Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6630


john74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οπως είδατε και παραπάνω είπα οτι θα πάρω πάλι αλλα όχι στα 650 που το είχα πάρει.

Για 650 ναι το κινητό είναι επειικώς για πέταμα.

Τα 300 με 400 ευρώ είναι λογική τιμή με τα προβλήματα που παρουσιάζει.

Και πάντα εξαρτάται απο την χρήση που του κάνει ο καθένας.

Το έχει και ένας κολητός που απλά παίρνει τηλέφωνα και βγάζει καμια φωτογραφία.Μπορώ να σου πω οτι λέει πως έιναι το καλύτερο κινητό της αγοράς.

Φανταστείτε οτι έχει το πρώτο firmware ακόμα και δεν μπορεί να αποθηκεύσει κάτι απο το bluetooth γιατί κολάει.

Εγω το κινητο κυριολεκτικα το εχω λιωσει ακουω mp3 παιζω παιχνιδια και δε μου παρουσιασε κανενα προβλημα ουτε αυτο που εχει βγαλει στους περισσοτερους με την αποθηκευση των μηνυματων οποτε πιστευω πως δε πρεπει να λεμε οτι το κινητο ειναι ελαττωματικο και βγαζει συνεχεια προβληματα μερικα κομματια ειναι πραγματι προβληματικα αλλα οχι η πλειοψηφια.
Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω με τα παιδιά.

Το έχω φορτώσει και εγώ με προγράμματα και παιχνίδια και δεν μου κολλάει , έστρωσε και η μπαταρία.

 

Επομένως ή δεν το χειρίζεσαι σωστά (άμα βλέπεις ότι δεν υποστηρίζει ένα πρόγραμμα άπλα βρίσκει αντικατάστατο) ή είσαι πολύ άτυχος

Χρήστης:

Nokia: 3310 3330 5100 5140 5140i 6610 6310i 6630 5300 N95 N95_8gb N8 S3 mini

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω με τα παιδιά.

Το έχω φορτώσει και εγώ με προγράμματα και παιχνίδια και δεν μου κολλάει , έστρωσε και η μπαταρία.

 

Επομένως ή δεν το χειρίζεσαι σωστά (άμα βλέπεις ότι δεν υποστηρίζει ένα πρόγραμμα άπλα βρίσκει αντικατάστατο) ή είσαι πολύ άτυχος

 

Kai gw pou eixa arxisei na anisixw gia th bataria pou mou kratouse molis mia mera, me to pou to evala sto 2G diktio krathse aneta 3 meroules !!! ;)

Link to comment
Share on other sites

Kai panw pou ola htan teleia me to 6630 mou, arxise kai pali h mpataria na exei problhma.enw kratouse aneta 3 meres twra mou krataei 1 me dyskolia.Den kserw an einai h idea mou alla nomizw pws to problhma prepei na arxise apo tote pou katebasa to appman.Apo thn allh skefthka mhpws kollhse io.To cabir kanei douleia h' einai axrhsto?To appman trwei ontws mpataria h' kanw kati lathos kai to afhnw na trexei xwris na to katalabw?otan pataw to menu synexomena oles oi efarmoges deixnoun kleistes.Thanks
Link to comment
Share on other sites

Kai panw pou ola htan teleia me to 6630 mou, arxise kai pali h mpataria na exei problhma.enw kratouse aneta 3 meres twra mou krataei 1 me dyskolia.Den kserw an einai h idea mou alla nomizw pws to problhma prepei na arxise apo tote pou katebasa to appman.Apo thn allh skefthka mhpws kollhse io.To cabir kanei douleia h' einai axrhsto?To appman trwei ontws mpataria h' kanw kati lathos kai to afhnw na trexei xwris na to katalabw?otan pataw to menu synexomena oles oi efarmoges deixnoun kleistes.Thanks

 

Το appman οχι δεν καταναλωνει καθολου μπαταρια.Μηπως εχεις εγκαταστησει την πρωτη εκδοση του SysMan της Symbianware;;;Με αυτο το προγραμμα ειχε παρατηρηθει αυτο.

 

Οσον αφορα το caribe θυμασαι αν δεχτηκες τιποτα απο bluetooth;;

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

Egatesthsa 2 paixnidia (sigekrimena to Blackjack 1.00 kai to Constellation Othello 1.10) alla de mou ta bgazei sto menu poythena (enw sth diaxeirish efarmogwn deixnei kanonika oti ta exei egatasthsei...)

 

Pou borei na briskodai...??

Link to comment
Share on other sites

Egatesthsa 2 paixnidia (sigekrimena to Blackjack 1.00 kai to Constellation Othello 1.10) alla de mou ta bgazei sto menu poythena (enw sth diaxeirish efarmogwn deixnei kanonika oti ta exei egatasthsei...)

 

Pou borei na briskodai...??

 

Μηπως ηταν roms του mgs;;;

Αν οχι τοτε κανε ενα restart και λογικα θα τα δεις και στο μενου.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

Μηπως ηταν roms του mgs;;;

Αν οχι τοτε κανε ενα restart και λογικα θα τα δεις και στο μενου.

 

Ta brika sena fakelo mgs! (ta arxeia einai .sis omws) Tokana restart alla tipota...

Prepei na egatasthsw tipota allo gia na paiksoun??

Link to comment
Share on other sites

Ναι το MGS το οποιο λογικα θα πρεπει να ειναι στο ιδιο zip file που κατεβασες αλλιως πρεπει να το κατεβασεις και αυτο.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

Μια άσχετη ερώτηση....

Ποια κινητά θεωρούνται S60 2nd Edition???

Ευχαριστώ!

 

Αν δεν κανω λαθος ολα απο το 6600 και μετα.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

Το appman οχι δεν καταναλωνει καθολου μπαταρια.Μηπως εχεις εγκαταστησει την πρωτη εκδοση του SysMan της Symbianware;;;Με αυτο το προγραμμα ειχε παρατηρηθει αυτο.

 

Οσον αφορα το caribe θυμασαι αν δεχτηκες τιποτα απο bluetooth;;

 

 

 

H version einai 1.04 den kserw an einai h kainoyrgia h palia.s'eyxaristw pantws

Link to comment
Share on other sites

Opou piga kai rwthsa (kai 2 nokia shop) kaneis den eixe proswpseis kai malista mou lene den exoun kykloforisei...

Pou exete vrei eseis??

(Exei parei kaneis kai to mayro plhktrologio?)

 

--Egw thelw thn pisw proswpsi tnn ashmi.Kserei kaneis pou???

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!!! επειδή βλέπω πως ενδιαφέρεστε πολύ για cd με προγράμματα κτλ έχω μια καλή συλλογή τον 400MB. Οποιος θέλει μπορεί να μου στείλει ένα pm και να του την στείλω όπως αυτος επιθυμεί. Φιλικα EoN

 

###Φυσικά δωρεάν μια myphone οικογένια είμαστε###

Never Settle 3...
Link to comment
Share on other sites

Opou piga kai rwthsa (kai 2 nokia shop) kaneis den eixe proswpseis kai malista mou lene den exoun kykloforisei...

Pou exete vrei eseis??

(Exei parei kaneis kai to mayro plhktrologio?)

 

--Egw thelw thn pisw proswpsi tnn ashmi.Kserei kaneis pou???

 

Μπρος- πισω πουλιεται,ειχε προχτες στο νοκια shop Ζωοδοχου πηγης & Σολωνος 2-3 ζευγαρια (για πληκτρολογιο δεν ρωτησα)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

με πειραν την δευτερα τηλ απο το νοκια -shop και μου ειπανε οτι πρεπει να τους στειλω με fax την αποδειξη αγορας για να μου αντικαταστησουν την καρτα μνημης!επειδη εχω χασει την αποδειξη ρωτησα την κοπελα αν γινεται να της δειξω την σφραγιδα που εχει στο βιβλιαρακι απο το καταστημα της νοκια και μου ειπε οτι δεν γινεται θελουν την αποδειξη.

τι να κανω?

My Devices:Motorola timeport,one touch 701,se t29,N 6510,Siemens s55,5100,6610,3650,se p800,6600,7610,6630,nokia n70,nokia 6101,se k310,nokia n73,nokia 5500d,se k800i,Htc p3300,Htc p3600i,SE k850i vf,samsung d880,samsung d980,Htc touch diamond white,Samsung omnia2,nokia e52,blackberry 9700,Htc hero,Htc Desire,Iphone 4 16gb,Iphone 4s 64gb,samsung x-cover,samsung galaxy s3 mini,iphone 5s,iphone 6,samsung s6,note 5,mi max , mi5s plus ...
Link to comment
Share on other sites

με πειραν την δευτερα τηλ απο το νοκια -shop και μου ειπανε οτι πρεπει να τους στειλω με fax την αποδειξη αγορας για να μου αντικαταστησουν την καρτα μνημης!επειδη εχω χασει την αποδειξη ρωτησα την κοπελα αν γινεται να της δειξω την σφραγιδα που εχει στο βιβλιαρακι απο το καταστημα της νοκια και μου ειπε οτι δεν γινεται θελουν την αποδειξη.

τι να κανω?

Παρε μια καρτα 256ΜΒ καλυτερα,χωρις αποδειξη δε νομιζω να γινει κατι ασε που θα σου σπασουν τα....νευρα αυτοι εκει στη νοκια
Link to comment
Share on other sites

με πειραν την δευτερα τηλ απο το νοκια -shop και μου ειπανε οτι πρεπει να τους στειλω με fax την αποδειξη αγορας για να μου αντικαταστησουν την καρτα μνημης!επειδη εχω χασει την αποδειξη ρωτησα την κοπελα αν γινεται να της δειξω την σφραγιδα που εχει στο βιβλιαρακι απο το καταστημα της νοκια και μου ειπε οτι δεν γινεται θελουν την αποδειξη.

τι να κανω?

 

 

Οπως λεει και ο φιλος em_seven, καλυτερα αγορασε καινουρια καρτα γιατι δεν μπορεις με ΤΙΠΟΤΑ να βρεις το δικιο σου αν δεν εχεις την αποδειξη αγορας... Ειναι πολυ "Γκαγκα" οι τυποι στα καταστηματα της Nokia !!!

 

Οταν χαλασε η καρτα μου, μου πρηξανε τα... συκωτια για να μου την αντικαταστησουν :mad:

Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να σας ρωτησω αν υπαρχει εφαρμογη σαν το smartlauncher για 6630 που να δειχνει διαφορετικα τα μενου

(συγγνωμη για το ποστ σε λαθος thread,αλλα στο αλλο δεν απαντανε)

Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να σας ρωτησω αν υπαρχει εφαρμογη σαν το smartlauncher για 6630 που να δειχνει διαφορετικα τα μενου

(συγγνωμη για το ποστ σε λαθος thread,αλλα στο αλλο δεν απαντανε)

τι να το κανεις το smartlauncher???το 6630 περνεο θεματα σε μορφι sis και ειναι παρα πολυ καλυτερα.κειτα στο επισημο θεμα των themes ;)

Link to comment
Share on other sites

Kai panw pou ola htan teleia me to 6630 mou, arxise kai pali h mpataria na exei problhma.enw kratouse aneta 3 meres twra mou krataei 1 me dyskolia.Den kserw an einai h idea mou alla nomizw pws to problhma prepei na arxise apo tote pou katebasa to appman.Apo thn allh skefthka mhpws kollhse io.To cabir kanei douleia h' einai axrhsto?To appman trwei ontws mpataria h' kanw kati lathos kai to afhnw na trexei xwris na to katalabw?otan pataw to menu synexomena oles oi efarmoges deixnoun kleistes.Thanks

Ένα πρόγραμμα που σίγουρα μπορεί να δημιουργήσει πρόβλημα στην μπαταρία είναι το simworks anti-virus.

Μάλιστα σε μένα έγινε αρκετό καιρό αφού το είχα εγκαταστήσει.

Μια ένδειξη ότι το πρόγραμμα δε λειτουργεί σωστά είναι όταν επιλέξεις

scan now (ή κάπως έτσι) και δεν γίνεται τίποτα.

Αν και κάποιος άλλος έχει παρατηρήσει το ίδιο ας κάνει ένα post. (Για διασταύρωση)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!!! επειδή βλέπω πως ενδιαφέρεστε πολύ για cd με προγράμματα κτλ έχω μια καλή συλλογή τον 400MB. Οποιος θέλει μπορεί να μου στείλει ένα pm και να του την στείλω όπως αυτος επιθυμεί. Φιλικα EoN

 

###Φυσικά δωρεάν μια myphone οικογένια είμαστε###

File moy endiaferome gia to cd.Ean sou einai eukolo na epikoinonisoume gia ta peretero.to e-mail mou einai gianikas@in.gr.Euxaristo

gk
Link to comment
Share on other sites

τελικα πηρα μια 128 γιατι πηγα στο πλαισιο και δεν ειχε 256 .

το σαββατο που θα παω βουλγαρια λετε να τις βρω πιο φθηνα και να τσιμπησω καμια 512!αληθεια υπαρχει 512 Dv rs mmc?

My Devices:Motorola timeport,one touch 701,se t29,N 6510,Siemens s55,5100,6610,3650,se p800,6600,7610,6630,nokia n70,nokia 6101,se k310,nokia n73,nokia 5500d,se k800i,Htc p3300,Htc p3600i,SE k850i vf,samsung d880,samsung d980,Htc touch diamond white,Samsung omnia2,nokia e52,blackberry 9700,Htc hero,Htc Desire,Iphone 4 16gb,Iphone 4s 64gb,samsung x-cover,samsung galaxy s3 mini,iphone 5s,iphone 6,samsung s6,note 5,mi max , mi5s plus ...
Link to comment
Share on other sites

Iparxoun kairo tora alla den exoun erthi ellada. H ATP "tora" anakoinose gia 512 epomenos tha erthoun se kana mina.

Χρήστης:

Nokia: 3310 3330 5100 5140 5140i 6610 6310i 6630 5300 N95 N95_8gb N8 S3 mini

Link to comment
Share on other sites

παιδια ειδα tv απο το 6630,μεσο vodafone live τελοιο αλλα καθε 10 δευτερα κανει μερικη αποθηκευση και το διακοπτη και μετα ξαναπαιζει
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...