Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6630


john74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδιά δεν υπάρχει κανένας τρόπος να μας αλλάξει οθόνη όταν έχουμε μόνο 1 καμμένο pixel? Το λέει κάπου ότι γίνεται αλλαγή στα 3 και πάνω? Γιατί εγώ το έμαθα όταν πήγα να τους δείξω το κινητό...

Στο Πλαίσιο είδα τους όρους για αντικατάσταση οθόνης Nokia. Πρέπει να υπάρχουν τουλάχιστον 3 καμένα pixel με απόσταση ενός εκατοστού τουλάχιστον το ένα από το άλλο. Δηλαδή τρέχα γύρευε. Με 60 ευρώ μπορείς να αλλάξεις την οθόνη στο 6630. Είσαι ο πρώτος πάντως που αναφέρει καμένο pixel στο 6630. Μήπως το κακομεταχειρίστηκες λιγάκι???;)

Link to comment
Share on other sites

ρε petran αν θυμασαι την ονομασια της εικονας βαλε το πρωτο γραμμα για να την βρεις μεσω της αναζοιτησης.η ακομα καλυτερα βαλε της φωτο σε φακελους και να της ξεχωριζεις ανα κατηγορια
Όπως ξαναείπα, ήδη τις έχω σε φακέλους (όπως τους ονομάζει, αν και δεν είναι). Η λίστα των εικόνων κάνει περίπου εικοσιτρία δευτερόλεπτα ν' ανοίξει!

Αλλά και η πληκτρολόγηση του ονόματος είναι αντίστοιχα απελπιστικά αργή. Κι αυτά μόλις με 300 φωτογραφίες.

http://briefcase.pathfinder.gr/download/petros_pf/15778/181976/0/Petran.gif

Nokia Series 60 forum moderator (Ret.)

Link to comment
Share on other sites

Στο Πλαίσιο είδα τους όρους για αντικατάσταση οθόνης Nokia. Πρέπει να υπάρχουν τουλάχιστον 3 καμένα pixel με απόσταση ενός εκατοστού τουλάχιστον το ένα από το άλλο. Δηλαδή τρέχα γύρευε. Με 60 ευρώ μπορείς να αλλάξεις την οθόνη στο 6630. Είσαι ο πρώτος πάντως που αναφέρει καμένο pixel στο 6630. Μήπως το κακομεταχειρίστηκες λιγάκι???;)

 

 

Εγώ είχα δει και άλλο παιδί να το αναφέρει σε πιο παλιά σελίδα... Δε θυμάμαι πού, είναι πάρα πολλές! :O Τι εννοείς να το κακομεταχειρίστικα? Τι μπορεί να έχω κάνει ώστε να κάψω πίξελ? Νομίζω δεν καίγονται πίξελ λόγω χρήσης...

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

Όπως ξαναείπα, ήδη τις έχω σε φακέλους (όπως τους ονομάζει, αν και δεν είναι). Η λίστα των εικόνων κάνει περίπου εικοσιτρία δευτερόλεπτα ν' ανοίξει!

Αλλά και η πληκτρολόγηση του ονόματος είναι αντίστοιχα απελπιστικά αργή. Κι αυτά μόλις με 300 φωτογραφίες.

300 φωτο???σαν πολες δεν ειναι???τα 23 δευτε. ειναι αισχος.αλλα εγω τουλαχιστον δεν το εχω παθει ποτε καθως εχω γυρο στις 160 φωτο και δεν αντιμετοπιζω κατι τετοιο.αν ειναι 300 φωτο επι τα 350 kb που ειναι καθεμια ειναι παρα πολλα για αυτο κανει τοσο πολυ

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα δει και άλλο παιδί να το αναφέρει σε πιο παλιά σελίδα... Δε θυμάμαι πού, είναι πάρα πολλές! :O Τι εννοείς να το κακομεταχειρίστικα? Τι μπορεί να έχω κάνει ώστε να κάψω πίξελ? Νομίζω δεν καίγονται πίξελ λόγω χρήσης...

πιξελ μπορει να εχει καμενο και απο την στιγμη που πειρε καποιος το κινητο απο το καταστημα δεν πρεπει να ειναι θεμα κακομεταχειρησης

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα δει και άλλο παιδί να το αναφέρει σε πιο παλιά σελίδα... Δε θυμάμαι πού, είναι πάρα πολλές! :O Τι εννοείς να το κακομεταχειρίστικα? Τι μπορεί να έχω κάνει ώστε να κάψω πίξελ? Νομίζω δεν καίγονται πίξελ λόγω χρήσης...

 

Πλάκα έκανα. Φυσικά και δεν καίγονται pixel με κακομεταχείριση! Ή είναι από τον κατασκευαστή της οθόνης καμένα ή καίγονται με τη χρήση. Συνήθως καμένα pixel έχει μια οθόνη μόνο από την παραγωγή της. Σπάνια καίγονται pixel με χρήση. Το θέμα μας όμως είναι η εγγύηση η οποία καλύπτει όπως σου είπα αλλαγή της οθόνης σε παρίπτωση 3 καμένων pixels που το καθένα απέχει τουλάχιστον 1 εκατοστό από κάποιο διπλανό του. Όσο τρελός κι αν το παίξεις στη Nokia δεν πρόκειται να στην αλλάξουν. Κάποιοι είχαν αναφέρει πως υπάρχει τρόπος να κάψεις pixel και έτσι να φτάσεις τα 3. Δε νομίζω πάντως πως γίνεται. Δες καλύτερα στο topic για την οθόνη του 6600 που είχε πολλά πολλά καμένα pixels!

Link to comment
Share on other sites

Aμα φτιάξεις πρόγραμμα που να εναλλάσσει τα χρώματα τις οθόνης γρήγορα,pixel που είναι έτοιμα να καούν θα καούν.

Συνήθων όταν υπάρχουν ήδη καμένα pixel από εργοστάσιο , υπάρχουν και αλλα γειτονικά έτοιμα για κάψιμο.

Τέτοιο πρόγραμμα υπάρχει για οθόνη PC (lcd) τώρα για κινητό δεν έχω di τίποτα παρόμοιο.

Χρήστης:

Nokia: 3310 3330 5100 5140 5140i 6610 6310i 6630 5300 N95 N95_8gb N8 S3 mini

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδες??? τo ***** για το FS-Caller 3.02 που θα το βρω?? εαν γινεται ας μου το δωσει καποιος!!

 

 

Ευχαριστώ.... :)

Xalara Gia Ola Yparxei Lush....

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Nokia-> 6610 , 6100 , 6600 , 7610 , 6630 , 6680 , N70 , N90... εχουμε και φυσικα μελλον..:!:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση!!!! Υπαρχει κανα προγραμμα που να μπορεις αν φτιαξεις θεματα μονος σου??? στον υπολογιστη και μετα να τα περνας ?? η και κατυθειαν στο κινητο δεν με πειραζει!!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση!!!! Υπαρχει κανα προγραμμα που να μπορεις αν φτιαξεις θεματα μονος σου??? στον υπολογιστη και μετα να τα περνας ?? η και κατυθειαν στο κινητο δεν με πειραζει!!!
Δες αυτο το θεμα εκει εχουν απαντηθει οι ερωτησεις σου
Link to comment
Share on other sites

300 φωτο???σαν πολες δεν ειναι???τα 23 δευτε. ειναι αισχος.αλλα εγω τουλαχιστον δεν το εχω παθει ποτε καθως εχω γυρο στις 160 φωτο και δεν αντιμετοπιζω κατι τετοιο.αν ειναι 300 φωτο επι τα 350 kb που ειναι καθεμια ειναι παρα πολλα για αυτο κανει τοσο πολυ

 

 

εγω εχω 304 φωτο απο τις οποιες δεν ειναι ολες με αναλυση 1,3 αλλα μερικες με 1 και πολλες ειναι vga.kai kanei 8 sec .παταω εκθεση εικονες και μεχρι να φορτωσει την πρωτη μικρογραφια κανει 8 sec εχω ομως και ενα φακελο με 40 χ 1,3 ,οσο παραπανω φακελους εχω τοσο παραπανω αργει.

My Devices:Motorola timeport,one touch 701,se t29,N 6510,Siemens s55,5100,6610,3650,se p800,6600,7610,6630,nokia n70,nokia 6101,se k310,nokia n73,nokia 5500d,se k800i,Htc p3300,Htc p3600i,SE k850i vf,samsung d880,samsung d980,Htc touch diamond white,Samsung omnia2,nokia e52,blackberry 9700,Htc hero,Htc Desire,Iphone 4 16gb,Iphone 4s 64gb,samsung x-cover,samsung galaxy s3 mini,iphone 5s,iphone 6,samsung s6,note 5,mi max , mi5s plus ...
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έλυσα το πρόβλημα μου με το πρόγραμμα REscoWiever. Είχα κάπου 200 φωτογραφίες και τις άνοιγε άνετα με μόλις 1sec καθυστέρηση.

Μάλιστα διαβάζει τις φωτογραφίες με τα directions τους (όχι σαν την έκθεση που πρέπει να κανεις άλλη ταξινόμηση)

Χρήστης:

Nokia: 3310 3330 5100 5140 5140i 6610 6310i 6630 5300 N95 N95_8gb N8 S3 mini

Link to comment
Share on other sites

εμενα αυτο που μου την εσπασε ειναι οτι αν δημιουργησω φακελους μεσα στην εκθεση εκτος του οτι δεν δημιουργουνται στην καρτα μνημης καθυστερει να ανοιξει την εκθεση μετα.αν παλι κανω φακελους μεσω αναγνωσης με card reader τοτε παλι δεν τους βλεπει και βαζει ολες τις εικονες χυμα.η επιλογη παλι ολα τα αρχεια ειναι παντελως αχρηστη γιατι

οι περιεργοι τα βλεπουν ολα....

My Devices:Motorola timeport,one touch 701,se t29,N 6510,Siemens s55,5100,6610,3650,se p800,6600,7610,6630,nokia n70,nokia 6101,se k310,nokia n73,nokia 5500d,se k800i,Htc p3300,Htc p3600i,SE k850i vf,samsung d880,samsung d980,Htc touch diamond white,Samsung omnia2,nokia e52,blackberry 9700,Htc hero,Htc Desire,Iphone 4 16gb,Iphone 4s 64gb,samsung x-cover,samsung galaxy s3 mini,iphone 5s,iphone 6,samsung s6,note 5,mi max , mi5s plus ...
Link to comment
Share on other sites

με την διαχειρηση των εικονων που ειναι στα πολυμεσα δεν βοηθαει καθολου??

 

Εγώ αυτό χρησιμοποιώ... Μ αρέσει πολύ σαν εφαρμογή!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έλυσα το πρόβλημα μου με το πρόγραμμα REscoWiever. Είχα κάπου 200 φωτογραφίες και τις άνοιγε άνετα με μόλις 1sec καθυστέρηση.

Μάλιστα διαβάζει τις φωτογραφίες με τα directions τους (όχι σαν την έκθεση που πρέπει να κανεις άλλη ταξινόμηση)

 

Οντως ,με το REsco Photo Viewer εχω βρει την υγεια μου που λενε :D ,εχει και πολλες επιλογες :)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Οντως ,με το REsco Photo Viewer εχω βρει την υγεια μου που λενε :D ,εχει και πολλες επιλογες :)

 

Μία από τα ίδια.... Μακράν το κορυφαίοοοοοοοοοοοοοο

:)

ZX - Spectrum 48K - Αtari 2600 .... και ξερό ψωμί ...

:ninja:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ αυτό χρησιμοποιώ... Μ αρέσει πολύ σαν εφαρμογή!
Συμφωνω!!! εχει και πολυ ωραια εμφανιση
Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ρωτησω κατι. Αυτοι που εχουν την εφαρμ. smartcom στο 6630 τους τρεχει κανονικα; γιατι σ΄εμενα τρεχει για λιγο και μετα δεν δουλευει. Εχει κανεις καμια αποψη επ΄αυτου;
:cool:B M W Power F1
Link to comment
Share on other sites

Loipon , ntaksei.... to PuppetMaster einai koryfh etsi...!!!! :w00t:

 

Mipws yparxei kati adistoixo alla na kanei akrivws thn aditheth douleia???

 

Diladi kapoio program gia PC pou na xeirizesai to 6630 ap'to PC sou mesw BT 'h estw mesw USB.

Na kaneis klhseis, stelneis mhn. ,na xeirizesai to menu, kai genika ola osa kanei to thl.

 

Zhtaw polla....??? :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Re paidia ego pou exo polles eikones stin ekthesi, otan blepo mia eikona kai patao to piso mou grafei anoigma... kai meta apo 1 lepto mou tis ksanabgazei ?

ti ftaiei ? oles einai stin karta mnimis, kai ego tin fw 2.39.15

Link to comment
Share on other sites

Οντως ,με το REsco Photo Viewer εχω βρει την υγεια μου που λενε :D ,εχει και πολλες επιλογες :)

 

 

Το κακό για μένα είναι οτι εμφανίζει μόνο τις εικόνες που είναι στο images και όχι σε άλλους φακέλους που έχω δημιουργήσει εγώ,όπως:φίλοι,δουλειά κτλ.Εκτός και αν οι εκδόσεις που χρησιμοποιούσα εγώ δεν είχαν άλλες επιλογές.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...