Jump to content

Leagoo Elite 5


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτο θελει να εχεις πιστωτικη ή paypal, αντικαταβολη δεν εχει πουθενα...αν ειχα πιστωτικη θα το επαιρνα ακομα πιο φθηνα απο το εξωτερικο...

 

Επικοινώνησα μαζί τους και μπορεί να γίνει η πληρωμή και με κατάθεση σε τράπεζα

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes

 

-= SpY =-

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

"Άκρα του τάφου σιωπή"... τι γίνεται,κανείς κάτοχος;

Εδώ ένα screenshot από τη μπαταρία http://i.imgur.com/2cnuAn8.png :lol:

 

Το κινητό είναι ΑΣΤΕΡΙ σε όλα του:up:

Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε παιδιά...κανένα σχόλιο κανείς? Το θέλω κ γω κ περιμένω εντυπώσεις απο κατόχους .....

Λύστε τη σιωπή σας!! :lol:

Για μένα φίλε μου,πάρτο με κλειστά μάτια,το κινητό είναι διαμάντι!

Έχουν περάσει αρκετά κινητά από τα χέρια μου και για ιδία χρήση και για φίλους.

 

Το Leagoo Lead 7 που ήρθε πρώτο στα χέρια μου,με εξέπληξε η ποιότητα και η αυτονομία του!

Το αμέσως επόμενο που ήταν το Elite 5 με εντυπωσίασε:rotfl:

Link to comment
Share on other sites

"Άκρα του τάφου σιωπή"... τι γίνεται,κανείς κάτοχος;

Εδώ ένα screenshot από τη μπαταρία http://i.imgur.com/2cnuAn8.png :lol:

 

Το κινητό είναι ΑΣΤΕΡΙ σε όλα του:up:

Διαβαζω αυτά που γράφεις κ ειμαι στο τσακ να παραγγειλω άλλο ενα για δώρο.Και πριν παραλάβω!

Βασικός λόγος που το παρήγγειλα είναι η μπαταρία.Την άλλη βδομαδα πιστευω παραλαμβάνω κι εγω.

Ποιο χρωμα εχεις?Παρηγγειλα μαυρο εγω,αλλά ελεγα για δωρο το ασπρο.Μηπως το χεις σε ασπρο να μου πεις γνωμη?

Edited by akalefk
Link to comment
Share on other sites

Άξίζει δηλαδή ε? Απο αυτονομία μπαταρίας?

Απόκριση αφής? Όλα κομπλε?

Κάνε μας ένα mini review εφόσον είσαι κάτοχος ....

Δες το ποστ μου #17:)

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Διαβαζω αυτά που γράφεις κ ειμαι στο τσακ να παραγγειλω άλλο ενα για δώρο.Και πριν παραλάβω!

Βασικός λόγος που το παρήγγειλα είναι η μπαταρία.Την άλλη βδομαδα πιστευω παραλαμβάνω κι εγω.

Ποιο χρωμα εχεις?Παρηγγειλα μαυρο εγω,αλλά ελεγα για δωρο το ασπρο.Μηπως το χεις σε ασπρο να μου πεις γνωμη?

Κι όχι μόνο η μπαταρία του φίλε μου,WiFi,GPS,design,είναι άπαιχτο:D

 

Η συσκευή(είναι φίλου και όχι δική μου) είναι μαύρη με κόκκινο στην πάνω και κάτω πλευρά(μετωπικά) και λίγο στην κάμερα πίσω.

Προσωπική άποψη,πιστεύω είναι το πιο ωραίο και σοβαρό χρώμα από τα 3,μετά θα έβαζα το κίτρινο(αν είναι και νεαρής ηλικίας) και στο τέλος το λευκό!

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ο φορτιστής του αν και φαίνεται(οπτικά) ποιοτικός,δυστυχώς δεν...

Ύστερα από 15'-20' το πολύ φόρτισης,λιώνει κυριολεκτικά από την θερμοκρασία,δεν έχω ξαναδεί τέτοια θερμότητα:down:

 

Και δυστυχώς δεν είναι τυχαίο,γιατί και ο φορτιστής του Lead 7(ακριβός ίδιος) που έχω στα χέρια μου έχει το ίδιο θέμα.

Είπα στο φίλο μου να το φορτίζει με άλλον φορτιστή για σιγουριά.

 

Επίσης η μπαταρία του από 0-100% θέλει ίσως και 4 ώρες(αυτό είναι στο περίπου γιατί δεν χρονομέτρησε και γιατί ήταν η 2η φόρτιση).

Link to comment
Share on other sites

Δες το ποστ μου #17:)

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κι όχι μόνο η μπαταρία του φίλε μου,WiFi,GPS,design,είναι άπαιχτο:D

 

Η συσκευή(είναι φίλου και όχι δική μου) είναι μαύρη με κόκκινο στην πάνω και κάτω πλευρά(μετωπικά) και λίγο στην κάμερα πίσω.

Προσωπική άποψη,πιστεύω είναι το πιο ωραίο και σοβαρό χρώμα από τα 3,μετά θα έβαζα το κίτρινο(αν είναι και νεαρής ηλικίας) και στο τέλος το λευκό!

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ο φορτιστής του αν και φαίνεται(οπτικά) ποιοτικός,δυστυχώς δεν...

Ύστερα από 15'-20' το πολύ φόρτισης,λιώνει κυριολεκτικά από την θερμοκρασία,δεν έχω ξαναδεί τέτοια θερμότητα:down:

 

Και δυστυχώς δεν είναι τυχαίο,γιατί και ο φορτιστής του Lead 7(ακριβός ίδιος) που έχω στα χέρια μου έχει το ίδιο θέμα.

Είπα στο φίλο μου να το φορτίζει με άλλον φορτιστή για σιγουριά.

 

Επίσης η μπαταρία του από 0-100% θέλει ίσως και 4 ώρες(αυτό είναι στο περίπου γιατί δεν χρονομέτρησε και γιατί ήταν η 2η φόρτιση).

Ευχαριστω για τις πληροφορίες.Απο φορτιστες να σου πω την αλήθεια ξερω από κάψιμο.Την εχω πάθει.Και αν δω ζεσταμα δρόμο.

Μόλις παραλάβω θα σου πω νεα.

Ελεγα για δωρο το Ulefone Paris αλλά βλέπω να καταλήγω στο 5 πάλι.Και μαυρο πάλι :)

Link to comment
Share on other sites

Στα 115.99$ στο everbuying (μεσω email μου ηρθε η προσφορα).

http://www.everbuying.net/m-promotion-active-167.html?utm_source=mail_api&utm_medium=mail&utm_campaign=special.0925&&eo=ko9tn08yze920q2l&email=b2t8YXJpc19nYW5AaG90bWFpbC5jb218MzY2Ng==

(Aν εχει referal ας διαγραψουν το λινκ οι διαχειριστες).

Edited by arisg90
Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, το παρέλαβα κ εγώ μετά από αρκετή αναμονή, την περασμένη Παρασκευή. Ενθουσιάστηκα γενικά... έχει πολύ καλή οθόνη και ανταποκρίνεται αμέσως σε ότι κάνεις. Η μπαταρία του δεν μου φάνηκε ιδιαίτερα διαφορετική από το Lead 5 που είχα και που ήταν στο μισό μέγεθος. Στα αρνητικά του θα έβαζα το ότι είναι χρονοβόρο, δλδ πρέπει να κάνεις αρκετές κινήσεις για να απενεργοποιήσεις το ίντερνετ του κινητού,όχι το wifi, τα mb εννοώ. Το πήρα με την ασορτί του θήκη η οποία είναι μαγνητική και όταν ανοίγεις το πορτάκι ανοίγει κ το κινητό και αντίστοιχα κλείνει όταν το κλείνεις κ βγάζει στο κυκλικό παραθυράκι ένα ρολόι. Στο αρνητικό της θήκης ότι δεν ασφαλίζει με κάτι με αποτέλεσμα να ανοιγοκλείνει το κινητό. Έχει βέβαια επιλογή απενεργοποίησης του Hall που είναι η ρύθμιση του μαγνητισμού από όσο έχω καταλάβει...

 

Αυτά...γενικά το προτείνω σαν κινητό κ μάλιστα είχα πάει στα public για να βρω μια προστασία οθόνης, γιατί ενώ είχε μέσα την αχρήστεψα γιατί πολύ απλά δεν είχα ιδέα πως να το βάλω χωρίς να χαλάσει, και ο τύπος εκεί μόλις το είδε ενθουσιάστηκε. Μου λέει μπορώ να το δω λίγο? του το δίνω και το κοιτούσε κ μου λέει στο τέλος "δυνατό εργαλείο"... μάλλον θα ξέρει κάτι περισσότερο :lol: :p

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα,εκανα το unboxing και η πρωτη εντυπωση ειναι θετικότατη.Κατ αρχην εμφανισιακα σκίζει,το wifi εξαιρετικό (απο tab s 10,5 που εχω,καλυτερο και σοκαρίστηκα).

Η αισθηση στο χερι στιβαρή.Ηχειο καλό.Η καμερα ειναι μια χαρά για μενα που δεν εχω ιδιαιτερες απαιτησεις.

Η θηκη ειναι σουπερ αν και αμφιβαλλω για την αντοχη της.Ευτυχως μου στειλαν δωρο tempered glass και θα το περασω.

Ηρθε σχεδον αδειο,θα φορτιστει,και θα το επεξεργαστω αυριο,με περισσοτερες εντυπωσεις.

Παντως φαινεται λιρα 100

Link to comment
Share on other sites

Δες το ποστ μου #17:)

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κι όχι μόνο η μπαταρία του φίλε μου,WiFi,GPS,design,είναι άπαιχτο:D

 

Η συσκευή(είναι φίλου και όχι δική μου) είναι μαύρη με κόκκινο στην πάνω και κάτω πλευρά(μετωπικά) και λίγο στην κάμερα πίσω.

Προσωπική άποψη,πιστεύω είναι το πιο ωραίο και σοβαρό χρώμα από τα 3,μετά θα έβαζα το κίτρινο(αν είναι και νεαρής ηλικίας) και στο τέλος το λευκό!

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ο φορτιστής του αν και φαίνεται(οπτικά) ποιοτικός,δυστυχώς δεν...

Ύστερα από 15'-20' το πολύ φόρτισης,λιώνει κυριολεκτικά από την θερμοκρασία,δεν έχω ξαναδεί τέτοια θερμότητα:down:

 

Και δυστυχώς δεν είναι τυχαίο,γιατί και ο φορτιστής του Lead 7(ακριβός ίδιος) που έχω στα χέρια μου έχει το ίδιο θέμα.

Είπα στο φίλο μου να το φορτίζει με άλλον φορτιστή για σιγουριά.

 

Επίσης η μπαταρία του από 0-100% θέλει ίσως και 4 ώρες(αυτό είναι στο περίπου γιατί δεν χρονομέτρησε και γιατί ήταν η 2η φόρτιση).

το κινητο φυσαει σαν πρωτη εντυπωση.ειχες δικιο σε ολα :)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, το παρέλαβα κ εγώ μετά από αρκετή αναμονή, την περασμένη Παρασκευή. Ενθουσιάστηκα γενικά... έχει πολύ καλή οθόνη και ανταποκρίνεται αμέσως σε ότι κάνεις. Η μπαταρία του δεν μου φάνηκε ιδιαίτερα διαφορετική από το Lead 5 που είχα και που ήταν στο μισό μέγεθος. Στα αρνητικά του θα έβαζα το ότι είναι χρονοβόρο, δλδ πρέπει να κάνεις αρκετές κινήσεις για να απενεργοποιήσεις το ίντερνετ του κινητού,όχι το wifi, τα mb εννοώ. Το πήρα με την ασορτί του θήκη η οποία είναι μαγνητική και όταν ανοίγεις το πορτάκι ανοίγει κ το κινητό και αντίστοιχα κλείνει όταν το κλείνεις κ βγάζει στο κυκλικό παραθυράκι ένα ρολόι. Στο αρνητικό της θήκης ότι δεν ασφαλίζει με κάτι με αποτέλεσμα να ανοιγοκλείνει το κινητό. Έχει βέβαια επιλογή απενεργοποίησης του Hall που είναι η ρύθμιση του μαγνητισμού από όσο έχω καταλάβει...

 

Αυτά...γενικά το προτείνω σαν κινητό κ μάλιστα είχα πάει στα public για να βρω μια προστασία οθόνης, γιατί ενώ είχε μέσα την αχρήστεψα γιατί πολύ απλά δεν είχα ιδέα πως να το βάλω χωρίς να χαλάσει, και ο τύπος εκεί μόλις το είδε ενθουσιάστηκε. Μου λέει μπορώ να το δω λίγο? του το δίνω και το κοιτούσε κ μου λέει στο τέλος "δυνατό εργαλείο"... μάλλον θα ξέρει κάτι περισσότερο :lol: :p

Καλορίζικο:)

Προστασία οθόνης=tempered glass=άλλη αίσθηση & προστασία *βάλτο και θα με θυμηθείς:up:

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παρέλαβα,εκανα το unboxing και η πρωτη εντυπωση ειναι θετικότατη.Κατ αρχην εμφανισιακα σκίζει,το wifi εξαιρετικό (απο tab s 10,5 που εχω,καλυτερο και σοκαρίστηκα).

Η αισθηση στο χερι στιβαρή.Ηχειο καλό.Η καμερα ειναι μια χαρά για μενα που δεν εχω ιδιαιτερες απαιτησεις.

Η θηκη ειναι σουπερ αν και αμφιβαλλω για την αντοχη της.Ευτυχως μου στειλαν δωρο tempered glass και θα το περασω.

Ηρθε σχεδον αδειο,θα φορτιστει,και θα το επεξεργαστω αυριο,με περισσοτερες εντυπωσεις.

Παντως φαινεται λιρα 100

Καλορίζικο:)

tempered glass πέρασε το..εχτές *και πες μου εντυπώσεις:up:

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο:)

Προστασία οθόνης=tempered glass=άλλη αίσθηση & προστασία *βάλτο και θα με θυμηθείς:up:

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλορίζικο:)

tempered glass πέρασε το..εχτές *και πες μου εντυπώσεις:up:

Ευχαριστώ!!!!

Ειχες δίκιο που απο την αρχή "φώναζες" για το tempered glass.Το έβαλα και η αισθηση ειναι καλυτερη από την οθόνη.Και μπηκε κι ευκολα.:clap:

Με το τηλεφωνάκι ειμαι υπερευχαριστημένος.Και η μπαταρία σκυλος.

Σκεφτομαι τι χαζομάρα εκανα να μην παρω νωριτερα ενα τετοιο κινητό

ΥΣ Απενεργοποιησα και την εφαρμογη που ειπες

Edited by akalefk
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν πρωτη μέρα χρήσης και εχουμε και λέμε:

-wifi πολύ δυνατό

-σημα κινητής επίσης δυνατό και στις δυο καρτες

-ενταση ηχου στις κλησεις απροβλημάτιστη

-εβαλα το here και το gps ειναι μια χαρά

-το χω λιώσει ολη μερα,ολα ανοιχτα,και πολύ ομιλία με bluetooth και η μπαταρία κρατάει γερά.βεβαια μου κανε κατι τρελα στην πρωτη φορτιση.το βγαλα για λιγο απο το φορτιστή και απο το 30% ξαναρχισε να φορτιζει απο το 70%.βεβαια ολη μερα δεν ειχα θεμα.

-με την καμερα δεν ασχοληθηκα

-τα ακουστικά που φάνηκαν πολυ μετρια

Edited by akalefk
Link to comment
Share on other sites

 

Έχει προ εγκατεστημένη αυτή την "περίεργη" και "ύποπτη" εφαρμογή https://play.google.com/store/apps/details?id=com.gangyun.makeup.thailand η οποία απ'ότι είδα έχει πρόσβαση στα πάντα,την απενεργοποίησα(δεν απεγκαθίσταται και δεν φαίνεται στο μενού).

 

Αν και εκτος θεματος, την ιδια εφαρμογη βρηκα και στο lead 5 που αγορασα, μαζι με αλλη μια για φακο, τις οποιες ολα τα αντιβαιρους που δοκιμασα τις βγαζουν ιους. Δεν μπορεσα να τις απεγκαταστησω. Προσπαθεια συνεχειζεται! :cry:

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Αν και εκτος θεματος, την ιδια εφαρμογη βρηκα και στο lead 5 που αγορασα, μαζι με αλλη μια για φακο, τις οποιες ολα τα αντιβαιρους που δοκιμασα τις βγαζουν ιους. Δεν μπορεσα να τις απεγκαταστησω. Προσπαθεια συνεχειζεται! :cry:

Είναι root η συσκευή σου;Έστω απενεργοποίησε την.

Στο Elite 5 δεν έχω καταφέρει να το κάνω root και δεν ξέρω αν κάποιος το έχει καταφέρει:(

Link to comment
Share on other sites

Είναι root η συσκευή σου;Έστω απενεργοποίησε την.

Στο Elite 5 δεν έχω καταφέρει να το κάνω root και δεν ξέρω αν κάποιος το έχει καταφέρει:(

 

Οχι δεν ειναι ροοτ. Δεν εντοπιζονται σε απλη ερευνα στις εφαρμογες μου και ουτε διαγραφονται απο τα αντιβαιρους που τις εχουν ξετρυπωσει.

Θα προσπαθησω να το ρουταρω.

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

λοιιπον παραγγελια και απο εμενα...σε λιγο καιρο μαζι σας!

Καλώς ήρθες στο club...αν και δεν βλέπω ζωντάνια:whistle:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Η μπαταρία πόσες ώρες χρήση οθόνης βγάζει; Και πόση ώρα θέλει για να φορτιστεί πλήρως;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...