Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6630


john74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος netgalileo (29 Δεκ. 2004 , 22:41)

 

h dokimi fortisis mpatarias me klisto to kinito efere pali ta idia apotelesmata

 

gia na thimiso echo kai ego provlima sovaro me ti bataria tou kinitou kai se nokia shop diapistothike oti to kinito mou katestrepse 2 mpataries kai meta tis giortes pao gia allagi stin alpha copy

 

tha protina oloi osoi echoyme sovaro provlima me ti bataria, pou krata diladi ligotero apo 1,5 imera xoris spoudea xrisi na kanete ena test ti mpataria na dite an ti katestrepse to kinito sas.

kai prostheto oti den vrethike kai kapios ios sto kinito mou

 

εμενα με λίγη χρήση κρατάει 2 μέρες .με κανονική χρήση 1,5 .

έχει τύχει όμως να κρατήσει και 12 ώρες με πολύ εντατική χρήση!!

δηλαδή μπορεί το τηλέφωνο να καταστρέψει την μπαταρία?

δεν το ήξερα ,,,να ανησυχήσω λοιπόν???

έχω cosmote usim

 

από ποιο nokia shop στην θεσσαλονίκη το πήρες?

Link to comment
Share on other sites

Kai ego edo kai 3 meres i mpataria moy ta ftinei se 12 ores ,me 5 videokliseis tin imera epi 5-8 lepta,ligo bluetooth sending kai ante 20 lepta me aples kliseis omilias...ti na po??Na anisyho kai ego??
Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

Παιδια για το θεμα της μπαταριας ενα πραγμα εχω να πω. Μολις γυρισα απο Πραγα (Τσεχια) οπου μεσα στην πολη εχει παντου φουλ σημα. Οπου και να πας δεν πεφτει ουτε μια γραμμη ακομα και στα υπογεια. Ενω εδω μου κραταει 1-1.5 μερα με το ζορι εκει το φορτισα την τριτη μερα και ειχε ακομα 3 γραμμες, αρα αν καποιος εχει καλο σημα δεν ειναι απιθανο να του κρατησει 5 μερες. Η αναμονη ειναι καθαρα θεμα δυκτιου και χρησης. Τωρα με τα δυκτια στην Ελλαδα που η καλυψη ειναι για τον που*+ο μην εχουμε και πολλες απαιτησεις. Στο σπιτι μου εχω 1 γραμμη σε 3g και 2-3 σε 2g. Τι αναμονη να περιμενω ετσι?
Link to comment
Share on other sites

το προβλημα με τη μπαταρια υπαρχει περισοτερο σε μερη που δεν υπαρχει καλη καλυψη , οπως μεσα σε κλειστους χωρους που ολοι εχουμε τα κινητα μας την πιο πολυ ωρα...εκει το κινητο προσπαθει να βρει 3g σημα και συνεχεια ψαχνει και κανει εναλλαγες απο 2g σε 3g με αποτελεσμα να καταναλωνει ασκοπα ενεργεια....και φυσικα να ταλαιπωρει και την δυστυχη μπαταριουλα μας!!!

Αυτο συμβαινει σε ολα τα 3g κινητα ....

 

ειναι δηλαδη καθαρα θεμα καλυψης ...

Current mobile devices : iPhone 6s Plus,iPad Air 2,Nexus 6
Link to comment
Share on other sites

Άσχετο αλλά επείγον.Πώς γίνεται να προσθέσω μια εικόνα στην υπογραφή μου;Στείλτε PM.

"Όποιος ελεύθερα συλλογάται,συλλογάται καλά."Ρήγας Φεραίος"

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9674.jpg

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Nokia6630/1.0 (2.39.15) SymbianOS/8.0 Series60/2.6 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.1)

 

Αρχικό Μήνυμα από manos the greek

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος killing_you2 (29 Δεκ. 2004 , 13:50)

 

Wirelessly posted (Nokia6630/1.0 (2.39.15) SymbianOS/8.0 Series60/2.6 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.1)

 

Vgikan ruthmiseis gia video streaming (live tv) gia 6630. ;)

 

 

Pou tis vrikes?

Giati sto 1251 lene oti den tis exoun!

 

:eek: :confused: :worry: :wacko: :blink:

 

Sto 1251 mou to eipan! Tin prwti fora den thumomoun ton arithmo mou (mias kai vodafone exw gia deutero arithmo) kai tin deuteri pou pira mou eipan pws den xriazete extra ruthmiseis gia live tv, pas apo to menu tou live kai vlepeis! Epeidi omws eimai ektos 3g den to dokimasa!! As to dokimasei kapoios na mas pei! :o

The "unwired" revolution began...

_http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=6201&dateline=1272991407

 

Link to comment
Share on other sites

Και εγω οσο το ειχα η μπαταρια με απογοητευσε. Το σημα, οπως και ολα σε αυτη τη χωρα, ειναι της πλακας. Μονο τιμες εχουμε υψηλες. Απο υπηρεσιες αλλα λογια. Μου φαινεται θα ξαναπαρω κανενα 6230 να ησυχασω.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος redcon (30 Δεκ. 2004 , 01:10)

 

Και εγω οσο το ειχα η μπαταρια με απογοητευσε. Το σημα, οπως και ολα σε αυτη τη χωρα, ειναι της πλακας. Μονο τιμες εχουμε υψηλες. Απο υπηρεσιες αλλα λογια. Μου φαινεται θα ξαναπαρω κανενα 6230 να ησυχασω.

 

Min to ksanapeis... Sygkrineis tin kinitara 6630, me ola ta ala "mpouroukia" ??

Kai ateleies mikres na exei lynontai...

Link to comment
Share on other sites

Το ειχα γραψει απο τις πρωτες ημερες που το πηρα και ηταν απο τα πρωτα 6630 στην Ελλαδα. Χρειαζεται νεο λογισμικο ΕΠΕΙΓΟΝΤΩΣ. Ειναι το πρωτο Symbian 3G οποτε πολλα συγχωρουνται αλλα οτι το χρειαζεται ειναι γεγονος. Ειναι κινηταρα σιγουρα αλλα εγω που μιλαω 2 ωρες την ημερα και ειμαι επαγγελματιας δεν μπορω να ψαχνω φορτιστη καθε λιγο και λιγακι. Απορω με τη Νοκια που εχει μια μπαταρια για ολα τα κινητα. ελεος. Βαλε μια 1000αρα να τελειωνουμε.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια χρειαζομαι τη γνώμη σας σε περιπου 10 μερες το πολυ αλλαζω το παλιο μου κινητο(n-gage)και ειμαι αναμεσα σε 6630 και 6670 ποιο μου προτεινεται εσεις?????
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος em_seven (30 Δεκ. 2004 , 02:06)

 

Παιδια χρειαζομαι τη γνώμη σας σε περιπου 10 μερες το πολυ αλλαζω το παλιο μου κινητο(n-gage)και ειμαι αναμεσα σε 6630 και 6670 ποιο μου προτεινεται εσεις?????

 

 

Ειναι καθαρα δικη σου αποφαση φιλε μου. :)

Εαν δεν ζητας το κατι παραπανω απο ενα τηλεφωνο (3g,καλυτερες φωτο/βιντεο , ταχυτερο επεξεργαστη κλπ,κλπ) ,παιρνεις το 6670.

Αλλιως παιρνεις το 6630. :)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος killing_you2 (30 Δεκ. 2004 , 00:56)

 

Wirelessly posted (Nokia6630/1.0 (2.39.15) SymbianOS/8.0 Series60/2.6 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.1)

 

 

 

Pou tis vrikes?

Giati sto 1251 lene oti den tis exoun!

 

:eek: :confused: :worry: :wacko: :blink:[/b]

 

Sto 1251 mou to eipan! Tin prwti fora den thumomoun ton arithmo mou (mias kai vodafone exw gia deutero arithmo) kai tin deuteri pou pira mou eipan pws den xriazete extra ruthmiseis gia live tv, pas apo to menu tou live kai vlepeis! Epeidi omws eimai ektos 3g den to dokimasa!! As to dokimasei kapoios na mas pei! :o

 

Τιποτε οκομα.Βγαζει μυνημα οτι η συσκευη δεν υποστηριζεται.
Link to comment
Share on other sites

ΒΟΗΘΕΙΑ !!

Σε λιγο παω να παρω το 6630 με συνδεση...

Που ειναι πιο φτηνα να το αγορασω?

Vodafone ή TIM ???

Link to comment
Share on other sites

Παράθεση

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος TLG (28 Δεκ. 2004 , 17:18)

 

Εχεις κανεις λυση για το παρακατω προβλημα ?

 

Οταν μου στελνουν μερικα videoclip 3gp απο 6600 το 6630 μου τα λαμβανει κανονικα μεσω bluetooth , αλλα δεν μπορει να τα αναπαραγαγει οπως επισης δεν μπορει να τα αποθηκευσει ουτε στη μνημη του τηλεφωνου ουτε στην καρτα

 

 

Καμια βοηθεια καλε κυριοι ???

 

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος billys_541 (28 Δεκ. 2004 , 19:06)

 

Για την αναπαραγωγή δεν ξέρω τι φταίει.Οσο για την αποθήκευση μπορεις με έναν file manager να πας στο c:/system/mail ή στο E:/system/mail (ανάλογα που έχεις ορίσει να αποθηκευονται τα μηνύματά σου) και να κάνεις copy/paste στην κάρτα μνήμης ή στο τηλ.

 

 

Το ίδιο ακριβώς πρόβλημα έκανε και σε μένα πριν 2 μέρες και το αντιμετώπισα με αυτό τον τρόπο ακριβώς!! :blink: Αλλο ένα software bug ίσως?? :whistle:

Mobiles: Samsung Galaxy Nexus

Link to comment
Share on other sites

Guest RouKouNas

Φίλε nervous καλημέρα. Δεν ξέρω αν διάβασες το προηγούμενο post μου για τις εφαρμογές που έχω και που μπορώ να τις βάλω και αν βέβαια.. θα εκτιμούσα πολυ την απάντηση σου..

 

ευχαριστώ πολυ

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος killing_you2 (30 Δεκ. 2004 , 00:56)

 

Wirelessly posted (Nokia6630/1.0 (2.39.15) SymbianOS/8.0 Series60/2.6 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.1)

 

 

 

Pou tis vrikes?

Giati sto 1251 lene oti den tis exoun!

 

:eek: :confused: :worry: :wacko: :blink:[/b]

 

Sto 1251 mou to eipan! Tin prwti fora den thumomoun ton arithmo mou (mias kai vodafone exw gia deutero arithmo) kai tin deuteri pou pira mou eipan pws den xriazete extra ruthmiseis gia live tv, pas apo to menu tou live kai vlepeis! Epeidi omws eimai ektos 3g den to dokimasa!! As to dokimasei kapoios na mas pei! :o

 

 

αφου το κινητο δεν ειναι ακομα vodafone live.μηπως πηνουνε τιποτα ουζα εκει χαμο???

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος em_seven (30 Δεκ. 2004 , 02:06)

 

Παιδια χρειαζομαι τη γνώμη σας σε περιπου 10 μερες το πολυ αλλαζω το παλιο μου κινητο(n-gage)και ειμαι αναμεσα σε 6630 και 6670 ποιο μου προτεινεται εσεις?????

 

εχουν αρκετες διαφορες.τα δυο αυτα κινητα εχουν διαφορα τιμης 100 ευρω.λιγα δεν ειναι.αλλα απο το στερεο του n-gage να πας στο μονο του 6670 ειναι αμαρτια.και αν σε πειραζει το σχημα του 6630,μην στεναχοριεσαι συνιθηζεται ευκολα

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος RouKouNas (29 Δεκ. 2004 , 20:26)

 

σε μια εικονικη παραγγελια που εκανα η τιμη βγενει μαζι με τα μεταφορικα στα 489 ευρω.. δεν ειναι και ασχημα αλλα να υπολογισεις οτι ειναι απο Αμερικη και δεν θα σε καλυπτει η εγγυηση μαλλον ..

 

 

i timi einai poli kali gia kipro. to kinito den irthe stin kipro fisika akomi alla otan erthei tha einai pano apo 600 euro.

oso gia tin egihsh tha rotiso..

http://www.danasoft.com/sig/stoNeheadsgf.jpg

 

ξερει κανεις το τροπο για να σπουδασω... προσπαθω αλλα δεν τα καταφερνω................

Link to comment
Share on other sites

gia sas paidia

 

gia rixte mia matia edo sxetika me to an pernei to 6630 ti bataria tou ngage.

 

ta xrisima posts einai apo ti mesi kai kato tis selidas

 

http://forums.mobileburn.com/showthread.php?t=6848&page=2&pp=15

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος argi_7 (30 Δεκ. 2004 , 11:13)

 

εχουν αρκετες διαφορες.τα δυο αυτα κινητα εχουν διαφορα τιμης 100 ευρω.λιγα δεν ειναι.αλλα απο το στερεο του n-gage να πας στο μονο του 6670 ειναι αμαρτια.και αν σε πειραζει το σχημα του 6630,μην στεναχοριεσαι συνιθηζεται ευκολα

 

Όχι ρε συ το σχημα μια χαρα ειναι απλως μου αρεσει λιγο πεισσοτερο το 6670 εξωτερικα κατα τα αλλα με βλεπω να καταληγω στο 6630 γιατι μπορει να ειναι 100 ευρω παραπανω αλλα τα αξιζει νομιζω!!! :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος ringo7213 (30 Δεκ. 2004 , 14:07)

 

gia sas paidia

 

gia rixte mia matia edo sxetika me to an pernei to 6630 ti bataria tou ngage.

 

ta xrisima posts einai apo ti mesi kai kato tis selidas

 

http://forums.mobileburn.com/showthread.php?t=6848&page=2&pp=15

 

 

Σύμφωνα με αυτά που λέει ο τύπος στο ξένο forum, η μπαταρία του NGAGE (BL-6C) ταιριάζει μια χαρά και στο 6630, του οποίου την αυτονομία βελτίωσε κατα πολύ! Καλό νέο! Ας το επαληθεύσει όμως και κάποιος από εμάς. :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος DON (30 Δεκ. 2004 , 15:39)

 

Σύμφωνα με αυτά που λέει ο τύπος στο ξένο forum, η μπαταρία του NGAGE (BL-6C) ταιριάζει μια χαρά και στο 6630, του οποίου την αυτονομία βελτίωσε κατα πολύ! Καλό νέο! Ας το επαληθεύσει όμως και κάποιος από εμάς. :)

 

και ποσο κανει αραγε???

Link to comment
Share on other sites

εχω το 6630 εδω και 4 μερες και στα καλα καθουμενα κανει μονο του restart. Μπορει καποιος να μου πει τους κωδικους για τo format του τηλεφωνο;
Link to comment
Share on other sites

*#7370# Gia format!

 

Kai koumpi on prasino tilefono, asteraki, 3 ola mazi!

 

Kai kanei format!

 

:)

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...