Jump to content

Leagoo Elite 5


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ισως ειναι η εφαρμογη οπως ειπα και κακολογουμε το τηλεφωνακι.

Νομιζω διαβασα το ιδιο προβλημα και σε αλλο νημα.

Αυριο θα το δοκιμασω σε αλλο κινητο και θα δω.

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

με συγχωρειτε για την καθυστερηση απαντησης .. λοιπον το r32 δεν μου δειχνει καποια ιδιαιτερη διαφορα σε σχεση με την παλιοτερη εκδοση .. εχει προστεθει μια νεα ρυθμηση μονο στις επιλογες ρυθμησεων που σου επιτρεπει να σεταρεις το χρωμα και την λειτουργεια του led διπλα απο την καμερα , για τις νεες ειδοποιησεις σου .. κατι αλλο δεν παρατηρησα .. οφθαλμοφανες τουλαχιστον ..

πηρα τηλεφωνο στο service να τους αναφερω οτι το προβλημα παραμενει και μου ειπαν να περιμενω για νεα εκδοση λογισμικου η' νεα εκδοση viber , μηπως και αλλαξει αυτο... παρολα αυτα το viber , επειδη το ειπε ενα παιδι πιο πανω , το εχω και lockαρισμενο στη white list οταν κανεις kill all , αλλα παλι δεν αλλαζει κατι ..

Στο τηλεφωνημα επισης μου ειπαν να δοκιμασω να μεταφερω ολες τις επαφες μου απο το google στο κινητο και να τις βλεπει απο εκει το viber , μηπως αλλαξει η τυχη μου , αλλα τιποτα και σ αυτην την περιπτωση ..

Οποτε μαλλον βλεπω ( για την γκρινια που ελεγε ενας φιλος πιο πανω...) να χρησιμοποιουμε για λιγο το whatsapp ..

Ας δοκιμασει καποιος που εχει το ιδιο προβλημα , να κανει το tip με την αλλαγη των επαφων μηπως βρει κατι που δεν ειδα εγω ..

Link to comment
Share on other sites

Tσέκαρε ρυθμίσεις-->εφαρμογές-->εκτελείται αν τρέχει η υπηρεσία του viber.Επισης βάλε την εφαρμογή push notification checking-fix και τσέκαρε αν δουλεύει σωστά το gcm service πατώντας check now και στο Check push notification status regularly βάζεις yes.Το pause wifi for 10 seconds βάλτο στο no.
Link to comment
Share on other sites

Δες στο Mtk engineering mode-->telephony-->Misc Feature Config-->Vibrate on outgoing call connected

 

ευχαριστω bbbb. εκει ειναι τσεκαρισμενα ομως δε δονειται οταν ο αλλος απαντα.

δεν το εχω στα χερια μου. σκεφτομαι μην πειραξε ο χρηστης το προφιλ ηχου

ή καποια αλλη ρυθμιση απο τα κανονικα-απλα μενου.

του ειπα να περιμενει για ota r32 (αν ερθει) και βλεπουμε.

 

αν μπορειτε ελεγξτε κι αλλοι τα εξης:

1. αν το κινητο δονειται οταν απαντησει αυτος που καλεις

2. αν σας ακουνε καλα-καθαρα οταν μιλατε απο ανοιχτη ακροαση

3. αν το ξυπνητηρι χτυπαει-ακουγεται οταν το κινητο ειναι στο αθορυβο

Edited by telefoneri
Link to comment
Share on other sites

Αρα αυτο σημαίνει ότι δεν έχει πρόβλημα το gcm service.Αν το αφήσεις να τρέχει στο παρασκήνιο αυτό το πρόγραμμα,σου έρχονται τα μηνύματα στο viber?
Link to comment
Share on other sites

Πως μπορώ να μεταφέρω κάποιες φώτο που έχω αποθηκευμένες στην συσκευή,

στην κάρτα sd?

 

με την εφαρμογη "διαχειριση αρχειων" που ηδη εχει το κινητο (εικονιδιο

καφε κουτι με cd) ή βαζεις αλλο προγραμμα, πχ es file explorer

 

αν μπορειτε ελεγξτε κι αλλοι τα εξης:

1. αν το κινητο δονειται οταν απαντησει αυτος που καλεις

2. αν σας ακουνε καλα-καθαρα οταν μιλατε απο ανοιχτη ακροαση

3. αν το ξυπνητηρι χτυπαει-ακουγεται οταν το κινητο ειναι στο αθορυβο

Edited by telefoneri
Link to comment
Share on other sites

Οταν το κινητο ειναι ξεκλειδωτο,και το χρησιμοποιω, τα μηνυματα του viber χτυπανε. Απαξ και το κλειδωσω , τελειωσαν ολα .. Αν δεν ξεκλειδωσω και δεν μπω μεσα , δεν εμφανιζει τιποτα ..

 

Οσο για την δονηση , ναι μου δονειται οταν απανταω ..

Τωρα για την ανοιχτη ακροαση , γενικα οι συνομιλητες μου δεν μ ακουνε παντα τοσο καθαρα .

Link to comment
Share on other sites

με την εφαρμογη "διαχειριση αρχειων" που ηδη εχει το κινητο (εικονιδιο

καφε κουτι με cd) ή βαζεις αλλο προγραμμα, πχ es file explorer

Την βρήκα την διαχείριση αρχείων..δεν βρίσκω όμως πως να κάνω τη μεταφορά.

Μπορείς να μου πείς ακριβώς? Ευχαριστώ πολύ.....

Link to comment
Share on other sites

με την εφαρμογη "διαχειριση αρχειων" που ηδη εχει το κινητο (εικονιδιο

καφε κουτι με cd) ή βαζεις αλλο προγραμμα, πχ es file explorer

Την βρήκα την διαχείριση αρχείων..δεν βρίσκω όμως πως να κάνω τη μεταφορά.

Μπορείς να μου πείς ακριβώς? Ευχαριστώ πολύ.....

 

στο περιπου:

βρες το αρχειο και επιλεξε το πατωντας παρατεταμενα.

πατησε αποκοπη (ισως πρωτα στις 3 τελειες για να βρεις την αποκοπη).

πατησε ψηλα (αποθηκευτικος χωρος, σπιτακι) και βρες-διαλεξε την καρτα.

πατησε το εικονιδιο που μοιαζει με μπλοκακι (επικολληση)

Edited by telefoneri
Link to comment
Share on other sites

ΣΟΣ ΠΑΙΔΙΑ!

 

ROOT πως γινεται?

Υπάρχει πιο πίσω η διαδικασία http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6373399#post6373399. Με μια αναζήτηση θα το εβρισkες ..........

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

Εχθες μου εκανε αναβαθμιση ο crome κ τωρα δεν ανοιγει οπως πριν δλδ μου πεταει στην αναζητηση εναι iseartcing

Το εχει κανει κ σε καποιον αλλο

Link to comment
Share on other sites

Επεξεργάστηκα χθες για μερικές ώρες το κόκκινο-μαύρο elite 5 ενός φίλου μου με την R29.Μου άρεσε πολύ το κινητό.Ωραιο σχεδιαστικά,ελαφρύ στο χέρι,καλή οθόνη και ικανοποιητικότατη απόδοση και κάμερα.Σε σχέση με το ht6 μου είδα αυτονομία περίπου 15-20% λιγότερο που και πάλι είναι μεγαλύτερη απο την πλειοψηφία των κινητών που κυκλοφορούν σήμερα και κερδίζει στο γεγονός ότι έχει αποσπώμενη μπαταρία οπότε παίρνεις μια 2η και φυσικά στο ότι παίρνει και 2 σιμ συν sd κάτι που πλέον δεν είναι αυτονόητο.Μου άρεσε και η θήκη με το hall που δένει αρμονικά με το κινητό.Σίγουρα προτεινόμενο για όποιον φίλο ψάχνει κινητό στο 100αρικο με καλή αυτονομία και ικανοποιητικές επιδόσεις.

Για όποιον τον ενοχλεί η δόνηση κατά την απάντηση των κλήσεων ισχύει αυτό που έχω γράψει εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6664161#post6664161 και λειτουργεί χωρίς να είναι root η συσκευή.

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Επεξεργάστηκα χθες για μερικές ώρες το κόκκινο-μαύρο elite 5 ενός φίλου μου με την R29.Μου άρεσε πολύ το κινητό.Ωραιο σχεδιαστικά,ελαφρύ στο χέρι,καλή οθόνη και ικανοποιητικότατη απόδοση και κάμερα.Σε σχέση με το ht6 μου είδα αυτονομία περίπου 15-20% λιγότερο που και πάλι είναι μεγαλύτερη απο την πλειοψηφία των κινητών που κυκλοφορούν σήμερα και κερδίζει στο γεγονός ότι έχει αποσπώμενη μπαταρία οπότε παίρνεις μια 2η και φυσικά στο ότι παίρνει και 2 σιμ συν sd κάτι που πλέον δεν είναι αυτονόητο.Μου άρεσε και η θήκη με το hall που δένει αρμονικά με το κινητό.Σίγουρα προτεινόμενο για όποιον φίλο ψάχνει κινητό στο 100αρικο με καλή αυτονομία και ικανοποιητικές επιδόσεις.

Για όποιον τον ενοχλεί η δόνηση κατά την απάντηση των κλήσεων ισχύει αυτό που έχω γράψει εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6664161#post6664161 και λειτουργεί χωρίς να είναι root η συσκευή.

 

Πραγματι η διαρκεια της μπαταριας ειναι κατι που με εντυπωσιαζει και εμενα αν και μονο 4000. Βαζει κατω αλλες συσκευες με υποτιθεται μεγαλυτερες μπαταριες.

Δυκολο να βρω κατι αλλο καλυτερο στα λεφτα του και στη κατηγορια του.

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

παιδια διευκρινιση για αυτο που εγραψα παραπανω σχετικα με τη δονηση

οταν απανταει αυτος που καλεις. ο χρηστης δεν ειχε παρατηρησει οτι

οντως υπηρχε δονηση, διοτι στο προηγουμενο κινητο του ηταν πιο εντονη,

οποτε ειχε την εντυπωση οτι δεν υπηρχε δονηση και εψαχνε να την ενεργοποιησει.

αρα μαλλον τωρα ψαχνει να την κανει ακομα πιο δυνατη :lol:

 

αρα τωρα παραμενουν τα εξης (στην εκδοση R29, ακομα δεν ηρθε η R32):

- οταν εχει μηνυμα το viber, αν δεν ειναι ανοιχτο το παραθυρο, δεν ερχεται-ακουγεται

- αν σας ακουνε καλα-καθαρα οταν μιλατε απο ανοιχτη ακροαση

- αν το ξυπνητηρι χτυπαει-ακουγεται οταν το κινητο ειναι στο αθορυβο

 

εκτιμω οτι το κινητο που πλεον θα κοντραρει το elite 5 ειναι το cubot dinosaur

Edited by telefoneri
Link to comment
Share on other sites

Ο φίλος μου παραπονιόταν ότι τον ενοχλεί και ήθελε να την απενεργοποιήσουμε,τη στιγμή που προσωπικά δεν καταλάβαινα καν ότι κάνει αυτή την δόνηση σε σχέση με το δικό μου κινητό που είναι πιο έντονη.Για πιο έντονη δόνηση ίσως να δοκίμαζε κάποιον άλλο dialer.

Το ξυπνητήρι δεν ακούγεται στο αθόρυβο.Kαλή φάση και το hotknot,αντίστοιχο του nfc που ακουμπας τις οθόνες 2 συμβατών κινητών και μεταφέρεις αρχεία.Για το cubot συμφωνώ αν έρθει σε καλή τιμή και δεν βγάλει προβλήματα

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει πιο πίσω η διαδικασία http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6373399#post6373399. Με μια αναζήτηση θα το εβρισkες ..........

 

εκανα αναζητηση φιλε μου και μου βγαλε πολλες σελιδες απ αυτο το νημα, και για να δοκιμασω μονο την τελευταια λυση που εχετε καταληξει, ειπα να ρωτησω..

ειναι αδυνατον να διαβασει κανεις 43 σελιδες, και το πρωτο ποστ που συνηθως το ενημερωνουν οι admins για χρησιμα ποστ, ηταν ανενημερωτο.. ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Το έχω στα χεριά μου από το Σάββατο.

Πρέπει να ομολογήσω ότι για μένα είναι λίγο μεγάλο… αλλά ευελπιστώ να το συνηθίσω.

Αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα:

 

Στo widget του καιρού που έχω εγκαταστήσεις δεν δουλεύει το ρολόι.

Πιο συγκεκριμένα συγχρονίζει κανονικά ώρα και καιρό, αν όμως ανοίξω μια οποιαδήποτε άλλη εφαρμογή η το αφήσω και κλείσει η οθόνη τότε το ρολόι σταματά να δουλεύει, μέχρι να ανοίξω τον καιρό ξανά.

Εχω δοκιμάσει τουλάχιστον 3 εφαρμογές καιρού.

Χρησιμοποιώ το NOVA αλλά και με τον μαμά launcher έχω τα ιδιά προβλήματα.

 

Επίσης το ίδιο πρόβλημα έχω με το K9 mail, δηλαδή ενώ είναι σεταρισμένο να κάνει ανανέωση ανα μια ώρα, δεν κάνει τίποτα, παρα μόνο αν το κάνω χειροκίνητα.

Με την μαμά εφαρμογή για τα email ο συγχρονισμός γίνετε κανονικά όπως το έχω ορίσει ανά μια ώρα και με το Gmail το ίδιο.

 

Όλες οι εφαρμογές που σας αναφέρω δούλευαν και εξακολουθούν να δουλεύουν κανονικά και απροβλημάτιστα στο προηγούμενο τηλέφωνο μου.

 

Καμία ιδέα?

 

EDIT : ------------------------------------------------------------------------------------------------------

Τελικά έφτιαξε από μόνο του, προς το παρόν, δυο μέρες τώρα δεν μου παρουσίασε ξανά αυτό το πρόβλημα.

Το μόνο που έκανα διαφορετικό είναι ότι έβγαλα την μπαταριά του και το άφησα έτσι (γιατί αντέγραφα την SD στον υπολογιστή) για κανένα μισάωρο.

Δεν ξέρω αν έπαιξε αυτό κάποιο ρόλο η απλά έτυχε.

Edited by btsilionis
EDIT:
ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΕΜΑΘΑ ΝΑ ΒΑΖΩ ΥΠΟΓΡΑΦΗ.... :X
Link to comment
Share on other sites

Δες ρυθμίσεις-->χρήση δεδομένων αν έχεις ενεργοποιήσει τον περιορισμό δεδομένων παρασκηνίου και στο k9 mail στις ρυθμίσεις του-->δικτυο αν ο συγχρονισμός στο παρασκήνιο είναι στο πάντοτε.
Link to comment
Share on other sites

Δες ρυθμίσεις-->χρήση δεδομένων αν έχεις ενεργοποιήσει τον περιορισμό δεδομένων παρασκηνίου και στο k9 mail στις ρυθμίσεις του-->δικτυο αν ο συγχρονισμός στο παρασκήνιο είναι στο πάντοτε.

 

Δεν εχω ενεργοποιήσει τον περιορισμο δεδομενων και στο Κ9 ο συγχρονισμός στο παρασκήνιο είναι στο πάντοτε.

Ολα τα δεδομενα ειναι ανοιχτα, και DATA και WIFI.

ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΕΜΑΘΑ ΝΑ ΒΑΖΩ ΥΠΟΓΡΑΦΗ.... :X
Link to comment
Share on other sites

εκανα αναζητηση φιλε μου και μου βγαλε πολλες σελιδες απ αυτο το νημα, και για να δοκιμασω μονο την τελευταια λυση που εχετε καταληξει, ειπα να ρωτησω..

ειναι αδυνατον να διαβασει κανεις 43 σελιδες, και το πρωτο ποστ που συνηθως το ενημερωνουν οι admins για χρησιμα ποστ, ηταν ανενημερωτο.. ;)

Γιατι εσυ πιστευεις οτι εκατσα και διαβασα 43 σελιδες ? Θα μπορουσα να το κανω, αλλα ξεκινας με τα πιο ευκολα, εκανα αναζητηση θεματικη, εβαλα στο search τη λεξη "root" και μου εβγαλε καμια 10-15 posts, τα εριξα μια ματια ενα ενα και το βρηκα. Ετσι ψαχνεις, αλοιως στα κουτουρου .......... θα πρεπει να εισαι :ninja:

Αμκολουθησε αυτον τον τροπο και θα εχεις πανω απο τον 70% επιτυχια ................ :p

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα το δεύτερο σήμερα και όταν κάνω εγκατάσταση κάποιας εφαρμογής από Playstore δεν εμφανίζεται στο μενού με τις υπόλοιπες. Πώς μπορώ να το φτιάξω?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...