Jump to content

myphone POLL: Windows 10 Mobile. Θα φέρουν την άνοιξη;


alkis_7
 Κοινοποίηση

Windows 10 Mobile. Θα φέρουν την άνοιξη;  

351 members have voted

  1. 1. Windows 10 Mobile. Θα φέρουν την άνοιξη;

    • Ναι, είμαι σίγουρος, περιμένω πολλά από τη Microsoft
    • Όχι, δεν νομίζω οτι θα κάνουν τη διαφορά για τη Microsoft
    • Δεν ξέρω / δεν απαντώ


Recommended Posts

Το συγκεκριμενο αναφερεται για πιο απλο κ ευκολο porting μιας εφαρμογης απο τον Developer.Αν δεν ασχοληθει,ομως ο developer ,εφαρμογη yok!!!

Το προβλημα ηταν και ειναι,στο να κατσουν να ασχοληθουν οι ιδιοι οι developers με τα wp και μ'αυτη τη λυση ,απλα δινει καποιο κινητρο,αλλα δε λυνει το προβλημα,αμεσα!

Μια λύση θα ήταν αντί να δίνει ένα σκασμο λεφτά σε διαφημίσεις,ε ας δώσει ένα μέρος αυτών ως ανταμοιβή η bonus στους developer έτσι ώστε να πάρουν πιο ζεστά το θέμα porting των ios/android app.

Χωρίς extra κίνητρα λίγοι θα ασχοληθούν από ενδιαφέρον η μεράκι.

Αυτή είναι η πραγματικότητα.

 

Με τα Windows 10 θα βελτιωθούν περαιτέρω αλλά όχι η MS να αρκείται σε βήματα χελώνας.

 

Βλέπω πχ ότι το MX Player ξανααφαιρεθηκε από το store,τον σούταρα και εγώ διότι κρασαρε σε επικίνδυνο βαθμο.

Πάντως σε σχέση με πριν 2 έτη το store τουλάχιστον στα x64 store έχει βελτιωθεί αρκετά σε ποιότητα και αριθμο εφαρμογών καλύπτοντας ικανοποιητικά ολο και περί

μεγαλύτερη γκάμα χρηστών η αναγκών.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 129
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μια λύση θα ήταν αντί να δίνει ένα σκασμο λεφτά σε διαφημίσεις,ε ας δώσει ένα μέρος αυτών ως ανταμοιβή η bonus στους developer έτσι ώστε να πάρουν πιο ζεστά το θέμα porting των ios/android app.

Χωρίς extra κίνητρα λίγοι θα ασχοληθούν από ενδιαφέρον η μεράκι.

Αυτή είναι η πραγματικότητα.

 

Με τα Windows 10 θα βελτιωθούν περαιτέρω αλλά όχι η MS να αρκείται σε βήματα χελώνας.

 

Βλέπω πχ ότι το MX Player ξανααφαιρεθηκε από το store,τον σούταρα και εγώ διότι κρασαρε σε επικίνδυνο βαθμο.

Πάντως σε σχέση με πριν 2 έτη το store τουλάχιστον στα x64 store έχει βελτιωθεί αρκετά σε ποιότητα και αριθμο εφαρμογών καλύπτοντας ικανοποιητικά ολο και περί

μεγαλύτερη γκάμα χρηστών η αναγκών.

Με καλοπιασματα και γλυψιματα ΔΕΝ τραβας κανενα σοβαρο developer μαζι σου και ουτε κερδιζεις την εκτιμηση κανενος!

Το θεμα store η MS το χειριστικε πολυ λαθος!Το Store για μενα θα επρεπε να ηταν απο την αρχη ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ επιλεκτικο και να μη αφηνει οτιδηποτε κατω του καλου να περνα!Μονο ετσι θα προσελκιε ΣΩΒΑΡΟΥΣ developers,μονο ετσι θα ηθελε καποιος developer να βαλει την εφαρμογη του σ'ενα καινουριο store με προοπτικη!

 

Τωρα για τα apps,αν μιλας για τα Windows PC και οχι τα wp,συχνα βλεπω να αφαιρουνται καποια για να επιστρεψουν μετα και ο λογος πολλες φορες ειναι οτι δεν μπορουν να φτιαξουν καποια πραγματα με update,ειτε να αποφυγουν το κακο rate μεχρι να βγει η ικανοποιητικη εκδοση!

Και το hyper for youtube,εχει φυγει απο το store,αλλα θα επιστρεψει και δεν ειναι μια κακη εφαρμογη,αλλα ενας απο τους ΚΑΛΥΤΕΡΟΥΣ youtube clients!

 

Υ.Γ.Το MX player το βλεπω κανονικα μεσα στα 2 stores.

Kαι το x64 store(windows store),τραβαει και developers που δεν εχουν ασχοληθει καν με το android/ios και developers που θελουν να επεκτινουν τη δουλεια του και στα pc,χωρις να μπουν να ξαναγραφουν την εφαρμογη τους απο την αρχη για να τρεχει σε desktop περιβαλλον.

Edited by ector7
Link to comment
Share on other sites

Με καλοπιασματα και γλυψιματα ΔΕΝ τραβας κανενα σοβαρο developer μαζι σου και ουτε κερδιζεις την εκτιμηση κανενος!

Το θεμα store η MS το χειριστικε πολυ λαθος!Το Store για μενα θα επρεπε να ηταν απο την αρχη ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ επιλεκτικο και να μη αφηνει οτιδηποτε κατω του καλου να περνα!Μονο ετσι θα προσελκιε ΣΩΒΑΡΟΥΣ developers,μονο ετσι θα ηθελε καποιος developer να βαλει την εφαρμογη του σ'ενα καινουριο store με προοπτικη!

 

Τωρα για τα apps,αν μιλας για τα Windows PC και οχι τα wp,συχνα βλεπω να αφαιρουνται καποια για να επιστρεψουν μετα και ο λογος πολλες φορες ειναι οτι δεν μπορουν να φτιαξουν καποια πραγματα με update,ειτε να αποφυγουν το κακο rate μεχρι να βγει η ικανοποιητικη εκδοση!

Και το hyper for youtube,εχει φυγει απο το store,αλλα θα επιστρεψει και δεν ειναι μια κακη εφαρμογη,αλλα ενας απο τους ΚΑΛΥΤΕΡΟΥΣ youtube clients!

 

Υ.Γ.Το MX player το βλεπω κανονικα μεσα στα 2 stores.

Ναι το βρήκα τώρα,διοτι τις προάλλες δεν μου το έβγαζε.

Κακώς πάντως βγαίνει αφού beta είναι στην ουσία.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ναι το βρήκα τώρα,διοτι τις προάλλες δεν μου το έβγαζε.

Κακώς πάντως βγαίνει αφού beta είναι στην ουσία.

Τι να πω,πραγματικα δε ξερω τι γινεται με καποιους devs.

Βασικα,δε ξερω αν το οτι ερχεται το κοινο store στα 10,παιζει καποιο ρολο σε καποιες εφαρμογες,γι'αυτο προτιμουν μια τακτικη "βγαινω και ξανα μπαινω"!:confused:

Link to comment
Share on other sites

Χλωμό να έρθει η άνοιξη σε μια εταιρία που όπως δείχνει αρκείται στο χειμώνα.
Link to comment
Share on other sites

Guest margarita12
Τα windows mobile αναπτύσονται απο την δεκαετία του '90 αλλά τίποτα. Το 2007 τα android και iOS πήραν κεφάλι και αυτό ηταν! Δεν υπάρχει περιπτωση τα windows να ανακαμψουν,είχαν όλο το χρονο και τον σπαταλησαν ασκοπα,ιδιαίτερα πριν εμφανιστούν τα αντίπαλα της λειτουργικά που επαιζε μονη της απέναντι στα proprietary κινητά της εποχής...
Link to comment
Share on other sites

Τα windows mobile αναπτύσονται απο την δεκαετία του '90 αλλά τίποτα. Το 2007 τα android και iOS πήραν κεφάλι και αυτό ηταν! Δεν υπάρχει περιπτωση τα windows να ανακαμψουν,είχαν όλο το χρονο και τον σπαταλησαν ασκοπα,ιδιαίτερα πριν εμφανιστούν τα αντίπαλα της λειτουργικά που επαιζε μονη της απέναντι στα proprietary κινητά της εποχής...

Η πρωτη εκδωση τον windows mobile εμφανιστικε το 2000(Windows CE 3.0) και οχι την δεκαετια του 90!

Και μεχρι το 2007,η συντριπτικη πλειωψηφια του κοσμου,δεν ηξερε καν τι ειναι 2G/3G!

Ασε που τοσο το iphone,οσο και το android,απο το τελος του 2009 και αρχες του 2010,αρχισε ο κοσμος να τα μαθαινει,εκτος απο την geek κοινοτητα και επεξε αρκετο ρολο και το πιο ωριμο hardware και η πιο εντατικη ενασχοληση των developers!

Πραγματι η MS αδρανισε αυτα τα 3χρονια (2008-2010) και με την αποφαση της να ξεκινησει απο την αρχη ενα εντελος καινουριο λογισμικο χαθηκαν ακομη 2 χρονια(2011&12).

Αυτα ηταν τα πιο συμαντικα χρονια για τα smartphone,και οτι και να εχεις κανει πριν ή μετα,που την στιγμη που αδρανεις τα 5 σημαντικοτερα χρονια που εκαναν το "μπαμ",τα πραγματα γινονται δυσκολα ακομη και για τους πιο δυνατους παιχτες,που δεν ηταν η MS,αλλα η Nokia και η RIM(BB)!

 

Οσο αφορα την αποψη οτι τελειωσε το παιχνιδι,ο Ινδος ΠΑΡΑΚΑΛΑ,να εχουν την ιδια αποψη και εκει στην Google!

Link to comment
Share on other sites

Κοντά δυο χρόνια χρήστης windows phone. Προσωπικά λατρεύω την εμφάνισή τους και τα live tiles. Αλλά ρε παιδιά από τα τρία λειτουργικά είναι αυτό που έχει την χειρότερη σχέση με τα PC. Αν μας δώσουν ασύρματο συγχρονισμό αρχείων και έναν καλύτερο music player (για να μην πω απλά καλό), δεν το κουνάω με τίποτα.

Και ας αξιοποιούν τα όπλα τους. Είναι γελοίο να μην βάζουν σε κάθε καινούριο κινητό το glance screen (εγώ πια δεν μπορώ να κάνω χωρίς αυτό).

Link to comment
Share on other sites

Guest margarita12
Η πρωτη εκδωση τον windows mobile εμφανιστικε το 2000(Windows CE 3.0) και οχι την δεκαετια του 90!

Και μεχρι το 2007,η συντριπτικη πλειωψηφια του κοσμου,δεν ηξερε καν τι ειναι 2G/3G!

Ασε που τοσο το iphone,οσο και το android,απο το τελος του 2009 και αρχες του 2010,αρχισε ο κοσμος να τα μαθαινει,εκτος απο την geek κοινοτητα και επεξε αρκετο ρολο και το πιο ωριμο hardware και η πιο εντατικη ενασχοληση των developers!

Πραγματι η MS αδρανισε αυτα τα 3χρονια (2008-2010) και με την αποφαση της να ξεκινησει απο την αρχη ενα εντελος καινουριο λογισμικο χαθηκαν ακομη 2 χρονια(2011&12).

Αυτα ηταν τα πιο συμαντικα χρονια για τα smartphone,και οτι και να εχεις κανει πριν ή μετα,που την στιγμη που αδρανεις τα 5 σημαντικοτερα χρονια που εκαναν το "μπαμ",τα πραγματα γινονται δυσκολα ακομη και για τους πιο δυνατους παιχτες,που δεν ηταν η MS,αλλα η Nokia και η RIM(BB)!

 

Οσο αφορα την αποψη οτι τελειωσε το παιχνιδι,ο Ινδος ΠΑΡΑΚΑΛΑ,να εχουν την ιδια αποψη και εκει στην Google!

 

Ξεκινησε σαν Windows CE τον Νοέμβριο του 1996.Κυκλοφορησε σαν Pocket PC 2000(ετρεχε windows ce 3.0) τον Απριλιο του 2000 και εξελιχθηκε σε windows mobile το 2003,άργησαν πολύ! Έπρεπε αυτό το λειτουργικό με τοσα χρόνια προϊστορίας να έχει το μεγαλυτερο μερίδιο αγοράς... Όσο για την BB και την Nokia,ακολουθούν την μοίρα μμεγάλων εταιριών που στο παρελθον εγκατέλειψαν τον τομέα της κινητης(sagem,Siemens,Bosch κλπ),όλα αλλάζουν,εδώ ιστορικά brand όπως η Kodak στο χώρο της φωτογραφίας πχ,ο τομέας της κινητής θα αποτελέσει εξαίρεση;

Edited by margarita12
Link to comment
Share on other sites

Ξεκινησε σαν Windows CE τον Νοέμβριο του 1996.Κυκλοφορησε σαν Pocket PC 2000(ετρεχε windows ce 3.0) τον Απριλιο του 2000 και εξελιχθηκε σε windows mobile το 2003,άργησαν πολύ! Έπρεπε αυτό το λειτουργικό με τοσα χρόνια προϊστορίας να έχει το μεγαλυτερο μερίδιο αγοράς... Όσο για την BB και την Nokia,ακολουθούν την μοίρα μμεγάλων εταιριών που στο παρελθον εγκατέλειψαν τον τομέα της κινητης(sagem,Siemens,Bosch κλπ),όλα αλλάζουν,εδώ ιστορικά brand όπως η Kodak στο χώρο της φωτογραφίας πχ,ο τομέας της κινητής θα αποτελέσει εξαίρεση;

Για πες μου τι θα εκανες ενα smartphone,χωρις internet,facebook, twitter και την λοιπη παλιοπαρεα των social media?

Θα εδινες μια 1000αρα δολαρια,για μια συσκευη,με ενα calentar και κατι ψεφτοεφαρμογε σχεδον αχριστες για τον μεσον χρηστη και με ενα hardware που σερνεται χωρις να κανεις σχεδον τιποτα?

Το 2000 δεν ειναι το 2007 και η διαφορα στο θεμα ιντερνετ και mobile hardware ειναι χαοδεις!

Μηπως θες να σου θυμησω ποτε αρχισαμε να εχουμε αξιοπρεπες ιντερ στα σπιτια μας ή ποτε το ιντερνετ αρχισε να εχει πραγματικη αξια?

Η MS το μονο που πετυχε σε αυτη την εποχη που ενα smartphone ηταν εντελως αχριστο για την συντρηπτικη πλειωψηφια του κοσμου,ηταν να γεμισει το πατεντοφυλακιο της και να το εξαργυρωνει τωρα απο τις αδειες του android για καθε συσκευη!Αυτο μονο!

Link to comment
Share on other sites

Τα WP μου αρεσουν και πραγματικα ειναι εξαιρετικα.

Εχουν ομως 2 μεγαλα προβληματα:

1) απουσια google apps που ειναι deal breaker για μενα

2) αργες αναβαθμισεις των apps στο store. Δουλευω παραλληλα 3 πλατφορμες (android μεσω s6 edge, WP 8.1 μεσω lumia 930 και BB OS μεσω passport). Δυστυχως στα WP οι αναβαθμισεις των εφαρμογων ειναι πολυ πιο αραιες σε σχεση με το android. Βεβαια σε σχεση με το παρελθον εχουν βελτιωθει τα πραγματα και τα updates ειναι συχνοτερα!

 

Το γιατι ομως δεν εχουν μεριδιο στην αγορα θα πρεπει να το ψαξουμε και σε κατι αλλο. Δεν εχει μεγαλα ονοματα κατασκευαστων που να χρησιμοποιουν το λειτουργικο της. Πολυς κοσμος αγοραζει βασει brand names και οχι βασει λειτουργικου.

ΜySmartphone: Xiaomi 14 Ultra

MySmartwatch:  Garmin Forerunner 965

 

Link to comment
Share on other sites

Μεταξύ μας, πήρε το μεγαλύτερο brand name και το χαντάκωσε...

 

Οταν το πηρε ηταν αργα γιατι ηταν ηδη κατεστραμμενο!

ΜySmartphone: Xiaomi 14 Ultra

MySmartwatch:  Garmin Forerunner 965

 

Link to comment
Share on other sites

Οταν το πηρε ηταν αργα γιατι ηταν ηδη κατεστραμμενο!

Όχι δεν ήταν. Ας μη λέμε τα ίδια. Τα νούμερα που επιβεβαιώνουν του λόγου το αληθές δεν άλλαξαν επειδή πέρασε ο καιρός.

Google, Microsoft, Apple... Choοse a color for your chains.
Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν ήταν. Ας μη λέμε τα ίδια. Τα νούμερα που επιβεβαιώνουν του λόγου το αληθές δεν άλλαξαν επειδή πέρασε ο καιρός.

Η MS και η Nokia εκανα την συμφωνια τους το Φλεβάρη του 2011 και το πρωτο Nokia wp κινητο κυκλοφορισε τον Οκτώβρη του 2011!

Απολαυσε την κατρακυλα που ειχαν τα smartphone της,απο την εμφανηση του iphone μεχρι την εμφανιση του πρωτου WP κινητου(Q3 2011)!

Μια εικονα 1000 λεξεις:

http://www.statista.com/graphic/1/263438/market-share-held-by-nokia-smartphones-since-2007.jpg

Edited by ector7
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Guest margarita12
Για πες μου τι θα εκανες ενα smartphone,χωρις internet,facebook, twitter και την λοιπη παλιοπαρεα των social media?

Θα εδινες μια 1000αρα δολαρια,για μια συσκευη,με ενα calentar και κατι ψεφτοεφαρμογε σχεδον αχριστες για τον μεσον χρηστη και με ενα hardware που σερνεται χωρις να κανεις σχεδον τιποτα?

Το 2000 δεν ειναι το 2007 και η διαφορα στο θεμα ιντερνετ και mobile hardware ειναι χαοδεις!

Μηπως θες να σου θυμησω ποτε αρχισαμε να εχουμε αξιοπρεπες ιντερ στα σπιτια μας ή ποτε το ιντερνετ αρχισε να εχει πραγματικη αξια?

Η MS το μονο που πετυχε σε αυτη την εποχη που ενα smartphone ηταν εντελως αχριστο για την συντρηπτικη πλειωψηφια του κοσμου,ηταν να γεμισει το πατεντοφυλακιο της και να το εξαργυρωνει τωρα απο τις αδειες του android για καθε συσκευη!Αυτο μονο!

 

Δεν καταλαβαίνω που διαφωνουμε...

Κατα τη γνώμη μου τα windows δεν μπορούν να κοντραρουν τα iOS και android αν η ms δεν κανει καινοτόμες αλλαγές στο λειτουργικο! Όπως πχ η μεταμόρφωση που έγινε απο τα 6αρια σε windows 7,η μέρα με τη νύχτα... Γνώμη μου είναι το μενού να προσεγγίζει την εμφάνιση iOS,android με εικονίδια,πιστεύω οτι οι καταναλωτές που είναι εξικοιωμενοι θα αγοράσουν πιο εύκολα τα windows τοτε...

Edited by margarita12
Link to comment
Share on other sites

Η MS και η Nokia εκανα την συμφωνια τους το Φλεβάρη του 2011 και το πρωτο Nokia wp κινητο κυκλοφορισε τον Οκτώβρη του 2011!

Απολαυσε την κατρακυλα που ειχαν τα smartphone της,απο την εμφανηση του iphone μεχρι την εμφανιση του πρωτου WP κινητου(Q3 2011)!

Μια εικονα 1000 λεξεις:

http://www.statista.com/graphic/1/263438/market-share-held-by-nokia-smartphones-since-2007.jpg

Μια άκυρη εικόνα, 1000 άκυρες λέξεις. Βρες τις πωλήσεις και τα (ξανα...)συζητάμε.

 

Τροποποίηση:

Για να μη μπερδεύεις κι άλλο τη κουβέντα, θα σου υπενθυμίσω ότι μιλούσαμε για brand και το αν καταστράφηκε πριν ή μετά την συμφωνία-εξαγορά με την Microsoft. Βρες μου λοιπόν μερικούς πίνακες πωλήσεων για να συγκρίνουμε με τα άλλα brands.

Edited by Stratosnen
Google, Microsoft, Apple... Choοse a color for your chains.
Link to comment
Share on other sites

Guest margarita12
Η MS και η Nokia εκανα την συμφωνια τους το Φλεβάρη του 2011 και το πρωτο Nokia wp κινητο κυκλοφορισε τον Οκτώβρη του 2011!

Απολαυσε την κατρακυλα που ειχαν τα smartphone της,απο την εμφανηση του iphone μεχρι την εμφανιση του πρωτου WP κινητου(Q3 2011)!

Μια εικονα 1000 λεξεις:

http://www.statista.com/graphic/1/263438/market-share-held-by-nokia-smartphones-since-2007.jpg

 

Η Nokia μονη της έβγαλε τα ματάκια της... Ποτε δεν κατάλαβα γιατί δεν ασχολήθηκε με το android,αλλά κόλλησε με τα windows... Εταιρίες με ελάχιστη προϊστορία χάρις στο anroid επιβίωσαν και η Nokia στον κοσμο της... Έβγαλε και αυτή τη γελοία σειρα X.... και ξενερωσαν και οι εναπομείναντες πιστοί της αγοραστές...

Link to comment
Share on other sites

Η Nokia μονη της έβγαλε τα ματάκια της... Ποτε δεν κατάλαβα γιατί δεν ασχολήθηκε με το android,αλλά κόλλησε με τα windows... Εταιρίες με ελάχιστη προϊστορία χάρις στο anroid επιβίωσαν και η Nokia στον κοσμο της... Έβγαλε και αυτή τη γελοία σειρα X.... και ξενερωσαν και οι εναπομείναντες πιστοί της αγοραστές...

Πεσμου τους 4 κολοσσους της κινητης τηλεφωνιας πριν το iphone και ποιοι επιβιωσαν και δεν εξαγωραστικαν,ειτε ακολουθησαν το android,ειτε οχι!

Link to comment
Share on other sites

Η Nokia μονη της έβγαλε τα ματάκια της... Ποτε δεν κατάλαβα γιατί δεν ασχολήθηκε με το android,αλλά κόλλησε με τα windows... Εταιρίες με ελάχιστη προϊστορία χάρις στο anroid επιβίωσαν και η Nokia στον κοσμο της... Έβγαλε και αυτή τη γελοία σειρα X.... και ξενερωσαν και οι εναπομείναντες πιστοί της αγοραστές...

Το Symbian 3 ήταν καλύτερο από το Android της εποχής. Όπως και το Meego - αυτό πια ήταν αλλού.

 

Από την στιγμή που έφυγαν αυτά από τη μέση ήταν περίπατος για το Android.

Το οποίο ασφαλώς και δεν ήταν λύση για τη Nokia, τότε. (ούτε σήμερα είναι, αλλά τελοσπάντων)

 

Περιμενω την εγκυρη ,απο σενα για να συνεχισει η συζητηση!

Αλλιως μενουμε ως εδω!

Δεν έχω κανένα σκοπό να συνεχιστεί μια συζήτηση που έχει ήδη τελειώσει εδώ και χρόνια και την οποία ορισμένοι ξανα-άνοιξαν δεκάδες φορές, αφού τελείωσε.

Ήδη αρχές του '12 η εικόνα της καταστροφής ήταν πλήρης.

 

Δε βρίσκω το λόγο να ξαναπούμε τα ίδια.

Edited by Stratosnen
Google, Microsoft, Apple... Choοse a color for your chains.
Link to comment
Share on other sites

Guest margarita12
Πεσμου τους 4 κολοσσους της κινητης τηλεφωνιας πριν το iphone και ποιοι επιβιωσαν και δεν εξαγωραστικαν,ειτε ακολουθησαν το android,ειτε οχι!

 

Η Nokia αστην,αναφερθήκαμε,η Ericsson εξαγοράστηκε απο Sony πολυ καιρό πριν,η Siemens τα παράτησε πολύ πολύ πριν, η Motorola διαπρέπει εδώ και χρόνια με το android,η Alcatel εξαγοράστηκε απο Κινέζους και τα παει ικανοποιητικά,η Bosch έκλεισε όπως και η Siemens αρκετά γρήγορα... Τα ιδια και η Philips που βγαζει μονο propiertary και anroid συσκευες για την Ασιατικη και Ρωσικη αγορα και μονο... Και η HTC που ειχε φαει κολλημα με τα windows(5,6,7 και τωρα τα 8αρια) επιβιωσε γιατι καταπιαστηκε με το anroid! Γιατι αν η Htc επεμενε στην εμμονη της με τα windows θα ειχε την τυχη της Nokia... Το λειτουργικο Anroid την εσωσε! Βγαζει που και που καμμια windows συσκευη... Αυτά με τους βασικούς παίκτες συσκευών κινητής

Δεν παίρνεις όμως ξεκάθαρη θέση,είσαι υπέρ του λειτουργικου windows; Και αν ναι,που πιστεύεις οτι υπερέχει του ανταγωνισμού; Γιατί εγώ δεν βλέπω κανένα υπέρ αν το κοντραρω με iOS και anroid!

Edited by margarita12
Link to comment
Share on other sites

Η Nokia αστην,αναφερθήκαμε,η Ericsson εξαγοράστηκε απο Sony πολυ καιρό πριν,η Siemens τα παράτησε πολύ πολύ πριν, η Motorola διαπρέπει εδώ και χρόνια με το android,η Alcatel εξαγοράστηκε απο Κινέζους και τα παει ικανοποιητικά,η Bosch έκλεισε όπως και η Siemens αρκετά γρήγορα... Αυτά με τους βασικούς παίκτες συσκευών κινητής

Δεν παίρνεις όμως ξεκάθαρη θέση,είσαι υπέρ του λειτουργικου windows; Και αν ναι,που πιστεύεις οτι υπερέχει του ανταγωνισμού; Γιατί εγώ δεν βλέπω κανένα υπέρ αν το κοντραρω με iOS και aandroid!

Η ericsson εξαγωραστικε το 2012 απο την Sony και οχι πολυ καιρο πριν και η motorola εξαγωραστικε 2 φορε,την πρωτη φορα απο την google και τωρα απο την Lenovo.

Με αλλα λογια μονο η sony εχει μεινει και αυτη ειναι στον πατο οσο αφορα τους κατασκευαστες!

 

Ναι γουσταρω τα windows .Εχω windows desktop,windows tablet και windows phone!

Πιστευεις οτι στερουμε κατι που επελεξα να ειμαι ΜΟΝΟ σε windows?

Link to comment
Share on other sites

Guest margarita12
Η ericsson εξαγωραστικε το 2012 απο την Sony και οχι πολυ καιρο πριν και η motorola εξαγωραστικε 2 φορε,την πρωτη φορα απο την google και τωρα απο την Lenovo.

Με αλλα λογια μονο η sony εχει μεινει και αυτη ειναι στον πατο οσο αφορα τους κατασκευαστες!

 

Ναι γουσταρω τα windows .Εχω windows desktop,windows tablet και windows phone!

Πιστευεις οτι στερουμε κατι που επελεξα να ειμαι ΜΟΝΟ σε windows?

H Motorola εξαγοραστηκε αλλά το brand name παρέμεινε...

 

Οσο για το αν στερείσαι η' όχι κάτι είναι καθαρά θέμα προσωπικής επιλογής και απαιτήσεων.Ήμουν και είμαι κάτοχος συσκευών HTC με 5αρια,6αρια,7αρια και 8αρια και δεν τα αποχωρίζονται με τίποτα,εχω και tablet με 8.1,αλλά αυτό δεν με εμποδίζει να τα θεωρώ υποδεέστερα του ανταγωνισμού,έως τώρα κανένα windows(πλην του 8x)δεν με έκανε να αισθανθώ την αναγκη να το έχω σαν κύρια συσκευή.Στο χερι της ms είναι να αλλάξει αυτό,γιατί το μερίδιο αγοράς παγκοσμίως είναι αδιαψευστος μάρτυρας οτι αυτό το λειτουργικό δεν συγκινεί τις μάζες,αυτή είναι η σκληρή πραγματικότητα...

Edited by margarita12
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...