Jump to content

BlackView Zeta V16


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Παιδια μια ενημερωση για να χαρειτε το κινητο σας στο επακρο

Αν σε τυχαιες στιγμες βλεπετε ακυρα notifications spam και ακυρες κατεβασμενες εφαρμογες απενεργοποιηστε μονιμα τις εφαρμογες

Com.android.digh

Com.android.xxfmf

 

Αν εχετε την φθηνη kingston τη 16 αρα πεταξτε τη γιατι δημιουργει προβληματα οπως γκριζο στην προεπισκοπηση φωτο και αλλα. Τα ιδια μου εκανε και σε λενοβο.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Γεια σας και πάλι!

Έχω πλέον το κινητό εδώ και 9 μήνες.

Είμαι γενικά ευχαριστημένη.

Δεν έχω αλλάξει ROM και έλυσα το πρόβλημα που είχα μάλλον λόγω της συγκεκριμένης rom (μου εγκαθιστούσε μόνο του εφαρμογές και μου έβγαζε διαφημίσεις στο άσχετο) κάνοντας το εξής: μετά από κάθε επανεκκίνηση ανοίγω μία οποιδήποτε εφαγμογή και πατάω παρατεταμένα το κεντρικό κουμπί και κάνω Remove All Apps και πλέον δεν συνεχίζουν οι διαφημίσεις κλπ.

Για την σχετικά απλή χρήση που κάνω, έχω περίπου 25 εφαρμογές (όχι παιχνίδα) και όλα δουλεύουν μάλλον καλά. Κάποιες εφαρμογές κρασάρουν πού και πού, ιδίως η Camera FV-5 Lite. Το Opera Mini με 20 tabs ανοιχτά και δουλεύει.

Φαίνεται πολύ ανθεκτικό σε πτώσεις, μου έχει πέσει από το ύψος της μέσης τουλάχιστον 20 φορές, τις 2 ενώ έτρεχα σε άσφαλτο και πέρα από μικρογρατζουνιές δεν έχει πάθει σχεδόν τίποτα εξωτερικά, και εσωτερικά άρχισε να τρίζει το μεγάφωνο του αυτιού, είναι ενοχλητικό αλλά το συνήθισα. Το έχω χωρίς καμία θήκη, ούτε καν της σιλικόνης που ήταν δώρο. Μόνο τη ζελατίνα έχω κολλήσει στην οθόνη.

 

Προβλήματα:

Η κάμερα ήταν σχετικά θολή και έβγαλα το πλαστικό κάλυμμα για να το διορθώσω. Βελτιώθηκε πολύ αλλά μπαίνει σκόνη στο φακό και δεν ξέρω πώς να τον καθαρίσω, το φυσάω με μια "φούσκα" αλλά κάποιες "κατσαρίδες" δεν φεύγουν. Αποτέλεσμα: οι φωτογραφίες είναι με σκουπιδάκια επάνω!

Το μεγάφωνο δεν είναι δυνατό. Για τις κλήσεις δεν με πειράζει (προσωπικά) αλλά που δεν είναι καλή η ανοιχτή ακρόαση είναι πρόβλημα.

 

Πριν λίγο καιρό μου έπεσε ενώ φόρτιζε και ψιλοχάλασε η θύρα USB. Την ίσιωσα λίγο εξωτερικά, αλλά πλέον το PC δεν το "βλέπει" και φορτίζει με δυσκολία. Αποτέλεσμα: χάλασε η μπαταρία γιατί μια κάνει και μια δεν κάνει επαφή κατά τη φόρτιση οπότε, βάλε -βγάλε, πάει η μπαταρία...

 

Ερωτήσεις:

υπάρχει περίπτωση να αλλάζει η θύρα USB; Ή και το μεγάφωνο αυτιού; Είναι ανταλλακτικό που μπορώ να το βρω;

 

Και, επειδή είμαι τόσο ευχαριστημένη, θα ξανάπαιρνα blackview. Είδα ότι υπάρχει το

BLACKVIEW E7s 5.5''

που βγαίνει και σε μπλε (θέλω χρώματιστό κινητό). Το έχει κανείς σας; Δεν το βλέπω στην επίσημη σελίδα της blackwiew. Να ανοίξω νέο νήμα να ρωτήσω;

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
Ψαχνω μπαταρια για το blackview zeta και δεν βρισκω πουθενα!!! Παιζει να ειναι ιδια με του blackview ultra??? Βοηθηστε παιδιαααα plsssssss
Link to comment
Share on other sites

Ψαχνω μπαταρια για το blackview zeta και δεν βρισκω πουθενα!!! Παιζει να ειναι ιδια με του blackview ultra??? Βοηθηστε παιδιαααα plsssssss

 

Εμενα μου φουσκωσε η μπαταρια στους 10 μηνες. Προς μεγαλη μου απογοητευση οταν πηγα στο καταστημα αγορας με την αποδειξη για να μου το φτιαξουν εντος εγγυσης μου ειπαν οτι η μπαταρια εχει 6 μηνες εγγυηση...

Δε θα βρεις μπαταρια δεν υπάρχει πουθενα στον κόσμο και δεν υπάρχει και καμία συμβατή τυχαια απο αλλο κινητο (σου το λεω εχοντας λιωσει αρκετες ωρες συγκρινοντας διαστασεις αντιστοιχων μπαταριων).

Δεν ειναι ιδια με του ultra.

Προσωπικα το πέταξα.

Edited by pantoflakias
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...