Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6630


john74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά είμαι και εγώ από χθες ένας πανευτυχής κάτοχος του Nokia 6630. Η συσκευή είναι τέλεια, αλλά διαπίστωσα πως κάτι δεν πάει καλά με την mmc. Συγκεκριμένα ενώ είναι μέσα, δεν μου την αναγνωρίζει, και όταν την βγάλω και την ξαναβάλω την αναγνωρίζει για λίγο και μετά πάλι δεν την βρίσκει. Τι να κάνω?

Και κάτι ακόμα. Το slot για την mmc φαίνεται πως δεν είναι αρκετά σφιχτό όσο θα έπρεπε με αποτέλεσμα να ανοίγει σιγά σιγά. Συμβαίνει και σε εσάς αυτό?

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Τί εννοείς δεν είναι αρκετά σφιχτό ; Δηλαδη αν βαλεις την μνημη μέσα δεν κουμπώνει ωστε να κανει το "τσικ" κ να παραμεινει σταθερή ;
Link to comment
Share on other sites

είναι bug αυτό με το πλήκτρο του voice tag!

κολλάει και κάνει restart ,το είχα αναφέρει άλλωστε και παλαιότερα.

 

ok.τωρα ησυχασα λιγο.ελπιζω να διορθωθει με καποια αναβαθμιση.

Link to comment
Share on other sites

Και κάτι ακόμα. Το slot για την mmc φαίνεται πως δεν είναι αρκετά σφιχτό όσο θα έπρεπε με αποτέλεσμα να ανοίγει σιγά σιγά. Συμβαίνει και σε εσάς αυτό?

Ευχαριστώ.

 

Καλοριζικο το 6630 :)

Η καρτα θελει αρκετη πιεση προς τα μεσα για να κλειδωσει .

Αν το κανεις αυτο δεν θα εχεις προβλημα :)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

1. Φυσικα και μπορεις .

 

Force protocol between

GSM and WCDMA

0-DUAL

1-GSM

2-WCDMA

Επιλεγεις 0

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?s=&postid=722023#post722023

 

2. οχι ,αν δεν πειραξεις αλλες επιλογες.

 

φοβερο προγραμματακι , να προσθεσω μονο οτι αν εχεις εγκατεσημενο

το TIM imagine να αλλαξεις ονομα στο Imagineloader.app και να το κανεις

.bak αλλιως δεν λειτουργει σωστα το κινητο οταν το βαλεις force GSM (1) .

Link to comment
Share on other sites

Μήπως μπορεί να μου πει κανείς πως θα συνδέσω το κινητό με τον υπολογιστή με το καλώδιο? Δεν λέει τώρα ολόκληρο καλώδιο και να το συνδέω με το bluetooth….. Έχω εγκαταστήσει κανονικά το pc suite, ο υπολογιστής βρίσκει το 6630 (βγάζει nokia 6630 found), αλλά δυστυχώς δεν γίνεται το ίδιο και με το pc suite. Τέλος όταν πάω από το εικονίδιο ο υπολογιστής μου να δω την συσκευή, μου την βγάζει, αλλά δεν βγάζει κανένα περιεχόμενο………ΤΖΙΦΟΣ Η ΔΟΥΛΕΙΑ
Link to comment
Share on other sites

Μήπως μπορεί να μου πει κανείς πως θα συνδέσω το κινητό με τον υπολογιστή με το καλώδιο? Δεν λέει τώρα ολόκληρο καλώδιο και να το συνδέω με το bluetooth….. Έχω εγκαταστήσει κανονικά το pc suite, ο υπολογιστής βρίσκει το 6630 (βγάζει nokia 6630 found), αλλά δυστυχώς δεν γίνεται το ίδιο και με το pc suite. Τέλος όταν πάω από το εικονίδιο ο υπολογιστής μου να δω την συσκευή, μου την βγάζει, αλλά δεν βγάζει κανένα περιεχόμενο………ΤΖΙΦΟΣ Η ΔΟΥΛΕΙΑ

καταρχας εχεις το servise pack 1 στα windows σου???γιατι ειναι απαρετιτο για το καλοδιο

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει τροπος να ακουσω live radio απο σταθμους που εκπεμπουν

μεσω ιντερνετ με το 6630 ; (σχεδον ολοι εχουν live απο ιντερνετ)

 

επισης το ιδιο και για σταθμους TV (πχ. alter ,ant1 satellite κτλ )

 

θεωρητικα θα μπορουσε να γινει τουλαχιστον για οσους υποστηριζουν

realplayer αφου ειναι ενσωματωμενος απο την Νοκια στο κινητο.

Link to comment
Share on other sites

To πρωι που ειχα παει στη Ρωμη εκανε και σε μενα τη γνωστη αναζητηση για 3g αλλα εβαλα χειροκινητα 2g και για ολη την υπολοιπη μερα δεν εχασε καθολου το σημα.Αρα ειναι καθαρα θεμα δικτυου πιστευω.

 

Αυτό πως γίνεται ??? :confused:

Don't criticize... what you can't understand...!
Link to comment
Share on other sites

Αυτό πως γίνεται ??? :confused:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?s=&postid=722023#post722023

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει τροπος να ακουσω live radio απο σταθμους που εκπεμπουν

μεσω ιντερνετ με το 6630 ; (σχεδον ολοι εχουν live απο ιντερνετ)

 

επισης το ιδιο και για σταθμους TV (πχ. alter ,ant1 satellite κτλ )

 

θεωρητικα θα μπορουσε να γινει τουλαχιστον για οσους υποστηριζουν

realplayer αφου ειναι ενσωματωμενος απο την Νοκια στο κινητο.

το ψαχνω και εγω παρα πολυ.ναι αλλα μερικα καναλια και ραδιωφονικη σταθμοι δεν υποστιριζουν live απο το ιντερνετ.το alter που δωκιμασα δεν ειναι συμβατο με το κινητο.επισης τα μεγαλα καναλια δεν εχουν live.αρα τι κανουμε??

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά σκέφτομαι να αγοράσω το Nokia Flash PD-2 για το 6630.Έχει δεί κανένας αν κάνει δουλειά, ή μήπως υπάρχουν τίποτα photo με και χωρίς το flash για να συγκρίνουμε;Έχω φάει το κόσμο να ψάχνω 2 μέρες στο internet αλλά δεν βρήκα τίποτα απο photo.Λογικά πρέπει να κάνει δουλειά γιατι όταν βγάζω φώτο με ήλιο είναι φοβερές, όταν είναι όμως εσωτερικές ή χωρίς ήλιο βγαίνουν σκούρα τα πρόσωπα.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά σκέφτομαι να αγοράσω το Nokia Flash PD-2 για το 6630.Έχει δεί κανένας αν κάνει δουλειά, ή μήπως υπάρχουν τίποτα photo με και χωρίς το flash για να συγκρίνουμε;Έχω φάει το κόσμο να ψάχνω 2 μέρες στο internet αλλά δεν βρήκα τίποτα απο photo.Λογικά πρέπει να κάνει δουλειά γιατι όταν βγάζω φώτο με ήλιο είναι φοβερές, όταν είναι όμως εσωτερικές ή χωρίς ήλιο βγαίνουν σκούρα τα πρόσωπα.

 

Aπο οτι θυμαμαι ,το εχει δοκιμασει ο φιλος john74 ,ειχε δημοσιευσει και φωτος και η διαφορα με φλας και χωρις ηταν τεραστια. :)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Στην Ιταλικη ΤΙΜ εχω δωρεαν το mobile TV και ειναι πολυ καλη φαση!Εγκαθιστας μια εφαρμογουλα στο κινητο που λειτουργει σαν τηλεκοντρολ για να αλλαζεις τα καναλια και μπορεις να δεις rai uno,rai due,rai tre,la 7, rai sport,il sole 24 ore,cnbc,game network,countdown tv,rai news 24,playlist italia,dance tv,imc.

Επισης εχεις και ζωντανη συνδεση απο καποια σημεια του εθνικου οδικου δικτυου για να βλεπεις την κινηση στους δρομους κατι το οποιο ειναι πολυ βολικο!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά σκέφτομαι να αγοράσω το Nokia Flash PD-2 για το 6630.Έχει δεί κανένας αν κάνει δουλειά, ή μήπως υπάρχουν τίποτα photo με και χωρίς το flash για να συγκρίνουμε;Έχω φάει το κόσμο να ψάχνω 2 μέρες στο internet αλλά δεν βρήκα τίποτα απο photo.Λογικά πρέπει να κάνει δουλειά γιατι όταν βγάζω φώτο με ήλιο είναι φοβερές, όταν είναι όμως εσωτερικές ή χωρίς ήλιο βγαίνουν σκούρα τα πρόσωπα.

 

ελα φιλε μου εγω εχω δει με φλας photo και η διαφορα ειναι ΤΕΡΑΣΤΙΑ!!!!

το φλασακι το ψαχνω εδω και 1 μηνα να το αγορασω και δεν το βρισκω....ΠΟΥΘΕΝΑ!!!

Μηπως μπορει να βοηθησει καποιος ρε παιδια? μια ιδεα απο που να το παραγγειλουμε?? οπου και αν ρωτησα μου ειπαν οτι δεν υπαρχει.....

Link to comment
Share on other sites

Hi paidia. Kateytheian sto pshto: Provlhma, dexomai arxeia apo bluetooth ta vlepw kanonika sta eiserxomena alla den mporw na ta apothikeysw gia na ta vlepw sthn ekthesi h na ta valw gia hxous. Molis pathsw apothikeysh vgainei h mpara alla den gemizei, stamata sthn arxh. Me apla logia to arxeio de metakineitai. Kserei kaneis tpt?

My soul is painted like the wings of butterflies,

Fairy tales of yesterday, will grow but never die,

I can fly, my friends!

Link to comment
Share on other sites

το φλασακι το ψαχνω εδω και 1 μηνα να το αγορασω και δεν το βρισκω....ΠΟΥΘΕΝΑ!!!

Μηπως μπορει να βοηθησει καποιος ρε παιδια? μια ιδεα απο που να το παραγγειλουμε?? οπου και αν ρωτησα μου ειπαν οτι δεν υπαρχει.....

 

Το φλας το ειδα την προηγουμενη εβδομαδα στα κεντρικα στην συγγρου .

Αν εχεις καποιον γνωστο να στο στειλει.. :worry:

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Το φλας το ειδα την προηγουμενη εβδομαδα στα κεντρικα στην συγγρου .

Αν εχεις καποιον γνωστο να στο στειλει.. :worry:

ρε συ θελω να το παραγγειλω αλλα δεν μπορω να το βρω πουθενα... ουτε πλαισιο ουτε και τα αλλα παρομοια...

το ψαξα και κομοτηνη αλλα και παλι τιποτα...

η μονη λυση ειναι αυτη που λες... να "αγγαρεψω"καποιον και να μου το στειλει...

δεν μου λες προφανως αναφερεσαι σε νοκια κλαμπ ετσι? αυτοι παραγγελειες με αντικαταβολη κτλ δεν δεχονται ετσι δεν ειναι??

Link to comment
Share on other sites

Στην Ιταλικη ΤΙΜ εχω δωρεαν το mobile TV και ειναι πολυ καλη φαση!Εγκαθιστας μια εφαρμογουλα στο κινητο που λειτουργει σαν τηλεκοντρολ για να αλλαζεις τα καναλια και μπορεις να δεις rai uno,rai due,rai tre,la 7, rai sport,il sole 24 ore,cnbc,game network,countdown tv,rai news 24,playlist italia,dance tv,imc.

Επισης εχεις και ζωντανη συνδεση απο καποια σημεια του εθνικου οδικου δικτυου για να βλεπεις την κινηση στους δρομους κατι το οποιο ειναι πολυ βολικο!

 

πως και το εχεις δωρεαν ;;; ειμαι και εγω ιταλια ,ακουγεται πολυ ενδιαφερον.

Link to comment
Share on other sites

ρε συ θελω να το παραγγειλω αλλα δεν μπορω να το βρω πουθενα... ουτε πλαισιο ουτε και τα αλλα παρομοια...

το ψαξα και κομοτηνη αλλα και παλι τιποτα...

η μονη λυση ειναι αυτη που λες... να "αγγαρεψω"καποιον και να μου το στειλει...

δεν μου λες προφανως αναφερεσαι σε νοκια κλαμπ ετσι? αυτοι παραγγελειες με αντικαταβολη κτλ δεν δεχονται ετσι δεν ειναι??

 

Για το Νοκια consept store -athens λεω φιλε freddara ,δεν χανεις τιποτε να παρεις ενα τηλ, 210 -9536720-1-2 μηπως .. :worry:

Eκτος και εαν το παραγγειλεις απο εδω

http://www.expansys.com.gr/accessory.asp?code=6630&atype=Camera&count=2

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Για το Νοκια consept store -athens λεω φιλε freddara ,δεν χανεις τιποτε να παρεις ενα τηλ, 210 -9536720-1-2 μηπως .. :worry:

εγινε thanks για την πληροφορια...

θα κανω μια προσπαθεια αυριο να δω.....(αν και χλωμο το βλεπω...)

τεσπα και παλι thanks....

Link to comment
Share on other sites

πως και το εχεις δωρεαν ;;; ειμαι και εγω ιταλια ,ακουγεται πολυ ενδιαφερον.

Οταν αγορασες το 6630 δε σου εδωσαν μια καρτα ΤΙΜ?Παρε στο 4433 και θα ενεργοποιησεις ενα μηνα δωρεαν ΤV,200 mms,100MB web,100 λεπτα βιντεοκλησεις,60 λεπτα ομιλια με αλλα ΤΙΜ και κατι αλλα που δεν θυμαμαι.Προσεχε ομως οταν παρεις το 4433 η καρτα να ειναι στο 6630 γιατι το συστημα καταλαβαινει απο τι συσκευη τηλεφωνεις και αν την βαλεις σε αλλη συσκευη δε θα ενεργοποιειται η προσφορα. ;) Ετσι την ειχα πατησει και οταν τους πηρα στην ΤΙΜ μου ειπαν αυτο και με εστειλαν τελειως. :p

Link to comment
Share on other sites

Οταν αγορασες το 6630 δε σου εδωσαν μια καρτα ΤΙΜ?Παρε στο 4433 και θα ενεργοποιησεις ενα μηνα δωρεαν ΤV,200 mms,100MB web,100 λεπτα βιντεοκλησεις,60 λεπτα ομιλια με αλλα ΤΙΜ και κατι αλλα που δεν θυμαμαι.Προσεχε ομως οταν παρεις το 4433 η καρτα να ειναι στο 6630 γιατι το συστημα καταλαβαινει απο τι συσκευη τηλεφωνεις και αν την βαλεις σε αλλη συσκευη δε θα ενεργοποιειται η προσφορα. ;) Ετσι την ειχα πατησει και οταν τους πηρα στην ΤΙΜ μου ειπαν αυτο και με εστειλαν τελειως. :p

 

το 6630 το πηρα με 20 ευρω απο την ελληνικη ΤΙΜ κανοντας αναβαθμιση

συσκευης ,δεν το πηρα απο Ιταλια.

 

εχω δικαιωμα για free TV ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...