Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6630


john74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Kalimera paidia!

 

loipon katevasa to call cheater mesa apo to site kai pera apo to oti mou zitaei kodiko kai de mporo na to anoixo. mou leei 15 days to expire (itan trial version?) de mporo kan na to kano uninstall. Xerei kaneis na me voithisei?

Aπό το περίσσευμα της καρδιάς μιλάει το στόμα...;)
Link to comment
Share on other sites

μπορειτε να μου πειτε οσοι απο σας τυχαινει να εχετε 6630 χωρις ελληνικα που πηγατε και τα βαλατε? στη θεσσαλονικη παντα, ετσι? εγινε με επιτυχια? :)
B L U E in G R E E N :cool:
Link to comment
Share on other sites

ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΟΥ ΣΤΕΙΛΕΙ ΤΟ operator.sis

ΕΧΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟ ΔΙΚΤΥΟ ΣΤΑ ΓΙΑΝΝΕΝΑ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΓΡΑΦΕΙ 3G ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΜΙΛΗΣΩ ΜΕ ΚΑΝΕΝΑΝ, ΚΑΝΕΙ ΔΙΑΚΟΠΕΣ

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ

napgolf@hotmail.com

nap
Link to comment
Share on other sites

ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΟΥ ΣΤΕΙΛΕΙ ΤΟ operator.sis

ΕΧΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟ ΔΙΚΤΥΟ ΣΤΑ ΓΙΑΝΝΕΝΑ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΓΡΑΦΕΙ 3G ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΜΙΛΗΣΩ ΜΕ ΚΑΝΕΝΑΝ, ΚΑΝΕΙ ΔΙΑΚΟΠΕΣ

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ

napgolf@hotmail.com

 

Ριξε μια ματια ΕΔΩ οπου το εχει ανεβασει ο eLeKtriK EyE ;)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=754158#post754158

Οδηγιες εδω :)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?s=&postid=722023#post722023

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Φίλε vsk το ίδιο παρατήρησα και εγώ. Δηλαδή από τότε που εγκατέστησα το sysman η μπαταρία αδειάζει μέσα σε μια ή μιση μέρα ενώ παλιά κράταγε μέχρι και τρείς μέρες. Από εχτές το απενεργοποίησα και μέχρι στιγμής δεν έχει χάσει ούτε μια μπάρα η μπαταρία μου.
Link to comment
Share on other sites

Φίλε vsk το ίδιο παρατήρησα και εγώ. Δηλαδή από τότε που εγκατέστησα το sysman η μπαταρία αδειάζει μέσα σε μια ή μιση μέρα ενώ παλιά κράταγε μέχρι και τρείς μέρες. Από εχτές το απενεργοποίησα και μέχρι στιγμής δεν έχει χάσει ούτε μια μπάρα η μπαταρία μου.

 

Λες να φταίει αυτό KostasDi;; Μακάρι... :)

To ίδιο το sysman πάντως δεν τον έβλεπε τον εαυτό του όταν έτρεχε στο background! Για να πω την αλήθεια, από το πρωί το έχω απενεργοποιήσει δοκιμαστικά κι εγώ και δεν έχω χάσει καμία γραμμούλα από την μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια για το sysman το επιβεβαιωνω και εγω.Σε 7610 απο τοτε που το εβαλα η μπαταρια μου κραταει το πολυ μιαμιση μερα με χρηση πολυ μειωμενη απ'οτι το προηγουμενο διαστημα που ειχα το κινητο γιατι πλεον τα περισσοτερα τα κανω με το ppc.

Το απενεργοποιησα και εγω δοκιμαστικα σημερα για να δω μεχρι το βραδυ τι θα γινει. :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

Οντως το Sysman ειναι η καταστροφη της μπαταριας ! Την "ρουφαει" σαν βρυκολακας...

Επιβεβαιωνω κι εγω οτι μολις το απεγκατεστησα η μπαταρια μου κραταει πολυ περισσοτερο !

Link to comment
Share on other sites

Τελικά κάποια προγραμματάκια φαίνεται ότι γράφονται στο πόδι, γιατί δε μπορώ να καταλάβω τι είδους εργασίες κάνει πια αυτό το sysman για να καίει τόσο πολύ "καύσιμο"!! Εκτός κι αν ευθύνεται το σπάσιμο... ;)
Link to comment
Share on other sites

Παιδια, και μενα μου το κανει αυτο με την μπαταρια, δηλαδη στην αρχη με το operator ολα καλα, αλλα τωρα και χωρις να εχω το sysman, φορτιζω το βραδυ και το πρωι που ξυπναω εχει αδειασει η μπαταρια. ελεος πια...
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ είχα τεράστειο πρόβλημα με το sysman.Το έβγαλα και τώρα η μπαταρία ήρθε στα αρχικά της. Κρίμα πολύ χρήσιμο προγραμματάκι!!
Rock Simplicity
Link to comment
Share on other sites

Kalimera paidia!

 

loipon katevasa to call cheater mesa apo to site kai pera apo to oti mou zitaei kodiko kai de mporo na to anoixo. mou leei 15 days to expire (itan trial version?) de mporo kan na to kano uninstall. Xerei kaneis na me voithisei?

πηγες στο εργαλια διαχηρηση και να διαγραψεις το προγραμμα???

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ είχα τεράστειο πρόβλημα με το sysman.Το έβγαλα και τώρα η μπαταρία ήρθε στα αρχικά της. Κρίμα πολύ χρήσιμο προγραμματάκι!!

Το ίδιο πρόβλημα και σε μένα. Το άφησα το βράδυ ανοιχτό με το sysman στο background και έβλεπα την μπαταρία να πέφτει κατακόρυφα.

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα πρόβλημα!! Μου ζητάνε π.χ. ένα τηλέφωνο (συνήθως γυναικείο :love: ;) ) και για να τους το πω ξεστραβώνομαι !! Δεν έχω μυωπεία αλλά ρε γμτ είναι πολύ μικρα τα γράμματα όταν βλέπεις το τηλέφωνο μιας επαφής. Δεν υπάρχει τρόπος να μεγαλώσουν ??? :confused:
Rock Simplicity
Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα πρόβλημα!! Μου ζητάνε π.χ. ένα τηλέφωνο (συνήθως γυναικείο :love: ;) ) και για να τους το πω ξεστραβώνομαι !! Δεν έχω μυωπεία αλλά ρε γμτ είναι πολύ μικρα τα γράμματα όταν βλέπεις το τηλέφωνο μιας επαφής. Δεν υπάρχει τρόπος να μεγαλώσουν ??? :confused:

 

Δυστυχως οχι δεν υπαρχει η επιλογη για μεγαλη ή μικρη γραμματοσειρα που ειχαν παλιοτερα τα Nokia.Εκτος και αν αλλαξεις την γραμματοσειρα του κινητου και βαλεις καποια πιο μεγαλη.

Δες εδω : Αλλαξτε γραμματοσειρα στα Series 60 .

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

προβλημα με το Bluetooth του 6630 μου. Το τηλ δεν βρισκει, οταν το βαζω να κανει αναζητηση, αλλη συσκευη που εχει ενεργ. το bluetooth. Και ενω δεχεται μην μεσω του bluetooth δεν μπορει να στειλει. Αν μπορει καποιος να βοηθησει. Ευχαριστω προκαταβολικα. Επισης ενω μπορω να στειλω απο τον υπολογ. στο τηλ δεν μπορω να κανω το αντιθετο.....
:cool:B M W Power F1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! :)

Ίσως να έχει αναφερθεί και πιο πριν και συγχωρέστε με αν επαναλαμβάνω, αλλά ψάχνοντας βρήκα ένα προγραμματάκι πολύ απλό και μικρό που αναλαμβάνει να κλειδώνει αυτόματα τα πλήκτρα μετά από ένα χρονικό διάστημα που ορίζει ο χρήστης. Είναι freeware και ο δημιουργός του έφτιαξε και ειδική έκδοση για το 6630, γι' αυτό και το αναφέρω σε αυτό το thread και όχι στις εφαρμογές.

Λέγεται autolock και θα το βρείτε εδώ: http://fuse.stc.cx/autolock/ (εγκαταστήστε την έκδοση 0.5b)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! :)

Ίσως να έχει αναφερθεί και πιο πριν και συγχωρέστε με αν επαναλαμβάνω, αλλά ψάχνοντας βρήκα ένα προγραμματάκι πολύ απλό και μικρό που αναλαμβάνει να κλειδώνει αυτόματα τα πλήκτρα μετά από ένα χρονικό διάστημα που ορίζει ο χρήστης. Είναι freeware και ο δημιουργός του έφτιαξε και ειδική έκδοση για το 6630, γι' αυτό και το αναφέρω σε αυτό το thread και όχι στις εφαρμογές.

Λέγεται autolock και θα το βρείτε εδώ: http://fuse.stc.cx/autolock/ (εγκαταστήστε την έκδοση 0.5b)

 

Ευχαριστουμε πολυ vsk ;)

(Υπαρχει το Εφαρμογές symbian 8.0b το οποιο ειναι αποκλειστικα για τις εφαρμογες του 6630 ) :)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

σχετικα με το sysman, γιατι να καιει τοσο τη μπαταρια στο 6630 και ισως και στο 7610 και οχι στα αλλα; οπως το 6600 που παρατηρησα; περιεργο...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Θέλει να πει κάποιος και στους λίγο ΑΣΧΕΤΟΥΣ τι κάνει το sysman? :stupid:

 

Καλημερα!

 

Οχι πως ειμαι σχετικος... αλλα ριξε μια ματια εδω:http://www.symbianware.com/product.php?id=sysman60&pl=n6630

Link to comment
Share on other sites

προβλημα με το Bluetooth του 6630 μου. Το τηλ δεν βρισκει, οταν το βαζω να κανει αναζητηση, αλλη συσκευη που εχει ενεργ. το bluetooth. Και ενω δεχεται μην μεσω του bluetooth δεν μπορει να στειλει. Αν μπορει καποιος να βοηθησει. Ευχαριστω προκαταβολικα. Επισης ενω μπορω να στειλω απο τον υπολογ. στο τηλ δεν μπορω να κανω το αντιθετο.....

 

Πήγαινε εδώ (h..p://ωωω.iphone-forum.org/viewtopic.php?t=21750) και αφού γίνει μέλος κατέβασε αυτούς τους drivers (WIDCOMM 4.0.1.700) μαζί με το patch τους ακολουθώντας τις οδηγίες που έχω δώσει ΕΔΩ ... Στο post μου προτείνω μεν άλλους drivers αλλά οι πιο πάνω είναι πιο καινούργιοι. Πάντως η διαδικασία είναι η ίδια. Ισως έτσι λυθεί τελικά το πρόβλημά σου με το ΒΤ :)

MONEY MAKES THE WORLD GO ROUND...

Link to comment
Share on other sites

μπορει καποιος να μου στειλει τις ρυθμισεις mms για 6630 η να μου πει που να τις βρω? εχω κοσμοτε τους παιρνω τηλ αλλα συνεχεια μιλαει. εστειλα και το γνωστο μηνημα, μου ηρθαν οι ρυθμισεις αλλα κατι δεν παει καλα. :wacko:
B L U E in G R E E N :cool:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...