Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6630


john74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Την έκανα κι εγώ αυτή την κίνηση και πούλησα το 6630 για να πάρω το Κ750i. Σε 3 ώρες το έβαλα κατευθείαν για πούλημα. Μπορεί οι φωτό του να μην παίζονται και να έχει και ραδιόφωνο αλλά σε όλα τα υπόλοιπα χάνει κατά κράτος από το 6630. Αύριο έρχεται ένα 6630 στο μαγαζί και το έχω ξαναπάρει με τη μία! Τι χάσιμο χρόνου και χρημάτων.... Πρώτη φόρά την πάτησα έτσι με κινητό.

 

Με ξενέρωσε πολύ η ποιότητα κατασκευής του, το απαράδεκτο μενού σε σχέση με series60, το ότι δεν έβαζε με τίποτα σε αλφαβητική σειρά τον τηλεφωνικό κατάλογο που είχα στο Outlook και το ότι φυσικά ακόμα δεν έχουν αξιωθεί να βάλουνε ένα τελικό ς(ίγμα) όταν γράφεις κάτι.

 

 

Τα λεγα εγώ... Πλήρης απογοήτευση το Κ750.... Σε θέματα λειτουργικότητας, ευκολίας, δυνατότητες και κτλ... Nokia is the best.... Έχω το 6630 και οι photo που βγάζει είναι πολύ καλές..... Ακόμα και εν κινήση βγάζει καλές photo.... Δεν χρειάζεται να είσαι ΤΕΛΕΙΩΣ ΣΤΑΘΕΡΟΣ όπως χρειάζεται στα SonyEricsson, Sharp και κτλ... Έχω βρει την υγειά μου... Και τραβά - αποθηκεύει σφαίρα τις photo

 

:rolleyes:

ZX - Spectrum 48K - Αtari 2600 .... και ξερό ψωμί ...

:ninja:

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εχω το 7710 αλλα δεν με καλυπτει λογο ελλειψης simbian. μου πουλανε ενα 6630 150ευρω(εμπιστο ατομο). αλλα σκεφτομαι οτι δεν εχει ραδιο. μηπωσ εχει ληθει το προβλημα.εχει βγαλει τιποτα η nokia ή καμια αλλη πατεντα?

 

αλλιιωσ με βλεπω να σκαω 300 να παρω το 3230.

Οι υπογραφές μπορούν να περιέχουν 1 εικόνα, η οποία ωστόσο δεν θα πρέπει να έχει διαστάσεις μεγαλύτερες από 420 x 150 pixels και το μέγεθός της δεν θα πρέπει να ξεπερνά τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εχω το 7710 αλλα δεν με καλυπτει λογο ελλειψης simbian. μου πουλανε ενα 6630 150ευρω(εμπιστο ατομο). αλλα σκεφτομαι οτι δεν εχει ραδιο. μηπωσ εχει ληθει το προβλημα.εχει βγαλει τιποτα η nokia ή καμια αλλη πατεντα?

 

αλλιιωσ με βλεπω να σκαω 300 να παρω το 3230.

Υπαρχει καποιο ραδιοφωνακι που συνδεετε εξωτερικα αλλα δεν εχει καθολου καλο σημα!Αποψη μου ειναι να παρεις το 6630 αν δεν σε ενδιαφερει τοσο πολυ το ραδιοφωνο γιατι εχει στερεοφωνικο mp3,ειναι πιο γρηγορο και εχει ταχυτητα 3g και θα δωσεις και πιο λιγα χρηματα!

Παναγιώτης
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εχω το 7710 αλλα δεν με καλυπτει λογο ελλειψης simbian. μου πουλανε ενα 6630 150ευρω(εμπιστο ατομο). αλλα σκεφτομαι οτι δεν εχει ραδιο. μηπωσ εχει ληθει το προβλημα.εχει βγαλει τιποτα η nokia ή καμια αλλη πατεντα?

 

αλλιιωσ με βλεπω να σκαω 300 να παρω το 3230.

 

Φιλε μου και το 7710 εχει Symbian (S90) απλα δεν εχει αρκετες εφαρμογες και παιχνιδια. ;)

Αν δεν χρειαζεσαι μεγαλο ευρος απο εφαρμογες τοτε μεινε σε αυτο που εχεις που εχει και ραδιο. :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εχω το 7710 αλλα δεν με καλυπτει λογο ελλειψης simbian. μου πουλανε ενα 6630 150ευρω(εμπιστο ατομο). αλλα σκεφτομαι οτι δεν εχει ραδιο. μηπωσ εχει ληθει το προβλημα.εχει βγαλει τιποτα η nokia ή καμια αλλη πατεντα?

 

αλλιιωσ με βλεπω να σκαω 300 να παρω το 3230.

150 ευρω ειναι παρα πολυ λιγα ομως

Link to comment
Share on other sites

τελικα τα κινητα εχουν γινει σαν τα γιαουρτια.μετα απο 150 μερες δεν λειτουργει η δονηση.η πλακα ειναι οτι επειδη εχω χασει την αποδειξη αγορας ειχα παει για να μου αλλαξουν την καρτα μνημης και δεν γινοταν επειδη δεν την ειχα.τωρα αν θα παω να τους πω να μου το φτιαξουν θα μου πουν παλι για αποδειξη?
My Devices:Motorola timeport,one touch 701,se t29,N 6510,Siemens s55,5100,6610,3650,se p800,6600,7610,6630,nokia n70,nokia 6101,se k310,nokia n73,nokia 5500d,se k800i,Htc p3300,Htc p3600i,SE k850i vf,samsung d880,samsung d980,Htc touch diamond white,Samsung omnia2,nokia e52,blackberry 9700,Htc hero,Htc Desire,Iphone 4 16gb,Iphone 4s 64gb,samsung x-cover,samsung galaxy s3 mini,iphone 5s,iphone 6,samsung s6,note 5,mi max , mi5s plus ...
Link to comment
Share on other sites

kalispera paidia.tha ithela na rwtisw kai egw kati paromoio.yparxoun provlimata pou antimetwpizete me to 6630?skeftetai na to parei o aderfos mou.exw to 7610 kai einai statherotato kai xwris kanena provlima.metaxeirismeno to 6630 poso peripou mporw na to vrw?
ntineli
Link to comment
Share on other sites

Ενα word document (attached) που ισως φανει χρησιμο σε ολους τους χρήστες του 6630 που θελουν να σερφαρουν και να λαμβανουν τα emails τους στο κινητο τους.

Το document (zip-αρισμένο) ειναι κατευθειαν απο την Vodafone και περιλαμβανει ολες τις απαραιτητες ρυθμισεις για email accounts, access point (Vodafone internet), κλπ...

6630 Email and Internet settings.rar

Link to comment
Share on other sites

kalispera paidia.tha ithela na rwtisw kai egw kati paromoio.yparxoun provlimata pou antimetwpizete me to 6630?skeftetai na to parei o aderfos mou.exw to 7610 kai einai statherotato kai xwris kanena provlima.metaxeirismeno to 6630 poso peripou mporw na to vrw?

 

 

Εγώ σε κάτι μαγαζιά στην Πλατεία Κάνιγγος που πήγα χθες βρήκα 3 6630 στα 250ευρώ(μεταχειρισμένα φυσικά).Για καινούργιο κάπου στα 390ευρώ μου είπαν.

Link to comment
Share on other sites

Ενα word document (attached) που ισως φανει χρησιμο σε ολους τους χρήστες του 6630 που θελουν να σερφαρουν και να λαμβανουν τα emails τους στο κινητο τους.

Το document (zip-αρισμένο) ειναι κατευθειαν απο την Vodafone και περιλαμβανει ολες τις απαραιτητες ρυθμισεις για email accounts, access point (Vodafone internet), κλπ...

να σαι καλα πολυ χρισιμο!!!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδία εγώ ένα μόνο πρόβλημα έχψ με το 6630.Είναι πολύ αργή η έκθεση.Έχω γύρω στης 120 φώτο και κάνει κοντά 5 δευτ. να μου τις ανοίξει.Έχει βέβαια και την διαχείριση εικόνων που είναι ταχύτατη και με πολύ ωραία εφέ.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδία εγώ ένα μόνο πρόβλημα έχψ με το 6630.Είναι πολύ αργή η έκθεση.Έχω γύρω στης 120 φώτο και κάνει κοντά 5 δευτ. να μου τις ανοίξει.Έχει βέβαια και την διαχείριση εικόνων που είναι ταχύτατη και με πολύ ωραία εφέ.

 

Μόνο 5 δευτερόλεπτα και το θεωρείς πρόβλημα?Άλλοι έχουν αναφέρει 20-30 δευτερόλεπτα.Εσύ καλά είσαι.Μην ανησυχείς.

Link to comment
Share on other sites

Παιδία εγώ ένα μόνο πρόβλημα έχψ με το 6630.Είναι πολύ αργή η έκθεση.Έχω γύρω στης 120 φώτο και κάνει κοντά 5 δευτ. να μου τις ανοίξει.Έχει βέβαια και την διαχείριση εικόνων που είναι ταχύτατη και με πολύ ωραία εφέ.

Μια χαρά είναι ο χρόνος. Πάντως, για ακόμη μεγαλύτερη ταχύτητα μπορείς να χρησιμοποιήσεις το Resco Photo Viewer 4.30.3. Θα το βρεις στο http://www.mobilityworld.tk/.

Link to comment
Share on other sites

κατι ασχετο με το 6630 αλλα σχετικο με τις ρυθμισεις του κινητου για e-mail.ο διακομιστης εξερχομενων μηνυματων στην yahoo ποιος ειναι???
Link to comment
Share on other sites

κατι ασχετο με το 6630 αλλα σχετικο με τις ρυθμισεις του κινητου για e-mail.ο διακομιστης εξερχομενων μηνυματων στην yahoo ποιος ειναι???

 

Νομιζω ειναι ο smtp.mail.yahoo.com αλλα μπορεις να τον χρησιμοποιησεις και να λαμβανεις τα emails σου σε pop / smtp account μονο αν εχεις Yahoo! Mail Plus (πληρωνεις δηλαδη συνδρομη)

 

http://mailplus.mail.yahoo.com/

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα ξερει κανείς που μπορώ ν αβρω το route66 για nokia 6630 ?
Εδώ: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=40093&highlight=route66

(Όχι, δεν το θυμόμουν απέξω, το βρήκα με μια απλή αναζήτηση με τη λέξη route66! ;)

http://briefcase.pathfinder.gr/download/petros_pf/15778/181976/0/Petran.gif

Nokia Series 60 forum moderator (Ret.)

Link to comment
Share on other sites

Παιδία εγώ ένα μόνο πρόβλημα έχψ με το 6630.Είναι πολύ αργή η έκθεση.Έχω γύρω στης 120 φώτο και κάνει κοντά 5 δευτ. να μου τις ανοίξει.Έχει βέβαια και την διαχείριση εικόνων που είναι ταχύτατη και με πολύ ωραία εφέ.
Μόνο 5 δευτερόλεπτα και το θεωρείς πρόβλημα?Άλλοι έχουν αναφέρει 20-30 δευτερόλεπτα.Εσύ καλά είσαι.Μην ανησυχείς.
Επειδή κι εγώ είμαι ένας από τους "άλλους", να ρωτήσω για άλλη μια φορά: Τι στην ευχή να την κάνω την MMCMobile 256 που πήρα, αφού πρακτικά δε μπορώ να έχω μαζί μου πάνω από 100 εικόνες, λίγους ήχους και λίγα βιντεάκια; Μόνο για μεγάλες ταινίες να την έχω; Δεν βάζω πια και τόσα πολλά προγράμματα, ούτε άπειρα παιχνίδια! Αυτό που ήθελα να έχω μαζί μου είναι media files και δε μπορώ.

 

Και δεν είναι ρητορική ερώτηση, ειλικρινά δεν ξέρω τι να κάνω με το χώρο... Οι υπόλοιποι τι τον κάνουν; Το Resco Photo Viewer πολύ καλό είναι, αλλά όταν θες να στείλεις ένα MMS, την έκθεση ανοίγει έτσι κι αλλιώς, ενώ αυτό είναι και μόνο για εικόνες...

 

Πραγματικά με έχει "χαλάσει" αφάνταστα το γεγονός. Δε μπορούσαν να το έχουν ως επιλογή του χρήστη τουλάχιστον; :mad:

http://briefcase.pathfinder.gr/download/petros_pf/15778/181976/0/Petran.gif

Nokia Series 60 forum moderator (Ret.)

Link to comment
Share on other sites

Εγω γιατι δεν αντιμετωπίζω αυτό το πρόβλημα? μια χαρά ανοίγει η έκθεση με 150 φωτό μέσα κι έχω την Кingmax 256

Έχω μέσα 30 mp3s ,τις εικόνες και μερικά βίντεο.Τίγκα δλδ η μνήμη δε παίρνει άλλο :P

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

:confused: Αυτό πάλι...

Εσύ φίλε Finn που ασχολείσαι χρόνια με το "πείραγμα" των firmware, μήπως έχει πάρει το μάτι σου τίποτε σχετικό; Κάποιον τρόπο να αλλάζεις τη λειτουργικότητα της έκθεσης; :worry:

http://briefcase.pathfinder.gr/download/petros_pf/15778/181976/0/Petran.gif

Nokia Series 60 forum moderator (Ret.)

Link to comment
Share on other sites

palikaria exo ena 7610.to poulao se ligo kairo kai thelo na paro to 6630.pite mou einai kalo?paizi kala mp3s?kamera kali?

MY EVOLUTION ON PHONES

NOKIA 3310 --> MOTOROLA ..SOMETHING --> SONY ERICSSON T610 --> NOKIA 7610 --> NOKIA N70 --> NOKIA N73 --> NOKIA N73 M.E. --> SONY ERICSSON W950 --> NOKIA 6220 --> NOKIA 5800 --> SONY ERICSSON S500 --> SAMSUNG OMNIA 2 --> HTC HD2 --> GALAXY S2 --> SE W580i --> GALAXY S2 --> GALAXY NOTE --> GALAXY NOTE 3

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς petran με dct4 modding δεν ασχολούμε λόγω ελλειψης χρόνου..:/

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια,

 

προσπαθω να βρω αν υπαρχει τροπος να...

 

1) Ρυθμισω το κινητο ετσι ωστε ολα τα messages (sms, email, mms, κλπ) να αποθηκευονται στην memory card κι οχι στο κινητο... αλλα...

 

2) ...αφου πρωτα μετακινησω ολα τα υπαρχοντα (οτιδηποτε υπαρχει απο messages, ολους του τυπους, ακομα και τα mailboxes που εχω δημιουργησει) στην memory card.

 

Ξερω οτι αν παω στο "Μηνυματα" -> Επιλογες -> Ρυθμισεις -> "Αλλο", μπορω να ορισω εκει οτι η Μνημη σε χρηση = Memory Card.

 

Το κουφο ειναι ομως οτι ενω την πρωτη φορα που το εκανα μου εβγαλε "Move all messages to the memory card?" και πατησα ΟΧΙ (διοτι δεν ημουν σιγουρος), πλεον δεν μου βγαζει αυτη την επιλογη, οποτε καταληγω να εχω μεν επιλεξει την "καρτα μνημης" αλλα ολα τα folders (π.χ. inbox, κλπ) ειναι αδεια - και ουτε και τα mailboxes που εχω αποθηκευμενα στη συσκευη φαινονται εκει... :wacko:

 

Φυσικα αν επιλεξω ξανα Use Phone Memory φαινονται ολα τα sms, emails, mailboxes, κλπ..

 

Εχει κανεις καμια ιδεα για το θεμα αυτο;

 

thanx in advance

Link to comment
Share on other sites

Το κουφο ειναι ομως οτι ενω την πρωτη φορα που το εκανα μου εβγαλε "Move all messages to the memory card?" και πατησα ΟΧΙ (διοτι δεν ημουν σιγουρος), πλεον δεν μου βγαζει αυτη την επιλογη, οποτε καταληγω να εχω μεν επιλεξει την "καρτα μνημης" αλλα ολα τα folders (π.χ. inbox, κλπ) ειναι αδεια - και ουτε και τα mailboxes που εχω αποθηκευμενα στη συσκευη φαινονται εκει... :wacko:

Πρεπει πρωτα να σβησεις τον φακελο E:/System/Apps/Mail...

 

Mετα θα επαναλαβεις την διαδικασια οπως περιεγραψες,μονο που αυτη την φορα θα σου λεει το γνωστο "Move all messages to the memory card?".

Nexus 4 & iPad mini
Link to comment
Share on other sites

euxaristo gia tin boitia!!

MY EVOLUTION ON PHONES

NOKIA 3310 --> MOTOROLA ..SOMETHING --> SONY ERICSSON T610 --> NOKIA 7610 --> NOKIA N70 --> NOKIA N73 --> NOKIA N73 M.E. --> SONY ERICSSON W950 --> NOKIA 6220 --> NOKIA 5800 --> SONY ERICSSON S500 --> SAMSUNG OMNIA 2 --> HTC HD2 --> GALAXY S2 --> SE W580i --> GALAXY S2 --> GALAXY NOTE --> GALAXY NOTE 3

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...