Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6630


john74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ekana mia aperiskepsia kai esvhsa to Quickoffice apo to 6630 moy.Gnorizete apo poy mporo na to ksanakano download dorean;

Απο το site της nokia http://www.nokia.com/nokia/0,8764,64931,00.html (για να βλεπεις τα εγραφα απο το τηλεφωνο σου αλλιως απο το i-Phone (για τη δημιουργια αρχειων και για να τα βλεπεις)

Παναγιώτης
Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα το 6630 σε αναβάθμιση του παλαιότερου 6600. Ωστόσο δεν έχω καταφέρει ακόμα να ανοίξω το κάλυμα (της μπαταρίας κ SIM card)! Κρατώντας πατημένο το κουμπί και πιέζοντας το κάλυμμα τότε αυτό μετακινείται περίπου μισό πόντο προς τα πάνω αλλά δεν σηκώνεται στη συνέχεια όπως περιγράφουν οι οδηγίες. Μήπως τελικά έπεσα σε ελαττωματική συσκευή;;
Link to comment
Share on other sites

Ekana mia aperiskepsia kai esvhsa to Quickoffice apo to 6630 moy.Gnorizete apo poy mporo na to ksanakano download dorean;

Για την τελευταία έκδοση του QuickOffice Premier (μπορείς εκτός από το να ανοίγεις, να τροποποιείς τα έγγραφα. Επίσης μπορείς να τα τυπώνεις σε όλους τους διαθέσιμους Bluetooth εκτυπωτές) ψάξε στο http://www.mobilityworld.tk

Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα το 6630 σε αναβάθμιση του παλαιότερου 6600. Ωστόσο δεν έχω καταφέρει ακόμα να ανοίξω το κάλυμα (της μπαταρίας κ SIM card)! Κρατώντας πατημένο το κουμπί και πιέζοντας το κάλυμμα τότε αυτό μετακινείται περίπου μισό πόντο προς τα πάνω αλλά δεν σηκώνεται στη συνέχεια όπως περιγράφουν οι οδηγίες. Μήπως τελικά έπεσα σε ελαττωματική συσκευή;;

Καλοριζικο!!! Καταρχας δεν επεσες σε ελλατωματικη συσκευη! Προσπαθησε με κατι λεπτο (π.χ κοπιδι) να το σηκωσεις λιγο ακομα! Και μενα ετσι εκανε στην αρχη. :)

B L U E in G R E E N :cool:
Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα το 6630 σε αναβάθμιση του παλαιότερου 6600. Ωστόσο δεν έχω καταφέρει ακόμα να ανοίξω το κάλυμα (της μπαταρίας κ SIM card)! Κρατώντας πατημένο το κουμπί και πιέζοντας το κάλυμμα τότε αυτό μετακινείται περίπου μισό πόντο προς τα πάνω αλλά δεν σηκώνεται στη συνέχεια όπως περιγράφουν οι οδηγίες. Μήπως τελικά έπεσα σε ελαττωματική συσκευή;;

Το κάλυμα του 6630 είναι προβληματικό. Δεν ανοίγει στην αρχή και μόνο αν το βγάλεις αρκετές φορές θα φαγωθεί το μέρος εκείνο που προκαλεί πρόβλημα και φρακάρει. Μην ανησυχείς, πίεσέ το. Δεν σπάει!

Link to comment
Share on other sites

Το κάλυμα του 6630 είναι προβληματικό. Δεν ανοίγει στην αρχή και μόνο αν το βγάλεις αρκετές φορές θα φαγωθεί το μέρος εκείνο που προκαλεί πρόβλημα και φρακάρει. Μην ανησυχείς, πίεσέ το. Δεν σπάει!

Ευχαριστώ πολύ guys. Μόλις το άνοιξα με τη βοήθεια ενός νυχοκόπτη ;)

Πάντως ένα πράγμα που μου κακοφάνηκε ήταν η μικρή MMC (RSMMC). Τι να την κάνω τώρα την 256MB που έχω στο 6600;;

Link to comment
Share on other sites

Τι να την κάνω τώρα την 256MB που έχω στο 6600;;

 

Δυστυχως ,μονο για αλλη χρηση μπορεις να την χρησιμοποιησεις.

Επιπλεον ,το 6630 παιρνει μονο dual voltage rs-mmc

Τσεκαρε το αναλογο θεμα Dual Voltage RS-MMC :)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Δε ξερω αν εχει αναφερθει αυτο στο παρελθον..

 

Οταν κανεις Edit Label σε καποιο Contact δεν σε αφηνει να γραψεις με κεφαλαια! :blink:

 

Εχει διαπιστωσει κανεις αυτο το προβλημα; Εχω firmware 4.03

Link to comment
Share on other sites

Δε ξερω αν εχει αναφερθει αυτο στο παρελθον..

 

Οταν κανεις Edit Label σε καποιο Contact δεν σε αφηνει να γραψεις με κεφαλαια! :blink:

 

Εχει διαπιστωσει κανεις αυτο το προβλημα; Εχω firmware 4.03

Πραγματι,αυτο το προβλημα υπηρχε απο τον καιρο που ειχα το 6600 και το ειχα παρατηρησει,ακομα και τωρα το ιδιο προβλημα υπαρχει και στο 6680!

Παναγιώτης
Link to comment
Share on other sites

Πραγματι,αυτο το προβλημα υπηρχε απο τον καιρο που ειχα το 6600 και το ειχα παρατηρησει,ακομα και τωρα το ιδιο προβλημα υπαρχει και στο 6680!

 

Ok my friend. Ενας ακομα απο τους βαθεις υπνους της Νοκια.

 

p.s. Τωρα ειδα οτι εισαι Κυπριος. Φιλε τι να πω, στενοχωρηθηκα πολυ σημερα, κι ακομα παραπανω που εχω και φιλους Κυπριους....

Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις ποσο εχει μια καινουργια προσοψη για το 6630?μπρος πισω.
My Devices:Motorola timeport,one touch 701,se t29,N 6510,Siemens s55,5100,6610,3650,se p800,6600,7610,6630,nokia n70,nokia 6101,se k310,nokia n73,nokia 5500d,se k800i,Htc p3300,Htc p3600i,SE k850i vf,samsung d880,samsung d980,Htc touch diamond white,Samsung omnia2,nokia e52,blackberry 9700,Htc hero,Htc Desire,Iphone 4 16gb,Iphone 4s 64gb,samsung x-cover,samsung galaxy s3 mini,iphone 5s,iphone 6,samsung s6,note 5,mi max , mi5s plus ...
Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Nokia6680/1.0 (3.04.11) SymbianOS/8.0 Series60/2.6 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.1)

 

ξερει κανεις ποσο εχει μια καινουργια προσοψη για το 6630?μπρος πισω.

 

Γυρω στα 30, αν δεν κανω λαθος

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Μολις ανακαλυψα ενα bug! Δεν νομιζω οτι εχει ξανααναφερθει γιαυτο το παραθετω. Λοιπον, παμε στον Μετατροπεα και βαζουμε Τυπο μετατροπης Νομισμα. Παταμε επιλογες και μετα Ισοτιμιες. Παλι επιλογες και Μετ/σια νομισματος. Εκει μας τα χαλαει! :mad: Μετονομαστε ενα νομισμα σε οτι νομιζετε. Μολις βγειτε απο τον μετατροπεα και ξαναμπειτε εχει χαθει η μετονομασια! :wacko: Εχω την τελευταια version (4.03.38 25-04-05) Δεν ξερω αν εκανε το ιδιο και με τη προηγουμενη.
B L U E in G R E E N :cool:
Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις ποσο εχει μια καινουργια προσοψη για το 6630?μπρος πισω.

στο πλαισιο θα την βρεις 21 ευρω ενο σε club nokia ή 21 ή 28 εθρω δεν θυμαμαι να σου πω

Link to comment
Share on other sites

Μολις ανακαλυψα ενα bug! Δεν νομιζω οτι εχει ξανααναφερθει γιαυτο το παραθετω. Λοιπον, παμε στον Μετατροπεα και βαζουμε Τυπο μετατροπης Νομισμα. Παταμε επιλογες και μετα Ισοτιμιες. Παλι επιλογες και Μετ/σια νομισματος. Εκει μας τα χαλαει! :mad: Μετονομαστε ενα νομισμα σε οτι νομιζετε. Μολις βγειτε απο τον μετατροπεα και ξαναμπειτε εχει χαθει η μετονομασια! :wacko: Εχω την τελευταια version (4.03.38 25-04-05) Δεν ξερω αν εκανε το ιδιο και με τη προηγουμενη.

 

Ναι ισχυει, και ειναι σπαστικο.

Link to comment
Share on other sites

Σημερα περνοντας εξω απο Νοκια SHOP ειδα κατι αρκετα γελοιο.

Ειχαν βαλει ενα χαρτι οπου διαφημιζε το "νεο 6630 Music Box" ενα 6630 με πορτοκαλι προσοψη............

Ημαρτον τι μανια αυτη να κανουν τα music phone πορτοκαλι (βλεπε w800) με την τιμη να κυμαινεται στα 388 (αγνωστο το αν ειναι ή οχι το ΦΠΑ μεσα)

Το βαψανε πορτοκαλι εβαλαν καποια εφαρμογη και πανε να πουλησουν το στοκ σαν καινουργιο.....

Link to comment
Share on other sites

Σημερα περνοντας εξω απο Νοκια SHOP ειδα κατι αρκετα γελοιο.

Ειχαν βαλει ενα χαρτι οπου διαφημιζε το "νεο 6630 Music Box" ενα 6630 με πορτοκαλι προσοψη............

Ημαρτον τι μανια αυτη να κανουν τα music phone πορτοκαλι (βλεπε w800) με την τιμη να κυμαινεται στα 388 (αγνωστο το αν ειναι ή οχι το ΦΠΑ μεσα)

Το βαψανε πορτοκαλι εβαλαν καποια εφαρμογη και πανε να πουλησουν το στοκ σαν καινουργιο.....

to 6630 music box ti akribws einai?

Link to comment
Share on other sites

Σημερα περνοντας εξω απο Νοκια SHOP ειδα κατι αρκετα γελοιο.

Ειχαν βαλει ενα χαρτι οπου διαφημιζε το "νεο 6630 Music Box" ενα 6630 με πορτοκαλι προσοψη............

Ημαρτον τι μανια αυτη να κανουν τα music phone πορτοκαλι (βλεπε w800) με την τιμη να κυμαινεται στα 388 (αγνωστο το αν ειναι ή οχι το ΦΠΑ μεσα)

Το βαψανε πορτοκαλι εβαλαν καποια εφαρμογη και πανε να πουλησουν το στοκ σαν καινουργιο.....

ναι και εγω δεν καταλαβα τι παν να κανουν

Link to comment
Share on other sites

prosopsi xrwma portokali kai efarmogi media player , kai kala na antagonistoyn to w800

media player??? :wacko: :wacko: .με τον mp3 player που εχει κανονικα κμια σχεση??

Link to comment
Share on other sites

ξέρει κανεις πως να ξεκλειδωσω το 6630 μου???

εχω ξεχασει τον κωδικο ασφαλειας μου.

thankss

Πρεπει να το πας σε Νοκια για να στο ξεκλειδωσουν και θα πληρωσεις νομιζω 14€ ;)

B L U E in G R E E N :cool:
Link to comment
Share on other sites

ξέρει κανεις πως να ξεκλειδωσω το 6630 μου???

εχω ξεχασει τον κωδικο ασφαλειας μου.

thankss

Ρε παιδια οταν το κανει hard format(3,*,πρασινο πληκτρο που κανει κληση και το κουμπι on/off να τα εχει ολα μαζι πατημενα οταν ειναι κλειστο το κινητο) νομιζω επανερχεται στον κωδικο 12345 και δεν ειναι αναγκη να το παρει στη nokia,δεν ειναι ετσι?

Παναγιώτης
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια οταν το κανει hard format(3,*,πρασινο πληκτρο που κανει κληση και το κουμπι on/off να τα εχει ολα μαζι πατημενα οταν ειναι κλειστο το κινητο) νομιζω επανερχεται στον κωδικο 12345 και δεν ειναι αναγκη να το παρει στη nokia,δεν ειναι ετσι?

ναι ομως και για το hard format ζηταει κωδικο ασφαλιας,και αμα δεν τον ξερεις δεν το κανει

Link to comment
Share on other sites

ναι ομως και για το hard format ζηταει κωδικο ασφαλιας,και αμα δεν τον ξερεις δεν το κανει

 

Για το soft reset (με το *#7370#) σου ζηταει τον κωδικο κλειδωματος. ;)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...