Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6630


john74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος redcon (27 Δεκ. 2004 , 15:49)

 

Exeiw ksanakanei videocall i itan i proti sou prospatheia?

 

χρειάζονται ρυθμίσεις ή από μονο του μπορείς να κανεις videoκληση?

έχω cosmote ,για οποιον γνωρίζει..

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Nokia6630/1.0 (2.39.15) SymbianOS/8.0 Series60/2.6 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.1)

 

Milame paidia simera piga emfanisa kati photos apo to kinito kai eixan vgei apisteutes. Afou tis koitage kai tis ksanakitage kai den pisteue oti oi photografies htan apo kinito!

The "unwired" revolution began...

_http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=6201&dateline=1272991407

 

Link to comment
Share on other sites

Guest RouKouNas

Καλησπέρα παιδία και Χρόνια Πολλά σε όλους,

 

Θα ήθελα να ασχοληθώ λίγο με το πρόβλημα της μπαταρίας μιας και από ότι φαίνεται εγώ ως γνωστόν είμαι η περίπτωση (όπως έχει πει και ο φίλος sequent_c) που του κρατάει περίπου 5-6 μέρες..!!!! Μετά από 3 εβδομάδες χρήσης το κινητό μου, έχει καταλήξει να κρατάει 4 με 5 μέρες με την κάτωθι χρήση:

 

1,5 με 2 ώρες ομιλία συνολικά στις 5 μέρες ΟΧΙ VIDEOκλήσεις,

Αποστολή 5-10 sms συνολικά στις 5 μέρες,

Λήψη 10 με 15 Φώτο συνολικά στις 5 μέρες,

Λήψη 1-2 videos διάρκειας περίπου 1,5 λεπτά το καθένα συνολικά στις 5 μέρες,

1 με 1,5 ώρα παίζοντας παιχνίδια συνολικά στις 5 μέρες,

Λίγο αναπαραγωγή mp3 συνολικά στις 5 μέρες

 

Και

 

ΟΧΙ σκίσιμο σε εφαρμογές

ΟΧΙ wap

ΟΧΙ σκάλισμα χωρίς να υπάρχει λόγος

 

Πιστεύω ότι η αυτονομία 1 (!!!!) ημέρας που διάβασα είναι τραγικός χρόνος και ή υπάρχει πρόβλημα στην συσκευή η γίνετε λάθος χρήση.. Φανταστείτε ότι (όπως έχω πει και στο παρελθόν) η ΝΟΚΙΑ δίνει σε ΙΔΑΝΙΚΕΣ συνθήκες 11 ΗΜΕΡΕΣ ΑΥΤΟΝΟΜΙΑ και φυσικά χωρίς να το σκαλίσεις ούτε ένα δευτερόλεπτο.. Σε σχέση με τα κολλήματα κι εμένα μου έχει κολλήσει 2 φορές και για να ξεκολλήσει έκανα restart. Πιστεύω ότι δεν υπάρχει συσκευή νέας τεχνολογίας με αυτού του είδους τις δυνατότητες που να μην κολλάει, είτε είναι κινητό είτε palm είτε laptop. Για κάποιους που έγραψαν ότι σέρνετε έχω να πω ότι δεν έχω ξαναδεί και δεν νομίζω ότι υπάρχει γρηγορότερο κινητό στο εμπόριο αυτή τη στιγμή που να διαχειρίζεται με τέτοια ταχύτητα τα 10mb εσωτερικής μνήμης του . Πιστεύω ότι προβλήματα αυτής της φύσεως είναι μεμονωμένες καταστάσεις και συμβαίνουν είτε από λάθος χρήση (π.χ. ανοιχτές 15 εφαρμογές να τρέχουν ταυτόχρονα καταναλώνοντας ενέργεια) είτε σε ελαττωματική συσκευή!! Αυτή είναι η άποψη μου και σας ευχαριστώ που αφιερώσατε και πάλι χρόνο για αν την διαβάσετε..

 

Προσοχή δεν αμφισβητώ κανέναν που έχει ανάλογες εμπειρίες (μικρή αυτονομία ή αργό επεξεργαστή) από το κινητό, απλά λέω την γνώμη μου όσο αναφορά το συγκεκριμένο πρόβλημα, και μέσω αυτού του forum μοιράζομαι μαζί σας την δική μου εμπειρία γι αυτό και δεν κάνω quote σε κανένα από τα μηνύματα που γράφονται.

Link to comment
Share on other sites

Guest RouKouNas
Αρχικό Μήνυμα από το μέλος killing_you2 (27 Δεκ. 2004 , 18:09)

 

Wirelessly posted (Nokia6630/1.0 (2.39.15) SymbianOS/8.0 Series60/2.6 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.1)

 

Milame paidia simera piga emfanisa kati photos apo to kinito kai eixan vgei apisteutes. Afou tis koitage kai tis ksanakitage kai den pisteue oti oi photografies htan apo kinito!

 

 

Αντίστοιχα κι εγώ που εμφάνισα κάποιες ο φωτογράφος έπαθε πλάκα!! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

εχω το 7610 να το δοσω για να παρω το 6630?αξιζει?

 

στα πρωτα post αναφερθηκε οτι το 6630 παιρνει flash για την καμερα.αυτο ταιριαζει και στο 7610?

 

εχει ενα prog route66 αυτο ειναι μονο για 6630 και τι ακριβως κανει?

My Devices:Motorola timeport,one touch 701,se t29,N 6510,Siemens s55,5100,6610,3650,se p800,6600,7610,6630,nokia n70,nokia 6101,se k310,nokia n73,nokia 5500d,se k800i,Htc p3300,Htc p3600i,SE k850i vf,samsung d880,samsung d980,Htc touch diamond white,Samsung omnia2,nokia e52,blackberry 9700,Htc hero,Htc Desire,Iphone 4 16gb,Iphone 4s 64gb,samsung x-cover,samsung galaxy s3 mini,iphone 5s,iphone 6,samsung s6,note 5,mi max , mi5s plus ...
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος nikos2004dj (27 Δεκ. 2004 , 19:11)

 

εχω το 7610 να το δοσω για να παρω το 6630?αξιζει?

 

στα πρωτα post αναφερθηκε οτι το 6630 παιρνει flash για την καμερα.αυτο ταιριαζει και στο 7610?

 

εχει ενα prog route66 αυτο ειναι μονο για 6630 και τι ακριβως κανει?

 

και το route66 και το flash μπαίνει στο 7610 .

η άποψη μου είναι ...αν δεν σε ενδιαφέρει το stereo mp3 playback ή το video playback στο κινητό σου καλύτερα μεινε με το 7610.

Link to comment
Share on other sites

ΜΕΤΑ ΤΟ 6600 ΚΑΙ ΤΟ 7610 ΠΗΡΑ ΚΙ ΕΓΩ ΤΟ 6630...ΒΛΕΠΩ ΟΜΩΣ ΜΕΤΑ ΛΥΠΗΣ ΜΟΥ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΣΤΑΘΕΡΟ ΟΠΩΣ ΤΑ ΔΥΟ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΑ...ΑΡΚΕΤΕΣ ΕΦΑΡΜΟΦΕΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΥΜΒΑΤΕΣ..ΨΙΛΟΚΟΛΛΑΕΙ ΚΑΠΟΙΕΣ ΦΟΡΕΣ ΚΥΡΙΩΣ ΟΤΑΝ ΕΓΚΑΘΙΣΤΑΣ Η ΔΙΑΓΡΑΦΕΙΣ ΑΡΧΕΙΑ ΚΑΙ ΤΟ ΠΙΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ ΔΕΝ ΤΡΕΧΕΙ ΤΑ JAVA GAMES...ΕΧΩ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙ ΟΤΙ Η FREE MEMORY ΠΕΦΤΕΙ ΠΟΛΥ ΓΡΗΓΟΡΑ...ΓΙΑ ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΕΙΔΙΚΑ ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΤΙ ΠΑΙΖΕΙ Η ΠΩΣ ΔΙΟΡΘΩΝΕΤΑΙ?ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΞΕΡΕΙ ΑΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ...ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ...ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΥΠΑΡΧΕΙ?
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος laonikos (27 Δεκ. 2004 , 19:31)

 

ΜΕΤΑ ΤΟ 6600 ΚΑΙ ΤΟ 7610 ΠΗΡΑ ΚΙ ΕΓΩ ΤΟ 6630...ΒΛΕΠΩ ΟΜΩΣ ΜΕΤΑ ΛΥΠΗΣ ΜΟΥ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΣΤΑΘΕΡΟ ΟΠΩΣ ΤΑ ΔΥΟ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΑ...ΑΡΚΕΤΕΣ ΕΦΑΡΜΟΦΕΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΥΜΒΑΤΕΣ..ΨΙΛΟΚΟΛΛΑΕΙ ΚΑΠΟΙΕΣ ΦΟΡΕΣ ΚΥΡΙΩΣ ΟΤΑΝ ΕΓΚΑΘΙΣΤΑΣ Η ΔΙΑΓΡΑΦΕΙΣ ΑΡΧΕΙΑ ΚΑΙ ΤΟ ΠΙΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ ΔΕΝ ΤΡΕΧΕΙ ΤΑ JAVA GAMES...ΕΧΩ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙ ΟΤΙ Η FREE MEMORY ΠΕΦΤΕΙ ΠΟΛΥ ΓΡΗΓΟΡΑ...ΓΙΑ ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΕΙΔΙΚΑ ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΤΙ ΠΑΙΖΕΙ Η ΠΩΣ ΔΙΟΡΘΩΝΕΤΑΙ?ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΞΕΡΕΙ ΑΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ...ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ...ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΥΠΑΡΧΕΙ?

 

 

ΜΗΝ επαναλαμβανεσαι ,αν ξερει καποιος θα σου απαντησει.Αν διαβασεις προσεκτικα το θεμα ,θα βρεις τις απαντησεις που ζητας ;)

 

(Μην γραφεις με κεφαλαια ,ειναι σαν να φωναζεις )

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος sequent_c (27 Δεκ. 2004 , 17:45)

 

χρειάζονται ρυθμίσεις ή από μονο του μπορείς να κανεις videoκληση?

έχω cosmote ,για οποιον γνωρίζει..

 

 

Χρειαζεται ενεργοποιηση της υπηρεσιας ,χωρις εχτρα ρυθμισεις για videoκληση :)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος manos the greek (27 Δεκ. 2004 , 15:46)

 

Μήπως μπορεί κάποιος να μου απαντήσει γιατί νομίζω ότι έχει πρόβλημα το 6630 μου!

 

Ευχαριστώ!!

 

:)

 

 

Τους έχει πάρει εκεί στη VODA να σου ενεργοποιήσουν τις βιντεοκλήσεις?? Αν δεν το έχεις κάνει, κάντο (μπορεί απλά να έπεσες σε ανεγκέφαλο υπάλληλο - ζήτησε να σε συνδέσουν με το Τεχνικό Τμήμα, εκεί τουλάχιστον κάτι τους κόβει :rolleyes: )

MONEY MAKES THE WORLD GO ROUND...

Link to comment
Share on other sites

ΞΟΟΞΉΞΊΟ ΞΞΞ½ΟΞΌΞ± Ξ±ΟΟ ΟΞΏ ΞΌΞ_Ξ»ΞΏΟ nickvog (27 ΞΡκ. 2004 , 18:23)

 

΀οΟΟ Ξ_ΟΡι ΟΞ¬ΟΡι ΡκΡί ΟΟΞ· VODA Ξ½Ξ± ΟΞΏΟ Ξ΅Ξ½Ξ΅ΟΞ³ΞΏΟΞΏΞΉΞΟΞΏΟΞ½ ΟΞΉΟ Ξ²ΞΉΞ½ΟΡοκλΞΟΡιΟ?? ΞΞ½ δΡν ΟΞΏ Ξ_ΟΞ΅ΞΉΟ ΞΊΞ¬Ξ½Ξ΅ΞΉ, κάνΟΞΏ (ΞΌΟΞΏΟΡί Ξ±Ολά Ξ½Ξ± Ξ_ΟΞ΅ΟΞ΅Ο ΟΞ΅ ανΡγκΞ_Οαλο ΟΟάλληλο - ΞΆΞΟΞ·ΟΞ΅ Ξ½Ξ± ΟΞ΅ ΟΟΞ½Ξ΄Ξ_ΟΞΏΟΞ½ ΞΌΞ΅ ΟΞΏ ΀ΡΟΞ½ΞΉΞΊΟ Ξ€ΞΌΞΞΌΞ±, ΡκΡί ΟΞΏΟλάΟΞΉΟΟΞΏΞ½ ΞΊΞ¬ΟΞΉ ΟΞΏΟΟ ΞΊΟβΡι :rolleyes: )

 

 

Nai file nicknog is exo energopoiisei kai exo idi kanei 4 videokliseis alla den xero ti ftaiei!

 

Thanks for the answer!

 

Kapoios allos pou na eixe paromoio provlima?

:worry: :worry: :worry:

 

Thanks

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

επνέρχομαι στο θέμα της μπαταρίας με νεότερα

πήγα σήμερα στο νοκια σοπ που το αγόρασα και μίλησα με τον τεχνικό και κάναμε και κάπιο τσεκάρισμα στην μπαταρία

είχα μαζί μου τη δέυτερη μπαταρία που γίνετε χ;ρηση σε άλλο κινητό εδώ και ένα μήνα περίπου

στο 6630 αυτη η μπαταρία ήταν μόλισ 20 ώρες

με το που την έβαλε έδειξε ότι η μπαταρία έχει σχεδόν καταστραφή και θέλει αλλαγή

με μόλισ 20 ώρες στο κινητό

αφού απορρίψαμε το ενδεχόμενο ιού καταλήξαμε ότι το κινητό πεθαίνει τις μπαταρίες και ότι θέλει αλλαγή

άντε να πώ στην αλφα κοπι αυτό το πράγμα τώρα

θα έχει βγεί το 66!! μέχρι να μου το δεχτούνε και να μου αλλάξουνε το κινητό

το σίγουρο είναι ότι στην αρχή θα μου αλλάξουνε τη μπαταρία και μετα΄θα τους το ξαναπάω για να μου πούνε πιοσ ξέρει τι.....

Υπογραφή εκτός κανόνων Ο.Π.Χ
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος netgalileo (28 Δεκ. 2004 , 00:07)

 

επνέρχομαι στο θέμα της μπαταρίας με νεότερα

 

 

Πολυ περιεργα αυτα που σου ειπαν για την μπαταρια :worry:

Ηθελα απο καιρο να σε ρωτησω:

Φιλε netgalileo το κινητο το φορτιζεις ανοικτο ή κλειστο ?

Αν το φορτιζεις ανοικτο, μπορεις να το δοκιμασεις κλειστο και να μας πεις εαν βλεπεις διαφορα ?

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

παιδια δοκιμαστε τα βιντεο που τραβατε να τα στειλετε σε αλλα κινητα...

ΠΑΙΖΟΥΝ καλλυτερα... :eek: :eek:

εγω εστειλα κλιπακι σε p900 και 7610 και τα δικα μου φαινοταν αχρωμα μπροστα στα αλλα 2 μοντελα....,

ειδικα σε χαμηλο φωτισμο ειναι σαν να βλεπεις ασπρομαυρη ταινεια...΄.

ελπιζω αυτο με μελοντικη αναβαθμιση να λυθει....

επισης σημερα ενω εδω αλεξανδρουπολη δεν εχουμε 3g ουτε για πλακα σε μια φαση σε χωρο που δεν ειχα καλο σημα το κινητο εμφανισε ενα σημαδακι 3g εχασα το "κανονικο" μου σημα εντελως και ηταν σαν να ημουν σε 3g "κατασταση"... :wacko: :wacko:

εχει κανεις εξηγηση για αυτο???

μηπως πρεπει να αλλαξω την καρτα μου?(κρατησα την απλη μια και εχω vodafone συνδεση...)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος freddaras (28 Δεκ. 2004 , 00:36)

 

επισης σημερα ενω εδω αλεξανδρουπολη δεν εχουμε 3g ουτε για πλακα σε μια φαση σε χωρο που δεν ειχα καλο σημα το κινητο εμφανισε ενα σημαδακι 3g εχασα το "κανονικο" μου σημα εντελως και ηταν σαν να ημουν σε 3g "κατασταση"... :wacko: :wacko:

εχει κανεις εξηγηση για αυτο???

μηπως πρεπει να αλλαξω την καρτα μου?(κρατησα την απλη μια και εχω vodafone συνδεση...)

 

 

Ισως λογο χαμηλου σηματος 2g να σε επιασε για λιγο κεραια 3g που βρισκεται πιο μακρυα .

Δεν χρειαζεται να αλλαξεις την sim.

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος nervous (28 Δεκ. 2004 , 00:43)

 

Ισως λογο χαμηλου σηματος 2g να σε επιασε για λιγο κεραια 3g που βρισκεται πιο μακρυα .

Δεν χρειαζεται να αλλαξεις την sim.

 

το περιεργο ειναι οτι δεν πρεπει να εχει κεραια εδω "κοντα" ουτε για πλακα....

α και μολις εγινε αυτο το κινητο ξεκινουσε να κανει video call κανονικα(ενω πριν δεν μπορουσα καθολου) αλλα μετα σταματουσε.....

:wacko: :wacko:

περιεργα πραγματα.... anyway θα κατεβω συντομα θεσσαλονικη και θα το δοκιμασω εκει οποτε κραταω την καρτουλα....

Link to comment
Share on other sites

Karta sigoura den prepei na allakseis!

Profanos uparxei keraia ekei konta sou k mpikes me 3g shma!

Egrafe me poia etairia sundethikes otan bghke to 3g?

ΘΑΣΟΣ το σμαραγδενιο νησι!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/12161p_goldenbeach1.JPG

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε κανεις ανοιγωντας να στειλει ενα mms να κανει εισαγωγη αντικειμενου [εικονα,ηχο,βιντεο ]κανει μια ωρα ανοιγμα χωρις ποτε να ανοιξει τα αρχεια ??????
Η Δημοκρατία μας αυτοκαταστρέφεται διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας, διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος cicilianos (28 Δεκ. 2004 , 01:33)

 

Karta sigoura den prepei na allakseis!

Profanos uparxei keraia ekei konta sou k mpikes me 3g shma!

Egrafe me poia etairia sundethikes otan bghke to 3g?

 

Ελα ρε συ τι λεει?

χρονια πολλα κιολας.... ;)

δεν νομιζω να χει κεραια εδω κοντα...

και σημα εταιριας δεν πρεπει να ειχα απλα ειχα το σημα του 3g...

anyway δεν δινω και πολυ σημασια στο γεγονος μπορει απλα να ηταν κολημα της vodafone.... ολα θα ξεκαθαριστουν θεσαλονικη.... :cool:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος greg60 (28 Δεκ. 2004 , 01:55)

 

μετα την πρωτη φορτιση ποσο κρατησε η μπαταρια του κινητου σας;;;

 

εμενα ουτε μια μερα... :( και τωρα ομως με το ζοτι κραταει 1,5..ατιμες μπαταριες
Link to comment
Share on other sites

παιδια εμενα ενω στην αρχη κρατουσε 1 μερα τωρα με πει και 2,5 μερες!!!!

βεβαια το πρωι λογω δουλειας δεν μπορω να το "σκαλιξω" και πολυ παντως γενικα η αποδοση της ανεβηκε....!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος greg60 (28 Δεκ. 2004 , 02:34)

 

εχω το 6630 απο ιταλια ξερετε πως βγαινει το screensaver της ΤΙΜ;

 

 

Mπορεις να το απενεργοποιησεις πηγαινοντας στην επεξεργασια του θεματος που εχεις. :)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Nokia6630/1.0 (2.39.15) SymbianOS/8.0 Series60/2.6 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.1)

 

Αρχικό Μήνυμα από nervous

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος freddaras (28 Δεκ. 2004 , 00:36)

 

επισης σημερα ενω εδω αλεξανδρουπολη δεν εχουμε 3g ουτε για πλακα σε μια φαση σε χωρο που δεν ειχα καλο σημα το κινητο εμφανισε ενα σημαδακι 3g εχασα το "κανονικο" μου σημα εντελως και ηταν σαν να ημουν σε 3g "κατασταση"... :wacko: :wacko:

εχει κανεις εξηγηση για αυτο???

μηπως πρεπει να αλλαξω την καρτα μου?(κρατησα την απλη μια και εχω vodafone συνδεση...)

 

 

Ισως λογο χαμηλου σηματος 2g να σε επιασε για λιγο κεραια 3g που βρισκεται πιο μακρυα .

Δεν χρειαζεται να αλλαξεις την sim.

 

Oxi auto to kanei kai se emena pou exw karta 3g. Apla otan den vriskei duktio 2g vgazei to simataki tou 3g kai kanei anazitisi gia 3g! Afou exeis karta vodafone den xriazete na tin allakseis!! Krima einai na dwseis 15 eurw gia karta 3g, arketa exeis dosei gia auto to perivohto 6630 "mi dineis kai tzampa lefta" :whistle:

The "unwired" revolution began...

_http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=6201&dateline=1272991407

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...