Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6630


john74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κανεις :( ...;

 

Φιλε COCOMAT ,δεν μου εχει τυχει καμμια φορα αυτο ,στα 6600,7610,6630,9500. Περιεργο που απετυχε σε σενα :worry:

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Κανεις :( ...;

Φιλε μου και μενα δεν μου εχει τυχει ποτε και εχω κανει απειρες φορες επαναφορα απο καρτα :( Δεν ξερω τι μπορει να φταιει!

B L U E in G R E E N :cool:
Link to comment
Share on other sites

Kalimera pedes!!! Erotisi please... To hardreset kai to allo me ton kodiko pou ginete ti akrivos kanoun??? Sas euxaristo poli kai pali kalimera sas!!!!

 

Ειναι σαν το format που κανεις στο pc σου.Επαναφερει το κινητο στην αρχικη του κατασταση.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

Kalimera pedes!!! Erotisi please... To hardreset kai to allo me ton kodiko pou ginete ti akrivos kanoun??? Sas euxaristo poli kai pali kalimera sas!!!!

Συνηθως φτιαχνει και προβληματα που εχουν δημιουργηθει :) κοληματα κ.λ.π

B L U E in G R E E N :cool:
Link to comment
Share on other sites

Κανεις :( ...;

Καλημερα.Φιλε COCOMAT κοιταξε αν στην καρτα σου εχει φτιαξει φακελο με το ονομα buckup.Κοιταξε και στον φακελο αλλα της καρτας.Εκει βαζει τις επαφες οταν τις κανουμε αντιγραφη απο τηλεφωνο σε καρτα μνημης.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε COCOMAT ΠΑΝΤΑ κρατάμε και ένα αντίγραφο του καταλόγου μας(και όχι μόνο) στο pc.Αν από το μενού της κάρτας σου(memory) δεν έχεις την επιλογή restore from card πολύ φοβάμαι ότι έχασες τα δεδομένα σου.Επίσης καλό θα είναι ΠΑΝΤΑ να κάνουμε και ένα backup τον κατάλογό μας και με κάποιο software όπως το SmartVCard
http://digitalviews.smugmug.com/photos/471912194_RABQF-Th.gif
Link to comment
Share on other sites

Φοβάμαι πως η πλήρης "διάσωση" του τηλ. καταλόγου δεν είναι πολύ απλή υπόθεση... Η επιλογή στο μενού δε διατηρεί όλες τις πληροφορίες του καταλόγου, ενώ και το smartvcard, αν και πολύ πληρέστερο, "χάνει" πληροφορίες όπως τα default νούμερα!

http://briefcase.pathfinder.gr/download/petros_pf/15778/181976/0/Petran.gif

Nokia Series 60 forum moderator (Ret.)

Link to comment
Share on other sites

Η συσκευή που είχα ποτέ δεν είχε πρόβλημα (εκτός από 2-3 restarts). Με την πρώτη version firmware και χωρίς format, hard or soft. Χθες αρνήθηκε να ανοίξει. Έμενε στη λευκή οθόνη πριν το λογότυπο Νόκια. Προσπάθησα τα πάντα. Από εξαγωγή μπαταρίας (μόνη δυνατότητα για να σβήσει) και εξαγωγή κάρτας, μέχρι soft και hard reset. Κανένα αποτέλεσμα. Η συσκευή παρέμενε κολλημένη στην λευκή οθόνη και αρνιόταν να συνεχίσει.

Απευθύνθηκα στη Nokia Συγγρού όπου μου ανακοίνωασν ότι το τηλέφωνο... δεν υποστηρίζεται και με παρέπεμψαν στα κεντρικά στη Βουλιαγμένης. Εκεί, μετά από συμβούλιο τεχνικών που κράτησε αρκετή ώρα μου ανακοίνωσαν ότι είναι αδύνατον να επισκευασθεί στην Ελλάδα, θα αποσταλθεί στη μαμά Νόκια και ότι θα το παραλάβω μετά από 10 μέρες.

Φυσικά δεν μου πρότειναν, παρόλο που το ζήτησα, αντικατάσταση συσκευής (ίσως γιατί δεν είχαν καμμια μεταχειρισμένη-και αυτό είναι καλό σημάδι που δείνει ότι ίσως δεν είχαν πολλές επιστροφές).

Ηθικό δίδαγμα: καντε backup (εγώ ευτυχώς κάνω).

Link to comment
Share on other sites

Vga δεν ειναι δηλαδή ψηφιακή ;

Τέλος πάντων εγώ πιστευω πως ο θορυβος εχει σχεση με τις οθονες , την καμερα κ το δικτυο.

Σε ενα Sharp GX30 ακουγόταν ο θορυβος μόνο όταν ανοιγες την οθονη.

οχι βεβαια αλλο η καμερα του 6600 και αλλο του 6630 η νυχτα με την μερα

Link to comment
Share on other sites

Φοβάμαι πως η πλήρης "διάσωση" του τηλ. καταλόγου δεν είναι πολύ απλή υπόθεση... Η επιλογή στο μενού δε διατηρεί όλες τις πληροφορίες του καταλόγου, ενώ και το smartvcard, αν και πολύ πληρέστερο, "χάνει" πληροφορίες όπως τα default νούμερα!
E απ΄το να χάσω τα δεδομένα μου λίγο με νοιάζει να χρειαστεί να ξανασετάρω τα defaults.Άσε που το smartvcard σώζει και τις φωοτογραφίες..

Και τώρα που είπα φωτογραφίες..

Υπάρχει τρόπος να βγάζω φώτος που θα χρησιμοποιηθούν ως thumbnails με το 6630? :confused:

http://digitalviews.smugmug.com/photos/471912194_RABQF-Th.gif
Link to comment
Share on other sites

E απ΄το να χάσω τα δεδομένα μου λίγο με νοιάζει να χρειαστεί να ξανασετάρω τα defaults.Άσε που το smartvcard σώζει και τις φωοτογραφίες..

Και τώρα που είπα φωτογραφίες..

Υπάρχει τρόπος να βγάζω φώτος που θα χρησιμοποιηθούν ως thumbnails με το 6630? :confused:

Δε διαφωνώ, αν και για 352 contacts (με πολλαπλές πληροφορίες) που έχω αυτή τη στιγμή, δεν είναι ό,τι καλύτερο! :(

 

Αυτό με τα thumbnails είναι και δική μου απορία! Δεν έχω βρει τρόπο να βγάλω γωτογραφία στις σωστές διαστάσεις 80x96, ούτε και συμφέρει από άποψη χώρoυ να βάζουμε μεγάλη και να κάνει και -κακό- resize! :(

http://briefcase.pathfinder.gr/download/petros_pf/15778/181976/0/Petran.gif

Nokia Series 60 forum moderator (Ret.)

Link to comment
Share on other sites

ΈΧω ένα πρόβλημα με το κινητό που με έχει ψιλοαπογοητευσει... Το 7610 που είχα όταν έπερνα φωτο σε εσωτερικο (όχι σκοτάδι απλά όχι τόσο καλός φωτισμός) χώρο έβγαζε τη φωτογραφία καλα και μετα από 2 δευτερα μου την έδειχνε πολύ καλύτερη σαν να έχει γίνει κάποιο enchancement.. Το 6630 μου παίρνει το φωτό και μετά από τα δύο δεύτερα βγάζει απίθανο noise το οποίο δνε φαίνεται όταν πέρνες τη φωτογραφία...Αντίθετα σε φωτογραφίες στο φως του ήλιου αλλά και με flashάκι που πήρα είναι άψογο.. Έχετε καμμιά ιδέα τί φταίει γιατί μόνο το s65 από τα 1.3 mp κινητά βγάζει τόσο απαράδεκτο noise.... Έχω κάνει αναβάθμιση στην τελευταία έκδοση (βασικά έτσι το πήρα με την 3.45)... Αν έχετε κάποια λύση plz answer :cry:
καρπούζι!:blink:
Link to comment
Share on other sites

ΈΧω ένα πρόβλημα με το κινητό που με έχει ψιλοαπογοητευσει... Το 7610 που είχα όταν έπερνα φωτο σε εσωτερικο (όχι σκοτάδι απλά όχι τόσο καλός φωτισμός) χώρο έβγαζε τη φωτογραφία καλα και μετα από 2 δευτερα μου την έδειχνε πολύ καλύτερη σαν να έχει γίνει κάποιο enchancement.. Το 6630 μου παίρνει το φωτό και μετά από τα δύο δεύτερα βγάζει απίθανο noise το οποίο δνε φαίνεται όταν πέρνες τη φωτογραφία...Αντίθετα σε φωτογραφίες στο φως του ήλιου αλλά και με flashάκι που πήρα είναι άψογο.. Έχετε καμμιά ιδέα τί φταίει γιατί μόνο το s65 από τα 1.3 mp κινητά βγάζει τόσο απαράδεκτο noise.... Έχω κάνει αναβάθμιση στην τελευταία έκδοση (βασικά έτσι το πήρα με την 3.45)... Αν έχετε κάποια λύση plz answer :cry:

 

Νομίζω πως αν πας στην έκθεση αφού έχεις τραβήξει την φώτο θα στην δείχνει καλύτερα. Τουλάχιστον σε μένα έτσι γίνεται, δείχνει ότι την έχει τραβήξει χάλια αλλά δεν είναι τόσο. Γενικά, το camera software επιδέχεται αρκετές βελτιώσεις! ;)

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Nokia6630/1.0 (3.45.113) SymbianOS/8.0 Series60/2.6 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.1)

 

Re paidia poso kanoun oi prosopseis gia to 6630?

Osoi thelete na mou milisete mesw tou MSN Messenger!!!!
Link to comment
Share on other sites

Hard Reset : πρασινο,*,3 πατημενα καθως το ανοιγεις.

Re paidia posh wra diarkei to to format??Ta koumpia ta krataw sinexia patimena??to On/off to afinw??

http://www.danasoft.com/sig/DSLinGreecesucks.jpg
Link to comment
Share on other sites

Προφανως οι τιμες που αναφερει ο em_seven δεν ειναι για τη συσκευη stand alone αλλα σε καποιο προγραμμα.

Η πιο χαμηλη τιμη που εχω βρει μονο για συσκευη ειναι 500€ ΕΔΩ . :)

 

Το έχω βρεί στην Λάρισα στα 485Ε(τελική τιμή).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...