν επιλογή να διαλέξω.

 

Default browser προτείνω opera browser. Πολύ καλός!

Link to comment
Share on other sites

Εμένα παιδιά συνεχίζει να ανοίγει τα YouTube videos με τον browser. Δεν μου βγάζει καν επιλογή να διαλέξω.

 

Default browser προτείνω opera browser. Πολύ καλός!

εκανες στο fb αυτο που ειπε ο φιλος απο πανω ?
Link to comment
Share on other sites

Ναι.. Το είχα κάνει ήδη, αλλά το ξετσεκαρα και το ξανά τσέκαρα.

Επίσης, ο Default browser που ανοίγουν τα links από τα emails μέσω της flyme εφαρμογής Email είναι πάντα ο flyme browser, ακόμα και αν έχεις αλλάξει τον Default στα settings - apps - default apps.

Link to comment
Share on other sites

σε μενα μονο με την τελευταια εκδοση 5,1,12 ανοιγουν ολα κομπλε και με ρωταει

σε προηγουμενες εκδοσεις μετα την 5,1,50 ανοιγαν με τον brownser και οι χαρτες και το youtube ακομη και αν επελεγα απο τις ρυθμισεις του φεισμπουκ να ανοιγουν εξωτερικοι συνδεσμοι

Link to comment
Share on other sites

Τι λέτε ρε παιδιά, δε δουλεύει σωστά το τηλέφωνο, στο Tapatalk βλέπω φωτογραφία που είναι με σύνδεσμο στο Flickr μέσα από το Tapatalk μη δίνοντάς μου επιλογή όπως παλιά να την ανοίξω με την εφαρμογή Flickr. Το ίδιο και σε mail με σύνδεσμο για τους χάρτες, δεν με ρωτά και τον ανοίγει με browser.

 

Μέσω Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

εγω απο χθες εχω περασει την beta που δωσανε χθες και νομιζω οτι το κιν δουλευει καλα και ειναι και ποιο γρηγορο
Link to comment
Share on other sites

Καλύτερη λειτουργία της κάμερας, με γρήγορο AF. Στο pro mode, υπάρχει πλέον και ρύθμιση WB, contrast & saturation. Στο auto το WB δουλεύει πλέον ΠΟΛΥ καλύτερα σε εσωτερικό φωτισμό.

Σε γενικές γραμμές το τηλέφωνο δουλεύει γρηγορότερα, ειδικά με πολλές ανοιχτές εφαρμογές. Δεν υπάρχει, στην beta, το themes app αλλά στο φόρουμ της Meizu θα βρείτε link για να το κατεβάσετε. Δεν υπάρχουν ακόμα πολλά themes για το flyme 6.

Η γραμματοσειρά είναι πιο ευκρινής και υπάρχει η δυνατότητα να είναι και bold. To Root υπάρχει στις ρυθμίσεις ασφαλείας όπως και στην προηγούμενη έκδοση.

Η αναβάθμιση έγινε ομαλότατα, θέλει κάνα 20λεπτο αν έχεις πολλά app.

Περισσότερες αλλαγές θα βρείτε στο Changelog

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...