Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6630


john74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Paidia na rotiso kati? exete paratirisi to eksis provlima, merikes fores pou perneis thl to ixio akougete kapos san na trizi kai bgazei mono psiles, vevaia an valeis anixti akroasi kai meta ksana akoustiko exei strosi, auto den to kanei panta.

 

to exei paratirisei kapoios allos?

 

thanks

Link to comment
Share on other sites

Paidia na rotiso kati? exete paratirisi to eksis provlima, merikes fores pou perneis thl to ixio akougete kapos san na trizi kai bgazei mono psiles, vevaia an valeis anixti akroasi kai meta ksana akoustiko exei strosi, auto den to kanei panta.

 

to exei paratirisei kapoios allos?

 

thanks

 

 

εγω φιλε μου δεν εχω παρατηρησει κατι τετοιο. το τηλεφωνο βεβαια το εχω μονο 2 μερες. μηπως σου εχει πεσει αρκετες φορες κατω? :(

B L U E in G R E E N :cool:
Link to comment
Share on other sites

Guest RouKouNas
Paidia na rotiso kati? exete paratirisi to eksis provlima, merikes fores pou perneis thl to ixio akougete kapos san na trizi kai bgazei mono psiles, vevaia an valeis anixti akroasi kai meta ksana akoustiko exei strosi, auto den to kanei panta.

 

to exei paratirisei kapoios allos?

 

thanks

 

Πολλές κολοτούμπες μου μυρίζει ή ελλατωματικό ηχείο..:oops: Ποτέ μου δεν είχα τέτοιο πρόβλημα..;)

Link to comment
Share on other sites

Guest RouKouNas
μπορει καποιος να μου στειλει τις ρυθμισεις mms για 6630 η να μου πει που να τις βρω? εχω κοσμοτε τους παιρνω τηλ αλλα συνεχεια μιλαει. εστειλα και το γνωστο μηνημα, μου ηρθαν οι ρυθμισεις αλλα κατι δεν παει καλα. :wacko:

 

στείλε τις μόνος σου από εδώ http://www.nokia.com/nokia/0,1522,,00.html?orig=/phonesettings

Link to comment
Share on other sites

μπορει καποιος να μου στειλει τις ρυθμισεις mms για 6630 η να μου πει που να τις βρω? εχω κοσμοτε τους παιρνω τηλ αλλα συνεχεια μιλαει. εστειλα και το γνωστο μηνημα, μου ηρθαν οι ρυθμισεις αλλα κατι δεν παει καλα. :wacko:

 

Γιατί δεν δοκιμάζεις και το SettingWizard που είναι εγκατεστημένο στο κινητό σου; :)

Μενού -> Εργαλεία -> SettingWizard

Link to comment
Share on other sites

Θέμα: ελληνικα στη θεσσαλονικη

 

 

μπορειτε να μου πειτε οσοι απο σας τυχαινει να εχετε 6630 χωρις ελληνικα που πηγατε και τα βαλατε? στη θεσσαλονικη παντα, ετσι? εγινε με επιτυχια?

 

File matrb egw piga na valw ta ellinika sto nokia center dipla stin Kamara epeidi o upallilos mou eipe pws tha elune mallon kai to provlima me ti mpataria pou edw kai 3meres teleiwne se 10wres kai mou to mplokaran.Einai-opws exw ksanagrapsei- sta kentrika tis nokia apo 21/01 opou den exoun ta mesa na to ksemplokaroun kai oute kseroun na mou poun pote tha mporesoun na to ftiaksoun.Opote tha sou elega na perimeneis kai na min riskareis!

Link to comment
Share on other sites

σχετικα με το sysman, γιατι να καιει τοσο τη μπαταρια στο 6630 και ισως και στο 7610 και οχι στα αλλα; οπως το 6600 που παρατηρησα; περιεργο...

Τελικά βλέποντας λίγο προσεκτικότερα δυο μέρες τώρα την μπαταρία μου με το sysman, όντως παρατήρησα πως και σε εμένα υπάρχει σημαντική αυξηση στην κατανάλωση. Πολυ περίεργο, τι κάνει άραγε αυτο το πρόγραμμα στο background και τρώει τόσο μπαταρία;!

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηξη.

Τα πλήκτρα *0#(τα 3 τελευταία δηλαδή)φωτίζουν λιγότερο έντονα από τα υπόλοιπα η μου φαίνεται?

http://digitalviews.smugmug.com/photos/471912194_RABQF-Th.gif
Link to comment
Share on other sites

Θέμα: ελληνικα στη θεσσαλονικη

 

 

μπορειτε να μου πειτε οσοι απο σας τυχαινει να εχετε 6630 χωρις ελληνικα που πηγατε και τα βαλατε? στη θεσσαλονικη παντα, ετσι? εγινε με επιτυχια?

 

File matrb egw piga na valw ta ellinika sto nokia center dipla stin Kamara epeidi o upallilos mou eipe pws tha elune mallon kai to provlima me ti mpataria pou edw kai 3meres teleiwne se 10wres kai mou to mplokaran.Einai-opws exw ksanagrapsei- sta kentrika tis nokia apo 21/01 opou den exoun ta mesa na to ksemplokaroun kai oute kseroun na mou poun pote tha mporesoun na to ftiaksoun.Opote tha sou elega na perimeneis kai na min riskareis!

 

φιλε μου σε ευχαριστω για την πληροφορια. :) κριμα για το δικο σου :( μολις πριν λιγο διαβασα για το νεο firmware και μαλλον θα παω να το κανω. τωρα πια μιλαμε για αναβαθμιση! :) ας ελπισουμε να πανε ολα καλα!

B L U E in G R E E N :cool:
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηξη.

Τα πλήκτρα *0#(τα 3 τελευταία δηλαδή)φωτίζουν λιγότερο έντονα από τα υπόλοιπα η μου φαίνεται?

 

νομιζω οτι εχεις δικιο! πρεπει να εχει να κανει με το φως της οθονης. τα πιο πανω πληκτρα 1 2 3 κλπ πιστευω οτι επηρεαζονται απο το φως της οθονης επειδη βρισκονται πιο κοντα σε αυτην.

καλα ε για νοκια club ειμαι :lol:

B L U E in G R E E N :cool:
Link to comment
Share on other sites

εσεις που τα εχετε παρει απο το εξωτερικο και απο ιταλισ,αν πατε τωρα για αναβαθμιση θα πληρωσετε για να την κανετε??

με τα ελληνικα που δινεις 15 ευρω σου κανουν και αναβαθμιση μαζι??

My Devices:Motorola timeport,one touch 701,se t29,N 6510,Siemens s55,5100,6610,3650,se p800,6600,7610,6630,nokia n70,nokia 6101,se k310,nokia n73,nokia 5500d,se k800i,Htc p3300,Htc p3600i,SE k850i vf,samsung d880,samsung d980,Htc touch diamond white,Samsung omnia2,nokia e52,blackberry 9700,Htc hero,Htc Desire,Iphone 4 16gb,Iphone 4s 64gb,samsung x-cover,samsung galaxy s3 mini,iphone 5s,iphone 6,samsung s6,note 5,mi max , mi5s plus ...
Link to comment
Share on other sites

εσεις που τα εχετε παρει απο το εξωτερικο και απο ιταλισ,αν πατε τωρα για αναβαθμιση θα πληρωσετε για να την κανετε??

με τα ελληνικα που δινεις 15 ευρω σου κανουν και αναβαθμιση μαζι??

Αν δώσεις 15 ευρώ σου τα κάνουν όλα..
http://digitalviews.smugmug.com/photos/471912194_RABQF-Th.gif
Link to comment
Share on other sites

επιτελους ηρθε και μολις την εβαλα! αψογα!!! εχει επιλογη δικτυου μονο gsm η μονο 3g! το κινητο νομιζω οτι γενικα δουλευει πιο γρηγορα! η αναβαθμιση εγινε στη καμαρα σε 15 λεπτα και να σημειωθει οτι το κινητο ηταν απο ιταλια και ολα πηγαν μια χαρα!!! :D :D :D :D :D :D
B L U E in G R E E N :cool:
Link to comment
Share on other sites

επιτελους ηρθε και μολις την εβαλα! αψογα!!! εχει επιλογη δικτυου μονο gsm η μονο 3g! το κινητο νομιζω οτι γενικα δουλευει πιο γρηγορα! η αναβαθμιση εγινε στη καμαρα σε 15 λεπτα και να σημειωθει οτι το κινητο ηταν απο ιταλια και ολα πηγαν μια χαρα!!! :D :D :D :D :D :D

Σε ποιο πηγες και στη βαλανε?

Link to comment
Share on other sites

επιτελους ηρθε και μολις την εβαλα! αψογα!!! εχει επιλογη δικτυου μονο gsm η μονο 3g! το κινητο νομιζω οτι γενικα δουλευει πιο γρηγορα! η αναβαθμιση εγινε στη καμαρα σε 15 λεπτα και να σημειωθει οτι το κινητο ηταν απο ιταλια και ολα πηγαν μια χαρα!!! :D :D :D :D :D :D

αλλες διαφορες????π.χ καμερα κ.α

Link to comment
Share on other sites

Απευθυνομε σε οσους εκαναν την αναβαθμιση ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ... ;)

 

Πριν το κανω την αναβαθμιση ΕΑΝ παρω buck up μετα θα επανελθουν τα παντα (δηλ εφαρμογες ρυθμισεις κ.λ.π) ή ΟΧΙ?

 

Ρωτω διοτι στο 6600 δεν μπορεσα μετα την αναβαθμιση να τα μεταφερω,ξεκινουσε το restore αλλα μετα απο λιγο σταματουσε.

 

Ευχαριστω για τη βοηθεια σας! :)

Link to comment
Share on other sites

Απευθυνομε σε οσους εκαναν την αναβαθμιση ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ... ;)

 

Πριν το κανω την αναβαθμιση ΕΑΝ παρω buck up μετα θα επανελθουν τα παντα (δηλ εφαρμογες ρυθμισεις κ.λ.π) ή ΟΧΙ?

 

Ρωτω διοτι στο 6600 δεν μπορεσα μετα την αναβαθμιση να τα μεταφερω,ξεκινουσε το restore αλλα μετα απο λιγο σταματουσε.

 

Ευχαριστω για τη βοηθεια σας! :)

 

Φίλε cocomat σίγουρα κάτι δεν πήγε καλά κατά το backup. Στο 99% των περιπτώσεων όλα είναι σωστά μετά την επαναφορά... Και αν χρησιμοποιήσεις και το Sprite backup ακόμα καλύτερα... :D

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/5226DragonTiger.jpg
Link to comment
Share on other sites

όταν έχω μια ενεργή σύνδεση δεδομένων 3G (π.χ. IM+) και επιχειρήσω να κάνω μια κλήση μου βγάζει "connection error" και κάποιες φορές οταν με καλούν λεεί ότι ειναι απενεργοποιημένο ... cosmote εχω με usim ... παλαιότερα με vodafone και gprs μια χαρά καλούσε/με καλούσαν ενω ήμουν online... τώρα δε ξέρω, είναι φυσιολογικό ? εχω κάνει καμια λάθος ρύθμιση ? φταίει το δίκτυο ? η κοινωνία η ατίμη ? καμία ιδέα ? ?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω την εκδοση 2.39.15 και συνεχως το κινητο κανει restart μονο του (οταν βγαινω απο μια εφαρμογη, οταν προσπαθω να κανω backup...k.l.p) εχει καποιος το ιδιο προβλημα ή μια λυση ? ! (επισης καποια στιγμη δεν ανοιγε αν ειχα την mmc μεσα ,εκλεινε και ξανανοιγε συνεχως) υπαρχει περιπτωση να φταινε καποια blz παιχνιδακια (που δεν μου παιζουν και όλας!!!)
<Γιαννιώτης>
Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 5.0; Series80/2.0 Nokia9500/4.34.0 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.1))

 

Παιδια εχω την εκδοση 2.39.15 και συνεχως το κινητο κανει restart μονο του (οταν βγαινω απο μια εφαρμογη, οταν προσπαθω να κανω backup...k.l.p) εχει καποιος το ιδιο προβλημα ή μια λυση ? ! (επισης καποια στιγμη δεν ανοιγε αν ειχα την mmc μεσα ,εκλεινε και ξανανοιγε συνεχως) υπαρχει περιπτωση να φταινε καποια blz παιχνιδακια (που δεν μου παιζουν και όλας!!!)

 

Dokimase na kaneis kanena format mpas kai erthei sta isia tou

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Guest RouKouNas
επιτελους ηρθε και μολις την εβαλα! αψογα!!! εχει επιλογη δικτυου μονο gsm η μονο 3g! το κινητο νομιζω οτι γενικα δουλευει πιο γρηγορα! η αναβαθμιση εγινε στη καμαρα σε 15 λεπτα και να σημειωθει οτι το κινητο ηταν απο ιταλια και ολα πηγαν μια χαρα!!! :D :D :D :D :D :D

 

γεια σου φιλε Γ. με το HIGH END..!! νομιζω οτι εισαι απο τους ελαχιστους που εχεις βαλει την νεα version και σαν μελος του forum πρεπει να μας δωσεις μερικες πληροφοριες για τις αλλαγες.

 

1. το bug με την παλετα χρωματων εφτιαξε?

2. στην ληψη φωτο η καμερα κανει παλι σκοτεινες γωνιες?

3. σου εχει κανει κανενα restar?

 

αυτα εινα μερικα που θα ηθελα να ξερω προς το παρον θα σε παρω να τα πουμε κι ολας..

 

Να εισαι καλα φιλε μου..!!;)

Link to comment
Share on other sites

1. το bug με την παλετα χρωματων εφτιαξε?

 

Aυτο, απο οτι λεγεται δεν ειναι bug. H αλλαγη των χρωματων παιζει μονο σε 8-bit graphics θεματα ,ακομα και το default θεμα δεν ειναι 8-bit graphics αλλα 16-bit. ;)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=712621#post712621

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά οι βελτιώσεις του τελευταίου firmware όπως το στέλνει η ΝΟΚΙΑ στα Nokiapoints...

 

Changes/improvements made from MCU SW v 2.39.15.0 to v 3.45.11.3:

 

- UI:

- Incoming Calling Line Identification (CLI) shows in addition to matched name also phone number

- Manual network mode selection is possible via settings. Default setting is “dual mode”, user may select “GSM only” if needed

- PDP disconnect dialog is shown to user if the network cannot give an additional data context when streaming is launched from a browser page

- Partial Idle screen indicates unread messages indicator

- Manual network selection list has been made shorter. Only one operator name is shown in the list even if operator has both 2G and 3G networks available

- Telephony:

- Dialling to prefixed numbers (e.g. *140”number) improved

- USSD session ending handling improved

- Alternative Line Service (ALS) improved

- SIM:

- Reading language information from SIM improved

- SIM handling improved for large phonebook

- Some changes to USAT commands “Play tone” and “Refresh”

- Audio and Video:

- Ringing tone behaviour improved

- Streaming improved to work better with some servers

- Memory handling improved when playing audio or mp4 content

- Browser:

- Large File download behaviour improved

- Handling of web sites sending incorrect content types improved

- Video Call:

- Interoperability improvement, Vendor ID now sent in H.324 information

- Help application help texts updated

- IMEISV sent to network changed to 17

- Automatic access point settings updated

- Manufacturing process improvement due to optimised power management software

- Always online email behaviour improved

-iPod Nano Chromatic 8 GB Red [product]

-iPhone 3G 16GB black

-MacBook Pro 15,4'', 2.53GHz, 4GB, HDD 500GB, NVIDIA GeForce 9400M+9600M GT 512MB

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Nokia6630/1.0 (2.39.15) SymbianOS/8.0 Series60/2.6 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.1)

 

Πολύ καλά!! Τα περισσότερα προβλήματα που αναφέρει μου έχουν συμβεί αρκετές φορές! Τώρα βελτιώσεις στο θέμα ήχου, κάμερας. Βίντεοκλίσης και dοwnloading είναι πάντα ευπρόσδεκτες! :cool: το τέλειο γίνετε ακόμα ποιο τέλειο! Αλήθεια που είναι διαθέσιμη η αναβάθμιση;

The "unwired" revolution began...

_http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=6201&dateline=1272991407

 

Link to comment
Share on other sites

γεια σου φιλε Γ. με το HIGH END..!! νομιζω οτι εισαι απο τους ελαχιστους που εχεις βαλει την νεα version και σαν μελος του forum πρεπει να μας δωσεις μερικες πληροφοριες για τις αλλαγες.

 

1. το bug με την παλετα χρωματων εφτιαξε?

2. στην ληψη φωτο η καμερα κανει παλι σκοτεινες γωνιες?

3. σου εχει κανει κανενα restar?

 

αυτα εινα μερικα που θα ηθελα να ξερω προς το παρον θα σε παρω να τα πουμε κι ολας..

 

Να εισαι καλα φιλε μου..!!;)

 

λοιπον το τηλ απο χθες που εβαλα τη νεα version μεχρι σημερα δουλευει καταπληκτικα! δεν "κομπιαζει" καθολου και σιγουρα δουλευει πιο γρηγορα! εχει φτιαξει το bug οταν εμφανιζεται το screen saver (δειχνει φακελακια κλειδακια) εχει αλλο ηχο στην καμερα και νομιζω οτι εχει βελτειωθει η ληψη και εικονας και βιντεο. δεν χρειαζεται πια το operator καθως το τηλεφωνο εχει την επιλογη "λειτουργια δικτυου" οπου μπορεις να του πεις μονο gsm η διπλη λειτουργια. αυτα προς το παρων. οτι νεοτερο θα το ποσταρω!

B L U E in G R E E N :cool:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...