Jump to content

Προβλημα αναγνωρισης μπαταριας σε laptop


drakak1s
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημερα εχω ενα λαπτοπ hp το οποιο ενω τοποθετω τη μπαταρια του σωστα,δεν μπορει να μου την αναγνωρισει...Δηλαδη δουλευει μονο αμα βαλω τον φορτιστη...Το λαπτοπ ειναι καινουργιο γενικα και δεν μου εκανε κατι περιεργο που να το προξένησε αυτο το προβλημα...Σημερα επισης μου εκανα το εξης κουφο, ενω μου βγαζει το εικονιδιο στη μπαταρια με το Χ που δεν την αναγνωριζει, οταν εβγαζα το καλωδιο του φορτιστη το λαπτοπ δεν εκλεισε και στο σημα της μπαταριας ελεγε αγνωστο υπόλοιπο...Πιστευε πως εχει προβλημα η μπαταρια ή εχουν κανενα θεμα τα windows και δεν μπορει να συγχρονίζει τα δεδομενα της μπαταρίας? Αξιζει να κανω κανα φορματ ή το service ειναι μονοδρομος...???
Link to comment
Share on other sites

Είναι η αυθεντικη μπαταρία;

 

Ναι δεν την εχω αλλάξει...η βλακια ειναι οτι το λαπτοπ εκλεισε πριν λιγες μερες χρονο οποτε πάπαλα η εγγύηση...Αυτο που ειπα πριν οτι εβγαζα το φορτιστη και δεν εκλεινε...εν τέλει μονο για 1 λεπτο άντεξε...Μηπως ξερετε αν η hp εχει εφορου ζωης στα περιφερειακά μηπως (φορτιστες μπαταριες και λοιπα) ? Αλλιως ξερετε που μπορω να αγορασω αυθεντικη μπαταρια σε νορμαλ τιμη? Ας πουμε σε επώνυμη αλυσιδα που ρωτησα μου ειπαν 80 ευρω :X:cry:

Link to comment
Share on other sites

Οι μπαταρίες έχουν μικρότερο χρόνο εγγύησης απο τα laptop.Οπότε πάλι εκτός θα ήσουν.

Εψαξες αν έχουν και αλλοι το ίδιο προβλημα;

Αν το βαλέις να φορτίσει κλειστό πάλι δεν φορτίζει;

Link to comment
Share on other sites

Οι μπαταρίες έχουν μικρότερο χρόνο εγγύησης απο τα laptop.Οπότε πάλι εκτός θα ήσουν.

Εψαξες αν έχουν και αλλοι το ίδιο προβλημα;

Αν το βαλέις να φορτίσει κλειστό πάλι δεν φορτίζει;

 

Ναι το δοκιμασα δηλαδη το ειχα αφησει ενα βραδυ κλειστο να φορτιζει μπας και αλλα τιποτα...

Link to comment
Share on other sites

Ναι το δοκιμασα δηλαδη το ειχα αφησει ενα βραδυ κλειστο να φορτιζει μπας και αλλα τιποτα...

 

Mπορεις να δοκιμάσεις με αλλο φορτιστή;

Link to comment
Share on other sites

Mπορεις να δοκιμάσεις με αλλο φορτιστή;

 

Δυστυχως δεν εχω...Το συγκεκριμενο λαπτοπ το χρησιμοποιει η μανα μου κυριως η οποια δυστυχως δεν βγαζει ποτε το φορτιστη απο το λαπτοπ...Καταλαβαινω οτι αυτο μπορει να μειωσει τη διαρκεια ζωης της αλλα μπορει να φτασει και στο σημειο να την αχρηστευσει? Δεν ειναι πολυ ακραιο?

Link to comment
Share on other sites

caput.. πάρε άλλη. :ninja:

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

και το δικό μου laptop μου παρουσίασε το ίδιο πρόβλημα, βεβαία χωρίς ρεύμα η κράταγε κανένα 10λεπτο με την μπαταρια, μου είχε μονιμα το χ στο εικονιδιο, η λυση ειναι μια αντικατάσταση.

αν ψάξεις στο ebay θα βρείς αρκετές επιλογες ακόμα και για μεγαλυτερη διαρκεια απλα να ψάχνεις με τον κωδικό της μπαταρίας σου.

[sIGPIC][/sIGPIC]

My Youtube Channel

GreekTechstruction

Link to comment
Share on other sites

σε hp ολιγον τι παλιο βεβαια που μετα απο πολλα χρονια χρειαστηκα μπαταρια πηρα απο η μπει

απο εναν κινεζο μια γνησια hp με κοστος καπου στα 25 αν θυμαμαι καλα

εμεινα ευχαρηστημενος ακομα δουλευει σαν καινουρια η μπαταρια

πηρα την πιο μεγαλη που δινανε σε κελιά cell και τετοια που εχουν επιλογες

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...