Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6630


john74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπορεις να τραβηξεις καποια screenshots απο το προγραμματακι που λες?

Σε forum εχω δει τις μεγαλυτερες ανακριβειες, αλλα τα περισσοτερα μιλανε για 220MHz

και arm9 series οποτε δεν μπορει να λενε ψεματα. Τα 7Mb Free ram δεν ειναι λιγα ομως? Στο mpx200 που χρησιμοποιω εχω συνηθως 14-17Mb free Ram.

Link to comment
Share on other sites

H γνωμη μου ειναι οτι εφοσον δεν εχεις προβλημα να μην κανεις τιποτα! Εξαλλου εχεις το τελευταιο firmware! Δεν ξερω ποια ειναι η διαφορα μεταξυ της 3.45.113 και της 3.45.111 που εχεις εσυ! Πρωτη φορα το ακουω :blink: Μηπως θα μπορουσες να μας πεις? :) Ελληνικα εχει? :worry: Ειναι αληθεια οτι σε μερικα 6630 δεν εκατσε καλα η αναβαθμιση. Κυριως σε αυτα που δεν ειχαν Ελληνικα! Κολησαν και πηγαν για αντικατασταση... 2 μηνες περιμενε :mad: Αλλα αυτο ισχυε με το παλιο firmware οσοι εβαλαν το καινουργιο (3.45.113) δεν νομιζω οτι ειχαν κανενα προβλημα, τουλαχιστον κανεις δεν ανεφερε τιποτα :)

 

file matrb to kinito irthe apo germania ellinika fisika den exei kai oxi den moy kanei kanena problima petaei kai i mpataria tou moy kratise 5 meres mera nixta kai kathe mera gia panw apo 3 wres epeza kai to taleporousa me sms kai liges kliseis.oso gia tis diafores 3.45.113 και της 3.45.111 se kapoio site tis eida kai den mporw na to xanabrw :-( egw twra mporw na tou balw afoba ta ellinka?

Link to comment
Share on other sites

Γεία σε όλους,

Μόλις απέκτησα ένα 6630. Η ερώτηση είναι ίσως λίγο αφελής αλλά δεν έχω βρεί απάντηση μέχρι στιγμής. Ή SIM κάρτα μου είναι παλιά. Για να εκμεταλευτώ τις ταχύτητες 3G πρέπει να αλλάξω κάρτα ή όχι?

Κάνοντας αυτή την ερώτηση στην Vodafone μου είπαν ότι "καλό θα ήταν αλλά όχι αναγκαίο" (!?!?!?). Ευχαριστώ

Σωτήρης
Link to comment
Share on other sites

Γεία σε όλους,

Μόλις απέκτησα ένα 6630. Η ερώτηση είναι ίσως λίγο αφελής αλλά δεν έχω βρεί απάντηση μέχρι στιγμής. Ή SIM κάρτα μου είναι παλιά. Για να εκμεταλευτώ τις ταχύτητες 3G πρέπει να αλλάξω κάρτα ή όχι?

Κάνοντας αυτή την ερώτηση στην Vodafone μου είπαν ότι "καλό θα ήταν αλλά όχι αναγκαίο" (!?!?!?). Ευχαριστώ

 

Καταρχας καλοριζικο φιλε μου.Ναι πρεπει να αλλαξεις sim και αν δεν κανω λαθος κοστιζει 17€.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

file matrb to kinito irthe apo germania ellinika fisika den exei kai oxi den moy kanei kanena problima petaei kai i mpataria tou moy kratise 5 meres mera nixta kai kathe mera gia panw apo 3 wres epeza kai to taleporousa me sms kai liges kliseis.oso gia tis diafores 3.45.113 και της 3.45.111 se kapoio site tis eida kai den mporw na to xanabrw :-( egw twra mporw na tou balw afoba ta ellinka?

Οπως σου ειπα και παραπανω αλλα μαλλον δεν το διατυπωσα καλα :O Καποια 6630 που ηταν Ιταλικα και τους περασαν Ελληνικα με το παλιο firmware (V. 2.39.15 - 11-11-04) κολησαν και τα στειλανε για αντικατασταση η οποια εκανε περιπου 2 μηνες! :(

B L U E in G R E E N :cool:
Link to comment
Share on other sites

Γεία σε όλους,

Μόλις απέκτησα ένα 6630. Η ερώτηση είναι ίσως λίγο αφελής αλλά δεν έχω βρεί απάντηση μέχρι στιγμής. Ή SIM κάρτα μου είναι παλιά. Για να εκμεταλευτώ τις ταχύτητες 3G πρέπει να αλλάξω κάρτα ή όχι?

Κάνοντας αυτή την ερώτηση στην Vodafone μου είπαν ότι "καλό θα ήταν αλλά όχι αναγκαίο" (!?!?!?). Ευχαριστώ

 

Eξαρταται ποσο παλια ειναι η καρτα σου. Εαν ειναι πολυ παλια,καλο θα ειναι να την αλλαξεις. Εαν οχι ,τοτε δεν εχεις προβλημα να χρησιμοποησεις τις υπηρεσιας.

Εγω,οπως και πολλοι αλλοι,δεν εχω αντιμετωπισει κανενα προβλημα.

Οποτε καλα σου ειπαν. ;)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ποσο κραταει η μπαταρια σας; εμενα μεσο ορο κραταει γυρω στο 24ωρο το πολυ. τοχω μολισ 5 μερες το κινητο. τοχω φορτισει 3-4 φορες. υπαρχζει περιπτωση να στρωσει σιγα σιγα και να κραταει περισσοτερο;

ειχα το 6310i ως τωρα και ειχα συνηθησει να το φορτιζω καθε 5-6 μερες και μου κακοφαινεται τωρα να πρεπει να φορτιζω καθε μερα!

Hamurabi
Link to comment
Share on other sites

Den prokete na kratisi toso poli (5-6 hmeres),

alla gia na beltioseis tin anamoni apla balto se GSM kai oxi se dual(kai 3g kai GSM)

 

To diko mou kratai 2 meres (48 ores)

Χρήστης:

Nokia: 3310 3330 5100 5140 5140i 6610 6310i 6630 5300 N95 N95_8gb N8 S3 mini

Link to comment
Share on other sites

οκ θενκς.

κατι αλλο. υπαρχει αλλη μπαταρια καλυτερη απαυτην που εχει ηδη μεσα για να αγορασω; αν ναι ποσο παραπανω κραταει απτην default και ποσο κοστιζει;

ευχαριστω

Hamurabi
Link to comment
Share on other sites

οκ θενκς.

κατι αλλο. υπαρχει αλλη μπαταρια καλυτερη απαυτην που εχει ηδη μεσα για να αγορασω; αν ναι ποσο παραπανω κραταει απτην default και ποσο κοστιζει;

ευχαριστω

 

Υπαρχει η μπαταρια για το n-gage qd ,μονο που δυστυχως δεν κυκλοφορει ακομα ξεχωριστα :(

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ποσο κραταει η μπαταρια σας; εμενα μεσο ορο κραταει γυρω στο 24ωρο το πολυ. τοχω μολισ 5 μερες το κινητο. τοχω φορτισει 3-4 φορες. υπαρχζει περιπτωση να στρωσει σιγα σιγα και να κραταει περισσοτερο;

ειχα το 6310i ως τωρα και ειχα συνηθησει να το φορτιζω καθε 5-6 μερες και μου κακοφαινεται τωρα να πρεπει να φορτιζω καθε μερα!

Emena moy estrose stadiaka.Tora me sxetika metria xrhsh moy kratei aneta pente meres.

Link to comment
Share on other sites

Emena moy estrose stadiaka.Tora me sxetika metria xrhsh moy kratei aneta pente meres.

5 μερες??? :w00t: βιονικη ειναι η μπαταρια σου??? :p

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει η μπαταρια για το n-gage qd ,μονο που δυστυχως δεν κυκλοφορει ακομα ξεχωριστα :(

νομιζω οτι την πουλαν στο internet ομως

Link to comment
Share on other sites

και εμενα εστρωσε σταδιακα . Απο εκει που δεν κραταγε ουτε μια μερα τωρα κραταει ανετα 3 με ξε....σκισμα.

 

Και μια ερωτηση. Πηγα να κρατησω back up του τηλεφωνου και της μνημης , και ενω του τηλεφωνου το κραταει κανονικα της καρτας μνημης μου γραφει λιγο αφου ξεκινησει οτι σταματησε η συνδεση με το τηλεφωνο και μετα για να ξανααναγνωρισει το usb πρεπει να κανεις restart . ξερει κανεις γιατι το κανει αυτο και τι πρεπει να κανω???

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια που ακριβως λεει ποση ωρα εχω συνολικα στις εξερχομενες και στις εισερχομενες κλησεις;

ψαχνω τοση ωρα το μενου και δε το βρισκω!!!

Hamurabi
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια που ακριβως λεει ποση ωρα εχω συνολικα στις εξερχομενες και στις εισερχομενες κλησεις;

ψαχνω τοση ωρα το μενου και δε το βρισκω!!!

Μπες στο μητρωο, διαρκεια κλησεων! :)

B L U E in G R E E N :cool:
Link to comment
Share on other sites

To push to talk δουλευει στο 6630? εδω μπορεις να κατεβασεις το software και εχει και ενα link με τις συμβατες συσκευες αλλα δεν λεει για το 6630! Λεει ομως για το 6670! Στα specs του 6670 ομως δεν λεει οτι υποστιριζει push to talk τεχνολογια. :confused:

Και κατι ακομα. Τα themes που εχει η Νοκια για το 6680 θα δουλευουν στο 6630? :worry:

B L U E in G R E E N :cool:
Link to comment
Share on other sites

To push to talk δουλευει στο 6630? εδω μπορεις να κατεβασεις το software και εχει και ενα link με τις συμβατες συσκευες αλλα δεν λεει για το 6630! Λεει ομως για το 6670! Στα specs του 6670 ομως δεν λεει οτι υποστιριζει push to talk τεχνολογια. :confused:

 

Δικιο εχεις για το μπερδεμα :O

Δυστυχως δεν μπορουμε να το δοκιμασουμε αφου η υπηρεσια αυτη δεν λειτουργει ακομα

Για τα 7610,6670,6600 αναφερει οτι

Push to talk capability available as a memory card (MMC) client application.

Λογικα το ιδιο θα ισχυει και για το 6630.

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Δικιο εχεις για το μπερδεμα :O

Δυστυχως δεν μπορουμε να το δοκιμασουμε αφου η υπηρεσια αυτη δεν λειτουργει ακομα

Για τα 7610,6670,6600 αναφερει οτι

 

Λογικα το ιδιο θα ισχυει και για το 6630.

Το εγκατεστησα αλλα δεν μου εμφανιζει το εικονιδιο στο μενου! Οποτε δεν μπορω να ξερω αν λειτουργει η οχι! Βρηκα το αρχειο με file manager και το ετρεξα αλλα μου εδειξε κατι στιγμιαια και εκλεισε! Για να καταλαβω, το push to talk ειναι μονο software η χρειαζεται και το καταληλο hardware για να δουλεψει? :)

B L U E in G R E E N :cool:
Link to comment
Share on other sites

Το εγκατεστησα αλλα δεν μου εμφανιζει το εικονιδιο στο μενου! Οποτε δεν μπορω να ξερω αν λειτουργει η οχι! Βρηκα το αρχειο με file manager και το ετρεξα αλλα μου εδειξε κατι στιγμιαια και εκλεισε! Για να καταλαβω, το push to talk ειναι μονο software η χρειαζεται και το καταληλο hardware για να δουλεψει? :)

 

Aν και δεν το εχω ψαξει ιδιαιτερα ,υποθετω πως για τα S60 ειναι θεμα software.

Yποτιθεται οτι ορισμενα κινητα που το υποστηριζουν εχουν και dedicated πληκτρο για την εφαρμογη

Μια εφαρμογη που ηδη κυκλοφορει ειναι το Visual Communicator

http://my-symbian.com/7650/applications/applications.php?fldAuto=726&faq=6

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδεια θα τρελαθω!

εχω το 6630 μια βδομαδα!

τις πρωτες 2-3 μερες η μπαταρια κραταγε 24 ωρες.

τις επομενες 2-3 μερες η μπαταρια κραταγε με το ζορι 12-24 ωρες.

και απο χθες μεχρι τωρα,εχουν περασει 24 ωρες, και δεν μου εχει πεσει ουτε μια γραμμη!!!!

απιστευτο!

λετε να "εστρωσε";

 

με την ιδια χρηση παντα!

Hamurabi
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...